دردنامه روزخبرنگار

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 886 ] - چهارشنبه, 17 مرداد 1397

دردنامه روزخبرنگار

رسم است که به مناسبتهایی جشن گیریم و روند تاریخی رویدادی را تعقیب و از موانع عبورکرده و پیشرفتهای حاصله وامید به آینده گوییم اما حکایتهای این روزها چندان رسم ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
دردنامه روزخبرنگار

رسم است که به مناسبتهایی جشن گیریم و روند تاریخی رویدادی را تعقیب و از موانع عبورکرده و پیشرفتهای حاصله وامید به آینده گوییم اما حکایتهای این روزها چندان رسم ...

ارتش سرخ دات كام :

رسم است که به مناسبتهایی جشن گیریم و روند تاریخی رویدادی را تعقیب و از موانع عبورکرده و پیشرفتهای حاصله وامید به آینده گوییم اما حکایتهای این روزها چندان رسم متداول را تعریف نمی کنند و روز خبرنگار هم از این قاعده مستثنی نیست. امروز از کدامین خبرو نگارشی باید بعنوان بهانه ای برای پرتوافشانی یادکنیم؟

روزنامه های قدیمی که برای بسیاری از ما خاطرات روزهای زیبای نوجوانی و جوانی را تداعی می کنند به ورطه بازی کودکانه «کلاغ پر» افتاده و به جای کلاغ نامهای نوستالژیک هستند که نه پر که پرپر شده اند که ناخوشایند سرانجامی برای دنیای ورزشی و جوانان و... است. چه کسی باور می کند آن عشق عباس مسعودی که از همکاران ذبیح الله منصوری در روزنامه کوشش بود و به اطلاعات ختم شد به چنین روزگاری برسد؟

شاید سخن از دیجیتال خوانی ها شود که دشمن نشریات و کتابهای کاغذی شده است اما می پرسیم در بسیاری از کشورهای  متمدن که دسترسی به اطلاعات دیجیتالی با توجه به قوانین و کیفیت نت در آن کشورها بهتر است روزنامه ها تعطیل می شوند؟ خبرنگاری در روزگار ما تبدیل شده است به عاشقانه ای که مبتلایانش را راهی جنون و یا مرگ می کند. روزنامه ها نیز یک راه دارند و آن چیزی جز تخریب و تعطیلی خویشتنشان نیست.

امروز در مراسم روزخبرنگار در نقاط مختلف میهن می توانیم از موانع سخت عبورکرده سخن آوریم و یا از موانع بلند به نظر عبور نشدنی؟ کدامین روشنایی روز را برای خبرنگاری نشان دهیم؟ خبرها در کدامین مکان قابل نگارش هستند؟ وقتی نشریه ها تعطیل و بازار کاغذ و فیلم و زینک و.... اسفناک است نگارش ها در پستوهای نسیان و نا امیدی آرام آرام جان دهند بس که جان ندارند.

روزهای شنبه ای که دنیای ورزشی و کیهان ورزشی بیرون می آمدند را از یادنمی بریم. آن قلمها و مطالب تکرار نشدنی هستند و امروز باید در جشن روز خبرنگار بجای «ح» حمایت تنها از حسرت سخن گوییم.

امروز در فضای مطبوعاتی کمتر اصالت و قدرت و قدمت را نظاره گریم. هوچی گری و کوته فکری و سطحی نگری شده اند خمیر مایه ای برای آنچه امروز به آن نگارش خبر و تحلیل می گویند. سطح توقعات پایین است زیرا بزرگان روزنامه نگاری و روزنامه ها و مجله های قدیمی یا کنار گذاشته شدند و یا عطای درد و رنج را به لقای آگاه کردن مردم بخشیده اند.

باری غصه ها زیاد و در میانشان شیرین قصه کم یافت می شوند و چنین است که سخت باشد که جشن بکیریم اما به رسم ادب و به یاد تمامی اساتید و همکاران و جوانانی که سالهای طولانی از نوشته ها و عکسها و مصاحبه هایشان آموختم شادباش گویم.
مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس موفق به صعود به فینال آسیا خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوالنکو (ازبکستان)
سه شنبه, 1 آبان 1397 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نود ارومیه
نود ارومیه
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 مهر 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1
4آدام همتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن