داستان سوپرجام؛ شوق برانکو و فرار شفر

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 3349 ] - پنجشنبه, 21 تیر 1397
داستان سوپرجام؛ شوق برانکو و فرار شفر

پرسپولیس برخلاف استقلال برای بازی سوپرجام آماده و پیش بینی می شود تا روز این مسابقه تا حدودی زیادی آماده باشد اما با توجه به طولانی شدن فصل برای سرخ ها (با تو...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس برخلاف استقلال برای بازی سوپرجام آماده  و پیش بینی می شود تا روز این مسابقه تا حدودی زیادی آماده باشد اما با توجه به طولانی شدن فصل برای سرخ ها (با توجه به انجام دو بازی رفت و برگشت مقابل الجزیره بعد از پایان فصل لیگ برتر) تمرین های پرسپولیس باز هم دیر شروع شده و شاید تیم برانکو در سه، چهار هفته ابتدایی هم فرم ایده آلی نداشته باشد.

پرسپولیس تمرین هایش را از 26 خردادماه در تهران آغاز کرد و در بیشتر روزها صبح و بعد از ظهر تمرین می کرد. برانکو دو ملی پوشش را در اختیار نداشت اما از همان روز نخست تعداد قابل توجهی بازیکن در تمرین ها حاضر بودند و خیلی زود نفرات تکمیل شدند. تیم برانکو از 26 خرداد تا 6 تیر صبح و بعد ازظهر در تهران تمرین کرد، در حالی که تمرین های استقلال هنوز آغاز نشده بود. برانکو قبل از سفر به اروپا و برگزای اردو یک بازی تدارکاتی هم در تهران انجام داد تا نخستین بخش از تمرین های پیش فصلش را به سرانجام رسانده باشد. سرخ ها طی این مدت حدود 15 جلسه تمرینی داشتند و یک بازی تدارکاتی انجام دادند. اردوی سرخ ها در کرواسی از روز 9 تیرماه آغاز شد و از آن روز تا امروز که این اردو به پایان می رسد، باز هم تیم پرسپولیس در بیشتر روزها صبح و بعد از ظهر تمرین کرده است. در این مقطع پرسپولیس باز هم حدود 15 جلسه تمرینی برگزار کرد و البته 4 بازی تدارکاتی انجام داد.

مقطع سوم تمرین های پرسپولیس از یکشنبه در تهران آغاز خواهد شد و قبل از بازی با استقلال یک بازی تدارکاتی دیگر نیز انجام می شود. در واقع بازی سوپرجام 33 روز بعد از شروع تمرین های پرسپولیس برگزار می شود. مقطعی که سرخ ها حدود 40 جلسه تمرینی و 6 بازی تدارکاتی انجام داده اند اما حریف در وضعیتی کاملا متفاوت قرار خواهد داشت. استقلال دو هفته دیرتر از پرسپولیس تمرین هاش را آغاز کرد و تیمش هم ناقص تر است. تیم شفر مصدومان زیادی دارد و درست در مقطعی که پرسپولیس اردوی اروپایی اش را تمام کرده تازه به اردوی خارجی رفته است. در واقع پرسپولیس حداقل دو هفته از رقیبش در سوپرجام پیش است و این یعنی که حداقل ده جلسه بیشتر تمرین کرده و سه، چهار بازی تدارکاتی بیشتر انجام داده است. با این حساب تیم برانکو در مسابقه روز 29 تیر باید سرحال تر و آماده تر از استقلال باشد. استقلالی که دو ملی پوشش را از دست داده، یکی مصدوم است و دیگری مثل ملی پوشان پرسپولیس به تمرین ها برنگشته است.

دقیقا به خاطر همین عقب افتادگی و شرایط بدی که استقلال داشته آنها بشدت تلاش کردند تا از زیر بار سوپرجام فرار کننند و تن به این مسابقه ندهند اما با تهدید به جریمه سنگین احتمالا قبول می کنند و هر طور شد در این میدان حاضر خواهند شد. شایعه شده استقلالی ها می خواهند با تیم دوم شان وارد این مسابقه شوند اما واقعیت این است که برای این مسابقه تیم اول و دوم نداریم و هر دو تیم با نفرات آماده اش وارد این مسابقه خواهند شد. پرسپولیس که بدون دو ملی پوشش کلا سیزده بازیکن شناخته شده و اصلی دارد که یازده تای اصلی اش مشخص است و استقلال هم بدون مصدومان و ملی پوشانش بقیه نفرات را مهیای این مسابقه خواهد کرد و شفر از تمام نفرات اصلی و موجودش استفاده خواهد کرد. در واقع اینکه استقلال با تیم دومش پا به این میدان خواهد گذاشت یک غلو رسانه ای بیش نیست چرا که الان استقلال و شفر در شرایطی نیستند که یک تیم را به عنوان تیم اول کنار بگذارند و با تیم دوم وارد این مسابقه شوند.

از سوی دیگر برانکو در تمام مصاحبه های چند وقت اخیر خود تاکید کرده بازی سوپرجام مقابل استقلال فوق العاده خواهد بود و مشخص است این بازی برای او و شاگردانش اهمیتی ویژه دارد. هر چند جام برنده این مسابقه را در ویترین افتخارات یک باشگاه می گذارند و در کارنامه مربی و بازیکنان به عنوان جام می نویسند اما واقعیت این است که این جام معنی جام واقعی که در پی موفقیت در یک تورنمنت یا لیگ به دست می آید را نمی دهد مگر در این مورد خاص. در واقع اگر بردن حریف سنتی با یک جام همراه باشد ارزش بسیاری خواهد داشت و به خاطر همین است که شفر می خواهد هر طور شده این بازی برگزار نشود و برانکو با اشتیاق از آن حرف می زند..


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    بدجوری ترسیدن...درضمنین از باخت انگلستان به کرواسی خیلی خوشحال شدم..چون عادل کیروشی پور طرفدار انگلستان بود و برای همین خوشحال شدم که انگلستان باخت...کیروشی پور فکر کرده فیفا و جام جهانی هم مثل فوتبال ایرانه که هرچی دلش میخاد میگه....از برگزاری بازی رده بندی جام جهانی انتقاد میکنه و میگه این بازی حساسیتی نداره و نباید برگزار بشه...

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل پدیده کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی مسجد سلیمان
داور مسابقه :
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
(3)1 - (1)1
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن