ویکتوری بت
فوتبال عالیشاه ونورالهی را نابود می کنند،اما بخاطر یک برزیلی قانون را دور می زنند

فوتبال عالیشاه ونورالهی را نابود می کنند،اما بخاطر یک برزیلی قانون را دور می زنند

باز هم قوانین بخاطر مصلحت برخی تیم ها زیر پا گذاشته شد انگار هیچوقت قرار نیست در فوتبال ایران به قانون احترام گذاشته شد، حتی از سوی قانون گذار! باشگاه ذوب آهن... 5 out of 5 based on 6 ratings.

فوتبال عالیشاه ونورالهی را نابود می کنند،اما بخاطر یک برزیلی قانون را دور می زنند

نويسنده : مریم رئیسی 2 اظهار نظر بازدید [ 8612 ] دوشنبه, 13 شهریور 1396
:: خبر ویژه
فوتبال عالیشاه ونورالهی را نابود می کنند،اما بخاطر یک برزیلی قانون را دور می زنند

باز هم قوانین بخاطر مصلحت برخی تیم ها زیر پا گذاشته شد انگار هیچوقت قرار نیست در فوتبال ایران به قانون احترام گذاشته شد، حتی از سوی قانون گذار! باشگاه ذوب آهن...

ارتش سرخ دات كام :

باز هم قوانین بخاطر مصلحت برخی تیم ها زیر پا گذاشته شد

انگار هیچوقت قرار نیست در فوتبال ایران به قانون احترام گذاشته شد، حتی از سوی قانون گذار! باشگاه ذوب آهن اصفهان 3 هفته قبل با یک مهاجم برزیلی به اسم کی روش استنلی سوارز قرارداد امضا کرد اما از جایی که این بازیکن دو فصل اخیر را در سری A و B برزیل بازی نکرده، نمی توانست در لیگ برتر ایران بازی کند. بر طبق قانون سازمان لیگ بازیکنان برزیلی برای بازی در لیگ برتر ایران باید دو فصل آخر فوتبالی شان را در سری A و B کشورشان بازی کرده باشند. آن روزها شنیده می شد باشگاه ذوب آهن در حال تلاش است که بندی به قوانین تصویب شده برای جذب بازیکن در سازمان لیگ، اضافه کند تا قلعه نوعی بتواند از خرید خارجی خود استفاده کند؛ آن هم قانونی که تصویب شده و به اجرا در آمده و پیش از این هم به برخی از باشگاه های لیگ برتری به واسطه آن اجازه جذب بازیکن خارجی داده نشده بود!

تغییر قانون بعد از عضویت آذری در سازمان لیگ!
حالا اینکه چگونه بخاطر یک تیم خاص قانون یک شبه تغییر می یابد جای سوال است؛آن هم درست چند روز بعد از عضویت مدیرعامل ذوب آهن در هیات رییسه سازمان لیگ! که خود البته بر این شایعات و شنیده ها درباره تلاش باشگاه ذوب آهن برای استفاده از خرید خارجی اش مهر تایید می زند.  امیدواریم آذری که همواره پاسخگو بوده در اینباره شفاف سازی کند تا مشخص شود حضور وی وی در هیات رییسه سازمان لیگ نقشی در این بی قانونی نداشته است.

قرارداد غیر قانونی مجیدی با استقلال
البته این اولین بار نیست که شاهد چنین قانون شکنی هایی هستیم.در سالهایی که گذشت شاهد مواردی از این دست زیاد بوده ایم.از ثبت غیرقانونی قرارداد فرهاد مجیدی با استقلال در نیم فصل دوم لیگ دوازدهم تا استفاده فولاد از بازیکنان سرباز و جعلی بودن کارت پایان خدمت برخی بازیکنان این تیم در لیگ سیزدهم. جالب اینجاست که ثبت غیرقانونی قرارداد مجیدی با استقلال هم در زمان مربیگری قلعه نوعی در استقلال اتفاق افتاده بود. ماجرا از این قرار است که استقلال در نیم فصل دوم دوازدهم اقدام به جذب مجیدی می کند اما از جایی که در لیست 21 نفره آبی ها جای خالی وجود نداشت عملا امکان این کار ممکن نبود  و در حالی که استقلال با دو بازیکن خارجی اش یعنی توزی و لیام ردی فسخ نکرده بود، قرارداد مجیدی پس از پایان نقل و انتقالات  با تخلف اشکارای  سازمان لیگ به ثبت رسید و این بازیکن برای استقلال بازی کرد و این تیم در پایان فصل با استفاده از بازیکن غیرمجاز و اشتباهات پرشمار داوری به سودش قهرمان لیگ برتر شد. یک سال بعد هم فولاد با دور زدن قانون و استفاده از بازیکنان سرباز و به لطف کسر امتیاز از پرسپولیس و البته پیروزی مقابل جدی ترین رقیبش یعنی پرسپولیس که با اشتباه فاحش داور در نادیده گرفتن گل هند آرش افشین به ثمر رسید قهرمان مسابقات شد تا دو قهرمانی در سالهای اخیر توام با حرف و حدیث باشد.

پربودن لیست پرسپولیس مانعی بر سر انتقال کیا
یادمان هست که در مقطعی هم پرسپولیس قصد داشت مهدوی کیا را به خدمت بگیرد و اما چون لیست تیم پر بود به رغم تلاش همه جانبه باشگاه این اتفاق رخ نداد و مهدوی کیا هم به ناچار راهی استیل آذین شد. در آن مقطع هم مدیران فولاد و استقلال عضو هیات رییسه فدراسیون و سازمان لیگ بودند و به همین سادگی تخلف را شاهد بودیم.

نادیده گرفتن حکم فیفا درباره تراکتور
فصل گذشته نیز فدراسیون فوتبال با نادیده گرفتن حکم فیفا از تیم تراکتورسازی امتیاز کسر نکرد و خوشبختانه پرسپولیس آنچنان قدرتمند بود که علیرغم همه این جانبداری های یکسویه به تیمی خاص و اشتباهات پرتعداد داوران به ضررش بتواند حقش را از این فوتبال بگیرد و به آنچه که لیاقت آن را داشته است دست پیدا کند. اما به راستی تا چه زمانی قرار است این قانون شکنی ها ادامه داشته باشد و این فوتبال چه زمانی به معنای واقعی حرفه ای خواهد شد؟تراکتور دو، سه بار از بیک زاده، نورالهی و عالیشاه به عنوان بازیکن جدید در شرایطی که تراکتور حق جذب بازیکن جدید نداشت استفاده کرده بود.

وقتی قوانین نقض می شود
باید پرسید در فوتبالی که در آن مسوولانش خود ، قوانین آن را به سادگی نقض  کرده و به نوعی  قبول ندارند ، آیا می توان انتظار داشت باشگاهایش از آن سرپیچی نکنند ؟ لیگی که در آن باشگاهی با چنین تخلف اشکاری از بازیکنی غیرمجاز در ترکیب خود استفاده می کند آیا می تواند وجاحت یک لیگ استاندارد و حرفه ای را داشته باشد ؟ آیا  در این شرایط عدالت به مساوات بین تیم های قوی و ضعیف برقرار شده، وقتی برای تیم هایی خاص تبصره در نظر گرفته می شود ؟ وچقدر راحت می توان در این فوتبال تکلیف تیم ها را  خارج از محدوده فنی آن مشخص کرد وقتی همه چیز دست به دست هم می دهد تا یک تیم به هر قیمتی همه ابزاری را که برای قهرمانی نیاز دارد بدست بیاورد.

 بلاتکلیفی  نورالهی و عالیشاه
حرف آخر درباره نورالهی و عالیشاه است؛ دوبازیکنی که به دلیل قوانین من در آوردی فوتبال ما بیش از یک نیم فصل است که مجوز بازی ندارند. آن هم به دلیل اینکه سرباز هستند و تیمی که جذب سرباز می کند، توسط فیفا از جذب بازیکن محروم است.چگونه است که در فوتبال ما برای حضور یک بازیکن خارجی به قوانین دست برده می شود تا آن تیم خاص بتواند از خرید خارجی اش استفاده کند، اما به راحتی از کنار استعدادهای فوتبالمان می گذریم و بازیکنانی را که سابقه ملی دارند بخاطر قوانینی که هزار ایراد و اشکال به آن وجود دارد خانه نشین کرده ایم. تازه بعد از آن همه تلاشی که باشگاه پرسپولیس و احمد نورالهی برای گرفتن مجوز بازی در لیگ هفدهم داشت، این بازیکن تنها می تواند با پرسپولیس تمرین کند و هنوز نتوانسته در لیگ برتر به میدان برود. ازشرایط امید عالیشاه هم که  همه با خبر هستند، بازیکنی که یک فصل قبل ملی پوش بود و از تیم های خارجی پیشنهاد بازی داشت همچنان بلاتکلیف است.

*شیوا دورانگر

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  دوشنبه, 13 شهریور 1396 - 10:01 قبل از ظهر

  باند مافیایی و کثیف اصفهانی فدراسیون که چشم ندارن کوچکترین موفقیت پرسپولیس را ببینند و هربار علنی و یا پنهانی حملات خودشونو علیه پرسپولیس چه با انتخاب داوران مغرض و یا پشت هم انداختن بازیها بدون توجه به مسابقات آسیایی و خستگی ناشی از آن و بازیکنان ملی پوش و...انجام دادن و برای اینکه امسال هم پرسپولیس قهرمان نشه و بتونن جلوشو بگیرن« نه تنها با تغییر این قانون جدید که با بسیاری تغییرات دیگه این عقده و کینه خودشونو خالی میکنن ..همه مشکلات و سوزاننده این عده تنها و تنها پرسپولیسه که هم تیمیست مردمی و هم با هوادارن میلیونی..وگرنه باقی تیمهارو میتونن خیلی راحت دور بزنن چراکه نه هوادار آنچنانی داره و نه صداشون بجائی میرسه..استقلال هم که تیم خودشونه و مشکلی ندارن...فعلا هیچ آتش نشانی نتونسته سوزشی که آقایون از پرسپولیس دارن را خاموش کنه..حتی هواپیماهای آتش خاموش کن امریکا و کانادا )

 • متخصص جراحیمتخصص جراحی :
  دوشنبه, 13 شهریور 1396 - 02:42 بعد از ظهر

  این همه بنده و وخیلی ازدوستان در این چندفصل اخیر می گفتیم فدراسیون وارکانش مخالف پرسپولیس هستن(کسی و یا کسانی از پرسپولیسیها هم حداقل نوشته هاشون درفضای مجازی این حرف رو قبول نمی کرد)

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب