7 سال، 20 پیشنهاد و 20 پاسخ منفی/ چرا کی روش نمی رود؟

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 3546 ] - چهارشنبه, 13 تیر 1397

7 سال، 20 پیشنهاد و 20 پاسخ منفی/ چرا کی روش نمی رود؟

20 پیشنهاد در 7 سال و از 4 قاره مختلف. چندین باشگاه و البته چند تیم ملی. پیشنهادهایی به کی روش در دوره طولانی حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران. تعدادشان کم نیست،... 5 out of 5 based on 7 ratings.
7 سال، 20 پیشنهاد و 20 پاسخ منفی/ چرا کی روش نمی رود؟

20 پیشنهاد در 7 سال و از 4 قاره مختلف. چندین باشگاه و البته چند تیم ملی. پیشنهادهایی به کی روش در دوره طولانی حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران. تعدادشان کم نیست،...

ارتش سرخ دات كام :

20 پیشنهاد در 7 سال و از 4 قاره مختلف. چندین باشگاه و البته چند تیم ملی. پیشنهادهایی به کی روش در دوره طولانی حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران. تعدادشان کم نیست، نزدیک به تعداد انگشت های دست و پا. هیچ یک اما جدی نشده اند و فقط در حد حرف مانده اند. کی روش را تیم ملی ژاپن خواسته اما در ایران مانده. او لیگ برتر انگلیس و مربیگری در ساندرلند، کوئینزپارک رنجرز را رها کرده و به تعهدش در ایران پایبند مانده. آفریقای جنوبی دو بار برای همکاری با کی روش اقدام کرده اما با پاسخ منفی سرمربی تیم ملی ایران مواجه شده. به گواه رسانه ها استرالیا دو بار و در دو تاریخ مختلف برای شکار کی روش تلاش کرده اما هر بار تیر آنها به سنگ خورده چون کی روش قصد ادامه همکاری با تیم ملی ایران را داشته.

نخستین پیشنهاد تنها چند ماه بعد از آغاز همکاری کی روش با تیم ملی ایران به دست او رسید، البته فقط در رسانه ها. ساندرلند در تاریخ 11 آذر 1390 و بعد از اخراج استیو بروس سراغ کی روش آمد اما او ترجیح داد در ایران بماند و تیم ملی را برای صعود به جام جهانی آماده کند! بعد از ساندرلند، رسانه ها در خرداد ماه سال 1392 از پیشنهاد پورتو برای جذب کی روش نوشتند و چندین روز به آن پرداختند. در حد یک پیشنهاد جدی و به عنوان جانشین ویتور پریرا. این اتفاق همانطور که پیش بینی می شد رخ نداد و کی روش هم به کشورش برنگشت.

تیم ملی آمریکا گزینه بعدی بود. در تیر 1392 و به عنوان جانشین بردلی که در کونکاکاف نتایج ضعیفی کسب کرد. در نهایت اما یورگن کلینزمن سرمربی تیم ملی آمریکا شد. سرمربی سابق تیم ملی آلمان که چندین سال هم روی نیمکت آمریکا نشست.

از قاره آمریکا به آسیا برمی گردیم. 28 شهریور 1392، خبری منتشر شد مبنی بر پیشنهاد فدراسیون فوتبال قطر به کارلوس کی روش. البته نه به عنوان سرمربی بلکه ریاست کمیته استعدادیابی. این پیشنهاد نجومی-از نظر رسانه ها- نیز نتوانست کی روش را از تیم ملی ایران جدا کند.

 منچستریونایتد با هدایت دیوید مویس نتایج ضعیفی کسب کرد و به همین دلیل خانواده گلیزر تصمیم گرفتند تا مویس را اخراج کنند. یک روزنامه در تاریخ 2 اردیبهشت 1393 اعلام کرد سران باشگاه منچستریونایتد در پی مذاکره با چند مربی برای قبول هدایت این تیم هستند که در این بین نام کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز به چشم می خورد. در نهایت لوییس فان خال روی نیمکت منچستریونایتد نشست و این موقعیت ویژه در اختیار کی روش قرار نگرفت.

13 شهریور 1393 از لیدزیونایتد، تیمی در منطقه یورک شایر که حدود یک دهه است از لیگ برتر فاصله گرفته به عنوان مشتری کی روش نام برده شد. رسانه های انگلیسی نوشتند ماسیمو سلینو مالک لیدز روی جذب دستیار سابق فرگوسن نظر مثبت دارد اما می دانید چه کسی سرمربی شد؟ استیو کلارک از انگلستان.

از جزیره به قاره آفریقا برویم و کشور آفریقای جنوبی. این تیم دو ماه پس از قطع همکاری با گوردون ایگسوند همچنان بدون مربی بود و در دو مقطع- خرداد و بهمن 1393- به کی روش پیشنهاد همکاری داد اما سرمربی ایران نپذیرفت با فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی همکاری کند! آن هم در شرایطی که خانواده کی روش آنجا زندگی می کنند و او یک جزیره همان نزدیکی ها هم به نام خود دارد.

بهمن 1393 یک سایت گزارش داد که با وجود محرمانه بودن فعالیت کمیته فنی فدراسیون ژاپن شنیده می شود کارلوس کی روش در صدر گزینه های هدایت تیم ملی این کشور قرار گرفته است. وحید هلیل هودزیچ در نهایت روی نیمکت تیم ملی ژاپن نشست و نوبت به کارلوس کی روش نرسید. فدراسیون فوتبال عربستان در همین ماه واسطه خود را مامور مذاکره با کی روش کرد اما سرمربی تیم ملی ایران پیشنهاد آنها را قبول نکرد. بیلسا هدایت عربستان را به دست گرفت اما او هم روی نیمکت آنها دوام نیاورد.

رسانه های انگلیسی گزارش دادند کویینزپارک رنجرز در تاریخ 8 اسفند 1393 دنبال جذب کی روش بود. تونی فرناندز، مالک کی پی آر کی روش را برای هدایت این تیم مد نظر داشت اما کی روش به این تیم لیگ برتری که زمانی هدایتش را هری ردنپ بر عهده داشت نرفت چون می خواست در تیم ملی ایران بماند. 25 فروردین 1394،  آفریقای جنوبی دوباره سراغ کی روش آمد. این بار نه برای مربیگری که با عنوان مدیر فنی. کارلوس کی روش در ایران ماند و مدیر فنی بافانابافانا نیز نشد.

کارلوس میگوئل آیوار، رییس باشگاه سائوپائولو در تاریخ 6 خرداد 1394 اعلام کرد که این هفته قرار ملاقاتی با نماینده کارلوس کی روش، سرمربی فعلی تیم ملی ایران خواهد داشت تا این مربی را برای سفر به آمریکای جنوبی قانع کند. یک سایت درباره پیشنهاد سائوپائولو به کی روش نوشت: «سائوپائولو هم اکنون با هدایت میلتون کروز برزیلی از 3 دیدار در سری A برزیل 6 امتیاز گرفته است اما مسوولان این باشگاه که در زمان رقابت های جام جهانی 2014 از نزدیک با کارلوس کی روش ملاقات داشته اند، به شدت به دنبال جذب این مربی پرتغالی هستند.» کی روش به برزیل هم نرفت تا سرمربی سائوپائولو شود.

7 مرداد 1394. فدراسیون فوتبال مکزیک آماده مذاکره با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران است. خبر احتمال همکاری کی روش و مکزیک را ابتدا یک سایت معتبر مکزیکی منتشر کرد و سپس رسانه های ورزشی پرتغال ادعا کردند از میان بنتو یا کی روش یک نفر سرمربی مکزیک می شود. کارلوس کی روش با ایران قرارداد داشت و بعید بود از ایران برود اما به هرحال مکزیکی ها هم بدشان نمی آمد با او کار کنند که این همکاری میسر نشد.

بعد از مکزیک نوبت به استرالیا رسید تا در دو مقطع برای جذب کی روش تلاش کند. ابتدا 30 خرداد 96 و سپس 4 آذر همین سال. پاسخ کی روش به هر دو پیشنهاد منفی بود. هر چند فقط در رسانه ها این پیشنهادها را دیدیم و همانجا هم مشخص شد کی روش در ایران می ماند و به استرالیا نمی رود. 18 بهمن 96 هم نوبت به یکی دیگر از تیم های آسیایی رسید تا برای شکار کی روش تلاش خود را آغاز کند؛ تیم ملی ازبکستان که با ساموئل بابایان قطع همکاری کرده و دنبال سرمربی بزرگی می گشت. مذاکره با ازبکستان به توافق نزدیک شد اما امضای قرارداد نه.

رسانه ها در تاریخ 31 فروردین 97 نام کی روش را میان گزینه های مربیگری در تیم ملی کامرون نوشتند. تیمی که موفق نشد همراه با هوگو بروس به جام جهانی 2018 صعود کند. سایت بلژیکی camer در گزارشی نوشت: «به نظر می رسد کارلوس کی روش که اولویت کامرون برای سرمربیگری تیم ملی فوتبالش است تمایلی به آغاز این ماجراجویی ندارد.»

حالا هم که جام جهانی به پایان رسیده نام کی روش کنار الجزایر و باشگاه الزمالک مصر دیده می شود. دو تیمی که نیاز مبرمی به جذب مربی دارند و به همین دلیل و به نوشته رسانه ها علاقه مند به همکاری با کارلوس کی روش هستند. بخصوص حالا که قرارداد مربی پرتغالی با فدراسیون فوتبال ایران به پایان رسیده و او آزاد است تا تیم بعدی اش را انتخاب کند.

نکته جالب در مورد پیشنهادهای کی روش در این 7 سال و اندی، زمان شان است. او درست وقتی که با فدراسیون فوتبال به نتیجه نرسیده یا قراردادش به پایان رسیده، تیمی را خواهان خود دیده. برخی اوقات نیز وقتی پول قرارداد به حسابش واریز نشده است. به عنوان نمونه پیشنهاد آفریقای جنوبی و منچستریونایتد قبل از آغاز جام جهانی 2014 و لیدز یونایتد هم تنها یکی دو ماه بعد از پایان این مسابقات به دست کی روش رسیده است. همچنین سه پیشنهاد از آفریقای جنوبی، ژاپن و عربستان قبل از آغاز جام ملت های آسیا در سال 2015 و باشگاه کویینزپارک رنجرز بعد از پایان رقابت ها. یا کمی نزدیک تر که یادتان بیاید. پیشنهاد کامرون و ازبکستان قبل از جام جهانی 2018 و حالا الجزایر و الزمالک مصر بعد از حضور در این مسابقات مهم. درست زمانی که قرارداد کی روش به پایان می رسد و او نیاز دارد تا برای توافق جدید کمی فدراسیون فوتبال را تحت تاثیر قرار بدهد.

همه این 20 پیشنهاد یا به دست کی روش رسیده و یا فقط در رسانه ها درباره اش نوشته شده. نمی دانیم کدام رسمی است و کدام نه اما هر چه هست کی روش همه آنها را رد کرده، به ادامه همکاری با ایران پایبند و متعهد بوده و از تیم ملی نرفته است. اینکه چه رازی پشت این قضیه پنهان است فقط خود کی روش می داند و اطرافیانش. شاید مساله پول باشد و شاید هم زندگی آرام و حکومتی که او در فدراسیون فوتبال به راه انداخته و ریز و درشت تصمیم ها را خودش می گیرد. 


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  شما باشی شرایط برات مهیا باشه و بخوانت میری؟
  اگه مخالف حضور کیروش هستین نظر موافقای کیروشو که کمم نیستن با منطق خودتون عوض کنین تا کیروش تو ایران خواهان نداشته باشه
 • omid 110
  omid 110 :
  دلال موزامبیکی نمیره چون پیشنهادی نداره...اصلا مربی خاصی نیست که پیشنهاد داشته باشه..همیشه از وضع فوتبال ایران اننتقاد میکنه ولی معلوم نیست چرا دل نمیکنه از این فوتبال اماتور...........درضمن بیشترین طرفداران فوتبال توی ایران مربوط به پرسپولیس هستند و نظر طرفداران پرسپولیس هم در مورد دلال موزامبیکی مشخصه..بچاپ ارتش
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  آخه خزانه دولتهای آنها مثل اینجا بی در وپیکر نیست که ایشون بتونه براحتی بار بزنه وببره !!
  کدوم پیشنهاد ؟؟ شاید این دلال را برای ما در حد پیامبری بزرگ کرده باشن و معجزه دار بخونن و یکسری هم قبول کنن « ولی دیگه دنیا را امروزه میتونید در حد یک تبلت ببینید و رزومه کاری ورفتاری واخلاقی یک مربی را بشناسید..مگه مغز خر خوردن که از یکطرف « سالی چند میلیون دلار پرداخت کنن واز طرف دیگه هم سهم تیمهاشونو بریزن به جیب او در ضلع دیگه ای شاهد فراری دادن بازیکنانشون باشن و در ضلع چهارم هم جملگی بشن غلام حلقه به گوش او ؟؟...این پیشنهادات را هم خیلی راحت میشه توسط یک هکر و وبلاگ نویس ن حتی در ویکی پدیا مطرح کرد !!!
  والا جیبوتی هم حاضر نیست چنین کسیرا با اینهمه بریز وبپاش تحمل بکنه..یارو تا هزینه خشکشویی و آفتابه دارش !!!!! را با فدراسیون حساب میکنه و حتی حاضر نیست مالیات پولی را که گرفته « پرداخت کنه !..مگه همه جا آنقدر بی صاحبه که چنین شخص بد دهن و عقده ای را قبول بکنه جز توسط نامدیران ایرانی نما ؟؟؟
  زیاد به این پیشنهادات مزخرف توجه نکنید وبدونید هیچ کجا نمیره وسفت وسخت هم چسبیده به ایران...مگر از ترس مردم ول کنه وبره..وگرنه ایشون فعلا صاحب خونه فدراسیون فوتباله !!!
 • omid 110
  omid 110 :
  تا عادل کیروشی پور هست کیروش هم هست و توی این فوتبال حکومت میکنه....

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : محمدحسین زاهدی فرد
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن