بت بال

مراکش از زاویه ای دیگر/ پنجه در پنجه شیرهای اطلس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1253 ] - پنجشنبه, 24 خرداد 1397
مراکش از زاویه ای دیگر/ پنجه در پنجه شیرهای اطلس

روزشمار جام جهانی برای ایران به نقطه صفر رسید. جام بیست و یکم که به عنوان دومین تیم بلیت حضور در آن را اوکی کردیم و برای رسیدن به نقطه آغاز لحظه شماری می کردی...

ارتش سرخ دات كام :

روزشمار جام جهانی برای ایران به نقطه صفر رسید. جام بیست و یکم که به عنوان دومین تیم بلیت حضور در آن را اوکی کردیم و برای رسیدن به نقطه آغاز لحظه شماری می کردیم، حالا آغاز می شود.

ایران به عنوان بهترین تیم آسیا در دشوارترین گروه جام جهانی قرار گرفته؛ گروهی که جملگی قهرمانان سه قاره و دو مدعی بزرگ جام در آن حضور دارند. در این گروه جذاب و ترسناک، مراکش قهرمان آفریقا و بهترین تیم قاره سیاه، نخستین حریف ماست. تیمی که با لژیونرهای پرتعداد و ستاره های ریز و درشتش پرامیدترین تیم قاره آفریقا در جام جهانی است و آمده تا در دشوارترین گروه جام جهانی شگفتی بیافریند. دیدار ایران و مراکش برای دو تیم کم شانس گروه B بی تردید یک فینال تمام عیار محسوب می شود. نبردی که تیم بازنده را به شگفتی سازی امیدوار می کند و بازنده باید در همین ابتدای راه چمدان آرزوها را ببندد و بدل به یک توریست شود.

بررسی مراکش به عنوان مهم ترین حریف ما در جام جهانی زوایای تازه ای از این حریف مهم را برای ما نمایان می کند و نشان می دهد که با چه حریف گردن کلفتی روبه رو هستیم؛ حریفی که دست کمی از لقبش ندارد!

آمار؛ این تیم شکست ناپذیر

مراکش موفق ترین تیم آفریقا در سال های اخیر بوده. تیمی که قهرمان آفریقا شده و آمار حیرت انگیزی دارد. نخستین حریف تیم ملی در جام جهانی در آخرین بازی دوستانه اش قبل از دیدار با تیم کی روش موفق شد با نتیجه یک بر 3 استونی را شکست دهد. بردی راحت برای هروه رنار و شاگردانش که باعث شد این تیم با آماری فوق العاده در دیدارهای دوستانه آماده بازی با ایران شود. مراکش در 6 بازی دوستانه ای که برگزار کرده 5 برد و تنها یک مساوی به دست آورده ضمن آنکه مراکشی ها 9 بازی متوالی است که شکست نخورده اند و آخرین باخت آنها شکست یک بر صفر مقابل کامرون در مرحله انتخابی جام ملت های آفریقا در سال 2019 بوده است. از این حیث می توان شاگردان رنار را با کی روش مقایسه کرد که در رقابت های انتخابی جام جهانی هرگز شکست نخوردند.

خبر مهم: بازگشت اشرف مادریدی

اشرف الحکیمی یکی از سرشناس ترین بازیکنان تیم ملی فوتبال مراکش است که در رئال مادرید بازی می کند. حکیمی به نوعی ستون خط دفاعی مراکش است که نقش مهمی در ترکیب شیرهای اطلس خواهد داشت. الحکیمی در دیدار دوستانه اخیر مراکش برابر استونی مصدوم شد و در نیمه دوم نتوانست به بازی ادامه دهد تا خبرهایی درباره غیبت او در دیدار نخست برابر تیم ملی فوتبال ایران به گوش برسد. با این وجود در آستانه بازی حساس برابر ایران آسیب دیدگی مدافع تیم ملی فوتبال مراکش جدی نیست و او به دیدار نخست برابر ایران می رسد.

سایت کوره اعلام کرد که آسیب دیدگی الحکیمی جدی نیست و او مشکلی برای همراهی تیمش در دیدار نخست برابر ایران نخواهد داشت و در ترکیب اصلی به میدان می رود. بدین ترتیب در نخستین بازی جام جهانی اشرف الحکیمی در ترکیب مراکش برابر ایران به میدان خواهد رفت.

ماجراجویی؛ خط و نشان برای رقبا
مراکش لژیونرهای فراوانی در ترکیب خود دارد اما در میان همه ستاره ها حکیم زیاش در خط حمله بی همتاست. ستاره ای که پیراهن آژاکس را در لیگ اردویژه هلند بر تن می کند و در فصل جاری اگرچه در کورس آقای گلی از علیرضا جهانبخش در نهایت جا ماند اما مهاجم با کیفیتی است که فصل بسیار خوبی را در لیگ هلند سپری کرد. او از امیدهای اصلی تیم ملی مراکش برای درخشش در جام جهانی است و این ستاره جوان از انگیزه های مراکش برای موفقیت در روسیه 2018 سخن گفته است. حکیم زیاش گفت: اگر فکر می کنیم قرار نیست صعود کنیم پس چرا به روسیه سفر می کنیم؟ همین صعود به جام جهانی نیز معانی زیادی دارد و ما بعد از 20 سال راهی جام جهانی شده ایم و من افتخار می کنم که بخشی از این تیم بوده ام. من انتظار داشتم صعود به جام جهانی خیلی مردم مراکش را خوشحال کند اما فکر نمی کنم اینقدر جشن بزرگی برگزار شود؛ شادی مردم دیوانه کننده بود. گروه ما در جام جهانی دشوار است اما اگر با لنز مثبت به شرایط نگاه کنیم، خوب به نظر می رسد و برای ما بازیکنان و کشور مراکش شیرین خواهد بود. بازی کردن برابر این کشورها دشوار اما خوب است. حضور برابر رونالدو و اینیستا انگیزه فراوانی به ما می دهد اما ما به خودمان اعتقاد داریم.

ستاره کلیدی: بن عطیه، شیر پیر
مراکش ستاره های ریز و درشت فراوانی دارد. از خط دروازه گرفته تا نوک حمله. ستاره هایی که جملگی در اروپا توپ می زنند و نامدار و سرشناس هستند. ستاره هایی که در بزرگترین تیم های اروپایی عضویت دارند و از همین رو باید مراکش را یک تیم بین المللی دانست.

در میان این ستاره ها اما کاپیتان مراکش از بقیه متمایزتر است. ستاره ای با تجربه که در تیمش یک وزنه محسوب می شود و به نوعی نقش لیدر را برای مغربی ها بازی می کند؛ مهدی بن عطیه که در تمام این سال ها پیراهن تیم های بزرگی را در اروپا برتن کرده؛ از مارسی و بایرن مونیخ گرفته تا یوونتوس و رم.

یکی از کلیدی ترین بازیکنان مراکش در راه شکستن طلسم دوری 20 ساله از جام جهانی کاپیتان سرشناس این تیم بود، مدافعی مستحکم و غیرقابل نفوذ که از تیم قهرمان ایتالیا راهی روسیه شده است.

مهدی امین المتقی بن عطیه مدافع 31 ساله و مسلمان مراکش این روزها نامش بیشتر از هر زمان دیگری بر سر زبان هاست، مدافعی که در 5 سال گذشته و بعد از انتقال از اودینزه به جمع گرگ های رم به شهرت قابل توجهی رسید تا همه نگاه ها معطوف به این دژ مستحکم دفاعی شود.

بن عطیه که این روزها وارد دهمین سال همراهی مراکش در بازی های ملی شده تا به واسطه همین سابقه بازوبند کاپیتانی شیرهای اطلس را بر بازو ببندد عصر روز جمعه در ورزشگاه کریوفسکی سن پترزبورگ امید اول رنار فرانسوی برای مستحکم تر نشان دادن ساختار تدافعی مراکش مقابل ایران قلمداد می شود و بیشتر طرفداران مراکش هم به این بازیکن مسلمان با اعتقادات عجیب دل بسته اند تا همچون مرحله مقدماتی شاهد نتایج رویایی از تیم محبوب شان باشند.

مهدی بن عطیه فوتبال حرفه ای خود را مثل 70 درصد بازیکنان حاضر در فهرست نهایی مراکش خارج از این کشور در فرانسه آغاز کرد و در این سال ها در تیم های تورس، لورینت، مارسی، کلارمونت، اودینزه، رم، بایرن مونیخ و یوونتوس بازی کرده است.

سوای از عملکرد فنی کاپیتان مراکشی ها خارج از دنیای مستطیل سبز نیز شخصیت قابل توجهی دارد از جمله اینکه او جزو معدود چهره های شاخص این کشور محسوب می شود که با خرافات رایج در میان مردم مراکش مخالف است از جمله موضوع سحر و جادو که رواج خاصی در میان مردم عادی مراکش بخصوص شهر کازابلانکا دارد. بن عطیه شاید به همین خاطر بود که یکی دو سال قبل از سفر به مراکش و حضور در اردوی داخلی امتناع کرد و مدعی شد ترجیح می دهد در اردوهای خارج از کشور به جمع ملی پوشان بپیوندد.

بن عطیه به عنوان یکی از ستاره های مسلمان مراکش در امور خیریه نیز یکی از بازیکنان پیشگام قلمداد می شود تا جایی که دو موسسه خیریه این بازیکن برای مسلمانان مراکش و فرانسه به عنوان مراکزی فعال در این عرصه همواره زبانزد عام و خاص هستند. کاپیتان 31 ساله شیرهای اطلس حالا در نخستین جام جهانی که تجربه می کند به عنوان یکی از باتجربه ترین و سرشناس ترین ستاره های مراکش نقشی کلیدی در برنامه های تاکتیکی هروه رنار دارد و رویارویی او به عنوان ستون تدافعی مراکش با مهاجمان ایران در سن پترزبورگ می تواند جالب توجه باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00
پارس جم
پارس جم
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی جم
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن