بیرانوند و یک توهم خطرناک / کدام بازی به نام توست؟

- نظرات : 6 اظهار نظر - بازدید [ 3292 ] - جمعه, 12 آبان 1396

بیرانوند و یک توهم خطرناک / کدام بازی به نام توست؟

ماجرای علیرضا بیرانوند، چالش جدید باشگاهی است که انگار بدون حاشیه یک دم نمی تواند نفس بکشد! گلر ملی پوش قرمزها را حالا باید جدیدترین یاغی پرسپولیس دانست؛ کسی ... 5 out of 5 based on 15 ratings.
بیرانوند و یک توهم خطرناک / کدام بازی به نام توست؟

ماجرای علیرضا بیرانوند، چالش جدید باشگاهی است که انگار بدون حاشیه یک دم نمی تواند نفس بکشد! گلر ملی پوش قرمزها را حالا باید جدیدترین یاغی پرسپولیس دانست؛ کسی ...

ارتش سرخ دات كام :

ماجرای علیرضا بیرانوند، چالش جدید باشگاهی است که انگار بدون حاشیه یک دم نمی تواند نفس بکشد! گلر ملی پوش قرمزها را حالا باید جدیدترین یاغی پرسپولیس دانست؛ کسی که عبارت «شورش بی دلیل» شاید برازنده ترین تعبیر برای توصیف رفتارش باشد. او در حالی به طغیان علیه باشگاه پرسپولیس پرداخته و چپ و راست برای تراکتورسازی پیغام فرستاده که به طور کلی حضورش در این باشگاه برای او توام با اتفاقات مثبت بوده است. بیرانوند با این تیم قهرمان ایران شد، به جمع چهار باشگاه برتر آسیا رسید و البته پیراهن شماره یک تیم ملی را هم به تن کرد. با این همه اما حالا او سودای سفر به سرش زده؛ آن هم به مقصدی که آخرین مسافرانش یعنی نوراللهی و عالیشاه امروز سخت پشیمان اند و اگر راه برگشتی داشتند، بی گمان برای پست کردن دفترچه خدمت کمی بیشتر دندان روی جگر می گذاشتند.

در مورد بیرانوند و غائله اخیرش خیلی از گفتنی ها گفته شده، شاید به جز یک نکته مهم؛ این سوال که او بابت کدام شاهکارش امروز چنین بر سر پرسپولیسی ها منت می گذارد و آنها را تهدید می کند؟ ستاره های وفادار، مردانی از تبار دل پیرو و جی جی بوفون معمولا همه چیزشان را برای تیم می گذارند، بی آنکه یک ثانیه رفتاری مشکوک به منت و خود بزرگ بینی از آنها دیده شود. ستاره های تجاری و غیرافسانه ای مثل رونالدو هم هرازگاهی که عرصه بر آنها تنگ می شود (مثل اتهام فرار مالیاتی که به کریس زده شد) لب باز می کنند و به یادآوری برخی از دستاوردها و افتخارات شان می پردازند. داستان بیرانوند اما به طور کلی متفاوت است و او انگار به تنهایی در حال ایجاد یک گروه سوم است؛ یعنی بازیکنانی که بدون هیچ شاهکار خاصی و بی آنکه دین آنچنانی بر گردن تیم داشته باشند، ناگهان هوس می کنند برای هواداران شاخ و شانه بکشند؛ راستی این دوستان را کجای دل مان باید بگذاریم؟

بهتر است علیرضا بیرانوند کمی در خلوت خودش فکر کند و ببیند به اتکای کدام هنرنمایی به خودش اجازه می دهد اوقات هواداران را تلخ کند و آنها را زیر فشار بگذارد؟ او در این یک سال ونیم برای پرسپولیس چه کرده؟ بله؛ این تیم فصل گذشته عنوان بهترین خط دفاعی لیگ برتر را از آن خودش کرد، اما چقدر از این افتخار به صلابت خط دفاعی پرسپولیس مربوط می شد و چقدرش به دست و پنچه «علی بیران» ربط داشت؟ وقتی جلال حسینی در آغاز این فصل مصدوم شد و برای مدتی نتوانست در پرسپولیس و تیم ملی بازی کند، همه عیار واقعی بیرانوند را دیدند. ببینید که چطور در این چند هفته با بازگشت جلال، جان به دستهای او بازگشته و حتی خروج های بیرانوند هم با اعتمادبه نفس بیشتری همراه شده است. خب آیا این هنر است؟ اگر بیرانوند با جلال در لیگ شانزدهم فقط 14گل خورد، بهتر است به او یادآوری کنیم نیلسون کوریا هم در لیگ سیزدهم با جلال تنها 15گل خورده بود و تازه آن زمان پرسپولیس کمال کامیابی نیا و محمد انصاری و احمد نوراللهی را هم در اختیار نداشت. هواداران پرسپولیس از آن سال کلی مهار دیدنی و نجات بخش از نیلسون به یاد دارند، اما از بیرانوند چه در خاطره ها مانده؟ کدام شیرجه عالی؟ کدام مهار مهم پنالتی؟ اصلا کدام بازی در این دو سال اخیر به نام علیرضا بیرانوند ثبت است و بعدها هم می توان آن را به اسم این دروازه بان پرادعا به یاد آورد؟

تهدید به جدا شدن از تیمی که قادر به خرید بازیکن نیست، شاید غیراخلاقی باشد. بدتر از آن اما «توهم» کلیدی بودن است؛ دردی که بیرانوند به اشتباه به آن مبتلاست و ممکن است همین خطای محاسباتی کل آینده حرفه ای اش را به خطر بیندازد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایموند ایوانکوویچ
  ایموند ایوانکوویچ :
  به نظر من نگه داشتن به هر شکلی و نیمکت نشینی کامل نیم فصل بعدی برای اینکه بدونه تو چه تیمی بازی میکنه,
  بهترین تصمیمه
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  اگر قرار باشه خوب و عادلانه قضاوت کنیم« مقصر این رفتارها بیرانوند نیست !! اصلا شاید بشه گفت که در این ماجرا 20 درصد مقصره !!!مقصر اصلی هواداریه که عقاب عقاب میکنه..خبرنگار ومقاله نویسیه که یک جوجه کلاغو چنان بزرگش میکنه که فکر میکنه اژدهاس..دو ساله پیش که نیم فصل قرار بود ایشونو از نفت بگیرن« وقتی باشگاه نفت قبول نکرد واین بچه شروع کرد به بازی درآوردن با آن باشگاه..از همون لحظه باید قیدشو میزدن « بازیکنی که با داشتن قرار داد دست به چنان رفتاری میزنهن مسلما بدونید که هرجای دیگه هم که بره« همین رفتار را داره..منتها از یکطرف عده زیادی بخاطر درخواست مالی که باشگاه نفت داشت وطاهری قبول نکرد« بسیاری هتاکانه به طاهری حمله کردن وبدترین ورکیکترین کلمات را بکار بردن واز طرف دیگه هم در بسیاری از مقالات به مدیریت حمله شد..(حتی هنمین چند روز پیش هم از اینکه سوشا درون دروازه بود ونتونسته بودن که بیرانوند را بیارن که بجای قهرمانی به نائب قهرمانی ختم شد هم مقاله نوشتن.) بارها عرض کردم که بدترین ضربات را ما هوادارن به تیم میزنیم!! یا چنان بازیکنی را گنده میکنیم و به آسمان میبریم که میشه طارمی و بیرانوند ویا چنان بازیکن زحمتکش و بی حاشیه ای مثل ربیع خواه و علیپور(در فصل قبل ) را میکوبیم که اشکشونو در میاریم..هیچ دشمنی توان زدن چنین ضربات مهلکی را نداره که هوادار و بعضی پیشکسوتها وبرنگار ومقاله نویس مدعی پرسپولیسی میزنه و زده!! از همین بازیهای آینده اگر رادو درون دروازه بایسته و( زبونم لال ) گلی دریات بکنه« یکعده دمدمی مزاج شروع میکنن که ایکاش فلانی بود..در حالیکه اگر رادو فیکس بشه« مطمئن باشید نهایتا بعد از سه بازی چنان خودشو نشون بده که همه افسوس بخورن چرا در بازیهای آسیایی نبود..ضمن اینکه مطمئن باشید با این گلهایی که این جناب در چند بازی اخیر دریافت کردن و حتی در دربی قبل« بنظر شخصی از عمد بوده.و این دیر یا زود ثابت خواهد شد که حتی غلامپور هم روی آنها حداقل واکنشی میتونست نشون بده..ولی مقتی چنان گلهای میخورد« یاد زمانی افتادم که غلامپور را به پروین تحمیل کردن و در بازیهای آسیایی به هیچ بغل پایی نه نمیگفت و چالش مانکن از همون زمان شروع شد! منتها ما دیر جنبیدیمو این چالش از جایی دیگه مد شد!!؟؟
 • محسن حسن زاده
  محسن حسن زاده :
  درباره بیرانوند بیشتر هواداران گفتنی ها رو گفتن و همه حالشون از بچه بازیهای این بشر به هم خورده ولی یک نکته که نباید فراموش کرد این است که بازیکنان سرمایه هایی هستن که با آمدن به پرسپولیس قیمتشان چند برابر میشه. اگر قرار باشه هر کسی به پرسپولیس بیاد، معروف بشه بعد ما بگیم حالا که دلت با تیم نیست بسلامت، فقط باشگاهه که ضرر میکنه. ممکن است بپرسید پس با این قبیل بازیکنا باید چه کار کرد؟ به نظر من بازیکنی که بی غیرتی نشان داد، مصاحبه تنش آفرین کرد و بی نظمی انجام داد تا باشگاه قیدش رو بزنه، اتفاقا باید نگه داشت ولی روی سکو نشوند. فقط کسی می تونه از باشگاه بره که ارزش افزوده پرسپولیس رو بده. اگر بیرانوند از اروپا مشتری داره به خاطر بازی در پرسپولیسه. مدیریت باشگاه هم موقعی که فنرباغچه اون رو می خواست درست عمل کرد: حق باشگاه رو بده بیرانوند ارزونی شما! کاری نکنیم که بقیه بازیکنا هم توی این شرایط سخت باشگاه از نظر جذب بازیکن راه رفتن رو یاد بگیرن. بیرانوند باید بمونه ولی نباید بازی کنه.
 • علیرضا اذرمی
  علیرضا اذرمی :
  سلام بر همه ی سرخ دلان
  بابا راجب این ادم وقتی مطلب می نویسید بزرگش می کنید مقصر برانکو هستش اگر دوبار رو نیمکت می شوندش اگر وقتی خیلی ها می گفتن ما یک دروازه بان شش دانگ می خواهیم و اقای برانکو دائم ازش حمایت بی جا نمی کرد و در لیست خریدش بدنبال یک دروازه بان خوب بود این اقای متوهم باورش نمی شد کسی هستش این صحبتهایی که می کنم مال امروز نیست روز اول هم که می خواست به پرسپولیس بیاد مخالف بودم چون دروازه بانهای بهتری از اون بودن نظر نسجی ان روز شما خودش گواه هست ولی بهرحال حالا که کلاه هوادر پشم نداره و کسی گوش به حرفش نمیده و ایشون رو اوردن حالا هم اجازه بدن بره و یک دروازه بان شش دانگ واقعی بیارن و تا انموقغ ساشا هست ولی بازم می گم پرسپولیس یک دروازه بان خوب می خواد در خانه اگر کس است یک حرف بس است
  بامید قهرمانی اسیا
 • امیر امیری
  امیر امیری :
  واقعا بدون تعصب من امسال حتی یک واکنش عالی از بیرانوند ندیدم . اگه سوشا هم امسال درون دروازه بود ازین بیشتر گل نمیخورد .
 • مرتضی شاکرمی
  مرتضی شاکرمی :
  بذارید گورش رو گم کنه بره

نظرسنجی

پرسپولیس موفق به صعود به فینال آسیا خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوالنکو (ازبکستان)
سه شنبه, 1 آبان 1397 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نود ارومیه
نود ارومیه
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 مهر 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1
4آدام همتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن