درس اسپانیایی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2233 ] - پنجشنبه, 24 خرداد 1397

درس اسپانیایی

قصه فوتبال اسپانیا به طرز باور نکردنی با دیکتاتوری فرانکو در هم آمیخته است. جنگ و سرکوب و مخالفین و عناد با فرهنگ و زبان کاتالان ها و نفرت از اسپانیایی که ریش... 5 out of 5 based on 7 ratings.
درس اسپانیایی

قصه فوتبال اسپانیا به طرز باور نکردنی با دیکتاتوری فرانکو در هم آمیخته است. جنگ و سرکوب و مخالفین و عناد با فرهنگ و زبان کاتالان ها و نفرت از اسپانیایی که ریش...

ارتش سرخ دات كام :

قصه فوتبال اسپانیا به طرز باور نکردنی با دیکتاتوری فرانکو در هم آمیخته است. جنگ و سرکوب و مخالفین و عناد با فرهنگ و زبان کاتالان ها و نفرت از اسپانیایی که ریشه های قدرتمندی در فوتبال دارد تیمی ساخته بود که علی رغم بر خورداری از غولهایی چون رئال مادرید و بارسلونا و آتلتیکو مادرید و والنسیا و ... تا سال ۲۰۱۰ هیچگاه قهرمان جام جهانی نشده بودند. مشکل فوتبال اسپانیا ارتباط به دو مبحث مدیریتی داشت و آنها عبارتند از:
۱/ اولویتها و اهداف
۲/ تمرکز بر روی اهداف

در هر سیستمی اولویتها باید مشخص شوند. اسپانیا تا قبل لوییز اروگانس اولویتهای ملی را فدای ملاحظات سیاسی کرده بود اما پیرمردی آمد که اتحاد و همبستگی را اولویت لاروخا  کرد و نتیجه آن  کسب قهرمان اسپانیا در یورو ۲۰۰۸ و قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ بود. آنها افکار توتالیتر فرانکویی را کنار نهادند و اجازه دادند کاتالان ها و باسکی ها در کنار کاستیل ها برای افتخار بجنگند و دانستند پیروزی برای یک ملت است. دیروز سرمربی تیم ملی اسپانیا  لوپتگی اخراج می شود زیرا اولویت و در نتیجه تمرکزش را از دست داده بود. او تنها چند روز مانده به جام جهانی مشغول مذاکره کردن با رئال مادرید بود و این مسئله یعنی پروژه ملی تیم ملی اسپانیا در گرو عدم تمرکز و تغییر اولویتها شده بود.

اسپانیا یک ژنرال برای رهبری و بی گمان یک قهرمان می خواست که تیمش را متحد کند آنها هیرو را خواستند تا به جهان فوتبال و شاید جهان نشان دهند اولویت های ملی فراتر از خواسته های شخصی است. توتالیتری که کشوری را نابود می کند همیشه محکوم است آن گونه که دیکتاتوران تاریخ این گونه هستند و ملتی که از خشونت و نفرت توتالیتر هنوز هم در اسپانیا در امان نیست نیاز به اولویتهای ملی و تمرکز بر روی آنها دارد و اسپانیا اصول را فدای زیاده خواهی و عدم تمرکز مربی کرد که بی گمان پس از استعفای زیدان اولویت اولش یعنی موفقیت لاروخا برایش کمتر شد.

باید به انتظار نشست و نتیجه فنی این اقدام را دید. اما بی گمان این درس مدیریت اسپانیایی ها ستودنی است.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محمد چوبند
    محمد چوبند :
    همه به فکر اعتلای کشورشون هستن و به هیچ وجه حاضر نیستن کسی بهشون توهین کنه ولی فدراسیون فوتبال ما به کیروش اجازه داده تا به همه توهین کنه و فقط فدراسیون وشخص تاج جندستاره بشن.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر السد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن