پیش بینی بت 940
حکایت روز/ پنالتی های تاریخ ساز و مردان پنالتی ساز!

حکایت روز/ پنالتی های تاریخ ساز و مردان پنالتی ساز!

پنالتی در سالهای اخیر برای پرسپولیس ناکامی های بسیار به بار اورده است... پرسپولیس ناکام شده است چون پنالتی خوبی نزده است، دیگر تیم ما پنالتی زنهای فوق العاده ... 5 out of 5 based on 10 ratings.

حکایت روز/ پنالتی های تاریخ ساز و مردان پنالتی ساز!

نويسنده : فرزان ایزدشناس بدون نظر بازدید [ 5125 ] یکشنبه, 7 خرداد 1396
:: خبر ویژه
حکایت روز/ پنالتی های تاریخ ساز و مردان پنالتی ساز!

پنالتی در سالهای اخیر برای پرسپولیس ناکامی های بسیار به بار اورده است... پرسپولیس ناکام شده است چون پنالتی خوبی نزده است، دیگر تیم ما پنالتی زنهای فوق العاده ...

ارتش سرخ دات كام :

پنالتی در سالهای اخیر برای پرسپولیس ناکامی های بسیار به بار اورده است... پرسپولیس ناکام شده است چون پنالتی خوبی نزده است، دیگر تیم ما پنالتی زنهای فوق العاده ای چون علی پروین و ناصر محمد خانی و مجتبی محرمی و محمد حسن انصاری فرد و رحیم یوسفی و مهدی هاشمی نسب و فرشاد پیوس و بهروز رهبری فرد و علی انصاریان و فرزاد آشوبی و کریم باقری و محسن خلیلی و محمد نوری را ندارد و چون پنالتی زن های خوبی نداریم خیلی چیزها را از دست داده ایم...

1-استقلال را 5-2 می بردیم
پرسپولیس همین امسال را با هم مرور کنیم، اگر در مسابقات امسال و سال قبل میتوانستیم خوب پنالتی بزنیم، برابر استقلال در مسابقات لیگ سال گذشته 5-2 برنده می شدیم و برابر تیم های فوتبال الریان و لخویا در تهران 1-0 برنده شویم. ببینید اگر برابر الریان گل زده بودیم تب وتاب صعود برایمان به روز آخر کشیده نمیشد.

2-مقصر مهدی نیست
اما از پنالتی حرف بزنیم که درباره اش امروز با جواد الله وردی به بحث نشستیم، نتیجه ما در این بحث پیدا کردن مقصر نبود، نه طارمی مقصر است نه برانکو، البته نمیتوان مهدی طارمی را کاملا هم بدون قصور دانست اما یادتان باشد که مهدی طارمی همان مردی است که در این بیش از 2سال بهترین بازیکن ما بوده و به همه ما شادی و رضایت هدیه کرده است.

3-ماهیت علمی پنالتی
قانون علمی درباره پنالتی میگوید بهترین جا برای پنالتی زدن، کوبیدن توپ به گوشه های زمین است چون در این 2 نقطه بیشترین فاصله تا دستان دروازه بان وجود دارد، البته در 2 گوشه بالا هم میتوان بیشترین فاصله را تداعی کرد، دومین قانون درباره پنالتی زدن این است که توپ باید در زمان کمتر از 7 صدوم ثانیه به دروازه برسد با این شکل باید گفت که:
*زدن پنالتی چیپ در علم فوتبال اشتباه محض است.
*پنالتی را به صورت 2 ضرب زدن اشتباه است.
*زدن توپ در ارتفاع یک متر کاملا اشتباه است و توپ باید یا زمینی ویا در ارتفاع 2 متری باید زده شود.

4-برانکو چرا گوشزد نکرد؟
برانکو با سوادترین مربی امروز فوتبال ماست اما چرا با سوادترین مربی فوتبال ما که هم ما اعتقاد داریم باسوادترین است و هم خودش چنین ادعایی کرده است، درباره پنالتی نگرش علمی نداشته است؟ برانکو همین چیزی که ما میدانیم یعنی سرعت توپ و محل ضربه زنی را بهتر از همه می داند، پس برانکو از علم خارج شده و تنها نگاهی مصلحت گرایانه و روانشناختی به پنالتی و پنالتی زن کرده با خود می گوید که پنالتی زن یک تیم، روحیه ای خوب دارد پس پنالتی بزند اما...

 5-نگاه فوتبال به پنالتی
پنالتی باید در 95درصد شرایط تبدیل به گل شود، این اعتقاد فوتبال است اما مردان پنالتی زن ما چنین درصدی را برایمان ثبت نکرده اند. در تاریخ فوتبال ما در زدن پنالتی ها، فوتبال ما از هر 50 پنالتی 45 ضربه یعنی 90 درصد را گل کرده است.

 6-خصوصیت آمار پنالتی زن
یک پنالتی زن باید تا جایی که ممکن باشد تا به حال پنالتی خراب نکرده باشد و اگر پنالتی هم خراب کرده باشد این درصد یک توپ خراب یک مورد در هر 5 مورد است، یعنی اگر یک پنالتی زن در 5ضربه آخرش تنها یک ضربه خراب کند، معقول است اما اگر از 5 ضربه 2 تای آن را خراب کرده باشد هم نباید پنالتی بزند، ضمن این که وقتی پنالتی زنی توپ خراب میکند باید کس دیگری پنالتی زن اول یک تیم باشد!

7-در باره تیم فوتبال پرسپولیس باید گفت مهدی طارمی در 9 ضربه پنالتی 4بار توپ گل کرده باشد، آماری تاریخی برای این بازیکن که میتوانسته بیشتر از این باشد، مهدی طارمی میتوانست پرسپولیس را قهرمان لیگ سال گذشته کند که نتوانست اینگونه کند! امروز پرسولیس با داشتن مردانی چون حسین ماهینی و جلال حسینی و محسن مسلمان و سروش رفیعی و علی علی پور و صادق محرمی و محمد انصاری و... خصلت پنالتی زنی دارد. به نظر میرسد در تیم امروز پرسپولیس نفراتی چون جلال حسینی، محمد انصاری، مسلمان و رفیعی خصلت هایی آشکار برای زدن پنالتی آن هم حرفه ای دارند.

8-در تیم های فوتبال، برای موفقیت در ضربات پنالتی و مواجهه با پنالتی بعد از داشتن پنالتی زن های خوب نیاز زیاد به پنالتی گیرهای خوب هم داریم، دروازه بانهایی که سرعت در واکنش، پیش بینی محل ضربه زنی پنالتی زن، شناخت محل ضربه از روی انقباض ران پنالتی زن و... دارند، تیم ها را در پنالتی موفق می کنند که در این عرصه احمدرضا عابدزاده از همه بهتر بوده است...

 9-پنالتی زن های خوب فوتبال ما در 40 سال گذشته نفراتی چون علی پروین، ناصر محمد خانی، مجتی محرمی، علی انصاریان و فرزاد آشوبی در پرسپولیس، شاهرخ بیانی، محمد نوازی، صادق ورمزیار و امید ابراهیمی در استقلال، سیاوش بختیاری زاده در جنوب، سیروس قایقران در شمال و... بوده اند.

 10-بی تردید در بین پنالتی گیرهای خوب هم میتوان از عزیز اصلی، وحید قلیچ، ناصر حجازی، بهروز سلطانی، وحید طالب لو، سید مهدی رحمتی و مهم تر از همه از احمدرضا عابدزاده نام برد...

**مهدی حدادپور

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740

نظرسنجی

بهترين بازيكن پرسپوليس برابر السد كدام بازيكن بود؟
  • 1 - صادق محرمی
  • 2 - محمد انصاری
  • 3 - کمال کامیابی نیا
  • 4 - سیامک نعمتی
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ذوب آهن
ذوب آهن
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : حسین زرگر
یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : هیتی بیریرا (سنگاپور)
دوشنبه, 27 فروردین 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور18
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب