تفاوت بزرگ سروش و طارمی

تفاوت بزرگ سروش و طارمی

سروش رفیعی، پرسپولیس را تنها بعد از یک نیم فصل ترک کرد. او دوران نسبتا خوبی را در تیم برانکو پشت سر گذاشت اما نمایش های فراتر از استانداردهای فوتبال ایران ارا... 5 out of 5 based on 25 ratings.

تفاوت بزرگ سروش و طارمی

نويسنده : ابوذر مهری 7 اظهار نظر بازدید [ 13945 ] شنبه, 17 تیر 1396
:: خبر
تفاوت بزرگ سروش و طارمی

سروش رفیعی، پرسپولیس را تنها بعد از یک نیم فصل ترک کرد. او دوران نسبتا خوبی را در تیم برانکو پشت سر گذاشت اما نمایش های فراتر از استانداردهای فوتبال ایران ارا...

ارتش سرخ دات كام :

سروش رفیعی، پرسپولیس را تنها بعد از یک نیم فصل ترک کرد. او دوران نسبتا خوبی را در تیم برانکو پشت سر گذاشت اما نمایش های فراتر از استانداردهای فوتبال ایران ارائه نکرد و به محض دریافت اولین پیشنهاد از لیگ قطر، قید آینده اش در پرسپولیس را زد و به باشگاه الخور پیوست.

مهدی طارمی، سه فصل در باشگاه پرسپولیس حضور داشت. هر سه فصل یکی از بهترین مهره های تیم بود و دو سال متوالی آقای گل لیگ برتر لقب گرفت. او بارها در حساس ترین لحظات ناجی پرسپولیس شد و گل های مهمی برای این تیم زد و سرانجام تصمیم گرفت آینده اش را در ترکیب یک تیم خارجی جستجو کند.

در یک روند طبیعی، انتظار می رود هواداران باشگاه علیه سروش موضع بگیرند و طارمی را برای تحقق رویای اروپایی اش تحسین کنند اما واکنش ها کاملا در جهت عکس اتفاق می افتد. قرمزها هنوز سروش رفیعی را دوست دارند. برای او آرزوی موفقیت می کنند و در انتظار روزی هستند که ستاره شیرازی دوباره در تیم محبوب شان دیده شود. سروش برای خداحافظی به اردوی پرسپولیس ملحق شده و با بازیکنان و کادر فنی عکس یادگاری گرفته و بدون دلخوری، از باشگاه جدا شده است.

در مقابل اما مهدی طارمی با تصمیمی مشابه، تندترین واکنش ها و سخت ترین حمله ها را به جان خریده است. حالا سوال اینجاست که این تفاوت بزرگ از کجا نشات می گیرد؟ آیا تفاوت بنیادی واکنش ها، تنها به این خاطر است که سروش بازیکن آزاد بوده و طارمی با پرسپولیس قرارداد دارد؟ 

آن چه مهدی طارمی نمی داند- یا می داند و دوست دارد نادیده اش بگیرد- این است که محبوبیت در بین هوادارها، تنها به معادله های زمین فوتبال بستگی ندارد. 

قرمزها در همین مدت کوتاه، همیشه پالس های مثبتی از سروش رفیعی دریافت کرده اند و شیفته آرامش و رفتار بی هیاهوی این بازیکن شده اند اما ستاره بوشهری، هر روز دلایل بیشتری برای تردید به تماشاگرها می دهد. او بعد از یک سال، هنوز هم روش مسالمت آمیزی برای جدایی از باشگاه انتخاب نکرده. فصل قبل مرد شماره 9 با باشگاه قرارداد نداشت و همه پذیرفته بودند که برای پیشرفت باید به اروپا منتقل شود اما او با حضور در باشگاه برای تمدید قرارداد، به این توافق عمومی پشت پا زد. درست وسط رجزخوانی برای تیم های رقیب با تصویر طارمی، ناگهان عکس او در لباس ریزه اسپور منتشر شد.

مدل رفتن او، اشتباه بود و مدل بازگشت اش، اشتباه برای جبران اشتباه. درست مثل پاک کنی که به جای پاک کردن صفحه، آن را سیاه تر می کرد. طارمی یک ستاره درخشان بود و در عین حال، راهنمای گام به گام محبوب نشدن در عین درخشش.

وقتی روی خط میانه زمین می نشست تا به پنالتی رامین کم محلی کند، وقتی بهترین موقعیت ها را با سهل انگاری از دست می داد، وقتی آقای گل شدن برای اش مهم تر از موفقیت تیم بود، وقتی اصرار داشت به هر قیمتی پشت ضربه پنالتی قرار بگیرد، وقتی در اینستاگرام غرق شده بود، وقتی به مراسم همایون بهزادی نمی رفت تا به گفته خودش هوادارها آویزان اش نشوند، وقتی با ویدئوهای عجیب، تمرکز تیم را به هم می ریخت، باید در انتظار روزی می ماند که خبر جدایی اش، با بدرقه هایی کنایه آمیز روبرو شود.

چطور می شود دو سال متوالی کفش طلای فوتبال ایران را به دست بیاوری و در اوج محبوبیت نباشی؟ چطور ممکن است بعد از این همه گل مهم، همه آماده باشند تا با تیمِ بدون تو، کنار بیایند و از باشگاه بخواهند که بر روی ماندن ات، پافشاری نکند؟ پاسخ این سوال ها را مهدی طارمی بهتر از هر کس دیگری می داند. ستاره بازی های بزرگ و اشتباه های بزرگ تر.


مرتبط با موضوع
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • غلامحسین نخستغلامحسین نخست :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 02:29 قبل از ظهر

  ای بابااااااا . یکم حوصله کنید ببینید کار ب کجا ختم میشه بعد . همممممه ما اگه استاد شنا نباشیم ولی شناگر هستیم منتها آب نیست وگرنه از طارمی هم بهتر شیرجه میزنیم . چند روز صبر کنید بعد بپاس زحماتش جوخه آتش براش سان ببینید . فکر کنم اگه وقت کنه این پُستها بخونه با خودش میگه لعنت ب من که دوساااال زیر همه توهینها جونکندم و زحمت کشیدم گرچه دستمزدش هم گرفته لاکن نباید نادیده بشه هنوز که چیزی نشده . چند روز دنبال کارهای انتقالشه ، چنانچه رفتند موفق باشند و تشکر و گر برگشتند خوش اومدی و خلاص .
  زمونه بیوفا و عُمر کوتاه ، مبادا هرکدوم جائی بمیریم .

 • ایموند ایوانکوویچایموند ایوانکوویچ :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 07:31 قبل از ظهر

  به نظر من باشگاه نباید تحت هیچ شرایطی اجازه جدایی به طارمی نده
  بالفرض اگر کسی از کیسه کشا بخواد به عنوان کمک به طارمی چهار میلیارد بده واسه تضعیف پرسپولیس اونوقت چی ؟
  مسئولان پرسپولیس در صورت نداشتن یک مهاجم و هذف از آسیا جواب ملت رو میتونن بدن؟

 • ایبو صامتایبو صامت :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 08:39 قبل از ظهر

  محبوبیت ظرفیت میخواد
  هنوزهیچکسی دراین قوتبال لنگه آق مهدی مهدوی کیاهم نشده
  آق مهدی زنده باشی

 • محمد محمدیمحمد محمدی :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 10:18 قبل از ظهر

  من با بعضیا مخالفم که میگن سروش قالمون گذاشت رفت. واقعا حرف درستی نیست. سروش اگه میخواست میتونست از تراکتورم به اون تیم ضعیف قطری بره. سروش بچه بامرامیه . ما نباید خودخواه باشیم. سروش برخلاف رامین و مهدی اصلا حاشیه ای درست نکرد. دمت گرم سروش جان

 • bahman aminibahman amini :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 10:49 قبل از ظهر

  سروش روز اول گفت میخوام برم دوما ایشون قرار داد نداشت سوما سروش گفت سنم زیاد دیگه میرم واسه پول بازی میکنم دیگه دو دره بازی در نیاورد

 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 11:02 قبل از ظهر

  سروش چند سالی از درآمد دور بود و با رفتن به الخور مخواست کمی از عقب ماندگیهای مالیشو جبران بکنه ( که البته بنظر من اشتباه بود و میتونست اینجا با اندکی تفاوت به همون پول برسه ) ولی این بچه ظرفیت نداره..اصالت نداره و کسیکه ظرفیت شنیدن اسمشو تشویق شدنو نداره هرگز به جایی نمیرسه..مهدوی کیا بچه جنوب تهران که بخوبی برایم آشناست و فاصله سکونتی هم بسیار کم ..او هم در مشکلات مالی بسر میبرد..او هم بچه بی نام و نشانی بود که وقتی به پرسپولیس آمد و به هامبورگ رفت هنوز هم هواداران یکصدا نامشو فریاد میزنن وهنوز هم چون گذشته خجالتی و کم روست.چند نفر در ایران شدن مهدوی کیا؟؟ این عزیز دل با وجود اینکه میتونست بهترین بیزینس را راه بندازه برگشت وآکادمی راه انداخت..بخدا اصالت داشتن هم نعمتیه..غیرت وشرف داشتن هم نعمتیه..مهدوی کیا نه تنها قهرمانه که پهلوان هم هست..ولی امثال اون بچه قرتی که تا دید اسمشو فریاد میزنن جوگیر شد و آخرش هم به هموناییکه اسمشو فریاد میزدن گفت هیس..یعنی خفه شید..یعنی شماها در حدی نیستید که به من انتقاد کنید..و البته بنظر من بیشتر هوادار مقصره تا اون...اون!!! آره اون چون حتی حالم از تایپ کردن اسمش هم بهم میخوره..

 • MOHAMMAD MAHDIMOHAMMAD MAHDI :
  شنبه, 17 تیر 1396 - 11:51 قبل از ظهر

  خواهشا سروش وارد این بازی نکنید . سروش صادقانه حرفش زد و زودم رفت تا بشه جایگزینش بازیکن خرید ( که البته از نظر مالی حقم داشت ) اما من واقعا فاز طارمی و یه عده که سنگش به سینه میزنن نمیفهمم . این طارمی دو سال پشت سر هم داره بازیمون میده خب اگه میخوای بری برو ( چه بهتر ) اما زودتر تکلیفت مشخص کن نه این که بزاری دقیقه نود که آخرشم نمیری سنگ رو یخ میشی و هم نمیزاری کسی رو هم جایگزینت کنن تا از دستت راحت شیم .

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب