line90
پیش بینی بت 940
مهدوی کیا: عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات خوب بوده است/ لیگ امسال جذاب خواهد بود

مهدوی کیا: عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات خوب بوده است/ لیگ امسال جذاب خواهد بود

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را همیشه دور از فوتبال ایران ببینیم. مهدوی کیا اما جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می کند باید در جایی غیر از اینجا، رشد کند.... 5 out of 5 based on 11 ratings.

مهدوی کیا: عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات خوب بوده است/ لیگ امسال جذاب خواهد بود

نويسنده : فرزان ایزدشناس 1 اظهار نظر بازدید [ 4941 ] دوشنبه, 26 تیر 1396
:: خبر
 • ارتش سرخ دات کام
 • »
 • خبر
 • »
 • مهدوی کیا: عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات خوب بوده است/ لیگ امسال جذاب خواهد بود

مهدوی کیا: عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات خوب بوده است/ لیگ امسال جذاب خواهد بود

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را همیشه دور از فوتبال ایران ببینیم. مهدوی کیا اما جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می کند باید در جایی غیر از اینجا، رشد کند....

ارتش سرخ دات كام :

یک جورهایی عادت نکرده بودیم او را همیشه دور از فوتبال ایران ببینیم. مهدوی کیا اما جزو آن نسل از مربیانی است که تصور می کند باید در جایی غیر از اینجا، رشد کند.

او در آلمان، یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا که فوتبال در آن هر روز پیشرفت می کند، دوره های مربیگری را می گذراند. مهدوی کیا به تازگی مدرک B خود را گرفته و حالا می خواهد برای گرفتن مدرک A هم اقدام کند. با مهدی به بهانه دعوت برای تماشای شهرآورد گفت وگویی را آغاز کردیم و در نهایت به اینجا رسیدیم که چه زمانی به ایران برمی گردد؟

آقای مهدوی کیا مدتی است که در رسانه ها کمتر دیده می شوید. آخرین خبر درباره شما این بود که برای تماشای شهرآورد استقلال و پرسپولیس در آلمان دعوت شده اید...
بله، دوستان به من لطف داشتند و برای این مسابقه دعوتم کردند ولی متأسفانه روز ۳۱ جولای در آلمان نیستم و نمی توانم برای تماشای بازی بروم ولی امیدوارم بازی به شکل خوبی برگزار شود و تماشاگران هم از تماشای مسابقه لذت ببرند.

آقای مهدوی کیا اخبار نقل و انتقالات ایران را دنبال می کنید؟

بله، کما بیش اخبار را دنبال می کنم.

به نظرتان استقلال و پرسپولیس چطور یارگیری کردند؟ عملکردشان خوب بود؟
در مورد این دو باشگاه باید بگویم خب تقریباً خوب یارگیری کردند و عملکردشان در نقل و انتقالات خوب بود.

فکر می کنید همین که دو تیم قدرتمند بسته شده اند، رقابت شان چقدر می تواند جذاب باشد؟ به نظر می آید بعد از چند سال این بار یک رقابت شدید از همان ابتدای فصل بین دو تیم به وجود بیاید.
قطعاً این مسئله اثرگذار است. من فکر می کنم امسال برای استقلال و پرسپولیس فصل جذابی خواهد بود، هم برای خود تیم ها و هم برای هواداران شان که البته این هم به نفع فوتبال ما تمام می شود. هر وقت استقلال و پرسپولیس قوی بوده اند روی تیم ملی هم اثر گذاشته اند و ما تیمی قوی تر داشته ایم. خوب است که در سال جام جهانی فوتبال زیبایی از استقلال و پرسپولیس و سایر تیم های لیگ برتر ببینیم. قطعاً بازی های لیگ امسال جذاب خواهد بود چون تیم های دیگری هم هستند که قدرتمند بسته شده اند.

مهدی طارمی در نهایت تصمیم گرفت در پرسپولیس بماند که البته نظرات درباره او و ماندنش متفاوت بود. عده ای می گفتند تصمیم خوبی گرفت، عده ای دیگر می گفتند در سال جام جهانی برایش بهتر بود به اروپا برود. شما با کدام نظر موافق هستید؟
خب من فکر می کنم ماندن طارمی برای هواداران و باشگاه پرسپولیس اتفاق و مسئله خوبی بود. با توجه به اینکه تیم در رقابت های آسیایی هم حضور دارد، قطعاً ماندن طارمی می تواند کمک زیادی به تیم کند. ولی اگر فوتبالیست های ما از اروپا و لیگ های معتبر پیشنهاد داشته باشند، بهتر است قبول کنند و به اروپا بیایند. این برای اعتبار فوتبال ما خیلی خوب است.

پس فکر می کنید بهتر بود به اروپا برود؟
ببینید هر بازیکنی می تواند درباره خودش تصمیم بگیرد و ما هر چه بگوییم، نمی توانیم برای کسی تصمیم بگیریم. مهدی طارمی هم خودش تصمیم گیری کرد.

درباره تیم ملی ایران صحبت کنیم. شاگردان کی روش با قدرت به جام جهانی صعود کردند. کارلوس هم گفته دوست دارد ایران در جام جهانی از گروه خود صعود کند. فکر می کنید این اتفاق رخ بدهد؟ تیمی که می بینید، پتانسیلش را دارد؟
خب ما با اقتدار از گروهمان صعود کردیم و بالا رفتیم و جزو اولین تیم های دنیا بودیم که توانستیم به جام جهانی روسیه برسیم؛ تازه این اتفاق در شرایطی رخ داد که حتی یک گل هم در مرحله نهایی نخوردیم. نتایج تیم ملی خیلی خوب بود. طبیعی است که وقتی ما چنین نتایجی می گیریم، خیلی ها امیدوار باشند که حضور ما در جام جهانی تنها به سه بازی خلاصه نشود و ان شا ءا... بتوانیم به دور بعدی صعود کنیم.

کاش قرعه را شما برای تیم ملی برمی داشتید! یک بار برداشتید و در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ همه گفتند قرعه مان خوب است.

(خنده) خب این خیلی مهم است که ما ابتدا ببینیم در چه گروهی می افتیم. چیز دیگری که اهمیت دارد تدارک ماست و اینکه چطور خودمان را برای جام جهانی آماده کنیم. ان شا ءا... این کارها خوب پیش برود. من که خیلی خوشحال می شوم اگر برای اولین بار بتوانیم به دور بعد جام جهانی برویم. قطعاً همه ایرانی ها خوشحال می شوند. این صعود می تواند بعدها تأثیر بسزایی در فوتبال ما بگذارد، چه رده ملی و چه رده باشگاهی اش. قطعاً وقتی تیم ملی به موفقیت می رسد، کل فوتبال ما سود می برد.

از آخرین شرایط خودتان در هامبورگ بگویید. به کارتان در تیم های پایه باشگاه ادامه می دهید؟ حتی شایعه شده بود شاید جدا شوید.

نه، من همچنان در باشگاه هامبورگ هستم و در بخش فوتبال پایه به کارم ادامه می دهم. اتفاقاً قراردادی دو ساله امضا کردیم و من مجدداً به کارم در هامبورگ ادامه می دهم. در دو ماه گذشته هم موفق شدم یک دوره خیلی خوب مربیگری سپری کنم و مدرک B اروپا را بگیرم. می خواهم برای کلاس های A هم ثبت نام کنم.

کی برای مربیگری به ایران می آیید؟ البته می گویند در ایران اگر لابی نداشته باشید، نمی توانید مربی شوید!
من وارد این بحث ها نمی شوم ولی دوست دارم زمانی به ایران برگردم که واقعاً دانش و تجربه کافی را داشته باشم، در این صورت برمی گردم. من عجله ای برای مربیگری ندارم و می خواهم پله پله جلو بروم. دوست دارم تجربیاتی را که در فوتبال دارم، به ویژه در ارتباط با آکادمی خودم در ایران استفاده کنم و ان شا ءا... بتوانیم بازیکنان خوبی را پرورش دهیم و به فوتبال ایران خدمت کنیم. قطعاً با فوتبال روز دارم جلو می روم. در آلمان که یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست، کار مربیگری و آموزش را با جدیت ادامه می دهم. ان شا ءالله که در آینده اتفاقات خوبی بیفتد.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • علی هاشمزادهعلی هاشمزاده :
  دوشنبه, 26 تیر 1396 - 10:12 بعد از ظهر

  مهدی یه دونه س دردونه اس دوسش داریم خیلی زیاد ...........................................

نظرسنجی

پرسپولیس برابر استقلال خوزستان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟
 • 1 - برد
 • 2 - مساوی
 • 3 - باخت
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال خ
استقلال خ
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
شنبه, 5 اسفند 1396 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 3
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : دوحه
داور مسابقه : تقی الجعفری (سنگاپور)
سه شنبه, 1 اسفند 1396 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور17
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب