در مورد کی روش که می گویند ایرانی است!

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 1558 ] - سه شنبه, 12 تیر 1397

در مورد کی روش که می گویند ایرانی است!

«کی روش از همه ما ایرانی تر است»؛ این گزاره را طی سال های اخیر به دفعات شنیده ایم. هر بار که رگ گردن آقای مربی باد کرده یا به هر نحوی در مسیر کسب پیروزی رفتار... 5 out of 5 based on 3 ratings.
در مورد کی روش که می گویند ایرانی است!

«کی روش از همه ما ایرانی تر است»؛ این گزاره را طی سال های اخیر به دفعات شنیده ایم. هر بار که رگ گردن آقای مربی باد کرده یا به هر نحوی در مسیر کسب پیروزی رفتار...

ارتش سرخ دات كام :

«کی روش از همه ما ایرانی تر است»؛ این گزاره را طی سال های اخیر به دفعات شنیده ایم. هر بار که رگ گردن آقای مربی باد کرده یا به هر نحوی در مسیر کسب پیروزی رفتارهای برونگرایانه بروز داده، مانیفست ایرانی بودن کی روش از سر گرفته شده. مدعیان این تئوری البته شواهد دیگری هم دارند؛ از ساعت مچی کی روش که بندهایش با سه رنگ پرچم ایران تزیین شده تا پرچم کوچکی که گاهی کنار زمین در دست او می بینیم و البته طرحی که در روسیه روی کتش زد. اینها یعنی مو لای درز ایرانی بودن کی روش نمی رود و لابد همه ما باید پیش استاد درس پس بدهیم. از قضا این فضا بعد از جام جهانی جدی تر هم شد؛ به ویژه از جایی که کی روش در بازی رودررو با کشور خودش یعنی پرتغال به آب و آتش زد و با راه انداختن انواع جنگ های روانی، سعی کرد تیم حریف را تحت فشار قرار بدهد. از آن به بعد بود که «ایرانی تر» بودن کی روش رنگ و بوی جدی تری پیدا کرد و به نقل محافل ورزشی و اجتماعی تبدیل شد؛ تا جایی که مرزهای بین کی روش و کوروش رسما از بین رفت!

البته که چنین جوگیری هایی از ما ایرانی ها اصلا بعید نیست و تقریبا همه ما در زمینه این داستان سرایی ها تبحر داریم، اما این مورد دیگر واقعا نوبر است. چطور می توان ذوق کرد از اینکه کی روش به پرتغالی ها پرخاش کرده و این مساله را پای علاقه او به ایران نوشت؟ وقتی کسی به خاک خودش و سرزمینی که در آن روی خشت افتاده، پرورش یافته و چندین دهه کار و زندگی کرده تعلق خاطر ندارد، چطور می تواند قلبا و حقیقتا شیفته کشوری باشد که برای چند سال کار به آن آمده و روزی هم دیر یا زود آن را ترک خواهد کرد؟ چقدر زودباوریم ما که اینقدر آسان دل به این افسانه های عاشقانه می بندیم. اگر کی روش خیلی ایرانی است، کاش حداقل مالیات دستمزد دو میلیون یورویی اش در هر سال را بدهد، اما افسوس که او هم مثل خیلی از مربیان و بازیکنان خارجی و حتی داخلی وقتی می بیند «راه» دارد، قسر در می رود و بعد با نمایش پرچم در کنار زمین، به نماد ایران دوستی تبدیل می شود!

هر کسی به این آب و خاک خدمت کند باید قدرش را دانست و حتی اگر لازم شد دستش را هم بوسید. کارلوس کی روش هم مجموعا انتخاب خوبی برای فوتبال ایران بود که اگرچه پول زیادی خرجش شد، اما کارایی لازم را هم داشت و خیلی جاها دل مردم ما را شاد کرد. با این همه بیایید تا این حد آماده افسانه ساختن نباشیم. شخصیت کارلوس کی روش طوری است که بیشتر از آنچه پرتغالی یا ایرانی(!) باشد، «کی روشی» است. او جنگجویی است که فقط به برند خودش فکر می کند و دلش می خواهد همیشه و همه جا پیروز باشد. رگ گردن بادکرده او هم به خاطر عرقی است که به خودش دارد؛ درست مثل علی دایی که یک برنده مادرزاد بود و حتی در بازی های سرگرم کننده دور همی هم دلش نمی خواست بازنده باشد؛ طوری که در موردش می گویند یک بار آنقدر یک بازی والیبال دوستانه را با جرزنی کش داده که آخرش دو تیم 3-3 مساوی شده اند! علی دایی نه آنقدرها پرسپولیسی بود، نه سایپایی، نه صبایی و نه هرتایی و بایرنی؛ او «دایی چی» بود و همه جا برای کسب موفقیت با همه وجودش تلاش می کرد. درست مثل کی روش که در این مورد کپی برابر اصل اوست و مطمئن باشید فردا اگر روی نیمکت عربستان هم باشد، با پرچم سعودی ها در بازی رودررو با ایران 90 دقیقه تمام فریاد خواهد زد. مهم این است که میزان اثرگذاری آدم ها را ببینیم، درست مثل خولیو ولاسکو که بدون این اداها والیبال ایران را متحول کرد و البته وقتی با درخواست کمک «کشورش» آرژانتین مواجه شد، ایران را در اوج رها کرد و رفت.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  اتفاقا بنوعی با آن نظریه باید موافق باشیم !!!
  البته نه از بابت ایرانی بودنش « که بهتر بود میگفتن : کیروش از همه مسئولین ما « مسئولتره !!!
  و اینجاست که باید بپذیریم که کیروش همچون مسئولین خیلی رده بالای ما !!! بسیار مسئوله !!! .. وا گر غیر از این بگیم « خیلی نامردی کردیم !!!
  مسئولینی که در شعارهاشون دم از ایران میزننن و دقت که میکنی « متوجه میشی بخاطر خارج کردن دلارهائیست که نصیبشون شده ویواشکی بردن در حسابهای خارجیشون..مسئولینی که روی یقه کتشون پرچم ایرانو زدن و حقوق ایرانیها رو میبرن برای فلسطینی ولبنانب وعراقی و سوری و بعد که زیر بنای ساختشونو نگاه میکنی « متوجه میشی که در مثلا عراق « ساحته وپرداخته شدن و در ایران بزرگ شدن و حالا هم بنام یک ایرانی اصیل !!! دارن به برادران عرب خودشون رسیدگی میکنن..حالا نقل کیروشه که برای بردن میلیونها دلار « نه تنها حاضره به تیم پرتقال فحش بده که اگر لازم باشه « حتی با پرچمش هم خودشو پاک میکنه ! چرا که مهم اون دلارهاست..وقتیکه هموطنان خودشو حیوان مینامه « چه انتظاری دارید که ذره ایی شعور حمایت از تیم ملی را بخاطر ایرانیها نگه داره؟؟ دلار کجاست ؟..یورو کجاست؟؟..
  یاد جریان آن سازمان کثیفی افتادم که دم از خلق میزنه و زمان جنگ « علیه بچه ها وخاک ایران جنگید و بعد مدعی شد که ما قصد کمک به کشورمون وهموطنانمونو داشتیم وحالا هم با کثیفترین ترفندها « یکمشت گدا گشنه را از کشورهای فقیر « به اسم گردش جمع میکنه و در کمپینهایشون بنام ملت ایران از آنها استفاده میکنه تا مثلا خودشو ایرونی جلوه بده !! ..و کیروش از یکشو دقیقا مثل مسئولین داخلی « بسیار مسئوله !! و از سوی دیگه مثل آن منافقین « بسیار منافق و هزار چهره و هنوز زوده که خیلیها بتونن اینجور مسئولین دلسوز!!! را بشناسن !؟
 • omid 110
  omid 110 :
  واقعا اگر تیم ملی ایران مثل تیم ملی زاپن نتیجه میگرفت و از گروهش صعود میکرد و اینقدر خوب و قشنگ بازی میکرد و یا مثل کره جنوبی المان رو شکست میداد اون وقت عادل کیروشی پور چیکار میکرد...اگر تیم ملی مثل کره و زاپن نتیچه میگرفت احتمالا عادل کیروشی پور میگفت کیروش باید رئیس فدراسیون فوتبال بشه و همه فوتبال ایران زیر نظر کیروش باشه..ثانیه شماری میکنم تا جام ملتهای اسیا اغاز بشه تا ببینم چه طوری میخان قهرمان بشن...بچاپ لطفا
 • omid 110
  omid 110 :
  قابل توجه عادل کیروشی پور...تست اولیه دوپینگ سعید عزت الهی مثبت در اومده.......
 • omid 110
  omid 110 :
  خیلی خیلی خیلی خیلی خوشحالم که کرواسی تونست روسیه رو شکست بده....کیروش از پرتغال دفاع میکرد و از کرواسی انتقاد میکرد درحالی که کشور کیروش یعنی موزانبیک اصلا فوتبال نداره...

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپیدرود به چه نتیجه ای دست پیدا خوهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 1 مهر 1397 / ساعت : 19:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ایرماتوف (ازبکستان)
دوشنبه, 26 شهریور 1397 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن