بیرانوند کدام سو می رود؟ / در انتقال به لیگ ترکیه عجله نکنید!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2030 ] - سه شنبه, 16 مرداد 1397

بیرانوند کدام سو می رود؟ / در انتقال به لیگ ترکیه عجله نکنید!

همه خاطرات خوشی که علیرضا بیرانوند در جام جهانی امسال برای خودش و سایرین به جا گذاشت با فعل و انفعالات اخیر مرتبط با وی در تیم باشگاهی اش قابل محو شدن نیست ام... 3 out of 5 based on 2 ratings.
بیرانوند کدام سو می رود؟ / در انتقال به لیگ ترکیه عجله نکنید!

همه خاطرات خوشی که علیرضا بیرانوند در جام جهانی امسال برای خودش و سایرین به جا گذاشت با فعل و انفعالات اخیر مرتبط با وی در تیم باشگاهی اش قابل محو شدن نیست ام...

ارتش سرخ دات كام :

همه خاطرات خوشی که علیرضا بیرانوند در جام جهانی امسال برای خودش و سایرین به جا گذاشت با فعل و انفعالات اخیر مرتبط با وی در تیم باشگاهی اش قابل محو شدن نیست اما او با شتابش در ترسیم هرچه سریع تر جایگاه بعدی سرنوشت اش در فوتبال حرفه ای شاید خودش را به سوی مقصدی نامناسب سوق بدهد.

تجربه سال های اخیر نشان داده که لیگ ترکیه معمولاً محل خوش فرجامی برای فوتبالیست های زبده ما نیست. مبنای این رایزنی فقط بلایی نیست که مهدی طارمی در ریزه اسپور بر سر خودش آورد یا رامین رضاییان با جدایی سریع از همین تیم برای خودش به تصویر کشید.حقیقت امر این است که سجاد شهباززاده هم تمامی شفافیت و کارآیی اش را طی حضور شش ماهه خود در لیگ ترکیه از دست داد و به رغم به ثمر رساندن گل منجر به قهرمانی نفت تهران در فینال جام حذفی دو سال پیش دیگر آن بازیکن سابق و مهاجم درخشان قبل از کوچش به ترکیه نشده است.

انبوه بدهی ها
پیام صادقیان هم به رغم فروغ های گاه به گاهش در لیگ ترکیه عملاً دستش به جایی بند نشد و امروز در شرایطی وحید امیری و سید مجید حسینی عضو ترابوزان اسپور شده اند که این باشگاه هنوز قرارداد آنها را رسماً به ثبت نرسانده زیرا انبوه بدهی هایش به اعضا و شرکای سابق و فعلی اش مجالی برای این کار باقی نگذاشته است. همه اینها بدین معنا نیست که اگر بیرانوند پیشنهاد بشیکتاش را بپذیرد و به این تیم بپیوندد، بدبخت می شود و لزوماً همان راهی را طی می کند که نفرات فوق الذکر پیمودند اما شاید لیگ ترکیه بهشت موعود برای مردی نباشد که که من و شما بهتر از هر کسی می دانیم چه دروازه بان توانایی است و نمایش اش در جام جهانی امسال در روسیه و آن ضربه پنالتی مهار شده کریس رونالدو شاید فقط 70 درصد توانایی های او بوده باشد و او مهارت هایی دارد که در بسیاری از بازی های معمولی و کم تنش نیازی به رو کردن کامل آن نمی بیند.

در جایگاهی غیرقابل دستیابی
بنابراین فقط در یک منظر کلی و در گستره ای وسیع و در یک طیف فراگیر زمانی می توان قابلیت های یک ورزشکار را دید و حس و لمس کرد و بر آن نمره دهی و ارزشگذاری صورت داد و اگر این کار صورت گیرد ارزش های بیرانوند که هفت هشت سالی در نفت تهران از ستون های کار بود و اینک سه سال است که در پرسپولیس پیشتازی می کندکاملاً نمود پیدا می کند و او را در جایگاهی قرار می دهد که حتی قابل دستیابی توسط رشید مظاهری، محمدرضا اخباری، حامد لک و محسن فروزان هم نیست و طبعاً سید حسین حسینی نیز به او نمی رسد و فقط رحمتی به سبب کسوت و تجربه اش و پیشینه بازی های درخشانش از 2003 به بعد بر او سنگینی می کند.

دنیای خود را خراب نکنید
اینها بهترین کدهای راهنما و روشن ترین سیگنال ها برای مشخص شدن آینده بیرانوند است تا او بر اساس آن آینده ای را برای خود پی ریزی که بعداً کل دنیای او را خراب نکند. دو هفته نیمکت نشینی در پشت سر بوژیدار رادوشویچ نه مایه خفت بلکه اسباب پیشرفت و وسیله ای برای باز شدن بیشتر چشم های بیرانوند به روی حقایق است. یک حقیقت این است که به رغم ذخیره شدن او در این دو هفته، وی هنوز بهترین دروازه بان فعلی تیم ملی ایران است و دوم اینکه تا نپذیرد در عین بهترین بودن باید همچنان کاری کند (تا مسیر پیشرفت را بپیماید) به جایی نخواهد رسید.

تسریع ماجرای لژیونر شدن فقط به بهانه سرشکستگی احتمالی که علیرضا بابت نیمکت نشین شدن البته موقتی اش در پرسپولیس احساس می کند. احتمالاً برای او پیام آور خوشبختی نیست زیرا او را به سمت چیزی هل می دهد که حتی وقتی دیگران با حساب و کتاب به سمت آن رفتند، بهره چندانی نگرفتند. بیرانوند قطعاً در بورس قرار دارد و باشگاه های خارجی او را می خواهند اما وی با یک انتخاب صحیح تر و در زمانی طولانی تر می تواند به جایی برود که اولاً برایش مثل حضورهای اخیر مردان ما در لیگ ترکیه اسباب نزول و ناکامی و برگشت سریع نشود و ثانیاً بر کیفیت کاری او چنان بیفزاید که در مرتبه های بعدی کوچش سر از لیگ های مطرح تر و تیم های بزرگتر دربیاورد.

یک قیاس مستقیم
امروز کلاس کار علیرضا به قدری بالا است که نه لیگ ترکیه بلکه لیگ های ارشدتر اروپا می توانند مأمن و خانه او باشند. قیاس مستقیم او با امثال دخیا، نویر، کسپر اشمایکل، لوریس و البته دروازه بان پنالتی گیر کرواسی شاید طریق عقل نباشد اما او احتمالاً امسال از هیچ یک از آنها ضعیف تر عمل نکرده و تحت هر شرایطی دو هفته پشت خط نشستن در پرسپولیس ارزش نابود کردن آینده و تسریع و شتاب در انتخاب یک تیم خارجی را ندارد و آن هم در لیگی که در اغلب اوقات با ما نامهربان بوده است.

\*وصال روحانی

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  بیرانوند با این حاشیه سازیها و مطرح کردن پیشنهاداتش فشار بیاره تا دوباره فیکس بشه. ولی راه درستی را انتخاب نکرده. باید از جو پنالتی رونالدو خارج بشه و بدون غرور کاذب تمرین کنه
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  نه تنها باشگاههای ترکیه « بلکه اکثر قریب به اتفاق شرکتهای ترکیه به گونه ای قرارداد میبندن که بعد از ماهها و بلکه سالها متوجه میشید که کلاهی تا پایین زانو سرتون گذاشته شده..
  متاسفانه بازیکنان ما خیلی جوگیر شدن !!.. شما ساله دیگه در همین تاریخ شاهد خواهی بود که بسیاری از بازیکنانی که به ترکیه رفتن « یا دست خالی برگشتن ویا حداکثر تونستن یک سوم قراردادشونو بگیرن..تا کسی با این ملت کار نکرده باشه « متوجه کلاهبردار بودن و شیاد بودنشون نمیشه..
  شاهرودی عزیز به بازیکنان « خیلی تاکید میکرد که به ترکیه نرید« منتها طمع پول و عقده لژیونر شدن بدجور خیلیهارو جوگیر کرد...
  حالا جناب بیرانوند عزیز...اولا اون پنالتی را فراموش کن که با یک گل بهار نمیشه..دوما فکر ترکیه را از سرت بیرون کن اگر « فکر خودت و آینده و زندگیتی !!....سوما « برای در اوج بودن و اوج گرفتن « عجله کردن را بزار کنار.تازه 25 سالته « ضمن اینکه دروازه بان با بازیکن برای لژیونر شدن « فرق داره که اگر بازیکنی لژیونر را فلان تیم نخواد « بهر حال میتونه تیمی دیگه پیدا بکنه « ولی پیدا کردن تیمی دیگه برای یک گلر بسیار سختتره..
  جوگیر نشو..غرور را کنار بزار..به تمرینات بیشتری فکر کن.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن