ویکتوری بت
ربیع خواه در پرسپولیس مثل کانته برای لستر

ربیع خواه در پرسپولیس مثل کانته برای لستر

محسن ربیع خواه در این فصل مثل فصل قبل تقریبا هیچ وقت نیمکت نشین نبوده و با اینکه جایش را در دفاع چپ از دست داده اما حالا به عنوان یک رقیب برای کمال کامیابی نی... 3 out of 5 based on 7 ratings.

ربیع خواه در پرسپولیس مثل کانته برای لستر

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 6 اظهار نظر بازدید [ 4265 ] یکشنبه, 5 شهریور 1396
:: خبر
ربیع خواه در پرسپولیس مثل کانته برای لستر

محسن ربیع خواه در این فصل مثل فصل قبل تقریبا هیچ وقت نیمکت نشین نبوده و با اینکه جایش را در دفاع چپ از دست داده اما حالا به عنوان یک رقیب برای کمال کامیابی نی...

ارتش سرخ دات كام :

محسن ربیع خواه در این فصل مثل فصل قبل تقریبا هیچ وقت نیمکت نشین نبوده و با اینکه جایش را در دفاع چپ از دست داده اما حالا به عنوان یک رقیب برای کمال کامیابی نیا شناخته می شود که حتی نگران اضافه شدن احمد نوراللهی به ترکیب هم نیست. البته خود ربیع خواه که کاری به کار کسی ندارد اما نوع نگرش کادر فنی پرسپولیس به این بازیکن طوری است که به نظر می رسد شماره 18 همواره جایی در برنامه های برانکو خواهد داشت؛ یک روز به بهانه نداشتن مدافع چپ و روز بعد به دلیل ناکارآمدی تنها هافبک دفاعی تیم که البته جزو بهترین های فصل قبل بوده است.

بازی کردن ربیع خواه در مسقط و در ترکیب اصلی آن هم وقتی برانکو کامیابی نیای آماده را روی نیمکت داشت بسیاری از فوتبالی ها را شگفت زده کرد. بعد از بازی موازی با تحسین برانکو به خاطر تعویض هایی که ورق بازی را به سود پرسپولیس برگرداند انتقادات زیادی از او شد که چرا به ربیع خواه بازی داده و کامیابی نیا را در زمین نگه داشته.

در این خصوص روز گذشته هم مطالبی در ایران ورزشی منتشر شد. بخشی از این مطالب هم برگرفته از مطلبی بوده در یکی از سایت های ورزشی همراه با گراف حرکتی پاس های او و آنالیز بازی ربیع خواه مقابل الاهلی اما کادر فنی نه این انتقادات نه انتقادات برخی کارشناسان را قبول ندارند و از بازی دادن به ربیع خواه دفاع می کنند.

یکی از اعضای کادر فنی پرسپولیس که نمی خواست نامی از او برده شود در این باره گفت: «اولا این مطلبی که با گراف شرح داده شده باید بسیار مفصل تر و با جزییات کامل باشد و البته اسم نویسنده هم در کنارش ذکر شده باشد تا مشخص شود کار تحقیقاتی صورت گرفته و اطلاعات مبنای درستی دارد. در واقع با به تصویر کشیدن چند گراف که نشانگر جهت پاس های یک بازیکن است و البته ایرادی هم در آن دیده نمی شود نمی توان عملکرد یک بازیکن را زیر سوال برد.»

در پرسپولیس و فضای پیرامونش مشکل بزرگی که وجود دارد این است که عده ای باور ندارند برخی بازیکنان که همیشه خوب بوده اند در یک بازی ضعیف کار کنند و از بازی بیرون بروند. متاسفانه برخی بازیکنان هر چقدر بد بازی کنند انتقادات از آنها ناچیز است یا اصلا انتقادی صورت نمی گیرد چرا که شاید با واکنش تند آنها مواجه شود اما ربیع خواه چون چهره نیست بعد از دریافت دو گل و تساوی نگران کننده در مسقط مورد انتقاد قرار می گیرد.

این مشکلات در پرسپولیس وجود دارد و کادر فنی ضعف تیم در فاز دفاعی را به عملکرد ربیع خواه ربط نمی دهد بلکه از نگاه آنها سر زدن های سوما و استفاده از توپ های ساخته شده توسط او برای دیگر بازیکنان یکی از دلایل لطمه زدن به تیم بوده که مورد آنالیز قرار گرفته است. در واقع شوت های بلند عویس گلر الاهلی برای سوما و بازیسازی او پرسپولیس را به دردسر انداخته و شاید اگر در دور مقدماتی الوحده گلر خوبی داشت و برای مهاجم آرژانتینی اش توپ می فرستاد الان پرسپولیس در این مرحله نبود!

اما برگردیم به بحث ربیع خواه و حمایت کادر فنی از او. یکی از مربیان پرسپولیس درباره او و بازی اش توضیح می دهد: «با تماشای فیلم بازی به این نکته رسیدیم که ربیع خواه حداقل در نیمه اول بهترین بازیکن تیم مان بود. او هم پاس تند می داد هم به ریتم بازی تیم کمک می کرد تا سریع تر بتوانیم وارد زمین حریف شویم.»

در حالی که همه از ربیع خواه انتقاد می کنند که چرا مدام پاس رو به عقب می دهد و در بازیسازی شرکت نمی کند، کادر فنی پرسپولیس اصلا از او نخواسته که این کار را انجام دهد و حتی وقتی کمال کامیابی نیا بازی می کرده برانکو از او می خواسته که پاس بلند ندهد!

اما آیا هافبک های دفاعی نباید در بازیسازی شرکت کنند؟ عضو کادر فنی پرسپولیس جواب می دهد: «این بسته به استایل بازی یک تیم دارد. الان ما در پرسپولیس با 1+4 نفر دفاع می کنیم و با 2+3 نفر حمله که این 5 نفر نه تنها هجومی بلکه اولترا تهاجمی اند. بنابراین ما نیرویی در هافبک دفاعی می خواهیم که فضای مقابل خط دفاعی را جارو کند درست مثل کاری که کانته در لستر می کرد. البته او بازیکن تیم ملی فرانسه است و انتقادی از نوع بازی اش نمی شود اما تا حالا چند بار دیده اید پاس عمقی و پاس گل بدهد؟ »

این انتقاد هم از برانکو مطرح بود که با وجود تغییر سیستم باز هم ربیع خواه در زمین باقی مانده است. عضو کادر فنی پرسپولیس جواب می دهد: «خیلی ها در این خصوص هم دچار اشتباه شده اند و گفته اند ما در 30 دقیقه پایانی 1-3-2-4 بازی کردیم در حالی که با آمدن کمال و نفراتی که اضافه شدند از 2-4-4 لوزی به 2-4-4 خطی تغییر سیستم دادیم و بشار رسن هافبک راست بود.»

یکی از مربیان پرسپولیس با اشاره به انتقاداتی که از ربیع خواه شده، می گوید: «گفته اند برانکو با کامیابی نیا لجبازی کرده در صورتی که این مساله از اساس ایراد دارد. برانکو چرا باید با کمال لجبازی کند؟ اصلا این مساله عقلانی نیست. مگر برانکو مطالب روزنامه ها و سایت های ایرانی را می خواند؟ ما تمام ترکیب ها و سیستم های مختلف را در تمرینات اجرا کرده بودیم و براساس شرایط بازی ترکیب نهایی مشخص شد. یعنی مساله فنی بود و امکان بازی کردن کمال هم وجود داشت اما طرح مساله لجبازی واقعا خنده دار است.»

او می گوید: «الان طوری شده که چون پرسپولیس نیمکت هیجان انگیزی دارد همه خواستار میدان دادن به این نفرات هستند اما ربیع خواه چون چهره نیست این انتقادها را می شنود. الان باید این سوال را مطرح کنیم که آیا برای کونته در تیم چلسی انگولو کانته گزینه هیجان انگیز تری بود یا ماتیچ؟ مطمئنا ماتیچ اما او مسائل فنی تیم و نیازهایش را در نظر می گرفت نه جذابیت چهره ها و بازیکنان را. به همین خاطر ماتیچ را به یونایتد فروخت. از طرفی نباید یادتان برود ربیع خواه در همین پست و مقابل بهترین بازیکن لیگ قطر در بازی با لخویا بهترین بازی را ارائه داد و این همه انتقادات از او مبنای فنی درستی ندارد.»

این مربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا تنها هافبک دفاعی پرسپولیس در طول 90 دقیقه فقط دو تکل زده و بازیابی توپ نداشته، می گوید: «مدل بازی الاهلی طوری بود که زمینه برای تکل زدن ایجاد نمی شد چون دروازه بان الاهلی توپ را بلند می فرستاد به زمین ما و توپ با ضربات سوما به لئوناردو و جمعان می رسید. بنابراین ربیع خواه نمی توانست وقتی توپ در هجده قدم ماست و نزدیک به مدافعان مان تکل بزند.»


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • قلمراد دومقلمراد دوم :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 11:16 قبل از ظهر

  چرا این کارشناسا یکیشون نمیپرسه چرا کمال به تیم ملی دعوت نمیشه در حالیکه بازیکنهای مصدوم و بی تیم هم به تیم ملی دعوت میشن همه گیر دادن به ربیع خواه و از شجاع که پاس گل به تراکتوریها داد تعریف میکنن یا از ماهینی که تو بازی با سیاه جامگان فقط تماشگر حریف بود و سید جلال رو پوشش نداد تاگل مساوی رو خوردیم درست مثه دربی که تماشاگر بودن ماهینی باعث شد از پشت هجده گل بخوریم و ورق برگرده

 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 12:14 بعد از ظهر

  اگر ربیع خواه همچون بسیاری از بازیکنان اهل مصاحبه کردن و شعار دادن و قهر و آشتی و ناز و ادا بودن نه تنها بهش انتقاد نمیشد« بلکه مدام قربون صدقه اش میرفتنو اگر پاس اشتباهی میداد و سبب حتی باخت تیم میشد «آنوقت یکصدا هم میگفتن فدای سرت..ما نمیتونیم بازیکنان آرومی چون محسن و علیپور و امیری را ببینیم وداشته باشیم..بازیکنانی که با نداشتن حاسیه وجنگندگی خودشون که با تموم وجودشون دارن زحمت میکشن برای ما یا خسته کننده است و تعجب آور و یا کلا بی مزه و زیاده !! برخلاف نظر بسیاری از هوادارن معتقدم محسن از بهترینهای تیمه که اگر سرو صدا داشت آنوقت اکثر هوادارن طرفدارش بودن..متاسفانه!!!

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 12:36 بعد از ظهر

  کادر فنی پرسپولیس چقدر قشنگ توضیح داده. من هم در جواب یکی از منتقدین گفتم که شاید برانکو اصلاً از ربیع خواه بازیسازی نمیخواد. وقتی با تک هافبک دفاعی بازی میکنی باید 100% تمرکزت روی تخریب باشه

 • ماکان وکیلیماکان وکیلی :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 12:38 بعد از ظهر

  از نظر اخلاقی ربیع خواه واقعا بی حاشیه و با اخلاقه اما از نظر فنی درگیر شونده نیست ، از دادن پاس های هجومی ناتوانه ، سرعتش پایینه ، 95 درصد پاس هاش به بازیکن نزدیکشه و این یعنی بازی خیلی ساده برای تیمی که میخواد تو آسیا قدرت نمایی کنه نباید بازیکنی در این حد تو ترکیب اصلی داشته باشه تو همین بازی الاهلی زمان خوردن گل دوم از زدن تکل روی توپ عاجز بود و مطمئنا با بازگشت نوراللهی و کامیابی نیا و بودن سید جلال و شجاع به دیوار حائل تبدیل میشیم

 • OMID PERSIOMID PERSI :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 02:26 بعد از ظهر

  واقعا در مورد ربیع خواه یا افراط میشه یا تفریط
  ربیع خواه بازیکن خوبیه
  ولی از هیچ نظر یک سوم کامیابی نیا هم نیست
  همون پاس رو به عقب دادنو هم میشه از کامیابی نیا با یه لول بالاتر خواست
  خیلی واضحه کامیابی نیا سرعت و قدرت بدنی و سرزنی و پاسکاری بیشتر و بهتری داره و حتی بازیسازی و شرکت در حملات بهتری هم داره
  نمیتونم بگم برانکو با کمال لج کرده چون ممکنه این یه تنبیه انضباطی باشه اما همه میدونن کمال که جزو بهترین هافبکای فصل پیش و البته فصل قبلتر بوده از ربیع خواه خیلی بهتره
  ولی در کل به شخصه نورالهی آماده رو به هر هافبک دفاعی ای ترجیح میدم!

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب