خلق امیرکبیر؛ اولویت پرسپولیس این بود؟

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 3613 ] - جمعه, 4 خرداد 1397

خلق امیرکبیر؛ اولویت پرسپولیس این بود؟

«ملت هایی که تاریخ را نمی دانند مجبور به تکرار آن هستند.» سال ها است که این جمله را تکرار می کنیم. در اخبار خوانده ایم که مدیران باشگاه استقلال تهران برای تمد... 2 out of 5 based on 8 ratings.
خلق امیرکبیر؛ اولویت پرسپولیس این بود؟

«ملت هایی که تاریخ را نمی دانند مجبور به تکرار آن هستند.» سال ها است که این جمله را تکرار می کنیم. در اخبار خوانده ایم که مدیران باشگاه استقلال تهران برای تمد...

ارتش سرخ دات كام :

«ملت هایی که تاریخ را نمی دانند مجبور به تکرار آن هستند.» سال ها است که این جمله را تکرار می کنیم.

در اخبار خوانده ایم که مدیران باشگاه استقلال تهران برای تمدید قرارداد تیام راهی ترکیه شده اند و آماده جذب نفرات آینده دار دیگرند. از اصفهان خبر می رسد که دو تیم مشهور این شهر با تغییر مربیان شان آماده جذب نفرات برتر خود شده اند و از پرسپولیس تهران دو خبر به بیرون درز کرده است؛ اولین آن بی تفاوتی مدیران این تیم نسبت به حفظ ستارگان شان و تکرار این که بازیکنان باید به باشگاه بیایند تا آقایان به عقد قرارداد اقدام کنند و از سویی شاهدیم جشنی برای یکی از اسپانسرهای باشگاه گرفته می شود و لقب «امیر کبیر پرسپولیس» را به او در حالی می دهند که شاید بسیاری اصولا از اقدامات امیر کبیر صدر اعظم مشهور ناصرالدین شاه خبری ندارند و بی گمان خیلی ها هم او را نمی شناسند. برای روشن شدن این مسئله نگاهی به تقویم تاریخ می کنیم و در شواهد تاریخی در مورد امیر کبیر می خوانیم.

۱- حذف القاب و عناوین
امیرکبیر، القاب و عناوین فرمایشی را موجب زیان های اجتماعی می دانست و در نامیدن دیگران به گفتن واژه «جناب» اکتفا می کرد؛ حتی نسبت به مقام صدارت. اما آقایان خیلی راحت عنوان «امیر کبیر» را به این آقای اسپانسر می دهند حتی شنل سرخ تقدیمش می کنند.

۲- اصلاحات اجتماعی
امیرکبیر، دستور داد که رسم قمه کشی و لوطی بازی از شهرها و راه ها برداشته شود. در حالی که لیدرها که اهل بسیاری از کارهای ناباب آن روزگار هستند این لقب را به جناب اسپانسر داده اند.

۳- رسیدگی به وضع مالیه
امیرکبیر در دوران صدراعظمی خود با رشوه خواری به مبارزه برخاست. او دستور داد دریافتی های بی حساب و مواجب بی جهتی که از دستگاه های دولتی می گرفتند قطع شود. در حالی که می دانیم این اتفاق ها از سوی اسپانسر به گونه ای دیگر رخ داده است.

۴- و اقدامات فرهنگی

تاسیس روزنامه وقایع اتفاقیه و دارالفنون و ایجاد قراولخانه و اصلاح چاپارخانه و سر و سامان دادن به ارتش و...
شباهتی بین کارهای این مرد بزرگ تاریخ ایران و جناب اسپانسر مشاهده نمی کنیم و این در حالی است که همین آقا در آستانه رقابت های جام جهانی به راحتی به سرمربی تیم ملی ایران توهین می کند و او را روانی و... می نامد. از مدیریت پرسپولیس می پرسیم به چه دلیل پیش کسوتان و بازیکنان فعلی پرسپولیس در این جشن بوده اند؟ و سوال مهم تر این است که پرسپولیس کار بهتری جز خلق امیرکبیری جعلی در این اوضاع آشفته نداشت؟ باید بر تاریخ ایران و پرسپولیس بی کران افسوس خورد که ملعبه چنین افرادی شده است.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • amin esfandiari
  amin esfandiari :
  متاسفانه بعضی از هوادارا این آقا رو نشناختن
  جالبه برام روز اهدای جام قهرمانی هم اومده بود جایگاه 36 اونجا حتی لیدر ها هم تشویقش میکردن و مردم میرفتن باهاش عکس بگیرن
  واقعا برام جالب بود بعد اونهمه اتفاق هوادارا هنوز نشناختنش
  البته تقصیر خودمون نیست وقتی پیشکسوت باشگاه رو تطمیع میکنه و چند تا بازیکن پا میشن میرن چه توقعی میشه داشت
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  انتخاب مدیران پرسپولیس و استقلال برای مسئولین شده مثل انتخاب استاندار تهران و مثلا کردشتان !!
  برای تهران که خودشون ومرکز حاکمیتشونه « از با نفوذترین آدمهای خودشون انتخاب میکنن وهمه امکانات مالی و اسیاسی را در اختیارش میزارن « ولی برای امثال استانهای کردستان وسیستان بلوچستان وامثالهم که اتفاقا از قشرهای زحمت کش ودر عین حال فقیر محسوب میشن« کسانیرا انتخاب میکنن که تنها به یک بله قربان گو شبیه باشن و تدارکاتچی!! و از هرگونه امکانات رفاهی واجتماعی هم محرومند « چرا که قشر زحمتکش ایرانند!!
  دقیقا هوادارن پرسپولیس که اکثریتشون از قشر حداکثر متوسط و اکثرآ قشر پایین ( از لحاظ مالی ) محسوب میشن« برای این حاکمان « حکم همون استانهای غیر تهران را داره..و در این بین برای اینکه همین مردم را هم بنوعی و برای لحضات حساس مثل انتخابات نگهدارن« یکی مثل هدایتی را براشون علم میکنن تا بنوعی نمک گیر بشن ودر همون لحظات حساس به کارشون بیان!!
  ولی رنج آور آنجایی بیشتر میشه که از میون همین قشر آسیب پذیر« یکعده خاص را هم انتخاب میکنن که بنوعی محبوب ترن و یا میتونن تاثیر گزارتر باشن..خوب به پازل هدایتی دقت کنید« کسیکه یک کلاهبردار معرفی شده و هزاران میلیارد به بانکها بدهکاره « ولی راحت داره میچرخه! چرا؟
  چرا یکدفعه بابک زنجانی دستگیر میشه وشهرام جزایری آزاد میشه ودهها نفر مثل هدایتی با توجه به محرز بودن جرمشون« آزادانه میچرخند؟؟
  هدایتی یک سیخی است برای چند منظور!! اول اینکه تحت پوشش شرکتهای صوری میتونه کارهای غیرقانونیشونو انجام بده..دوم اینکه میتونه روی عده ای تاثیر گزار باشه برای زمانهای خاص که البته امروزه چون چهره کریهش هویدا شده« این تاثیر گزاری کمتره« وگرنه تا یکسال پیش حتی از خیلی آقایون حداقل در میون هواداران پرسپولیس«بسیار موثر بود و برگ برنده ای برای همون روزهای بخصوص..و سوم اینکه « روزی همین سیخ را چنان در چشم هوادارن پرسپولیس فرو خواهند کرد تا بنوعی بتونن اعتراضاتشونو خاموش کنن..شوربختانه بما یاد دادن ( وچقدر هم خوب تونستن یاد بدهند ) که فقط منافع ظاهری برامون مهم باشه وهرگز به عواقب بعدی فکر نکنیم که نمونه اش همین قضیه بچه قرتی بود که یک ضربه سنگین به کل این باشگاه مردمی و در اصل« هوادارنش زدن و چون هرگز مردم براشون ارزشی نداره« هرطوری که بتونن « گرفتارشون میکنن تا کمتر به مشکلات مهم جامعه و اختلاسها و دزدیها «فرصت فکر کردن داشته باشن..
  دادن القاب هم که الی ماشا.. در این مملکت از خرید نان راحتتره« امیرکبیری که خود بخاطر قطع دست دزدان و غارتگران « کشته میشه« میشه لقبی برای بدترین دزدها و جنایتکاران !!...القاب امامانی که بما گفتند همواره علیه ظلم وستم « یا کشته شدن ویا زندانی بودن« میشه صفتهای یکمشت جنایتکار و حروم خور..
  اما..اما همه اینها به خود ما برمیگرده و از نادانیهای خودمونه که اجازه میدیم اینگونه با ما بازی کنند و ما بشیم عروسک خیمه شب بازیشون..پس ریشه این مشکلات و بدبختیها را در وجود خودمون باید جستجو کنیم که اگر ما « بفهمیم« یکمشت نفهم برما سوار نمیشن..
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  سلام جناب ایرانی...بنده مدافع آقای هدایتی نیستم و حضورش را کاملن به ضرر و باعث حاشیه ی پرسپولیس می دونم اما...شما در کامنت تان چیزهایی را به هدایتی نسبت داده اید که حتمن سند و مدرکی دارید برای حرفهایتان و اینکه ایشان فعلن متهم هستند اگر جرمشان ثابت شد می شود مجرم؛قبول نداشتن افراد دلیلی نمی شود از دایره ی انصاف خارج شویم
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  درود بر شما امید جان.
  هدایتی را بیش از اینکه خودشو هوادار پرسپولیس معرفی بکنه و قبل از اینکه به چنین سرمایه بادآورده ای دست بیابد « میشناسم.ایشون با رانت و بعنوان خوش خدمتیهایی که به نهاد خاصی کرده« تونسته خودشو از لحاظ مالی بالا بکشه..اسنادی هست که متاسفانه اینجا نمیشه مطرح کرد که اصلا به صلاح این سایت عزیز هم نیست ( حتی اگر چاپ بشه ) ایشون بهمراه بابک زنجانی و رضا ضراب و دهها نفر دیگه از کسانی بوده وهستند که پاداش کارهای غیر انسانیشونو گرفتن و شدن سرمایه دار..ولی اگر یکی مثل زنجانی ویا شهرام جزایری دستگیر میشن« دلایل خاصی داره ( که باز هم متاسفانه ...) ولی هدایتی وامثالهم که با وجود اثبات اتهاماتشون« آزادانه میچرخند« پشتوانه ای خاص دارن..چگونه است که یکی در شمال بخاطر دزدیدن چهار تا نارنج و پرتقال« محکوم به حبس و شلاق میشه ویا در مشهد بخاطر دزدیدن یک گوسفند « دستشو قطع میکنن؟؟ ..ولی حتی (بقول شما عزیز دل که فعلا متهمه ) یک جلسه برای رسیدگی به این اتهامات تشکیل ندادن؟/
  عزیز دل..کمی این پازلها را کنار هم بچینید تا خودتون به بعضی اسناد و اسرار پی ببرید!!
  فدای همه با معرفتهای پرسپولیسی.
 • رضا هاشمی نسب
  رضا هاشمی نسب :
  حرفای شما عزیزان درسته ولی خداییش هدایتی چندین و چند بازیکن برا پرسپولیس جذب کرد حقیقت هر کس به پرسپولیس کمک کنه من چیزی بش نمیگم- پرسپولیس بازیکنای تاپی بگیره حالا از هر جا میخاد پولش بیاد ولله این پولا خرج ورزش و تنها دلخوشی جوانا بشه بهتره که به جیب یکنفر بره

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن