ویکتوری بت
صمیمیت و حس همکاری مکمل کیفیت بالای فنی / منشا - طارمی؛ زوج خوبی می شوند؟

صمیمیت و حس همکاری مکمل کیفیت بالای فنی / منشا - طارمی؛ زوج خوبی می شوند؟

9 کنار 90. قرار است امسال کنار هم مقابله ای سخت با مدافعان حریفان لیگ برتری و البته آسیایی داشته باشند. آنها دو مهاجم اصلی پرسپولیس در این فصل خواهند بود و از... 5 out of 5 based on 9 ratings.

صمیمیت و حس همکاری مکمل کیفیت بالای فنی / منشا - طارمی؛ زوج خوبی می شوند؟

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 4 اظهار نظر بازدید [ 6505 ] چهارشنبه, 7 تیر 1396
:: خبر ویژه
صمیمیت و حس همکاری مکمل کیفیت بالای فنی / منشا - طارمی؛ زوج خوبی می شوند؟

9 کنار 90. قرار است امسال کنار هم مقابله ای سخت با مدافعان حریفان لیگ برتری و البته آسیایی داشته باشند. آنها دو مهاجم اصلی پرسپولیس در این فصل خواهند بود و از...

ارتش سرخ دات كام :

9 کنار 90. قرار است امسال کنار هم مقابله ای سخت با مدافعان حریفان لیگ برتری و البته آسیایی داشته باشند. آنها دو مهاجم اصلی پرسپولیس در این فصل خواهند بود و از همین حالا امیدواری های زیادی را برای تداوم موفقیت در این فصل باعث شده اند. البته که خیلی سخت است اگر بخواهیم کیفیت تک به تک این دو مهاجم را زیر سوال ببریم یا نقاط ضعف معدودشان را در مقابل شاخصه های مثبت شان پررنگ جلوه دهیم اما اینکه بدانیم واقعا این دو کنار هم جواب می دهند یا نه و به عبارتی زوج خوبی خواهند شد یا کارایی شان پایین می آید فقط باید منتظر بمانیم. البته قبل از این انتظار یک دو ماهه می شود حدس زد ؛ اینکه در سیستم مد نظر برانکو این بازیکنان با خصوصیات فنی آشنایشان شرایط پرسپولیس را در خط حمله بهتر می کنند یا خیر؟

فصل پیش و در مقاطعی که علی علیپور به عنوان زوج کنار مهدی طارمی بازی می کرد این دو مهاجم فاصله زیادی با هم نداشتند. معمولا در مدل ایتالیایی این سیستم، وقتی تیم قصد دفاع از جلو داشته باشد، دو مهاجم تیم از یکدیگر فاصله می گیرند و در این شرایط هافبک تهاجمی تیم آنقدر بالا می آید که بعضا در نقش مهاجم ظاهر می شود. پرسپولیس از این مدل ایتالیایی استفاده نمی کرد و با توجه به سیستم 2-4-4 دیاموند این تیم دو مهاجم سرخ ها بیشتر نزدیک به هم و در کنار مدافعان میانی حریف بودند. در مقاطعی بخصوص یک سوم پایانی فصل زوج طارمی – علیپور کارایی بالایی از خود نشان دادند و حتی در مقام مقایسه با زوج طارمی – امیری بهتر عمل کردند. این برتری و هماهنگی بالاتر از آنجایی نشات می گرفت که مدل توپگیری علیپور با امیری که اساسا مهاجم نیست و بیشتر یک هافبک چپ شناخته می شود، تفاوت داشت. در این حالت علیپور هم مقابل خط دفاع و در بین مدافعان حریف صاحب توپ می شد اما در حالت دیگر امیری نمی توانست بین خط میانی و دفاع حریف توپ بگیرد و همزمان طارمی پشت دفاع حریف صاحب توپ شود. در واقع در این روش سیالیت لازم بین مهاجمان پرسپولیس وجود نداشت و همین باعث می شد اختلالاتی در هماهنگی شان ایجاد شود.

در مورد زوج منشا – طارمی که بعید نیست از ابتدای فصل کنار هم به میدان بروند البته هنوز چیزی مشخص نیست اما بیشتر گمانه زنی ها مبنی بر این است که این ترکیب می تواند زوج موفقی باشد. هر دو بازیکن درتصاحب توپ پشت مدافعان حریف عالی اند و خصوصیات مثبت دیگری از جمله جایگیری درست، سرعت بالا، مقابله بدنی با مدافعان حریف و بازی تخریبی، قدرت سرزنی و نواختن ضربه نهایی با هوش بالا دارند که از هر کدام مهاجمی کامل در قد و قواره فوتبال ایران می سازد.

از طرفی به نظر می رسد منشا در مقایسه با علیپور قدرت تمام کنندگی بیشتری داشته باشد و حتی بازی بین خطوطش از این مهاجم بهتر باشد. با این حساب اگر طارمی و منشا نوبتی این کار را به درستی انجام دهند می توان انتظار کارایی بالاتری از آنها داشت. البته تمام این مسائل ریز فنی می تواند تحت تاثیر مسائل کلی تر روانی گم شود و رنگ ببازد. مثلا اینکه ارتباط این زوج بیرون از زمین چگونه باشد. اینکه حسادتی در کار نباشد و حس همکاری بالا برود. فداکاری برای یکدیگر می تواند نشان صمیمیت این دو بازیکن در راس خط حمله پرسپولیس باشد که با توجه به خارجی بودن منشا و تازه وارد بودنش دشوار می نماید. البته طبیعی است که نمی توان انتظار داشت که این ارتباط در همان بازی های پیش فصل یا هفته های ابتدایی لیگ شکل بگیرد اما چنانچه دو بازیکن به لحاظ روانی نزدیک به هم باشند با توجه به کیفیت فنی شان احتمال موفقیت به عنوان یک زوج بالاتر خواهد رفت.

البته پیچیدگی های فوتبال حکم می کند به خصوصیات فنی و کیفیت بالای این مهاجمان هم اکتفا نکنیم. برای مثال می توان به بالاترین سطح فوتبال و یکی از بهترین های این پست اشاره کرد. رادامل فالکائوی کلمبیایی که روزی در همین سیستم 2-4-4 اتلتیکو مادرید و زیر نظر دیگو سیمئونه کنار دیگو کاستا بازی های درخشانی ارائه می کرد در یونایتد فان خال و در همین سیستم کنار یک مهاجم ششدانگ و همه چیز تمام دیگر ناکارآمد نشان داد و از دور خارج شد.

از طرفی چنانچه این زوج به لحاظ روانی خیلی زود به شرایط مطلوبی برسند و به سطح قابل قبولی از هماهنگی دست یابند در مورد منشا و موفقیتش تردیدهایی وجود دارد. برخی معتقدند با توجه به قهرمانی پرسپولیس و نگرش تیم های حریف به این مجموعه، بیشتر حریفان پرسپولیس با گارد دفاعی و کاملا بسته مقابل این تیم حاضر می شوند. از طرفی منشا که در پیکان بازیکن پشت دفاع بود و بیشتر گل هایش را با فرار از میانه زمین و پشت مدافعان حریف به ثمررسانده اینجا فضای کمتری پیدا خواهد کرد و باید شرایط سخت تری را تجربه کند. برخی معتقدند این وضعیت کار را برای تکرار درخشش در پیکان سخت خواهد کرد اما گروه دیگر می گویند نوع بازی پرسپولیس و انعطاف پذیری این تیم در فاز حمله کاری خواهد کرد تا روند گلزنی های این مهاجم ادامه پیدا کند و زوج طارمی – منشا به احتمال زیاد موفق خواهد بود.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • OMID PERSIOMID PERSI :
  چهارشنبه, 7 تیر 1396 - 12:09 بعد از ظهر

  خوب که سهله بهترین زوج تاریخ لیگ میشن
  یه مهاجم دریبل زن و سرعتی و موقعیت ساز و گلزن که طارمی باشه کنار یه مهاجم فوق العاده قدرتی و گلزن فوق العاده خوب جواب میدن
  منشا پیش بینی درستی کرده که گفته طارمی و منشا رو هم 50 گل میزنن
  چون به آنخ مائو(منصوریان) علاقه شدیدی داریم ٬ 12 تاش مال استقلال...6 تا رفت٬6تا برگشت

 • بهزاد بوشهربهزاد بوشهر :
  چهارشنبه, 7 تیر 1396 - 12:31 بعد از ظهر

  عالیه عالی دو مهره گلزن

 • رضا مهدویرضا مهدوی :
  چهارشنبه, 7 تیر 1396 - 02:01 بعد از ظهر

  هیچ کس حق نداره با یک بازیکن تازه وارد بد تا کنه. البته بازیکنان پرسپولیس از این اخلاقها ندارند و باند و... هم انشاله در پرسپولیس وجود نداره چون همه این بازیکنان ادعای حرفه ای گری دارند و بنابراین کاملا دور از اصول حرفه ای گری هست که بازیکنان نخوان یک با یک بازیکن جدید همکاری کنن . باید با منشا خوب برخورد بشه
  اون مورد حمایت ما هواداران است.

 • رادوین پرسپولیسی قشقاییرادوین پرسپولیسی قشقایی :
  چهارشنبه, 7 تیر 1396 - 03:29 بعد از ظهر

  گادوین بسیار خوش اخلاق و تکنیکیه..وای به حال کسی که بهش بدی کنه..ما از بچه های خوب ارتش سرخ انتظار زیادی داریم...میدونیم باهم متحدهستن..به امید قهرمانی با الماس سیاه

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب