بت بال

ایران - مراکش؛ گام اول یوزهای ایرانی می رویم برای برد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 812 ] - پنجشنبه, 24 خرداد 1397
ایران - مراکش؛ گام اول یوزهای ایرانی می  رویم برای برد

چقدر خوب بود اگر فردا همه در سن پترزبورگ بودیم. قدیم ها، آن زمان که روس ها چشم به نیمه شمالی ایران دوخته و حجم وسیعی از خاک مان را اشغال کرده بودند و بخشی را ...

ارتش سرخ دات كام :

چقدر خوب بود اگر فردا همه در سن پترزبورگ بودیم. قدیم ها، آن زمان که روس ها چشم به نیمه شمالی ایران دوخته و حجم وسیعی از خاک مان را اشغال کرده بودند و بخشی را پس ندادند، می گفتند سن پطرزبورغ. این شهر برای ما یک نام تاریخی است اما برای تیم ملی فوتبال مان تازه و جدید خواهد بود. بدون خاطره با کلی استرس، هیجان و البته جذابیت. فردا این جذابیت و هیجان و استرس برای تک تک ایرانی ها وجود خواهد داشت. اندازه اش هم برای آنها که در استادیوم هستند تا ما که پای تلویزیون هستیم چندان فرق نمی کند، حتی شاید استرس پای تلویزیون بیشتر هم باشد. فردا عصر که داور ترک در سوتش بدمد به اوج هیجان و استرس می رسیم و همه امید داریم در آخرین سوت کشدار داور، به جای اخم لبخند روی لبان مان نقش بسته باشد.

از روزی که به جام جهانی صعود کردیم منتظر این مسابقه بودیم. از روز قرعه کشی به بازی با مراکش فکر می کردیم. به تقابل بزرگ در سن پترزبورگ. از آن روز به این فکر می کردیم که تیم ملی مقابل مراکش چطور بازی می کند و چقدر شانس برد دارد؟ از آن روز تا حالا مدام درباره بازیکنان و سرمربی مراکش شنیده ایم. و مهم تر اینکه از کارشناس و رسانه چی گرفته تا بازیکن تیم ملی می شنیدیم بازی اول مهم ترین بازی ماست. از آن جهت که اگر خوب باشیم و ببریم بقیه مسابقات برایمان شیرین و مهیج تر می شود اما اگر خدای ناکرده بد باشیم و ببازیم مقابل دو غول اروپایی در دو مسابقه بعدی شانس کمتری خواهیم داشت.

بازی با مراکش برای بسیاری از ایرانی ها فینال جام جهانی است. شاید حتی برخی بازیکنان تیم ملی هم چنین تصوری داشته باشند و با این نگاه به میدان قدم بگذارند که هر طور شده از این زمین باید دست پر بیرون بیاییم. این ماجرا می تواند استرس های حضور در جام جهانی را صد برابر کند اما در عوض بازیکنان را برای ارائه یک نمایش درست و حسابی و البته رسیدن به نتیجه مطلوب تهییج کند.

فردا از تیم ملی مان یک بازی حساب شده می خواهیم. یک بازی جذاب، متفکرانه و البته پرقدرت. از آن بازی هایی که در خاطرمان بماند. تیم ایران با تمام کاستی هایش در راه آماده سازی و مصدومیت های کوچکی که حتی کی روش را هم نگران کرده برای نتیجه گرفتن در این مسابقه چیزی کم ندارد اما حتی اگر از این مهم اطمینان نداشته باشیم یقین داریم این تیم با این بازیکنان مستعد می تواند کیفیتی برابر و حتی برتر از مراکش ارائه دهد و نگاه دنیا را به خود میخکوب کند.

یوزهای ایرانی با همان سرعت و چابکی فردا می توانند بخش اول عملیات ظاهرا غیر ممکن را ممکن کنند. برای این منظور غیبت دژاگه و مصدومیت طارمی می تواند نگران کننده باشد اما وقتی کی روش می گوید با تمام تحریم ها و مصدومیت ها مشکلی نداریم باید دلخوش باشیم که مثل برزیل تیم او همه را شگفت زده کند و شروعی مناسب در جام جهانی داشته باشد.

مراکش با رنار فرانسوی با تمام قوا پا به این میدان می گذارد. شاید عنوان قهرمانی آنها در آفریقا و بازیکنان اروپایی شان کمی هراسناک باشد اما ایران ما حتی برای اسپانیا و پرتغال هم حریف راحتی نخواهد بود و مقابل قهرمان قاره سیاه چشم به پیروزی دوخته است. اتفاقی که با تمام بدبینی ها و حتی واقعیت گرایی های فنی و غیر فنی محتمل به نظر می رسد و می تواند شروع یک هیجان بزرگ در ایران باشد. امروز اگر از بازیکن تیم ملی یا عضوی از کادر فنی تیم ملی شنیدیم که«می رویم برای برد» زیاد تعجب نکنید چون این تیم ایران تیمی غیر قابل پیش بینی و شگفت انگیز است که در همین گام اول می تواند نگاه دنیا را به خود جلب کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00
پارس جم
پارس جم
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی جم
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن