زندگی و جنگ و دیگر هیچ

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1151 ] - جمعه, 19 مرداد 1397

زندگی و جنگ و دیگر هیچ

 عنوان این مقاله ربطی به کتاب مشهور اوریانا فالاچی نویسنده مشهور ایتالیایی ندارد. حکایت اصلی در مورد مسابقه فوتبال است که قرار بود شادمانی در این روزگار ... 3 out of 5 based on 2 ratings.
زندگی و جنگ و دیگر هیچ

 عنوان این مقاله ربطی به کتاب مشهور اوریانا فالاچی نویسنده مشهور ایتالیایی ندارد. حکایت اصلی در مورد مسابقه فوتبال است که قرار بود شادمانی در این روزگار ...

ارتش سرخ دات كام :

 عنوان این مقاله ربطی به کتاب مشهور اوریانا فالاچی نویسنده مشهور ایتالیایی ندارد. حکایت اصلی در مورد مسابقه فوتبال است که قرار بود شادمانی در این روزگار سخت دهد. فوتبال جهانی را در روسیه دیدیم؛ همه جا رنگ و موسیقی و لبخند و شادمانی و عشق بود. فوتبال آن قدر شادی بخش بود که مردان و زنان مشهور و سیاسی جهان از خود بی خود شدند. میلیون ها نفر به استادیوم ها رفتند و به جز در بازی فینال و بازی برزیل و صربستان حواشی عجیب نداشتیم.

اهواز خونین شد. چرا؟ جنگ بر سر چه بود؟ یاد سریال دایی جان ناپلئون می افتم که مش قاسم می گفت دلیل جنگ او و اربابش با انگلیس ها در قیاس آباد بر سر آب بود. در اهواز جنگ سر چه بود؟ سر آبی که در خوزستان نیست یا هوایی که برای آنها چون رویا شده است؟ جنگ بر سر بی پولی و فقر و تعطیلی کارخانجات بود؟ پاسخ به این سوال ها یک چیز است. جنگ بر سر هیچ بود. فوتبال ما با این همه بدهی و سو مدیریت و فقر و فساد جنگ دارد؟ جنگ بر سر قهرمانی و یا سقوط در هفته سوم می توانست باشد؟ جناب گزارشگر می فرمایند چه خوب است باشگاه هایی که میلیاردها خرج بازیکن می کنند برای فرهنگ هم هزینه کنند. شوخی عجیبی می کرد. برای فرهنگ چه کسی هزینه می کند؟ صدا و سیما برای فرهنگ چه کرده که متولی همین آقای گزارشگر است؟ برای نشریه های رو به تعطیل قدیمی کسی هزینه می کند؟ چاپ و نشر کتاب چه اهمیتی برای متولیان فرهنگی دارد؟ نویسندگان به جز گوشه عزلت و فراموشی و یا رها کردن کارشان کار دیگری می توانند بکنند؟

در مملکتی که آب و هوا و اقتصاد و محیط زیست با بحران های فراتر از خطرناک روبه رو است، فرهنگ در سبد کالای مصرفی مردم می تواند وجود داشته باشد؟ جناب گزارشگر که از احترام به قومیت ها حرف می زند نمی دانند در دستگاه بزرگ صدا و سیما چند بار با لهجه ها و قومیت ها با دیده تحقیر نگاه کردند؟ این فوتبال چه چیزی جز رنج می دهد؟ این فوتبال سراسر از هیچ تا به کی قربانی می گیرد؟ آقایانی که با حضور خانواده ها در ایام جام جهانی در استادیوم ها و مکان های عمومی رگ گردن شان منفجر می شد با دیدن صحنه ها و تصاویر اهواز اندکی به رگ غیرت شان بر می خورد؟ این حجم از خشم و تنفر در فوتبال گوشه ای از بی کران احساس ناامیدی است که روز به روز جامعه ما را بیشتر آزرده می کند. این کشتار فرهنگی در هر گوشه این اقلیم فریاد می زند اما کسی نمی خواهد راه درست را انتخاب کند. راه صحیح را کشورهایی که پیشرفت کرده اند به درستی یاد گرفته اند و آن چیزی جز رعایت شان و مقام انسانی نیست و ما...


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  این دمل چرکین که هراز گاهی سر باز میکنه و در میادین ورزشی « خودشو نشون میده « ناشی از همون فشارهای مدیران ومسئولان بیکفایتیست که برای ادامه حیاتشون « اتفاقا جنگ قومیتی را براه میندازن..
  این جنگ ناشی از همه نبود آب و هوا و برق و ... است و حضور یکمشت خودفروخته ای که از طرف مسببان جنگهای قومیتی و در اینجا « بنام هوادار « آتش را روشن میکنند و خود نیز به چند خط عقبتر میرن !!!
  چگونه ممکنه ملتی که 8 شال در خط مقدم جنگ « از ایران دفاع کردن « حالا بشن تجزیه طلب ؟؟ و در ورزشگاهها شعار تجزیه طلبی بدهند مگر به همت و تلاش همون مسئولین بیکفایت و غارتگری که بجای التیام بخشیدن دردهای مردم « اسید پاش روی زخمهاشون شدن...
  جناب عاطف عزیز...کارد که به استخوان برسه « دیگه جایگاه ورزش و جبهه و کارخونه و.. با هم فرقی نداره . این جنگ که اتفاقا از خواستهای به عمد یکسری ریاست طلب و منفعت طلبان خاصه !!!! ..انشا... به جنگی علیه غارتگران و جنایتکاران داخلی تبدیل خواهد شد !!!

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن