رهبری فرد: ایران یک سر و گردن بالاتر از مراکش است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 952 ] - چهارشنبه, 23 خرداد 1397
رهبری فرد: ایران یک سر و گردن بالاتر از مراکش است

مدافع اسبق پرسپولیس در مصاحبه ای گفت: طوری رفتار می کنند انگار ما بازیکن پیروزی بودیم نه پرسپولیس! بهروز رهبری فرد این بار در مصاحبه با همکار ما، ماجرا های جا...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع اسبق پرسپولیس در مصاحبه ای گفت: طوری رفتار می کنند انگار ما بازیکن پیروزی بودیم نه پرسپولیس!

بهروز رهبری فرد این بار در مصاحبه با همکار ما، ماجرا های جالبی را تعریف کرد که خواندنش خالی از لطف نیست.

\*رسیدیم به جام جهانی!
بله خدا را شکر. من فکر می کنم کی روش مربی خوبی است. چیز هایی در دنیا وجود دارد که نمی توان از کنارش به سادگی گذشت. اگر کی روش بد بود، یکی مثل فرگوسن، می گذاشت او در کمپ منچستر حضور داشته باشد و یا رئالی ها، تیم شان را به این مربی می دادند؟ من می گویم به خاطر یک بازیکن این طرف و آن طرف لیست، نباید کی روش را تا این حد آزار داد. بابت دو بازیکن، اقتدار سرمربی را زیر سؤال بردیم و حالا از او انتظار داریم مقابل قهرمان های آفریقا، اروپا و جهان آبروداری کند.

\*فکر می کنید مقابل اسپانیا و پرتغال چه نتایجی بگیریم؟
دیگر آن زمان گذشت که یک تیم اروپایی بیاید و از آسیایی ها زنگ تفریح بسازد. امروز همه چیز ماشینی شده و تیمی مثل ایتالیا یا هلند که به دنبال ستاره ها هستند، جایی در جام جهانی ندارند. ما هم تیم مان ماشینی شده و فاصله مان با اروپا کم است. اگر نتوانیم برابر اسپانیا و پرتغال پیروز شویم، مطمئن باشید شکست های تحقیرکننده هم نخواهیم داشت. شاید ایران به دور بعدی نرود، اما من معتقدم طوری عمل می کند که همه راضی باشند. فقط کافی است بازیکنان ایرانی، کمی احساسی شوند. گروه مان خیلی سخت است و من مطمئنم کی روش از همین داستان استفاده می کند و انگیزه بازیکنان را بالا می برد. به خدا بازی مقابل رونالدو و راموس برای بچه های ما هیجان انگیزتر از بازی مقابل نیجریه، لهستان، پرو، دانمارک و یا کاستاریکا است.

\*بازی با مراکش را چطور می بینی؟
یادم می آید ۴ سال قبل به خود شما گفتم مقابل آرژانتین بهترین بازی مان را می کنیم و بدترین بازی مقابل بوسنی خواهد بود. حالا هم، برخی می گویند فقط اسپانیا و پرتغال، بی خیال مراکش، اما همین بازی با مراکش سخت‎ترین دیدار ما خواهد بود، زیرا بازیکنان سرعتی، تکنیکی و قدرتی دارد. ما هم تیم کمی نیستیم. بازی قشنگ و جذاب خواهد شد، مطمئن باشید. ما هم یک سر و گردن بالاتر از مراکش هستیم.

\*چند روز قبل گزارشی چاپ کردیم از بازیکنان بزرگی که جام جهانی را از دست دادند. به نظرت کدام ستاره از همه بزرگ تر بود و حیف شد که جام را از دست داد؟
اتفاقاً آن گزارش را که مهدی یکتا نوشته بود، خواندم و فکر می کنم ناصر محمدخانی و مجتبی محرمی واقعاً حیف شدند. اتفاقاً کلی هم با خواندن آن مطلب، حسرت خوردم. شاید از استقلال، شاهرخ بیانی هم شانس حضور در آن تیم را داشت. مجید نامجومطلق هم حیف شد.

\*جای کدام ستاره های قبلی در تیم ملی فعلی خالی است؟
از پرسپولیس، علی دایی، علی کریمی، احمدرضا عابدزاده و از استقلال هم نامجومطلق، شاهرخ و فرهاد مجیدی. این ها می توانستند به تیم ملی کمک زیادی کنند. واقعاً بازیکنان دهه ۶۰ فوتبال ایران بیچاره بودند! این همه ستاره خوردند به زمان جنگ، وقتی که بازی های تیم ملی و تورنمنت ها کم بود و از فوتبال هیچ حمایتی نمی شد.

\*به نظرت چه تیمی قهرمان می شود؟
فکر می کنم برزیل قهرمان شود. امسال، تیم ها واقعاً قدرتمند هستند، اما از بین برزیل، فرانسه، اسپانیا و آلمان یک کدام قهرمان می شوند و بلژیک هم شگفتی ساز خواهد شد.

\*خودت هم ملی پوش بودی، اما چرا بازی های ملی زیادی نداری؟
آن زمان کله ام داغ بود و مدام دعوا می کردم. مثلاً در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲، بلاژویچ اقدام به اخراج مهدی هاشمی نسب و پرویز برومند کرد، من هم فردین بازی درآوردم و از اردو خارج شدم. بعد زنگ زدند و گفتند برگرد، آمدم و در بازی با امارات، مدافع چپ بازی کردم، اما دوباره در بازی برگشت مقابل همان تیم مرا نیمکت نشین کردند تا به پژمان جمشیدی بازی برسد.

\*با گل و شیرینی برگشتی به تمرین تیم ملی؟
نه بابا! می ترسیدم چیرو مرض قند بگیرد! همان علی پروین را دیابتی کردیم، بس بود!

\*ولی ماجرا های زیادی با چیرو داشتی، یادت می آید؟
هیچ وقت آن روز ها را فراموش نمی کنم. در یک کلام بگویم، اصلاً از من خوشش نمی آمد. البته در تمرینات با من شوخی می کرد، اما به من بازی نمی داد. من جزو اولین بازیکنانی بودم که به تیم ملی آن زمان دعوت شدم و همه اردو ها را می رفتم، ولی نیمکت نشین بودم.

\*چرا؟
بلاژویچ به من گفت: بعد از جام جهانی باید تو را ترانسفر کنم، اما گفتم من غم غربت را دوست ندارم و هیچ جا نمی روم. او هم مرا نیمکت نشین کرد تا به رحمان رضایی بازی بدهد. بعد هم رحمان را به مسینا ایتالیا برد. همین داستان را سر پرویز برومند پیاده کرد. او نیمکت نشین شد تا ابراهیم میرزاپور بازی کند. البته نتوانست میرزاپور را لژیونر کند. برانکو هم می دانست جنس چیرو، شیشه خرده دارد، زیرا به من و پرویز می گفت: نمی دانم چرا نیمکت نشین شده اید!

\*فکر می کنی غم غربت، بهانه خوبی برای فرار از پیشرفت بود؟
گفتم که، کله ام باد داشت و این حرف ها داخلش نمی رفت. فکر می کردم پرسپولیس اول و آخر دنیاست. البته برای من این طور بود، اما خانواده ام مرا بابت این طرز تفکر سرزنش می کنند. البته حق هم دارند.

\*یعنی می خواهی بگویی به حقت نرسیدی؟
اصلاً انگار باشگاه های پیروزی و پرسپولیس با هم فرق می کردند، چون آن موقع من برای پیروزی بازی می کردم، اما امروز پرسپولیسی ها تحویلم نمی گیرند. جشن پرسپولیس می شود، دعوتم نمی کنند و مراسم دیگر دارند، حتی حالی از من نمی پرسند. این موضوع را به هر کسی هم می گویم، باور نمی کند. می گویند مگر کاپیتان پرسپولیس نبودی، مگر ۷ قهرمانی با این تیم نداشتی؟ من فقط سکوت می کنم.

\*شاید به خاطر این است که مدام علیه پرسپولیسی ها مصاحبه های انتقادی انجام دادی.
شما به من بگویید، حتی یک مصاحبه ام نادرست بود؟ یکبار شد حق کسی را ضایع کنم؟ دیدید در مورد هر کسی که صحبت کردم، درست از آب درآمد. نه تهمت زدم و نه بدگویی کردم، فقط حرف دل هواداران را به زبان آوردم.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن