پرسپولیس و فصلی که باید تمام می شد!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 3302 ] - سه شنبه, 25 اردیبهشت 1397

پرسپولیس و فصلی که باید تمام می شد!

شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند با ثبت یک پیروزی ارزشمند فصلِ سخت و فشرده را با صعود به 8 تیم برتر آسیا تمام کنند. فصل قبل برای پرسپولیس، دیرتر از همه تیم... 5 out of 5 based on 2 ratings.
پرسپولیس و فصلی که باید تمام می شد!

شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند با ثبت یک پیروزی ارزشمند فصلِ سخت و فشرده را با صعود به 8 تیم برتر آسیا تمام کنند. فصل قبل برای پرسپولیس، دیرتر از همه تیم...

ارتش سرخ دات كام :

شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند با ثبت یک پیروزی ارزشمند فصلِ سخت و فشرده را با صعود به 8 تیم برتر آسیا تمام کنند.

فصل قبل برای پرسپولیس، دیرتر از همه تیم های ایرانی و در روز 10 خرداد با پیروزی مقابل لخویا به پایان رسید تا آن ها با این نتیجه به جمع 8 تیم برتر آسیا برسند. در واقع سرخپوشان پایتخت 2 بازی دیگر را نیز در آسیا پیش روی خود می دیدند.

برانکو تیمش را در پیش فصل به اردوی اوکراین برد تا شاگردانش را مهیای یک فصل طاقت فرسا کند. آن ها مسابقات نیمه کاره آسیا را در پیش داشتند، در جام حذفی باید به میدان میرفتند، در لیگ وظیفه دفاع از عنوان قهرمانی بر گردنشان بود و در این میان لیگ قهرمانان 2018 هم خیلی زود فرا می رسید. در این میان، کشمکش با کارلوس کی روش برای زمان اردوهای تیم ملی نیز، وجود داشتند و تبدیل به یکی از دغدغه های مجموعه پرسپولیس شده بود.

اما پرسپولیسی ها لیگ را با بردهای متوالی آغاز کردند و گام های نخست را محکم برداشتند. به نظر می رسید پروفسور خیلی خوب شاگردانش را بابت اهمیت بازی های نخست توجیه کرده بود و آن ها نیز به خوبی امتیازات حساس را به دست می آوردند.

شکست برابر الهلال نقطه عطفی بر تغییر تاکتیکی و چینش بازیکنان بود. برانکو به این نتیجه رسید که هافبک دفاعی های تیمش آمادگی گذشته را ندارند و نمی تواند با یک هافبک دفاعی به نتیجه برسد، همچنین محسن مسلمان نیز در فرآیند دفاعی هیچ شباهتی با بازیکن گذشته نداشت اما در این میان اتفاقی که کار پرسپولیس را بسیار سخت تر کرد، محرومیت مهدی طارمی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی بود که علاوه بر ایجاد مشکلاتی در داخل زمین، روحیه سرخ ها را نیز تحت الشعاع قرار داد.

با این وجود، پرسپولیس جایگاه نخست را با چنگ و دندان حفظ کرد و در این بین درخشش علی علیپور، سیدجلال حسینی، وحید امیری، صادق محرمی و... نیز در این نتایج تاثیر مثبت و مستقیمی داشتند.

سرخ ها در هفته بیست و یکم، پیکان را از پیش رو برداشتند تا قهرمانی برایشان نزدیک تر از همیشه باشد اما شاید از همان موقع، نشانه های افت در تیم پرسپولیس دیده شد. پس از آن، پرسپولیس سه پیروزی متوالی به دست آورد و هیچ گلی هم نخورد اما در بدترین زمان به استقلال، سپس سایپا و کمی بعدتر به ذوب آهن باخت و در این میان، نمایش های فوق العاده و مورد پسند هواداران را نیز کمتر ارائه داد.

پرسپولیس سرانجام پس از یک دوره افت، فصل را با صدرنشینی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، قهرمانی مقتدرانه در لیگ و صعود از مرحله یک هشتم نهایی تمام کرد تا در هر فاکتور و مولفه ای بهتر از گذشته اش باشد. اما این فصل باید در همین جا برای پرسپولیس تمام می شد چرا که خستگیِ تلاش در فصل پر از مسابقه در ساق پای بازیکنان دیده می شد و شاید آن ها توان حتی یک بازی دیگر در این سطح را هم نداشتند.

فراموش نکنیم پرسپولیس از 5 مرداد تا دیروز، 45 بازی رسمی انجام داد و بیشترین تعداد بازیکنان ملی پوش را نیز داشت. 27 برد، 11 تساوی و 7 باخت ماحصل نتایج تیم برانکو ایوانکوویچ در فصلی که به پایان رسید، بود.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  چیز خطرناکی که حسش میکنم وعده وعید مدیریت برای حل شدن مشکل نقل و انتقالاته و این که بازیکنایی مثل محرمی و فرشاد دارن میرن
  اگه پنجره باز شه که حله
  اگه نشه چی؟!!!
  سال آینده رسما بدون بازیکن میمونیم وسط فصل هم که بازیکن خاصی پیدا نمیشه
  حالا که انقدر راحت بازیکنامون قراره جدا شن مدیریت باید برانکو و هوادارارو از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی مطمئن کنه

  تیم ما هم شدیدا به بازیکن خوب نیاز داره...دوستان منطقی باشن مقایسه کنن با استقلال...تیم ما نیروی جدید میخواد
  تکلیف گادوین منشا مشخص شه درس شدنیه یا نه! اگه نه یه مهاجم درجه یک در حد تیام استقلال میخوایم
  امثال تبریزی و معین عباسیان و سروش رفیعی و دانیال ماهینی و مرتضی آقاخان و ترابی و قلی زاده و رضاوند و عیثی آل کثیر و امید سینک و طیبی و سرلک و سعید آقایی و محمدرضا حسینی ذوب آهن و پیام نیازمند و اگر شد اگر شد مظاهری دروازبان ذوب آهن بازیکنایین که واقعا به درد پرسپولیس میخورن و خیلیاشونو خود برانکو هم الان و قبلا روشون نظر مثبت داشته
  مدیریت نباید وقت تلف کنه و اگه پنجره باز شدنیه از همین الان دنبال لیست اول برانکو باشه
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  پرسپولیس را سه خطر همیشه تهدید کرده ومیکنه.
  1-پرسپولیس بدلیل اینکه یک تیم مردمی است ن همواره مورد غضب حکومت بوده وبا انواع ترفندها « میخواستند که بنوعی حذفش کنن..چه با تغییر اسم وچه با انواع ناداوریها و حق کشیها« تا جائیکه در روز روشن میان پرسپولیس و رقیب سنتی اش « خیلی علنی تفاوت قائل شدن و در برنامه مسابقاتشون« برای رقیب بهترین را در نظر گرفتند و برای پرسپولیس « بدترین را..ولی همچنان این تیم دیار کهن « با زخمهای فراوانی براه خودش ادامه داده وادامه میده..

  2_ همواره در تیم وجود بعضی افراد مایه بسیاری از مشکلات بوده که اتفاقا « جزو کسانی بودن که بنوعی تماشاگر پسند و محبوب بازیکن پرستان !! در این چند ساله « یکی از بدترین دشمنان پرسپولیس « همینها بودن که بدترین ضربه ها را به تیم زدن « ولی متاسفانه « بسیاری از هوادارن غافل از این امر بودن وزمانی متوجه دغلبازیهاشون شدن که یا خیلی دیر بوده و یا کلا کار از کار گذشته بود..بازیکنانی که لقبهای دهن پرکنی بهشون داده شد و زمانیکه هیچ تیمی تحویلشون نمیگرفت و در پرسپولیس به اوج ریسیدن« شدن دشنه ای از پشت.

  3_ هوادارنی که ارزش بازیکن براشون بیشتر از خود پرسپولیس بوده..اینها خواسته وناخواسته بدترین ضربات را به تیم زدن..و در این میان یکعده از دشمنان قسم خورده وگرگهای در لباس میش با چرب زبانی و سواستفاده از احساسات ویرانگر همین هوادارن « بهترین بهره وری را کردن..نمونه آخرش هم در آخرین بازی که بجای تشویق تیم « اقدام به تشویق کسی کردن که کم کم داره خودشو و دغلبازیهاشو نشون میده که بدبختانه هنوز یکعده ای سنگشو به سینه میزنن..از ماهها پیش هشدار چنین نقشه های کثیفی داده میشد« ولی نه تنها اهمیتی ندادن « بلکه با تنها دیدن نوک دماغشون « باعث بروز بسیاری مشکلات شدن« بطوریکه تیم از آنهمه هیجان و پیروزیها بسمت افت و شکست پیش رفت..
  بازیکنی که برای موندن و تمدید « شرط بودن دیگری را میزاره « همون بهتر که بره
  هواداری که بخاطر بودن ویا نبودن بازیکنی در ترکیب « قهر میکنه و به استادیوم نمیره « همون بهتر که حتی نام پرسپولیس را هم به زبان نیاره..
  فصل آینده « فصلی سرنوشت سازه که اگر هوادارن واقعی با مانده های تیم وجوانانش کنار بیاد و حمایت کامل بکنه « پرسپولیس به اوج برمیگرده..ولی اگر دنبال چند نفر اسمی و پر حاشیه هستید « بدونید که فصلی را شاهد خواهیم بود که ( خدایی نکرده ) بد جور بزمین میخوریم..زمینی که آرزوی دشمنان و رقبای پرسپولیس اند..یا حق.

نظرسنجی

آیا پرسپولیس نیاز به جذب بازیکنان دیگری در فصل نقل و انتقالات دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : سردار جنگل (حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 11 بهمن 1397 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
پارس جم
پارس جم
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 23 آذر 1397 / ساعت : 16:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2کمال کامیابی نیا2
3سیامک نعمتی2
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن