بت بال

آغاز جام رویایی/ وقتی سیاست به زیر سایه می رود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 807 ] - پنجشنبه, 24 خرداد 1397
آغاز جام رویایی/ وقتی سیاست به زیر سایه می رود

هر موقع جام های جهانی فوتبال آغاز می شود سیاست به مدت یک ماه به زیر سایه می رود و حتی هیات دولت ها در 213 کشور به رسمیت شناخته شده در سازمان ملل جلسات خود را ...

ارتش سرخ دات كام :

هر موقع جام های جهانی فوتبال آغاز می شود سیاست به مدت یک ماه به زیر سایه می رود و حتی هیات دولت ها در 213 کشور به رسمیت شناخته شده در سازمان ملل جلسات خود را براساس برنامه مسابقات این جام تنظیم و اجرایی می کنند تا بازی های مهم را از دست ندهند و بعید است در جام بیست و یکم که از امشب (پنج شنبه شب) در روسیه کلید می خورد شاهد برخوردی متفاوت باشیم. جذابیت فوتبال در غیرقابل پیش بینی بودن نتایج آن است و امکان ندارد حتی تیم های بزرگ همیشه روی فرم باشند. تیم های کوچک تر به امید همین افت پیش بینی نشده همیشه با این هدف به زمین می روند که همزمانی روز خوب شان با روز بد حریف شگفتی بزرگی خلق کند، حتی اگر این موفقیت موقت باشد و چند روز بعد برابر اولین حریف جدی مغلوب شوند.

جذابیت جام جهانی در این نکته است که حتی وقتی تیم های کوچک غول کش می شوند سایر تیم های بزرگ سرانجام راه نجاتی را برای خود می یابند و در نتیجه فینال های ادوار مختلف جام جهانی معمولا محل دوئل بزرگان سنتی این ورزش بوده است منجمله همین جام اخیر (2014) که آلمان برابر آرژانتین در وقت اضافی پیروز و قهرمان شد. برای تشخیص عیار حقیقی تیم های بزرگ در جام بیست و یکم باید صبر پیشه کرد و میزان آمادگی کوچک ترها را هم مشخص ساخت اما شکی نیست جشنواره بزرگی که از پنج شنبه شب در سطح 11 شهر روسیه به راه می افتد، حد نهایتی را برای مسائل غیرمنتظره برای خود قایل نخواهد شد و بسیاری را شگفت زده خواهد کرد.

یکی از شگفتی سازان احتمالی می تواند ایران عزیز باشد که تیمی سختکوش و یک مربی برنامه دار دارد اما صرفنظر از اینکه تیم های غافلگیرکننده جام پیش رو کدام تیم ها هستند این اهمیت مطرح ترین ورزش جهان و حیثیت مهمترین مخلوق فیفا است که روزهای آینده را به شکلی رویاگونه برای ما ترسیم خواهد کرد و رنگ های الوان جام بیست و یکم به آرزوهای ما شیرینی و عمق بیشتری را ارزانی خواهد کرد. برای رسیدن به کمال مطلوب البته باید تکنیک ها و تاکتیک های نوین داشت و هر چه بیشتر تلاش کرد اما اهمیت و تاریخچه ملت ها در دمیدن روحی بزرگ در پیکر تیم های اعزامی شان به جام جهانی مستقر است و در داشتن اندیشه های انسان دوستانه و تلقی کردن ورزش به عنوان پایه دوستی ها و معرفی فوتبال به عنوان عامل همسو شدن ملت های متعدد از هر رنگ و نژاد و وابستگی.

این البته مهم است که کدام کشور قهرمان این رقابت های پرهیجان تازه خواهد شد اما مهم تر از آن ایجاد تصویری شاد و پرتلاش و راستین برای هیات اعزامی ایران و موفقیت آنها در رساندن پیام صلح و مودت و پایمردی بازیکنان و مربیان در جاده عدالت انسانی است.

فراموش نکنیم که به جز تیم فوتبال مان یک تیم داوری سه نفره متشکل از علیرضا فغانی، منصوری و سخندان هم به روسیه اعزام شده اند و موفقیت تیم دوم شاید بیشتر از توفیق احتمالی تیم اول باشد. هر اتفاقی روی دهد آرزو کنیم که روند سیاست زدایی های افراطی در سایه برگزاری این جام زیبای پر حادثه شدت گیرد و با اینکه جام جهانی هم به سبب شدت تاثیرگذاری اش رویدادی سیاسی تلقی می شود اما چشم های ما و جهانیان را به سوی زیبایی های تازه ای بگشاید. زیبایی هایی در قالب فوتبال و به رنگ امید و رویا.

\*وصال روحانی

مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00
پارس جم
پارس جم
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی جم
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن