ویکتوری بت
در ستایش یک «جنتلمن»

در ستایش یک «جنتلمن»

یک «جنتلمن» واقعی است. همین موضوع راز موفقیت او را کلید زده. سالها پیش که برانکو ایوانکوویچ سرمربیگری تیم ملی را به عهده داشت، منتقداش او را فردی «دهن بین» و ... 5 out of 5 based on 13 ratings.

در ستایش یک «جنتلمن»

نويسنده : ابوذر مهری 1 اظهار نظر بازدید [ 6147 ] جمعه, 17 شهریور 1396
:: خبر
در ستایش یک «جنتلمن»

یک «جنتلمن» واقعی است. همین موضوع راز موفقیت او را کلید زده. سالها پیش که برانکو ایوانکوویچ سرمربیگری تیم ملی را به عهده داشت، منتقداش او را فردی «دهن بین» و ...

ارتش سرخ دات كام :

یک «جنتلمن» واقعی است. همین موضوع راز موفقیت او را کلید زده. سالها پیش که برانکو ایوانکوویچ سرمربیگری تیم ملی را به عهده داشت، منتقداش او را فردی «دهن بین» و «بله چشم گو» می دانستند که به راحتی در برابر خواسته مدیران فوتبال سر تمکین خم می کند. منتقدانش او را محکوم می کردند که رسانه‎ها، افکار عمومی و مدیران فدراسیون فوتبال هستند که لیست بازیکنان تیم ملی را براساس سلیقه های شان تعیین می کنند و پروفسور تنها مجری خواسته های دیگران است. آنها گاهی پا را فراتر از این گذاشته و برانکو را مردی با اندیشه های محتاطانه قلمداد می‎ کردند که برای نتیجه گرفتن ترس را سرلوحه برنامه های تاکتیکی اش گذاشته است.

روزی که در بازی دوستانه مقابل آلمان در تهران نیمه دوم علی کریمی را از زمین مسابقه خارج کرد طوفانی از انتقاد را به جان خرید. اما به یاد ندارم که تا به امروز در هیچ یک از کنفرانس های مطبوعاتی قبل از مسابقه یا بعد از مسابقه خبرنگاران و حریف را به سخره گرفته باشد. بعد از صعود به جام جهانی 2006 آلمان و در بازی تشریفاتی برابر ژاپن که نقشی در صعود ایران نداشت بازی را به حریف واگذار و در کنفرانس بعد از مسابقه در مقابل انتقاداتی که به او وارد بود به یک جمله بسنده کرد که: «از اینکه نشد بدون شکست به جام جهانی صعود کنیم معذرت می خواهم.» با این حرف «خصم» را خلع سلاح کرد تا حساب کار «دست» همه بیاید.

تا حالا نگاهی از بالا و تحکم آمیز به فوتبال ایران نداشته است، با کمبودهای زیادی مواجه بوده و هست اما هیچ وقت «قشقرق» به پا نمی کند. چون یک جنتلمن واقعی است. همین است که جایگاه و مامن مطمئنی در دل فوتبالدوستان ایرانی دارد. بارها در بزنگاه های حساس نتیجه را به حریف پیشکش کرده و مسئولیت آن را هم به گردن گرفته است. لیگ گذشته علیرغم قهرمانی بازی سنتی برابر استقلال را در حالی که از حریف پیش بود به آبی ها واگذار کرد. نه کتی از تن در آورد، نه سمت داورها حمله کرد و از همه مهمتر در یک برنامه ورزشی تلویزیونی یادآوری کرد که این «درد» همیشه با ماست.

برانکو ساعتی پس از پایان بازی ایران و سوریه در صفحه شخصی اش در اینستاگرام بار دیگر صعود تیم ملی به جام جهانی روسیه را تبریک گفت و برای ملی پوشان در رقابت های 2018 آرزوی موفقیت کرد. برانکو بدون در نظر گرفتن لفاظی های شدید سرمربی تیم ملی علیه او بارها برای تیم ملی آرزوی موفقیت کرده. برانکو دستی در کارهای خیرخواهانه هم دارد و با چنین رفتارهایی خود را بخشی از جامعه می داند نه یک جزء که احساس «تافته جدا بافته» دارد. این روزها تیم برانکو در رقابت های لیگ برتر آقایی می کند و از حریفانش به راحتی امتیاز می گیرد. برانکو پیش از آنکه در جاده مربیگری قدم هایش را تمرین کند در جاده های صلح و صفا این تمرین را پشت سر گذاشته است. در منش او خبری از ناسزاگویی به حریف، رقیب، مسئول، داور، بازیکن، خبرنگار و امکانات نیست.

راهی که پروفسور در پیش گرفته است بیشتر در خاطره ها باقی می ماند تا موفقیت هایی که از طریق کینه و دشمنی راه را باز می کند.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانیامیر ایرانی :
    جمعه, 17 شهریور 1396 - 07:53 بعد از ظهر

    داشتن شعور و معرفت ذاتیست..اکتسابی نیست..شعور را نه میشه خرید ونه تزریق کرد..لقب جنتلمن را به هرکسی نمیشه داد و بیخود نیست که برانکو را یک جنتلمن خطاب میکنن..بعد بازی با گسترش و در حالیکه لوکا بارها به پروفسور متلک گفته بود« بازهم برانکو از این آدم تعریف کرد..برانکو نعمتیست آسمانی برای پرسپولیس و برای همینه که دشمنان پرسپولیس از هر چوبی که میتونن برای لای چرخ گذاشتن استفاده میکنن..نمونه اش با یک قانون من درآوردی نبسرعت بازیکن برزیلی را وارد تیمشون میکنن ولی برای مجوز بازی نورالهی صد مدل اشکال تراشی و بهونه میسازن...وجود برانکو خیلیهارو سوزونده که با هیچ دریایی نمیشه خاموششون کرد..

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
  • 1 - بله
  • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب