بت بال

محاكمه فوتبال نفهم ها!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2277 ] - سه شنبه, 8 خرداد 1397

محاكمه فوتبال نفهم ها!

اگرچه در مورد كيفيت هيچ تيمي نمي توان فقط با تماشاي يك بازي 90دقيقه اي قضاوت كرد، اما به هر حال بازي با تركيه براي تيم ملي ايران بسيار كليدي و مهم بود. با توج... 3 out of 5 based on 2 ratings.
محاكمه فوتبال نفهم ها!

اگرچه در مورد كيفيت هيچ تيمي نمي توان فقط با تماشاي يك بازي 90دقيقه اي قضاوت كرد، اما به هر حال بازي با تركيه براي تيم ملي ايران بسيار كليدي و مهم بود. با توج...

ارتش سرخ دات كام :

اگرچه در مورد كيفيت هيچ تيمي نمي توان فقط با تماشاي يك بازي 90دقيقه اي قضاوت كرد، اما به هر حال بازي با تركيه براي تيم ملي ايران بسيار كليدي و مهم بود. با توجه به بلاتكليفي بازي با يونان، اين به نوعي آخرين مسابقه تداركاتي مهم تيم ملي پيش از حضور در جام جهاني به شمار مي آمد. متن و حاشيه اين بازي نكات زيادي داشت كه حداقل سه مورد از آنها از اهميت بيشتري برخوردار است.

ما كه هيچي از فوتبال نمي فهميم
كارلوس كي روش در استانبول با موقعيتي مواجه شد كه شايد در هفت سال گذشته در ايران بسيار كم براي او پيش آمده. دوشنبه شب جلال حسيني به عنوان يكي از بازيكنان حذف شده توسط كي روش از سوي تماشاگران ايراني حاضر در ورشگاه تشويق شد تا به اين وسيله تصميم بحث برانگيز مربي پرتغالي مورد اعتراض قرار بگيرد. تشويق جلال در شبي اتفاق مي افتاد كه روزبه چشمي به عنوان جانشين او در خط دفاعي عملكرد نااميدكننده اي داشت. در نشست خبري پس از مسابقه، كي روش در واكنش به سوالي پيرامون نمايش ضعيف چشمي عصباني شد و فرد سوال كننده را به بي اطلاعي از فوتبال متهم كرد. با اين وجود لزوما نيازي به سابقه سرمربيگري در رئال مادريد و تيم ملي پرتغال نبود تا بفهميم روزبه جلوي تركيه شب خوبي را پشت سر نگذاشت. او روي هر دو گل پرتغال مقصر بود. روي گل اول هراس اين روزهاي روزبه از پنالتي دادن كاملا دست و پاي او را بسته بود. او مي ترسد پنالتي بدهد و تحت فشار افكار عمومي قرار بگيرد، بنابراين ناخواسته با مهاجمان حريف تساهل مي كند. روي گل دوم هم كندي ذاتي اين بازيكن كه تناسبي با بازي در قلب خط دفاعي ندارد مشكل ساز شد. به علاوه اگر اين مسابقه شكل دوستانه نداشت و داور مدارا نمي كرد، چشمي به دليل تعدد خطاهاي ناجور مي توانست از زمين اخراج شود. وقوع چنين اتفاقي در جام جهاني مي تواند خانمان برانداز باشد. سعيد عزت اللهي يك سال پيش يك كارت قرمز الكي گرفته و فوتبال ايران هنوز دارد تاوانش را مي دهد. به طور كلي كي روش در اين سال ها هافبك دفاعي هاي زيادي را در پست دفاع وسط تست كرده. موفق ترين آزمايش او مرتضي پورعلي گنجي بوده. وقتي خبرنگاران از هنر كي روش در متحول كردن بازي پورعلي گنجي حرف مي زنند، تبديل به آدم هاي فهيم و فوتبال بلد مي شوند، اما وقتي همان ها در مورد چشمي به كي روش هشدار مي دهند، ناگهان صلاحيت شان را از دست مي دهند! در چند سال گذشته كي روش همين فرمول را با نفراتي مثل مازيار زارع و عزت پورقاز هم امتحان كرد و نتيجه نگرفت. حالا اما سوزن او روي روزبه گير كرده؛ آنقدر كه حتي در بازي مهم با تركيه يك دقيقه هم مجيد حسيني و خانزاده را كه انتخاب هاي خودش بودند، تست نمي كند. با همه اين مسايل، از صميم قلب اميدواريم اگر چشمي در جام جهاني به عنوان مدافع فيكس تيم ملي به ميدان رفت، بهترين و بي نقص ترين نمايش هايش را ارايه بدهد. هر اشتباه بازيكني در اين پست، به قيمت آبروي يك ملت تمام خواهد شد.

اين لژيونرهايي كه با رونالدو مي پرند كجا هستند؟

بنا به ادعاهاي مكرر كارلوس كي روش قرار بود لژيونرهاي ما در شرايط فعلي يك سر و گردن بالاتر از بازيكنان داخلي باشند. با اين وجود به استثناي عليرضا جهانبخش و كمي هم احسان حاج صفي نمايش ساير بازيكنان شاغل در ليگ هاي اروپايي چنگي به دل نمي زد. سردار آزمون در اين بازي كجا بود؟ مهدي طارمي چطور؟ رامين رضاييان چه مي كرد؟ طعنه آميز است كه بازي ايران از زمان حضور نفراتي مثل اميد ابراهيمي و اشكان دژاگه بدون تيم كمي جان گرفت. چرا وريا غفوري با شرايط آرماني اش نبايد سهمي در اين تيم داشته باشد؟ وريا به جرم انجام پنج بازي در پست غيرتخصصي براي استقلال از فهرست تيم ملي خط خورد، اما در همين مسابقه با تركيه نفراتي مثل طارمي، مسعود شجاعي، احسان حاج صفي، روزبه چشمي و به خصوص كريم انصاري فرد در پست غيرتخصصي به كار گرفته شدند.

برنده هاي غيرمنتظره؟ هموطنان آقاي كي روش!
از چندي پيش احساس مي شد شايد كارلوس كي روش اين بار هم درون دروازه تيم ملي سورپرايزي داشته باشد و امير عابدزاده را به عنوان گلر اصلي به ميدان بفرستد. با اين وجود در ديدار مهم با تركيه عليرضا بيرانوند 90دقيقه بازي كرد تا روشن شود به احتمال فراوان در اين پست خبري از غافلگيري نخواهد بود. چهار سال پيش در مسابقات دوستانه منتهي به جام جهاني عليرضا حقيقي فيكس شد و اگر قرار بود اين بار هم عابدزاده به تركيب اصلي برسد، چنين اتفاقي در ديدار با تركيه بايد رخ مي داد. به اين ترتيب اگر عابدزاده به عنوان گلر دوم يا سوم به جام جهاني برود و بازي به او نرسد، تنها برندگان اين انتخاب كي روش، دو باشگاه پرتغالي خواهند بود. عابدزاده در دو سال منتهي به جام جهاني براي دو تيم باریرنسه و ماريتيمو بازي كرده و حالا بر اساس قوانين فيفا، هر كدام از اين دو باشگاه حداقل 106هزار دلار بابت گنجانده شدن نام عابدزاده در ليست نهايي تيم ملي دريافت خواهند كرد. جالب است كه باریرنسه تيمي در دسته سوم ليگ پرتغال است كه 106هزار دلار برايش پول خيلي خيلي زيادي محسوب مي شود؛ يك ثروت بادآورده تمام عيار!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال
چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانی
    امیر ایرانی :
    قبلا عرض کردم که بیشتر انتخابهای کیروش بر اساس پاداشیست که به تیمها میرسه و شک نکنید که در این میان « خودش هم حق دلالیشو میگیره..( جدای از اینکه عایدزاده دروازه بانی خوب است یا نه ) چرا تا چند ماهه پیش حتی نام عابدزاده در میان اسامی نبود؟؟ چگونه است که تا شفر به دیدارش میره« بیکباره اسامی بازیکنان استقلال بیشتر و از پرسپولیس« کمتر میشه؟ چرا درست زمانیکه تیم قراره بره به مسکو« این اسامی اعلام میشه وتا قبل از آن « بیشتر نفرات ( به نسبت ) برای صعود ااز پرسپولیس بود؟ چگونه است ایشون که مدام از نبودن اردو میناله « بازیکنانی انتخاب میکنه که حتی تیم هم ندارن؟/
    همه اینها یک جواب داره و آن « پورسانتی است که نصیبش میشه !!..وقتی سرمربی تیم ملی که باید با تماشای بازیهای لیگ« بازیکنان مورد نظرشو زیرنظر بگیره ویا بهترینها را بتونه از میونشون انتخاب بکنه « ترجیح میده بره برای تبلیغات یک بانک خصوصی« که مسلما حق تبلیغ هم گرفته «چطوری میشه غیر از واسطه گری ایشون « فکر دیگه ای کرد؟؟..کیروش علاوه بر دستمزد کلانی که گرفته و بخوبی کیسه گشادشو پر کرده « حداقل معادل همون مبلغ هم بابت دلالی گیرش اومده و حالا که دیگه داره گندش درمیاد ( بخصوص با افشاگریهای علی کریمی و اینکه خیلی اسرار را گذاشتن برای بعد از جام جهانی ) ایشون تصمیم گرفتن که دیگه برنگردن ..اینها را داشته باشید تا چند ماهه دیگه که رسوائیهاش لو میره..

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00
پارس جم
پارس جم
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی جم
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن