پیش بینی بت 940
حاج رضایی: شکست ناپذیری نباید موجب دیده نشدن کمبودها شود

حاج رضایی: شکست ناپذیری نباید موجب دیده نشدن کمبودها شود

کارشناس فوتبال ایران معتقد است شکست ناپذیری و دریافت نکردن گل در مسابقات مقدماتی جام جهانی نباید موجب شود مشکلات و کمبودهای مان را فراموش کنیم. امیر حاج رضایی... 5 out of 5 based on 2 ratings.

حاج رضایی: شکست ناپذیری نباید موجب دیده نشدن کمبودها شود

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 3 اظهار نظر بازدید [ 2695 ] جمعه, 10 شهریور 1396
:: خبر
حاج رضایی: شکست ناپذیری نباید موجب دیده نشدن کمبودها شود

کارشناس فوتبال ایران معتقد است شکست ناپذیری و دریافت نکردن گل در مسابقات مقدماتی جام جهانی نباید موجب شود مشکلات و کمبودهای مان را فراموش کنیم. امیر حاج رضایی...

ارتش سرخ دات كام :

کارشناس فوتبال ایران معتقد است شکست ناپذیری و دریافت نکردن گل در مسابقات مقدماتی جام جهانی نباید موجب شود مشکلات و کمبودهای مان را فراموش کنیم.

امیر حاج رضایی، پیشکسوت و کارشناس فوتبال ایران در گفت وگو با ایسنا درباره دیدار تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی بیان کرد: بعد از این که صعودمان به جام جهانی قطعی شد، این دیدار از لحاظ حفظ رکورد گل نخوردن بازی مهمی برای ما محسوب می شد. نیمه اول این دیدار متعادل بود و حتی آمارها نظیر مالکیت ۴۹ به ۵۱ نیز گویای این قضیه بود ولی نیمه دوم و با اخراج عزت الهی روند بازی تغییر کرد.

او ادامه داد: کره ای ها مولفه های کی روش یعنی بازی دفاعی و استفاده از ضدحمله را به خوبی می شناختند و با ایجاد طرح هایی نظیر پرس از مقابل خط دروازه آن را خنثی کردند. آمارها در نیمه دوم به نفع چشم بادامی ها شد اما باز هم این تیم از گل زدن به ایران عاجز ماند و نتوانست ما را شکست دهد.

این کارشناس فوتبال افزود: دو فاکتور در تیم ملی ایران با ارزش است. اول ساختار دفاعی که به استانداردهای جهانی نزیک شده است و با وجود کم تجربه بودن خط دفاعی در دیدار مقابل کره، این خط دفاع به راحتی شکسته نمی خورد. دومین فاکتور تعویض های منطقی و درست سرمربی تیم ملی بود. زمانی که شماره ۹ کره جنوبی به عنوان یک بازیکن سرزن وارد زمین شد، بلافاصله چشمی وارد زمین شد و دفاع ایران ۵ نفره شد و بازی مستقیم کره ای ها خنثی شد.

حاج رضایی ضمن تقدیر از تلاش اعضای تیم ملی بابت صعود به جام جهانی اذعان کرد: ما در جام جهانی با حریف های متفاوتی روبه رو می شویم که قطعا سطح شان از آسیا بالاتر است و با پلن های مختلفی سعی می کنند دروازه ما را باز کنند. یک سری برنامه های تمرینی خاص برای تیم ملی تدارک دیده شد که در آسیا پاسخ داده است اما اگر بخواهیم همین ها را برای جام جهانی نیز استفاده کنیم، حتما به مشکل برمی خوریم و باید خیلی زود بلیط برگشت به ایران را رزرو کنیم.

او اضافه کرد: ما توانستیم بدون گل خورده و شکست به جام جهانی صعود کنیم که این باعث افزایش حیثیت اعتبار تیم و سرمربی آن است ولی حال باید آن را فراموش کنیم و به دنبال صعود به مراحل حذفی باشیم. برای اجرایی شدن برنامه های کی روش دو کار لازم است: ۱. ایجاد پشتوانه اقتصادی و ۲. به وجود آوردن و افزایش بار فرهنگی یعنی دیدگاه های سرمربی پرتغالی تیم ملی از سوی مدیران و مسوولان وزارت ورزش و جوانان.

سرمربی پیشین تیم ملی درباره مشکلات داخلی تیم ملی بیان کرد: نکته اساسی این است که این آمارها نباید کمبودها را پوشش دهد. بهترین تیم های دنیا نیز مشکلاتی دارند و این امری طبیعی است ولی باید به فکر ترمیم کمبودهای مان باشیم. این پیروزی ها موقت است و برای رسیدن به پیروزی های دائمی باید خیلی کارها صورت بگیرد. باید ثباتی در تیم ملی ایجاد شود حتی اگر تاوان ایجاد شدن آن از دست دادن جام جهانی ۲۰۲۲ باشد. مشکلات عدیده ای نظیر فوتبال پایه، مدیریت، برنامه ریزی، فساد و ... وجود دارد که باید حل شود تا شاهد موفقیت های دائمی در فوتبال ایران باشیم.

وی درباره عملکرد عزت الهی در دیدار با کره جنوبی بیان کرد: درباره درستی اخراج عزت الهی نظریه های مختلفی وجود دارد اما در حوزه اختیارات من نیست. باید برای چنین بازیکنانی کلاس های برگزار شود تا به آن ها آموزش دهند که چنین اخراج هایی ممکن است با مرگ تیم مواجه شود. ده نفره شدن ایران باعث شد بازی از دست ما درباید و تحت فشار سنگین قرمزپوشان قرار بگیریم. حتی در دقایق آخر نزدیک بود که دروازه مان باز شود که با خوش شانسی ضربه سر مهاجم کره جنوبی به بیرون رفت. آن اخراج باعث شد تیم ما قید حمله را بزند و فقط به دفاع فکر کند.

این کارشناس فوتبال بیان کرد: البته عملکرد عزت الهی تحت تاثیر تیم باشگاهی اش هم قرار داشت. به هرحال شرایط مسابقه با تمرین فرق دارد و بازیکنی که می خواهد برای تیم ملی اش موثر باشد باید جزو یازده نفر اصلی تیم باشگاهی اش باشد.

او در رابطه با دیدار آینده ایران مقابل سوریه و شانس صعود سوری ها برای صعود به جام جهانی اظهار کرد: ایران به راحتی تسلیم سوریه ای ها نمی شود زیرا ما می خواهیم رکورد شکست ناپذیری خود را حفظ کنیم. سوریه نیز برای صعود، کارش به اما و اگر بستگی دارد زیرا هم کره می تواند با یک مساوی صعود کند و هم ازبکستان به راحتی از حق میزبانی اش نمی گذرد و دنبال صعود مستقیم به جام جهانی است.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • محمد چوبندمحمد چوبند :
  جمعه, 10 شهریور 1396 - 03:09 بعد از ظهر

  گل نخوردن خیلی خوبه لیکن تیم ملی بازیکنان تکنیکی وریز نقش ندارد که موقیت گلزنی ایجاد کند بخصوص در خط میانی که نفرات فیزیکی داریم که توان حمل توپ را ندارند ودر جام جهانی با مشکل مواجه می شویم انجا با فوتبال فراتر از اسیا مواجه هستیم.

 • مرتضی پرسپولیسیمرتضی پرسپولیسی :
  شنبه, 11 شهریور 1396 - 07:02 قبل از ظهر

  اونجا هم دو تا مساوی میگیره و میگه ما دو بازی نباختیم و رکورد زدیم!

 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  یکشنبه, 12 شهریور 1396 - 11:52 قبل از ظهر

  واقعا این مدل بازیی کردن چه سودی داره؟ شاید از دید ما خیلی خوب باشه که تیم ملی بدون شکست راهی جام جهانی شد ولی وقتیکه تیم مدام در حال دفاع کردن باشه و بازی بسته را دنبال بکنه وبقول خودمون اتوبوسی دفاع بکنهن چه لذتی از دیدن این بازیها وجود داره؟ ضمن اینکه تیمهای صعود کننده قرار نیست همچون تیمهای آسیایی بازی بکنن..این مربی همه توانشو بکار برده تا بقول خودش یک رکورد بجا بزاره ولی آیا این رکورد از دید متخصصان و باشگاهها و فدراسیونهای دیگر ارزشی داره؟ زیبایی مسابقات و بخصوص فوتبال به همون هیجانات و گلزدنها و گل خوردنهاشه..وگرنه 11 نفر بایستند و مدام دفاع کنن که مثلا رکورد کلین شیث و نباختن که هنر نیست..بله ..زمانی ارزش داره که تیم حمله میکنه و یک بازی زیبا و تماشایی را به نمایش میزاره و در کنارش چنان رکوردهایی هم بجا میزاره. ( وجدانا نه بخاطر اینکه عاشق پرسپولیسم« ولی ) بازیهای پرسپولیسو ببینید..حتی وقتی رقبا هم دست از کری خوندن برمیدارن و درست قضاوت میکنن به زیبایی و روان بازی کردن بیش از 90 درصد بازیهای پرسپولیس اذعان دارن..بدبختانه آنقدر در فشار و نداشتنها دست وپا زدیم که انگار کیروش برامون از سوراخ آسمون افتاده و خدا دادی شده..

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب