ژاپن سخت تر است یا پرتغال و اسپانیا؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1316 ] - چهارشنبه, 20 تیر 1397
ژاپن سخت تر است یا پرتغال و اسپانیا؟

کارلوس کی روش در مصاحبه با ای اف سی گفته: «با ۱۵ روز تمرین نمی شود حریف ژاپن شد که ۳۰ سال سرمایه گذاری کرده.» پرسش های بدون جواب: 1- چطور ۴ سال متوالی است که ...

ارتش سرخ دات كام :

کارلوس کی روش در مصاحبه با ای اف سی گفته: «با ۱۵ روز تمرین نمی شود حریف ژاپن شد که ۳۰ سال سرمایه گذاری کرده.»

پرسش های بدون جواب:

1- چطور ۴ سال متوالی است که نه تنها حریف کره جنوبی با آن همه امکانات شدیم و امان آنها را بریدیم که دیگر دلشان نمی خواهد با ایران همگروه شوند. کره جنوبی مگر بیش از 100 سال قدمت ندارد و در 30 سال اخیر میزبان جام جهانی بوده و روند رو به رشد آنها دست کمی از ژاپن ندارد. در مسابقات مقدماتی جام جهانی همین تیم ایران دو هفته مانده به پایان صعودش را قطعی کرد.

2- چطور با همین تیم و مربی و با اردوی 20 روزه مقابل اسپانیا و پرتغال که سابقه بیش از 100 سال در فوتبال دارند جوری جنگیدیم که ستایش تمام دنیا را به دنبال داشت؛ این اتفاقات مگر دستاورد همین بازیکنان و مربیان و همین تیم ملی ایران نیست؟

3- کی روش آدرس اشتباه به مخاطب ندهد. او ۱۵ روز مهلت نداشته بلکه ۸ سال زمامدار کامل تیم ملی بوده، بی آنکه کسی دخل و تصرفی در کارش داشته باشد. به نظر می رسد این روزها کی روش برای پایین کشیدن انتظاراتی که بعد جام جهانی شکل گرفته ژاپن را توی سر فوتبال ایران می زند و برای نشان دادن فاصله ها از موفقیت سامورایی ها می گوید در حالی که وقتی رسانه ها از عملکرد ژاپن تمجید می کردند و انتقادات ریزی به شیوه بازی تیم کی روش در جام جهانی داشتند، او نمی پذیرفت و تیم خودش را موفق تر می پنداشت. اگر چه ما هم بر این باوریم که شاید اگر تیم ایران کمی خوش شانس بود، نتایج بهتری نسبت به ژاپن می گرفت و به عنوان تیم نخست از گروه مرگ صعود می کرد.

نتیجه: فارغ از بهترین نتایج تاریخ ایران در جام جهانی، این تیم ملی با کی روش ظرفیت قهرمانی در آسیا را دارد و سناریوی پایین کشیدن سطح انتظارات توسط کی روش با این سبک مصاحبه ها نمی تواند افکار عمومی را قانع کند. این روزها همه از تیم ملی تعریف می کنند و انتظار از«این تیم ایران» قهرمانی در جام ملت ها است؛ اگرچه می پذیریم در جام ملت های آسیا رقبایی نظیر ژاپن، کره جنوبی و شمالی، استرالیا، عربستان و امارات میزبان حضور دارند اما توقع ما در جام ملت ها همواره قهرمانی بوده و از این تیم انتظارات چه بسا بیشتر است چرا که نسلی فوق العاده هستند و مربی با تجربه و دانایی دارد.

\*سعید زاهدیان

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محمد چوبند
    محمد چوبند :
    ین روزها همه از تیم ملی تعریف می کنند
    نگوییدهمه بنده عضوی از همه هستم که نه فقط راضی نیستم بلکه یک کناب انتقاد می تونم بنویسم.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل پدیده کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی مسجد سلیمان
داور مسابقه :
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
(3)1 - (1)1
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن