هت تریک در بی تدبیری/ فاجعه ای برای تکرار شدن

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 3197 ] - جمعه, 19 مرداد 1397

هت تریک در بی تدبیری/ فاجعه ای برای تکرار شدن

این برای اولین بار نیست که حضور پرسپولیس در اهواز با درگیری و تنش همراه می شود. در دو، سه سال اخیر حداقل دو مرتبه چنین صحنه هایی در هنگام بازی پرسپولیس با حری... 5 out of 5 based on 1 ratings.
هت تریک در بی تدبیری/ فاجعه ای برای تکرار شدن

این برای اولین بار نیست که حضور پرسپولیس در اهواز با درگیری و تنش همراه می شود. در دو، سه سال اخیر حداقل دو مرتبه چنین صحنه هایی در هنگام بازی پرسپولیس با حری...

ارتش سرخ دات كام :

 این برای اولین بار نیست که حضور پرسپولیس در اهواز با درگیری و تنش همراه می شود. در دو، سه سال اخیر حداقل دو مرتبه چنین صحنه هایی در هنگام بازی پرسپولیس با حریفان اهوازی خود رقم خورده است. صحنه هایی که بخشی از آن ناشی از بی تدبیری مسوولان برگزار کننده مسابقه است.

پرده اول- سوم اردیبهشت ۱۳۹۵
سوم اردیبهشت ۱۳۹۵ در هفته بیست و هفتم لیگ پانزدهم پرسپولیس یک بازی مهم با استقلال اهواز داشت؛ این بازی برای پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی حائز اهمیت فراوانی بود. پرسپولیس با استقلال تهران و استقلال خوزستان در کورس قهرمانی بود و در آنسو استقلال اهواز شانس زیادی برای بقا نداشت.  قابل پیش بینی بود که این بازی پرتنش و حساس خواهد شد.
مسئولان استقلال اهواز اصرار داشتند این بازی باید حتما در ورزشگاه تختی برگزار شود. بازی دو تیم به جای ورزشگاه غدیر در ورزشگاه قدیمی و کوچک تختی اهواز برگزار شد. به علت سنگ پرانی در ورزشگاهی که امنیت کامل نداشت چندین تماشاگر مجروح شدند. کار به جایی رسید که برخی تماشاگران برای حفظ امنیت شان راهی زمین شدند. سنگ پرانی تماشاگران به سمت هم باعث شد تا چندین هوادار به شدت مجروح شود.
مطمئنا بی تدبیری، مسوولان برگزار کننده بازی در وقوع آن واقعه نقش داشت. مشخص بود ورزشگاه تختی اهواز برای برگزاری آن بازی کوچک بود. در کنترل تماشاگران هم کوتاهی صورت گرفته بود. جالب اینکه هیچ کس هم مسوولیت اتفاقات تلخ رخ داده را برعهده نگرفت. عبدالکاظم طالقانی، رئیس هایت فوتبال خوزستان در این باره گفت: «اگر درخواستی برای برگزارنشدن بازی در ورزشگاه تختی هم بود، این مسئله به شورای تأمین ارتباط دارد که آنها دو بار جلسه داشتند و مسئولان استان پذیرفتند که امنیت بازی را برقرار کنند... وقتی تیم قبول نمی کند که در ورزشگاه دیگری میزبانی کند، من نمی توانم آنها را زور کنم و وقتی شورای تأمین هم پذیرفته امنیت بازی را برقرار کند، مسئولیت من چیست؟ من باید از تیم شهرم حمایت کنم و اگر این کار را انجام ندهم، به چالش کشیده می شوم.»

پرده دوم-۲۹ مهر۱۳۹۵
حدود شش ماه بعد دوباره پرسپولیس راهی اهواز شد. قابل پیش بینی بود که با توجه به اتفاقات بازی سوم اردیبهشت و قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ فضای بازی پرتنش خواهد بود. ۲۹ مهر ۱۳۹۵ دوباره  در حین بازی استقلال خوزستان-پرسپولیس دوباره درگیری ها در اهواز تکرار شد و این بازی چندین سر شکسته و مجروح به جا گذاشت. دوباره سنگ پرانی تماشاگران به هم و دوباره یک فاجعه.
این بار هم کسی مسوولیت را برعهده نگرفت. با توجه به حوادث بازی استقلال اهواز-پرسپولیس کنترل مناسب تر تماشاگران می توانست مانع وقوع حوادث تلخ شود. این بار هم طالقانی اظهارنظر عجیبی داشت: «با توجه به اینکه داوری در زمین مسابقه اشتباهاتی را از خود بروز می دهد، همین باعث می شود که تماشاگران نارضایتی خود را با انجام اعمالی نشان دهند؛ البته نمی توان گفت این گونه رفتارها طبیعی هستند؛ ولی برخی تماشاگران نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند.»


پرده سوم- ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
صحنه هایی که پنجشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز رقم خورد صحنه هایی تکراری بود. بازهم کنترل ضعیف تماشاگران و پرتاب اشیا و درگیری. به نظر می رسد سوء مدیریت  مسوولان خوزستانی در این اتفاقات تلخ نقش مهمی دارد. مسوولان خوزستانی که در دومرتبه قبل هم مسوولیت حوادث را برعهده نگرفتند این بار هم سیاستی مشابه اتخاذ کردند. عبدالکاظم طالقانی که عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هم هست پس از اتفاقات رخ داده این درگیری ها را سطح پایین دانست و گفت :« کلیپی تهیه کرده بودند که در آن هواداران پرسپولیس علیه تماشاچیان خوزستانی شعار می دهند که آن صحت ندارد، در ورزشگاه آزادی برخورد هایی وجود داشته اما آنقدر شدت نداشته که بخواهند انتقام گیری کنند. تمهیداتی که نیرو های بازدارنده در این بازی هم انجام دادند، بسیار منطقی و خوب بود، مخصوصاً نیروی انتظامی که به خوبی برنامه ریزی کرده بود. تشکر می کنم از استاندار خوزستان و همه دستگاه های مراقبتی که با تلاش شان باعث شد در این بازی اتفاق خاصی رخ ندهد. درگیری هایی که در ورزشگاه رخ داد، در سطح خیلی پائین بود و نیرو های امنیتی به خوبی از درگیری های شدید تر جلوگیری کردند.» مشخص نیست این مسوولان چه زمانی باید از این اتفاقات درس بگیرند. آیا قرار است روزی این سنگ پرانی ها یک کشته به جا بگذارد و یا اتفاق تلخ کور شدن یک سرباز در اصفهان در سال ۱۳۸۶ تکرار شود؟


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • omid 110
  omid 110 :
  انشا الله سقوط میکنن و خیالمون راحت میشه..اکسین البرز یا بادران تهران به جاشون میان لیگ برتر
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  به این نتیجه میرسیم که خود شخص طالقانی از عوامل اصلی این جنجالهاست..خیلی راحت و با توجه به مزخرفاتی که بعد از هر حادثه ای میگه « رد پای این مسئول بیکفایت و عواملشو میتونین در زمان حادثه مشاهده کنید...

  یادمون نره که برای بقا و موندن روی صندلی ریاست « تفرقه بنداز و حکومت کن شده از راههای اصلی مسئولان بی مسئولیت و بی لیاقت کشور و این شعارها و جنگهای قومیتی از درون خود نظام « نشات میگیره که طالقانی هم از مجریان این هدف کثیفه..

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن