پرسپولیس، اروپا و قرارداد با سایپا/ معادله ای چند مجهولی به نام ترابی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 4635 ] - سه شنبه, 22 خرداد 1397

پرسپولیس، اروپا و قرارداد با سایپا/ معادله ای چند مجهولی به نام ترابی

شاید اگر شما هم ستاره لیگ ایران بودید، در تیم ملی بازی می کردید و به جام جهانی هم می رفتید دیگر علاقه ای نداشتید در تیمی بازی کنید که نه طرفدار دارد و نه در چ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
پرسپولیس، اروپا و قرارداد با سایپا/ معادله ای چند مجهولی به نام ترابی

شاید اگر شما هم ستاره لیگ ایران بودید، در تیم ملی بازی می کردید و به جام جهانی هم می رفتید دیگر علاقه ای نداشتید در تیمی بازی کنید که نه طرفدار دارد و نه در چ...

ارتش سرخ دات كام :

شاید اگر شما هم ستاره لیگ ایران بودید، در تیم ملی بازی می کردید و به جام جهانی هم می رفتید دیگر علاقه ای نداشتید در تیمی بازی کنید که نه طرفدار دارد و نه در چشم است. این قصه این روزهای مهدی ترابی است که بعد از درخشش در سایپا تازه فهمیده که یک فصل دیگر قرارداد دارد و باید با هماهنگی باشگاه تیم بعدی خود را انتخاب کند. اتفاقی که ناراحتی او را به همراه داشته و فکرش را مشغول کرده. ناراحتی از این جهت که او در ایران می خواهد پیراهن پرسپولیس را بپوشد و اگر هم نشد به اروپا برود و مثل هم تیمی اش علی قلی زاده پیشرفت کند. ماجرای ترابی فعلا حل نشده اما شاید طی روزهای آینده خبرهای جدیدی از توافق او با پرسپولیس یا یک تیم اروپایی به گوش برسد.

آینده مهدی ترابی در سایپا، نه مشخص است و نه نامشخص. او که فکر می کرد در پایان لیگ هفدهم بازیکن آزاد است و اختیار دارد تیم آینده اش را خودش انتخاب کند به یکباره با چالش بزرگی مواجه شد. باشگاه سایپا قراردادی به او نشان داد که اثبات می کرد یک فصل دیگر بازیکن این تیم است. ترابی 4 سال قبل قرارداد 5 ساله ای با سایپا امضا کرد و بر اساس این توافق همچنان باید برای این تیم بازی کند، مگر اینکه رضایتنامه بگیرد و آنگاه به تیم دیگری برود.

اگر به آمار نگاه کنیم، ترابی قطعا یکی از ستاره های لیگ در طول دو، سه فصل گذشته است. بازیکنی که هم در نقش بال راست و هم بال چپ و البته گاهی هم دفاع راست آنقدر عملکرد درخشانی ارائه داد که کارلوس کی روش هم نتوانست به راحتی از توانایی هایش چشم بپوشاند. حتی در شرایطی که همه می گفتند ترابی جایی در فهرست نهایی کی روش ندارد، نام او در میان بازیکنان حاضر در جام جهانی قرار گرفت تا ستاره 23 ساله سایپا به روسیه برود.

ترابی در اردوی تیم ملی فقط به جام جهانی و درخشش در ترکیب تیم ملی ایران فکر نمی کند. دغدغه او حتی در روسیه هم جدایی از سایپا است و انتقال به تیمی که بتواند مسیر پیشرفت را برای او فراهم کند. پرسپولیس یکی دو فصلی است که با نظر برانکو جذب ترابی را در صدر برنامه های خود قرار داده اما هر بار قرارداد با سایپا اجازه نداده تا بازیکن محبوب کی روش بازی در پیراهن قرمز را تجربه کند.

فصل قبل ترابی در یکقدمی پوشیدن پیراهن پرسپولیس قرار داشت اما مخالفت علی دایی باعث شد او در سایپا بماند و نقشی غیر قابل انکار در موفقیت این تیم و صعود به لیگ قهرمانان آسیا ایفا کند. جز پرسپولیس بحث حضور ترابی در تراکتورسازی نیز مطرح شد. آن هم به دلیل انجام خدمت سربازی اما گویا ترابی برای دریافت کارت معافیت اقدام کرده و به نتیجه هم رسیده. همین بهانه ای شده تا پرسپولیس دوباره دست به کار شود و برای جذب او تلاش کند.

ترابی نمی خواهد در سایپا بماند. این مهم ترین مساله ای است که می توان با اطمینان درباره اش نوشت اما سایپا مقابل جدایی او ایستاده و تسلیم نمی شود. حتی پرسپولیس پیشنهاد معاوضه گادوین منشا و ترابی را ارائه داد اما با مخالفت سایپا روبه رو شد. البته هر عقل سلیمی هم نمی پذیرفت ترابی را بدهد و منشا را بگیرد.

همه تیرهای پرسپولیس به سنگ خورده و فقط مانده خود ترابی که با فشار رضایتنامه اش را از سایپا بگیرد و پیراهن نارنجی را با قرمز تعویض کند. او که دیگر با مشکلی به نام خدمت سربازی مواجه نیست، بهترین مسیر برای پیشرفت را حضور در پرسپولیس می داند. مگر اینکه در روسیه اتفاق دیگری رخ بدهد، ترابی بدرخشد و مورد توجه تیم های اروپایی قرار بگیرد. آن وقت مسیر او تغییر می کند. از سایپا به اروپا و البته با موافقت علی دایی. هر چند خریدهای جدید دایی در پست ترابی -دشتی و عباسیان - نشان می دهد او برای حفظ ستاره ملی پوش خود چندان هم امیدوار نیست.

\*امیر اسدی


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • رضا هاشمی نسب
    رضا هاشمی نسب :
    به حق امام زمان بیاد پرسپولیس چون بازیکن فوق العاده اییه هوادار .....(برا اومدنش به پرسپولیس صلوات بفرست)

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : علیرضا فغانی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
استقلال خ
استقلال خ
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 25 بهمن 1397 / ساعت : 16:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن