پیش بینی بت 940
طارمی رفته است؛ حتی اگر برگردد

طارمی رفته است؛ حتی اگر برگردد

بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی 2018 روسیه، تمرکز بازیکنان از این مسابقات برداشته شد و همه روی بازار نقل وانتقالات زوم کردند. یکی از بازیکنانی که ان... 5 out of 5 based on 20 ratings.

طارمی رفته است؛ حتی اگر برگردد

نويسنده : ابوذر مهری 3 اظهار نظر بازدید [ 12997 ] پنجشنبه, 15 تیر 1396
:: خبر ویژه
طارمی رفته است؛ حتی اگر برگردد

بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی 2018 روسیه، تمرکز بازیکنان از این مسابقات برداشته شد و همه روی بازار نقل وانتقالات زوم کردند. یکی از بازیکنانی که ان...

ارتش سرخ دات كام :

بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی 2018 روسیه، تمرکز بازیکنان از این مسابقات برداشته شد و همه روی بازار نقل وانتقالات زوم کردند. یکی از بازیکنانی که انتظار نمی رفت سوژه این بازار باشد، مهدی طارمی بود. مهاجم شماره 9 پرسپولیس که از قراردادش با این تیم، یک سال دیگر باقی مانده است اما حالا اصرار عجیبی دارد که از ایران برود و در اروپا بازی کند.

پیشرفت هر بازیکنی می تواند دوستداران و علاقه مندان او را خوشحال کند اما مسئله این است که مسیر حرکت طارمی را پیشرفت تلقی نمی کنند. اهالی فوتبال در ایران، پانیونیوس و حتی المپیاکوس را در حد و اندازه های طارمی نمی دانند و معتقدند او با کمی صبر بیشتر می تواند انتخاب بهتری هم داشته باشد. در این بین عده ای هم هستند که این موضوع را کاملا شخصی می دانند و به طارمی برای تصمیم گیری حق می دهند.

وقتی اینستاگرام حرف می زند
مهدی طارمی چند روز بعد از صعود هم همچنان در همان حال وهوای تیم ملی بود و در صفحه اینستاگرامش تصاویری از دیدار اعضای تیم ملی با رئیس جمهوری را به اشتراک گذاشت. پست بعدی او یک تصویر و نوشته مذهبی و درباره «شب های قدر» بود. چند روز بعد اما یک پست مشکوک، ذهن ها را به خودش جلب کرد: «هنوز هم برف آدم را غافلگیر می کند. هنوز هم یکی از ما باید برود. انسان یکی از دست هایش برای خداحافظی است.» البته زیر این پست نوشته شده بود: «غیر فوتبالی» اما واقعا بعید است کسی از آن برداشتی غیر فوتبالی کرده باشد.

در پست های بعد طارمی، عکسی از احسان حاج صفی به همراه همسرش دیده می شد که در آن ازدواج این دو نفر را به آنها تبریک گفته بود. حاج صفی هم جزء بازیکنانی بود که زمزمه لژیونرشدن شان به گوش می رسید و سرانجام این اتفاق با انتقال او به پانیونیوس رخ داد. در پست های بعدی هم عکس های دونفره ای با رفیق شفیقش، محسن مسلمان گذاشت و یک تبریک تولد برای رضا نورمحمدی، بازیکن سابق پرسپولیس. طارمی در آخرین پستش هم برای محسن مسلمان و محمد انصاری (دوست مشترک طارمی و مسلمان که تقریبا در همه جا همراه این دو فوتبالیست مشهور است)، سفر خوشی را آرزو کرده است؛ بازیکنی که به همراه بقیه پرسپولیسی ها به اوکراین رفته تا در اردوی آماده سازی پرسپولیس شرکت کند.

قصه تکراری تمرین پیش فصل
مهدی طارمی سال گذشته هم تقریبا همین وضعیت را داشت. با رامین رضاییان، حسابی بُر خورده بود و این طور که به نظر می رسید با مشاوره های او تصمیم گرفت به ریزه اسپور برود. رفت اما نتوانست دوام بیاورد چون ذاتا بچه احساساتی و دل نازکی است. فشاری که هواداران پرسپولیس به او آوردند و فضای امنیتی ای که آن روزها در ترکیه به وجود آمده بود باعث شد طاقت نیاورد و خواستار بازگشت به پرسپولیس شود. برانکو ایوانکوویچ اما مخالف بزرگ این بازگشت بود زیرا آقای گل تیمش در اردوی آماده سازی پیش از فصل در اوکراین حضور نداشت و این از نظر برانکو، مشکل بزرگی بود. با وجود این جلسه او با برانکو تقریبا سوءتفاهم ها را رفع کرد. آن روز مهدی به برانکو گفت: «مصمم برگشته ام. نمی دانم در کشور شما چه می گویند اما اینجا می گویم پدرانه کمکم کن. چون می خواهم بهتر از سال قبل باشم.» برانکو هم به طارمی گفت: «محکم کار کن که امسال اهداف مهمی داریم.»

برانکو حمایتش را عملی نشان داد و با اینکه طارمی، بخش عمده ای از تمرینات پیش فصل را از دست داده بود اما او را در همان بازی اول از دقیقه 73 به زمین فرستاد؛ البته اینکه پرسپولیس نتوانست در نقل وانتقالات فصل پیش، مهاجم خوبی جذب کند هم در بخشش طارمی توسط برانکو مؤثر بود. ضمن اینکه همبازیان طارمی هم برایش سنگ تمام گذاشتند و در اولین روز حضورش در تمرین برایش تونل درست کردند و به او خوشامد گفتند. طارمی اما همان طور که خودش وعده داده بود با کمک برانکو، سال خوبی را پشت سر گذاشت. او با پرسپولیس، آقای گل لیگ شانزدهم شد و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. با تیم ملی به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرد و در سه بازی آخر این تیم، سه گل زد. همه این اتفاقات باعث شد کنفدراسیون فوتبال آسیا از او به عنوان یکی از پدیده های تازه فوتبال آسیا یاد کند و الان او یکی از نامزدهای کسب عنوان مرد سال آسیاست.

تفاوت های سال گذشته با امسال
امسال اما اوضاع متفاوت است. طارمی یک بار مرتکب این رفتار شده است و می داند که چنین اشتباهاتی چقدر می تواند روی احساسات هواداران پرسپولیس تأثیر بگذارد. رابطه او و هواداران پرسپولیس در فصل گذشته، یک روند سینوسی داشت؛ چیزی که در سال قبل ترش دیده نشد چون طارمی رفتارهای نسبتا عاقلانه تری از خودش نشان می داد اما اتفاقاتی که در ابتدای فصل گذشته افتاد، باعث شد با هر حرکت نادرست طارمی، طرفداران پرسپولیس از او برنجند و حتی علیه آقای گل تیمشان شعار بدهند. ماجراهای بازی با الریان در تهران و «هیس»ی که به هواداران پرسپولیس نشان داد هنوز از یادها نرفته است. همان طور که هت تریکش در بازی با الوحده امارات فراموش نمی شود اما واضح است که او دیگر محبوبیت گذشته را ندارد. اینکه اغلب هواداران پرسپولیس از رفتن آقای گل دو سال اخیر تیمشان استقبال می کنند حتما برای طارمی معنی دارد؛ معنی بد البته.

برگشتی در کار نیست
طارمی رفته است؛ حتی اگر نظرش عوض شود و برگردد. این بار برانکو هم با وجود اینکه حرف هایش درباره طارمی، خشونت سال گذشته را ندارد اما دیگر نگران برنگشتن آقای گل تیمش نیست زیرا نزدیک ترین بازیکن به طارمی را جذب کرده است و دیگر خیالش از بابت خط حمله راحت است. برانکو با اطمینان از داشتن گادوین منشا به مدیران پرسپولیس گفته است که تیمش را بدون طارمی بسته است. طارمی اردوی آماده سازی پیش فصل را مثل پارسال از دست داده و این درحالی است که منشای آماده و باانگیزه در اردو حضور دارد. علی علیپور هم مثل پارسال بی ادعا و با جان و دل تمرین می کند.

طارمی همه اینها را می داند و به رفتن اصرار می کند. او می داند برانکو این بار در حق او پدری نخواهد کرد زیرا برای این کار باید از حق پرسپولیس بگذرد. این بار بعید است همبازیان طارمی برای بازگشتن احتمالی اش به تمرینات، تونل درست کنند و برایش کف بزنند. این بار دیگر بزرگان پرسپولیس در مصاحبه هایشان برای بازگشت طارمی وساطت نمی کنند. طارمی برای بازگشت احتمالی به پرسپولیس نه تنها «تنها»ست بلکه موانع بسیاری بر سر راهش وجود دارد اما بزرگ ترین مانع، خودش است؛ خودش و دلی که دیگر معلوم است با پرسپولیس نیست.

او این روزها بخش نظرات صفحه اینستاگرامش را هم بسته است تا نظرات هواداران پرسپولیس را نخواند. مثل چند باری که فصل گذشته مرتکب اشتباه شد و با دیدن بازخوردهای منفی اولیه به سرعت بخش نظردهی صفحه اش را غیر فعال کرد. اما چه فایده؟ همان طور که همه طرفداران پرسپولیس از دل او خبر دارند او هم از دل هواداران پرسپولیس با خبر است. این پایان راه طارمی و پرسپولیس است حتی اگر برگردد.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • رادوین پرسپولیسی قشقاییرادوین پرسپولیسی قشقایی :
  پنجشنبه, 15 تیر 1396 - 09:12 بعد از ظهر

  ناراحتم ازت..نمیدونستم بیمرامی..برووو... ( (

 • amin aminiamin amini :
  پنجشنبه, 15 تیر 1396 - 09:36 بعد از ظهر

  زيبا ترين تيتر لايق طارمي: طارمي رفته است حتي اگر برگردد، گوانژو چين پيشنهاد سنگين بارسلونا را نميپذيرد تا تيمش در آسيا موفق باشد، حالا اگر دل اين بازيكن با ما نيست بايد پول رضايت نامه اش را نقد بدهد نه قسطي ، مديران محترم لطفاً براي جلوگيري از تكرار چنين اتفاقاتي در پرسپوليس كه ديگر حتي نميتوان به قرارداد داشتن بازيكن هم اعتماد كرد تمامي پول رضايت نامه وا نقداً بگيريد تا هر تازه به دوران رسيده اي با پرداخت پول قسطي نتواند زير قرارداد بزند،، بترسيد از اپيدمي شدن اين اتفاق و كوچك شدن پرسپوليس،،،

 • ali farahaniali farahani :
  پنجشنبه, 15 تیر 1396 - 09:54 بعد از ظهر

  نشسته تو ماشین پوست خنده میزنه تو از چشم همه افتادی همه چیز رو ازت میگیرند همین هوادار روی بد چیزی داری پیاده روی می کنی اعصاب هوادار حالا بشین ببین چجوری از خجالتت در میان بازی ببا سوریه تو تهران از خجالت در میان

نظرسنجی

علت باخت پرسپولیس برابر ذوب آهن را کدام گزینه می دانید؟
 • 1 - اشتباهات بازیکنان
 • 2 - اشتباهات کادرفنی
 • 3 - اشتباهات داوری
 • 4 - بی انگیزگی
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 7 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00
ذوب آهن
ذوب آهن
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : حسین زرگر
یکشنبه, 2 اردیبهشت 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب