پرسپولیس بدون امیری و بیرانوند/ تصور کردنش سخته

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 3196 ] - چهارشنبه, 20 تیر 1397

پرسپولیس بدون امیری و بیرانوند/ تصور کردنش سخته

صادق محرمی روی کول بیرانوند از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. محسن مسلمان در اینستاگرام از پرسپولیس رفت و فرشاد احمدزاده هم بعد از کلی معطلی بالاخره از این ت... 5 out of 5 based on 2 ratings.
پرسپولیس بدون امیری و بیرانوند/ تصور کردنش سخته

صادق محرمی روی کول بیرانوند از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. محسن مسلمان در اینستاگرام از پرسپولیس رفت و فرشاد احمدزاده هم بعد از کلی معطلی بالاخره از این ت...

ارتش سرخ دات كام :

صادق محرمی روی کول بیرانوند از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. محسن مسلمان در اینستاگرام از پرسپولیس رفت و فرشاد احمدزاده هم بعد از کلی معطلی بالاخره از این تیم جدا شد. هر سه نفر جزو نیروهای اصلی پرسپولیس طی دو فصل گذشته بودند اما با وجود محرومیت ها جدایی آنها هواداران پرسپولیس را آنطور که باید نگران نکرد چرا که همزمان باشگاه پرسپولیس خریدهای نسبتا قابلی انجام داد که البته فقط از نیم فصل دوم تیم برانکو را همراهی خواهند کرد. حتی این اتفاق نیز هواداران پرسپولیس را نگران نکرد که با تیم تضعیف شده فصل قبل چگونه می خواهند در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان و البته نیم فصل اول لیگ به اهداف خود برسند اما حالا و در یک هفته ای که رو به پایانش هستیم اخباری به گوش می رسد که بالاخره می تواند هواداران پرسپولیس را نگران کند.

داستان جدایی وحید امیری و علیرضا بیرانوند درست بعد از پایان جام جهانی کلید خورد و هنوز هیچ کس نمی تواند به صراحت بگوید این دو لرستانی موفق تیم ملی از پرسپولیس جدا خواهند شد یا در این تیم می مانند. اگر بخواهیم فهرست بازیکنان برتر تیم ملی در جام جهانی اخیر را مرور کنیم حتما دو ملی پوش پرسپولیس جایی بالاهای آن فهرست خواهند داشت و حتی اگر تعصب پرسپولیسی را هم مد نظر قرار ندهیم، می توانیم بگوییم هر دو سهمیه قرمز در تیم کی روش جزو سه چهره برتر تیم ملی در این مسابقات بودند.

هر چند در همان زمان و با توجه به سن و سال امیری هواداران پرسپولیس نگران پیشنهادهای اغوا کننده از اروپا به امیری نبودند اما وحید در روسیه آنقدر خوب بود که حالا پیشنهاد اروپایی دارد. امیری 30 ساله پیشنهاد اروپایی دارد و عقل سلیم می گوید اگر به این پیشنهاد پشت کند به بخت فوتبالی خودش لگد زده است. از طرفی او آنقدر ماخوذ به حیا و محجوب است که نمی خواهد دل هواداران پرسپولیس را بشکند و تیم محروم برانکو را تنها بگذارد. با این حال شاید از صحبت های اخیر او اینطور بربیاید که احتمال جدایی اش بیشتر از ماندنش خواهد بود. کافی است به جملاتی که امیری در مصاحبه اخیرش به کار برده دقت کنید تا متوجه شوید او در عین سادگی در حال چیدن مقدمات جدایی است و البته به هیچ وجه نمی خواهد هواداران پرسپولیس را آزرده خاطر کند.

داستان بیرانوند اما متفاوت است. شاید اگر بیرانوند می دانست که در جام جهانی پنالتی رونالدو را مهار می کند و در سه بازی دو گل خواهد خورد که یکی از آنها اتفاقی بوده هیچ وقت با پرسپولیس تا 1400 تمدید نمی کرد که حالا اسیر تعهداتش باشد. بیرانوند برعکس امیری با پرسپولیس قرارداد دارد و برانکو هم تایید کرده که باشگاه حتما این دروازه بان را نگه دارد اما حالا گلر شماره یک تیم ملی و پرسپولیس در ترکیه است و احتمال جدایی او با تمام آرامشی که به هواداران می دهد وجود دارد. این مساله وقتی نگران کننده می شود که اگر تیم متمولی خواهان بیرانوند شود حاضر خواهد شد مبلغ سنگین درخواستی باشگاه پرسپولیس برای صدور رضایتنامه گلر ملی پوشش را بپردازد و هیچ بعید نیست گرشاسبی که همواره از تعدد شاکیان و طلبکاران نالیده برای حل بخشی از مشکلات مالی باشگاه از قید این ستاره هم بگذرد.

اگر از جزییات رفتن یا ماندن این دو ملی پوش و ستاره پرسپولیس عبور کنیم و احتمال جدایی آنها را جدی تر در نظر بگیریم باید این سوال را به صورت جدی مطرح کنیم که پرسپولیس 97 بدون امیری و بیرانوند چقدر زشت تر است؟ حتما در اینکه تیم برانکو بدون این دو مهره قابل زشت تر می شود تردیدی ندارید اما سوال اینجاست که چقدر زشت تر؟ آیا تصور کردن تیمی که بدون بیرانوند و امیری - دو ستون استوارش در قهرمانی های اخیر - دنبال جمع آوری بیشترین امتیازات از نیم فصل اول لیگ است و همزمان دنبال راهی برای شکست الدحیل می گردد، راحت خواهد بود؟

بیرانوند گلر مورد اعتماد برانکوست و پروفسور اندک اشتباهات این دروازه بان را همواره به او بخشیده و به توانایی هایش اطمینان و اعتماد کامل دارد. برانکو بعد از باخت پرگل به تیم هشتم اسلوونی بیشتر از قبل یاد بیرانوند افتاد و همان زمان بود که از باشگاه خواست هر طور شده «بیرو» را حفظ کنند. واقعیت این است که رادوشوویچ دروازه بان بدی نیست و کیفیت او با رقم قراردادش تناسب دارد اما شاید در بازی های بزرگ و در طول یک مسیر پرتنش و پر دست انداز که تیم و کادر فنی اش قهرمانی در لیگ برتر و موفقیت در لیگ قهرمانان را هدفگذاری کرده است به کار برانکو نمی آید. حتی برانکو و پانادیچ که هموطنان رادو هستند به خوبی و بدون در نظر گرفتن تعصبات شان به کرواسی و فوتبالش به این موضوع واقفند و هیچ وقت نگفته اند اگر بیرانوند برود دغدغه ای در پست دروازه بان نخواهند داشت.

موضوع دوم مساله جدایی وحید امیری است؛ فوتبالیستی که در دو قهرمانی پرسپولیسی نقش پررنگی داشته و بدون در نظر گرفتن پوئن مثبت خصوصیات اخلاقی اش می توان گفت یکی از سه بازیکن برتر تیمش در دو فصل قبل بوده است. امیری حتی در روزهایی که نیمکت پرسپولیس پر بود از وینگرهای تکنیکی و گلزن، مهم ترین گزینه برانکو بود و بالاترین کیفیت را جز در معدود موارد ارائه کرد پس حالا که پرسپولیس از محرومیت رنج می برد مهره ای بدون جانشین به نظر می رسد.

برانکو احتمالا مجبور خواهد شد بدون امیری و احمدزاده از عالیشاه و رسن در کناره ها استفاده کند که ظاهرا ترکیب خوبی به نظر می رسد اما این دو بازیکن هر چقدر هم که خوب باشند شاید نتوانند قابلیت های وحید را بروز دهند. مثلا این نگرانی در مورد عالیشاه وجود دارد که او بعد از یک فصل بیرون ماندن خیلی دیر به کیفیت مد نظر برانکو و هواداران برسد یا بشار در کناره ها و سیستم مد نظر برانکو کارایی لازم را نداشته باشد. با این حال اینکه می دانیم ترابی با قول جدایی امیری به پرسپولیس آمده اطمینان می کنیم شماره 11 سرخ ها دوام زیادی در این تیم نخواهد داشت اما اگر این جدایی نیم فصل جلو بیفتد و در همین تابستان محقق شود پرسپولیس خیلی سخت می تواند خلأ ناشی از کمبود او را برطرف کند.

*محمد قراگزلو

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  این دو از عزیزترینای پرسپولیسن
  ولی پرسپولیس قبل این دوتا عزیزمون مگه نبود که حالا بدونشون تصور کردنش سخت باشه؟
  تصور پرسپولیس بدون علی کریمی و مهدوی کیا سخت تر از این حرفا هم بود
  ایشالا میمونن چون مرامشون با بعضیا! فرق داره ولی اگه رفتن هم مهم نیست پرسپولیس به راهش ادامه میده

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ذوب آهن کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن