پیش بینی بت 940
توقع از برانکو؛ زوج طارمی-منشا را بساز!

توقع از برانکو؛ زوج طارمی-منشا را بساز!

ماجرای طارمی و منشا در ترکیب پرسپولیس حالا روایت تازه ای پیدا کرده است. دو آقای گل اول و دوم لیگ برتر در فصل شانزدهم که حالا در پرسپولیس کنار یکدیگر به میدان ... 5 out of 5 based on 5 ratings.

توقع از برانکو؛ زوج طارمی-منشا را بساز!

نويسنده : مسلم قدرتی 4 اظهار نظر بازدید [ 8440 ] چهارشنبه, 15 شهریور 1396
:: خبر
توقع از برانکو؛ زوج طارمی-منشا را بساز!

ماجرای طارمی و منشا در ترکیب پرسپولیس حالا روایت تازه ای پیدا کرده است. دو آقای گل اول و دوم لیگ برتر در فصل شانزدهم که حالا در پرسپولیس کنار یکدیگر به میدان ...

ارتش سرخ دات كام :

ماجرای طارمی و منشا در ترکیب پرسپولیس حالا روایت تازه ای پیدا کرده است. دو آقای گل اول و دوم لیگ برتر در فصل شانزدهم که حالا در پرسپولیس کنار یکدیگر به میدان می روند و رقیب یکدیگر هستند.

 سرخ ها بعد از مصیبت های فصل گذشته و کمبودهای روی نیمکت در تابستان پرهیاهو، تمرکز خود را روی نیمکت و ترمیم این بخش از تیم و جذب ستاره های همطراز با نفرات اصلی معطوف کردند و نتیجه این هدف، جذب ستاره های نامدار و درجه یک بود که به پرستاره شدن پرسپولیس منجر شد. شاید مهم ترین و بزرگترین ورودی پرسپولیس در تابستان 96 گادوین منشا بود؛ مهاجم گریزپای پیکان که در لیگ شانزدهم عملکردی خیره کننده داشت و بعد از مهدی طارمی روی پله دوم بهترین گلزنان فصل نشست. جذب او اما در شرایطی صورت گرفت که ناز و اداهای کلیشه ای مهدی طارمی در تابستان داغ آغاز شده بود و آقای گل لیگ تصمیم داشت هر طور شده راهی قاره سبز شود و فوتبال خود را در اروپا دنبال کند. در چنین شرایطی مشخص بود با جدایی احتمالی طارمی، منشا مهاجم اصلی و هدف سرخ ها خواهد بود اما همه چیز در دقیقه 90 منتفی شد.

اصرارهای طارمی البته با مخالفت باشگاه همراه شد تا در نهایت مرد شماره 9 سرخ ها در پرسپولیس ماندنی شود و همین تمامی معادلات و پیش بینی ها را به هم ریخت. حالا پرسپولیس دو مهاجم آماده و مدعی داشت تا این ترکیب بدل به یکی از دغدغه های شیرین برانکو ایوانکوویچ شود. با توجه به آرایش مورد علاقه برانکو و حضور دو مهاجم در زمین، خیلی ها خوشبین بودند که زوج طارمی – منشا بدل به ویرانگرترین و خوفناک ترین خط حمله لیگ برتر شود اما این پیش بینی های خوش خیالانه خیلی زود جای خود را به تردیدهای بزرگ دادند. علامت سوال اول و البته کلیدی از یک شائبه مضحک نضج گرفت؛ آنجا که نزدیکی و صمیمیت طارمی با هافبک های پرسپولیس این شایعه را پررنگ کرد که هافبک های پرسپولیس هوای رفیق خود را بیشتر از مهاجم سیاه دارند و به او پاس نمی دهند. شایعه ای عجیب که چند هفته نخست بدل به موسیقی متن نمایش سرخ ها شده بود که البته با سمفونی هماهنگ آنها هیچ قرابتی نداشت و بیشتر شبیه یک ساز ناکوک می ماند. برانکو با همان ادبیات مخصوص به خود بارها و بارها کوشید این شایعه را از بیخ و بن تکذیب کند اما هر بار این فرضیه با رنگ و لعاب بیشتری روایت می شد.

با این وجود به نظر می رسد که بهترین روایت از این شایعه را محسن مسلمان دارد. هافبک بازیساز سرخ ها که تاکید می کند جنس بازی طارمی و منشا شبیه و نزدیک به هم است و همین نزدیکی سبب شده تا این دو نتوانند در کنار هم موفق باشند و زوجی طلایی را شکل بدهند. در حقیقت مسلمان اعتقاد دارد که طارمی و منشا به هیچ وجه مکمل هم نیستند و از همین رو در ترکیب اصلی پرسپولیس تنها یک جا برای یکی از این دو خواهد داشت. یعنی یا باید مسلمان بازی کند یا طارمی و حضور هر دو در کنار هم همانند یک وصله ناجور در ترکیب پرسپولیس است که منجر می شود هیچ کدام قادر به ارائه توانایی های خود نباشند. تحلیل مسلمان از شرایط زوج طارمی – منشا به نظر درست ترین و بهترین خوانش از این داستان پر ماجراست. تحلیلی منطقی و به دور از احساسات رایج و هیجانات کاذب که به درستی مشکل موجود را بررسی می کند. مسلمان به عنوان هافبک بازیسار و به عنوان ستاره ای که وظیفه اصلی تغذیه مهاجمان را دارد، نگاه منطقی و فنی به مشکل خط حمله پرسپولیس داشته.مشکلی که به نظر آبشخور و سرمنشا همه ماجراها و حاشیه های به وجود آمده است.

این تحلیل منطقی و ساده البته در دل و کنه خود مستقیما برانکو ایوانکوویچ را نشانه می گیرد. سرمربی سرخ ها که یک تکنسین خبره و طراز اول است و باید این مشکل را به بهترین شکل ممکن حل کرده و برای آن راه حلی فنی در نظر بگیرد. این وظیفه برانکوست که بتواند برنامه و تدبیری بیندیشد که زوج طارمی و منشا در کنار هم به میدان رفته و بیشترین راندمان و بازدهی را داشته باشند. برانکو باید برای هر روی پیکان زهری خود با توجه به ویژگی های فنی و جنس بازی وظایفی جداگانه و کاملا تفکیک شده در نظر بگیرد تا طارمی و منشا بتوانند در کنار هم به میدان رفته و بدرخشند. نیمکت نشین کردن هر کدام از این دو ستاره هرگز به سود پرسپولیس نخواهد بود و یک خودزنی بزرگ و یک انتحار خودخواسته به شمار می رود.

زوج سازی از آقای گل اول و دوم لیگ فصل گذشته مهم ترین ماموریت برانکو در فصل جاری خواهد بود. ماموریتی بس خطیر و حساس که می تواند پرسپولیس را بدل به خوفناک ترین تیم نه در لیگ برتر، بلکه آسیا کند. این کمترین انتظار ما از برانکوست.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیممحسن فهیم :
  چهارشنبه, 15 شهریور 1396 - 11:06 بعد از ظهر

  توقع ما هم از طارمی اینه که دست از بچه بازی برداره و در خدمت تیم باشه مثل تیم ملی. اونوقت میتونه فضاسازی کنه و منشا پشت هم توپها را وارد دروازه کنه. آلویس نانگ صدرنشین گلزنان لیگ برتر گفت: خودم را درگیر آقای گلی نمی کنم چون نمی توانم بازی خودم را ارائه بدم و در خدمت تیم باشم. امیدوارم طارمی هم همین تفکر حرفه ای را داشته باشه. به فکر آقای گلی نباشه بیشتر گل میزنه

 • بهزاد بوشهربهزاد بوشهر :
  پنجشنبه, 16 شهریور 1396 - 12:30 قبل از ظهر

  انشالله مهدی و منشا خودشونو به زودی نشان میدن

 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  پنجشنبه, 16 شهریور 1396 - 09:54 قبل از ظهر

  این مقاله را هم میشد طوری نوشت که حواشی گذشته را زنده نکرد و کلماتی را که حتی شخصا در آندوره بکار میبردم را حالا بکار نبرد..فکر نمیکنم کار سختی باشهن بشرطیکه فقط نخواسته باشین که مقالتون طولانیتر شده باشه !! و اما در مورد ایندو ..کمی صبر داشته باشید..کمی حوصله کنید..طارمی در تیم بوده ومنشا هم در تیمی دیگه و هردو زیر نظر مربیانی متفاوت و همچنین تکنیک هردو هم کاملا متفاوته..از حق نگذریم..طارمی از درون زمین خودی شروع میکنه و منشا معمولا در زمین حریف باقی میمونه.پس باید زمان داد تا ایندو با هم مچ بشن..ضمن اینکه خیلی هم سخته..سایقا هم داشتیم..پیوس و دایی..و چند زوج دیگه..و دقیقا همین مشکلات بود..منتها شما در نیم فصل دوم میتونید شاهد حضور ایندو در زمین وهمزمان باشید..

 • غلامحسین نخستغلامحسین نخست :
  پنجشنبه, 16 شهریور 1396 - 01:23 بعد از ظهر

  منم

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب