ویکتوری بت
عبدی: سرعت عکس العمل کامیابی نیا بالاتر از ربیع خواه است

عبدی: سرعت عکس العمل کامیابی نیا بالاتر از ربیع خواه است

حسین عبدی، مربی سابق پرسپولیس درباره بازی رفت با الاهلی نظرات جالبی دارد. ضمن اینکه با توجه به شناخت از امارات و ابوظبی درباره بازی برگشت به نکات ویژه ای اشار... 4 out of 5 based on 6 ratings.

عبدی: سرعت عکس العمل کامیابی نیا بالاتر از ربیع خواه است

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 4 اظهار نظر بازدید [ 3971 ] یکشنبه, 5 شهریور 1396
:: خبر
عبدی: سرعت عکس العمل کامیابی نیا بالاتر از ربیع خواه است

حسین عبدی، مربی سابق پرسپولیس درباره بازی رفت با الاهلی نظرات جالبی دارد. ضمن اینکه با توجه به شناخت از امارات و ابوظبی درباره بازی برگشت به نکات ویژه ای اشار...

ارتش سرخ دات كام :

حسین عبدی، مربی سابق پرسپولیس درباره بازی رفت با الاهلی نظرات جالبی دارد. ضمن اینکه با توجه به شناخت از امارات و ابوظبی درباره بازی برگشت به نکات ویژه ای اشاره می کند.
 
آقای عبدی بازی با الاهلی را چطور دیدید؟
 فکر می کنم هر دو تیم بازی را خیلی سریع شروع کردند که الاهلی خیلی سریع هم به گل رسید. به نظرم الاهلی نسبت به تیم های دیگر این مرحله قدرتمندتر نبود و مثلا شاید بازی با الهلال سخت تر هم بود اما با گل زودهنگامی که آنها زدند شرایط هر دو تیم تغییر کرد. نیمه اول سرعت بازی بالا بود اما جذاب نبود. نیمه دوم بعد از اینکه الاهلی گل دوم را زد، دو سه موقعیت دیگر هم داشت اما پرسپولیس که چیزی برای از دست دادن نداشت بی محابا حمله کرد و خوشبختانه موقعیت های الاهلی هم گل نشد. نقطه ضعف الاهلی هم آنجا بود که بعد از گل خورده همانطور که بازی می کرد کار را ادامه داد و تغییری نداد که این معارض با شرایط حرفه ای بود. در نقطه مقابل پرسپولیس تغییراتی داشت اما الاهلی از ترس گل خوردن گل دوم را هم دریافت کرد و با این دو گل پرسپولیس در کورس صعود باقی ماند. با این حال به نظرم باید تیم هایی که وارد این مرحله از مسابقات می شوند یک مقدار بازی و زمان بازی را مدیریت کنند. الان شرایط طوری است که پرسپولیس حتما باید برنده بازی برگشت باشد و راهی به غیر از این ندارد تا صعود کند. البته حمله بی محابا هم درست نیست و نباید اندوخته اش را از دست بدهد بلکه باید با برنامه بهتر، مدیریت بهتر زمان و استفاده از بازیکنان تاثیرگذار به هدفش برسد.

رسانه های عربستانی از ربروف انتقاد کرده اند که چرا سوما و لئوناردو را بیرون کشید.
 فکر می کنم بازیکن نوک حمله شان آسیب دیده بود اما بازیکن کوتاه قامت برزیلی خیلی خوب توپ را در زمین پرسپولیس نگه می داشت و فشار را از تیم خودش برمی داشت. شاید عدم شناخت کافی نسبت به تیم خودش و حریف باعث تعویض او شد اما در بازی بعدی که شناخت بیشتر می شود کار برای هر دو تیم سخت تر خواهد شد.

بازی کردن ربیع خواه در ترکیب اصلی هم خیلی ها را شگفت زده کرده و البته بسیاری از او انتقاد کرده و معتقدند کامیابی نیا باید بازی می کرد.
 نوع بازی کمال با ربیع خواه فرق می کند و سرعت عکس العمل یکی بیشتر از دیگری است. هم سرعت بازی کمال بیشتر است هم از نظر تکنیکی تفاوت دارند. نوع بازی فصل گذشته و امسال طوری بود که فشردگی محسوس بود و وقتی کمال بازی می کرد با خطاهای تاکتیکی او پرسپولیس سود بیشتری می برد و به نوعی فشار را از روی تیم خودشان برمی داشت. البته اینکه چه کسی باید بازی کند و چه کسی بازی نکند را سرمربی تصمیم می گیرد.

اینکه بگویند با توجه به نوع بازی پرسپولیس و سیستم بازی ربیع خواه نباید پاس عمقی بدهد و در کار تهاجمی حضور فعال داشته باشد درست است؟
 اصلا و نباید و هرگز، درست نیست در مسائل ابتدایی فوتبال جایی ندارد و اصلا حرفه ای نیست که مثلا بگوییم فلان بازیکن هرگز نباید پاس عمقی بدهد. در بازی برای هر بازیکنی موقعیت هایی پیش می آید و مهم این است که در آن موقعیت ها تصمیم درستی بگیرد. یک جایی دریبل زدن درست است، یک جایی شوت زدن و یکی جایی هم پاس رو به جلو. اینکه هافبک دفاعی نباید پاس رو به جلو بدهد کاملا اشتباه است یا اینکه مدافعان میانی نباید پاس عمقی بدهند. این همیشه و هرگز را باید حذف کرد. به نظرم شرایط این دو بازیکن را کادر فنی بهتر می بیند و اگر هر کدام از این نفرات بازی کنند یک مسائلی وجود دارد که در شریط بازی خودش را نشان می دهد.

درباره تعویض های زودهنگام برانکو هم زیاد صحبت شد. آیا او در شرایط سخت گرفتار شد یا هیچ وقت اینقدر دستش پر نبوده تا تعویض کند؟
 اینها را باید از خودش بپرسید. بعضی وقت ها مربیان تصمیماتی می گیرند که تیم نتیجه می گیرد و آن تعویض ها می شود بهترین تعویض اما گاهی این اتفاق نمی افتد. گاهی اوقات مربی بدترین تعویض را انجام می دهد و تیم نتیجه می گیرد و همه می گویند این بهترین تعویض بود. اینکه در آن شرایط چه تغییری اتفاق بیفتد، درست یا غلط بودنش یک ریسک است. مثلا سه تعویض پشت سر هم یک ریسک بود. اگر وقتی دو بر صفر عقب بودیم در آن شرایط آب و هوایی کسی مصدوم می شد مشخص نبود چه اتفاقی رخ می داد و آن زمان این تعویض ها بد می شد اما الان تعویض خوب شده. تعویض کردن البته حق مربی است و روند بازی نشان می دهد تغییرات خوب بوده یا بد. الان با اتفاقاتی که افتاده همه این تغییرات را درست می دانند. باید به استایل مربی احترام گذاشت. برنامه مربی این بود که یک مقدار زمین را باز کنند و از چپ و راست سانتر صورت بگیرد که البته تلاش شد تا عرض بدهند اما سانتری انجام نشد.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 12:29 بعد از ظهر

  جناب عبدی..تفاوت شما و امثال شما با برانکو دقیقا در همین نوع تفکرات است که اگر همه میتونستن برانکو باشن دیگه نیاز نبود به مربی تحصیلکرده و پرافتخاری چون برانکو..متاسفانه شما و امثال شما یا واقعا دیدتون ضعیفه و یا خودتونو به کوچه علی چپ میزنید..اتفاقا با همین تفکرات و تاکتیکهای برانکوست که خدارو شکر حدود سه ساله هوادارن به ارامش رسیدن و پرسپولیس هم هزار ماشا.. نتیجه های عالی گرفته ومیگیره..منتها چون از فرش به عرش رسیدیم «دیگه مساوی کردن هم برامون قابل تحمل نیست ( که اشتباه محضه ) و همین نتایج عالی سبب شده که هرکسی از راه میرسه بخواد از برانکو ایراد بگیره..اینکه شما میگین..اصلا و هرگز و به هیچ عنوان میشه همون نتایجی که زمانی شما مربی تیم بودین و البته دوستان دیگه..میشه نتایجی که استقلالیها میگیرن..مگه همین تفکر شمارو منصوریان نداره؟ لطف کنید و بجای پریشان کردن افکار بعضی هوادارن و ایجاد حاشیه از تیم حمایت کنید و تقویت روحیه کنید..خدارو شکر که برانکو نه با بازیکنی تعارف داره و نه به حرفهای دیگران اهمیت میده..وگرنه میشدیم مثل بعضی تیمها!!!

 • اسلان خلیلیاسلان خلیلی :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 01:42 بعد از ظهر

  عرض ادب خدمت دوستم امیر ایرانی
  درسته همه باید به برانکو جهت دوری از حواشی ایمان داشته باشیم,
  ولی از حق نگذریم به امثال گلمحمدی,دایی و همین پیشکسوت حسین اقا انچنان حمایت جانانه ای نکردیم,,هم ما هم باشگاه
  دوما...مربیان بادانش خودمون را با امثال منصوریان قیاس نکنید

 • OMID PERSIOMID PERSI :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 02:30 بعد از ظهر

  دمت گرم رفیق
  درسته فی الحال برانکو بهترین سرمربی لیگ ایرانه٬ولی خودمونم مربیایی داریم که بدون برانکو لنگ نمیمونیم
  شخصا به عبدی و گلمحمدی اعتقاد ویژه ای دارم
  منصوریان عیارش مشخصه با تیم 30 میلیاردی کجای جدوله

 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  یکشنبه, 5 شهریور 1396 - 04:22 بعد از ظهر

  با درود اسلان خان...خوشبختانه گلمحمدی و دایی را نه با اینها مقایسه کردم و نه میشه مقایسه کرد که کارنامه این عزیزان روشنه که البته بقول شما و در اصل اگر از دایی هم حمایت میشد مسلما کارنامه ایشون خیلی روشنتر از دیگران بود ( نباید از حق بگذریم که نه تنها حمایت نشد بلکه وجود یک باند کثیف سبب ناموفق شدنش بود ) ولی جناب عبدی برای تیمهای رده پایینتر مناسبترن تا هم تجارب لازم را بدست بیارن و هم اینکه پلکانی بالا بیان..ضمن اینکه حسین آقا ( که البته در خیلی زمینه ها انسان خوبیست ) از اول آمدن برانکو با ایشون مشکل داشت..بگذریم..دوستان یکبار با دقت مصاحبه ایشونو مرور کنن..وقتی میگن که ..هرگز و اصلا و به هیچ وجه..این خود یک شائبه بزرگی را پیش میاره که چرا چنین حرفی را زده!1 در مقاله قبلی که با یکی از مربیان پرسپولیس ( که نامش را نبرده اند ) ایشون دقیقا به روش برانکو در این تاکتیک تاکید و صحه گذاشته که خوشبختانه نتیجه لازمو گرفته..ولی ایشون چنان با تاکید این روش را منسوخ کرده که پنداری دهها ساله مربی بزرگی بوده و از اینراه موفقیتی نداشته..در ضمن یک نکته را فراموش نکنیم..با وجودیکه بسیاری علیه ربیع خواه میگویند و مینویسند و..اما برانکو بسیار به این پسر خوب باورمنده و ما باید اینو متوجه بشیم که مربی بزرگی همچون ایشون نه عقد اخوت با کسی بسته و نه مثل بعضیها زیر میزی گرفته که اورا در ترکیب میزاره...پس اگر بردها و روش بازیها و زیبایی بازیها را میپسندیم پس باید قبول کنیم که حتما وجود محسن لازمه که در ترکیب باشه..منتها بعضیها هر روز به بهونه ای باید گیری درست کنن تا برای خودشون هواداری پیدا بکنن...

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب