تنها برد جام جهانی با تنها برد روی سکوها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1280 ] - چهارشنبه, 23 خرداد 1397

تنها برد جام جهانی با تنها برد روی سکوها

چند نفر ایرانی به روسیه می روند؟ تیم ایران در سه بازی خود چه تعداد تماشاگر خواهد داشت؟ تعداد تماشاگران ایرانی در مقایسه با تعداد تماشاگران حریف چگونه خواهد بو... 5 out of 5 based on 1 ratings.
تنها برد جام جهانی با تنها برد روی سکوها

چند نفر ایرانی به روسیه می روند؟ تیم ایران در سه بازی خود چه تعداد تماشاگر خواهد داشت؟ تعداد تماشاگران ایرانی در مقایسه با تعداد تماشاگران حریف چگونه خواهد بو...

ارتش سرخ دات كام :

چند نفر ایرانی به روسیه می روند؟ تیم ایران در سه بازی خود چه تعداد تماشاگر خواهد داشت؟ تعداد تماشاگران ایرانی در مقایسه با تعداد تماشاگران حریف چگونه خواهد بود؟ در ادوار قبلی جام جهانی چه تعداد ایرانی در جام جهانی بازی های تیم ملی را از نزدیک دیده بودند؟ اصلا سابقه داشته که تیم ایران روی سکوها برنده باشد و نسبت به حریفش برتری پیدا کند؟ جواب این سوال آخر شاید شگفت زده تان کند.

شاید باورتان نشود اما تنها برد تیم ملی ایران در تاریخ جام جهانی در شبی رقم خورد که تیم ایران بازی را ابتدا روی سکوها برد و تعداد تماشاگران ایران بیشتر از حریفش بود. اتفاقی که تا کنون رخ نداده و از این حیث می توان اهمیت حضور دوستداران تیم ملی را در روسیه متذکر شد. شاید همان بازی با آمریکا و تنها برد تاریخ تیم ملی در جام جهانی ثابت کند ایران تنها در صورتی برنده بازی خواهد بود که جو ورزشگاه را به سودش ببیند.

تعداد ایرانی هایی که برای سه مسابقه جام جهانی بلیت خریده اند هنوز مشخص نیست اما با آماری که اخیرا اعلام شده می دانیم ایرانی ها در بین 10 کشور نخست خریداران بلیت بعد از روسیه میزبان هم قرار ندارند. با این حال مثلا وقتی می شنویم کلی ایرانی با ملیت های مختلف قرار است بازی های ایران را در روسیه تماشا کنند می توانیم امیدوار باشیم تیم ملی در روسیه بدون حامی نخواهد ماند. البته شاید ایرانی ها در این ماجرا تقصیری نداشته باشند. واقعیت این است که خرید بلیت آنلاین بازی های جام جهانی برای ایرانی ها دشوار بوده چرا که برای این مهم نیاز به کارت اعتباری بین المللی داشتند که این کارت ها فقط در اختیار تاجران و بازرگانان بین المللی و اشخاصی است که رفت و آمد زیادی به کشورهای خارجی دارند.

1978؛ فقط یک تماشاگر داشتیم
تیم ملی در جام جهانی 1978 تماشاگری نداشت. فاصله دور با آرژانتین و نخستین حضور تیم ایران در این مسابقات باعث شده بود حتی تماشاگران ایرانی هم درباره این ویترین بین المللی کاملا بی تجربه باشند تا جایی که یکی از بازیکنان تیم ملی در آن مسابقات می گوید محمد بوقی؛ بوقچی معروف و فقید فوتبال ایران تنها طرفدار ایران در آن سه مسابقه بوده است. در آن سه بازی تیم ملی تنهای تنها بود. بازی اول مقابل هلند در حضور 33431 نفر در ورزشگاه مندوزا برگزار شد که غیر از تماشاگران میزبان و کشورهای همسایه تعداد هلندی ها قابل توجه بود. در بازی دوم مقابل اسکاتلند فقط 7938 نفر به ورزشگاه کوردوبا رفتند که باز هم خبری از ایرانی ها نبود. در بازی سوم با حریفی از آمریکای جنوبی روبه رو شدیم که با توجه به اینکه بخش عمده ای از آن 25 هزار نفر پرویی بودند تیم ملی فوق العاده غریبه بود.

1998؛ اتفاق تاریخی در لیون

در جام جهانی 98 تیم ملی بعد از 20 سال به این مسابقات رسید و با توجه به صعود تاریخی در ملبورن و برگزاری بازی در قلب اروپا ایرانی های بیشتری از سه بازی تیم ملی استقبال کردند. بازی اول مقابل یوگسلاوی در سن اتین 30392 نفر تماشاگر داشت که تماشاگرانی با ملیت های مختلف بیشتر از تماشاگران دو تیم بودند. در ورزشگاه ژرلاند لیون 44 هزار نفر به ورزشگاه رفتند که تعداد ایرانی ها بیشتر از حریف بود و تنها پیروزی تیم ملی در این رقابت ها در جوی استثنایی و خاص رقم خورد. در بازی سوم و با وجود امیدوار شدن هواداران تیم ملی نسبت به صعود تعداد آلمانی های حاضر در استادیوم مون پلیه بیش از دو برابر ایرانی ها بود. این بازی در حضور 44 هزار هوادار برگزار شد.

2006؛ درست مثل نتایج
در این مسابقات باز هم تعداد ایرانی ها قابل توجه بود چرا که هم ایرانی ها در آلمان بسیار زیادند هم از داخل کشور و کشورهای اروپایی برای تماشای بازی ها به آلمان رفته بودند. با این حال در دو بازی ابتدایی تعداد هواداران حریف ایران تقریبا دو برار تیم ایران بود. بازی با مکزیک در نورنبرگ برگزار شد و با وجود اینکه تشابه رنگ پرچم دو کشور کار جداسازی تماشاگران دو تیم را سخت کرده بود اما مکزیکی ها خیلی بیشتر بودند. این بازی41 هزار تماشاگر داشت. در بازی دوم و در فرانکفورت هم تعداد پرتغالی ها بیشتر از ایرانی ها بود؛ شاید دو برابر. این بازی هم 48 هزار تماشاگر داشت. در بازی سوم اما شرایط فرق می کرد و برعکس دو بازی قبل ایرانی ها چندان تیم ملی را تشویق نمی کردند و حتی به خاطر اختلاف نظر درباره ترکیب تیم ملی درگیری هایی هم ایجاد شد. این بازی در لایپزیگ برگزار شد که 38 هزار نفر در ورزشگاه بودند اما تعداد ایرانی ها نسبت به آنگولایی ها چندان تفاوتی نداشت.

2014؛ لحظات خاص بلوهوریزنته
بازی اول مان در این مسابقات در استادیوم کوریتیبا برگزار شد. 39081 نفر در ورزشگاه بودند و کمتر از 3 هزار صندلی خالی ماند. بیشتر تماشاگران این بازی برزیلی ها بودند و تعداد تماشاگران ایران و نیجریه تقریبا برابر بود. جو ورزشگاه هم ابتدا به نفع حریف آفریقایی بود اما نیمه دوم به سود تیم ایران تغییر کرد و تشویق ایرانی ها بیشتر شد. در بازی دوم که پرتماشاگرترین بازی ایران در جام جهانی بوده 57698 نفر در ورزشگاه بلوهوریزنته بودند و البته حدود 4 هزار صندلی خالی مانده بود. مطابق انتظار تعداد آرژانتینی ها بسیار بیشتر از ایرانی ها بود و آنها با لباس های آبی و سفید ورزشگاه را روی سرشان گذاشته بودند. با این حال در نیمه دوم آن مسابقه جو عجیبی در ورزشگاه غالب شد و برزیلی های حاضر در سکوها به کمک ایران آمدند و هرچه تیم ملی بیشتر مقاومت می کرد جو بیشتر به سود ایران می شد تا اینکه آن گل دقیقه 89 همه چیز را خراب کرد. در بازی سوم هم باران شدیدی در ورزشگاه سالوادور می بارید و از آنجایی که بوسنی حذف شده بود تماشاگر زیادی نداشت و شاید تعداد ایرانی ها بیشتر هم بود اما جو خاصی در ورزشگاه ایجاد نشد و تنها بعد از گل لحظات پایانی و سوت پایان مسابقات برای دو تیم در حالی که بازیکنان اشک می ریختند، تشویق ایرانی ها فضای ورزشگاه را تحت تاثیر قرار داد. این بازی 48011 نفر تماشاگر داشت و تنها 736 صندلی خالی ماند.

2018؛ اسپانیایی ها و پرتغالی ها بیشترند
جز بازی اول تیم ملی ایران با مراکش دو مسابقه دیگر در ورزشگاه های کوچکی برگزار می شود و احتمالا ورزشگاه کاملا پر می شود. بازی اول در ورزشگاه 68287 نفری سن پترزبورگ برگزار می شود. جایی که امیدواریم مراکش را روی سکوها شکست دهیم و در بدترین حالت از نظر تعداد تماشاگر تن به مساوی بدهیم. بازی دوم در استادیوم 45379 نفری کازان برگزار می شود. اسپانیایی ها که بلیت های زیادی برای روسیه خریده اند احتمالا سکوها را سرخ خواهند کرد و احتمال باخت مان بیشتر است. در بازی سوم شباهت رنگ پرچم ها شاید شرایط را برای تشخیص تماشاگران سخت تر کند. این بازی در کوچکترین ورزشگاه جام جهانی برگزار می شود. استادیوم شهر سارانسک فقط 44442 نفر گنجایش دارد که بعید نیست پرتغالی ها مثل جام جهانی 2006 تعداد بیشتری تماشاگر داشته باشند.

\*محمد قراگزلو

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : مسجد سلیمان
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
(3)1 - (1)1
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن