داستان طاهری؛ بازنشسته ای که مشکل شخصی دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 812 ] - دوشنبه, 15 آبان 1396
داستان طاهری؛ بازنشسته ای که مشکل شخصی دارد

علی اکبر طاهری راهی نجف شد تا از نجف تا کربلا را پیاده برود. بعد از آن او به مشهد خواهد رفت و دو هفته دور از پرسپولیس و فوتبال خواهد بود اما مگر می شود در طول...

ارتش سرخ دات كام :

علی اکبر طاهری راهی نجف شد تا از نجف تا کربلا را پیاده برود. بعد از آن او به مشهد خواهد رفت و دو هفته دور از پرسپولیس و فوتبال خواهد بود اما مگر می شود در طول پیاده روی اربعین و بعد از آن در زمان حضور در مشهد از پرسپولیس و اتفاقاتش بی خبر باشد؟ طاهری در میانه بحران های مربوط به اخذ مجوز حرفه ای و البته دعواهای فرسایشی مربوط به داستان بلیت فروشی و حق پخش تلویزیونی فعلا خودش را کنار کشیده. دیروز ماجرای استعفای او که تصور می شد چندان جدی نیست، جدی شد اما فعلا با کناره گیری او مخالفت شده. این وسط البته چیزهای زیادی هست که مبهم مانده. اینکه چرا استعفا داده؟ استعفا برای چه؟ مساله چیست؟ چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ چقدر می توان رفتن طاهری را جدی گرفت و اگر او به هر دلیلی رفتنی شود چه کسی جایش را خواهد گرفت؟

 با پنجمین استعفا هم مخالفت شد
بحث استعفا تا همین صبح دیروز جدی نشده بود. بسیاری می گفتند طاهری باز هم مثل دفعات قبل قصد دارد با مطرح کردن این موضوع در روزهایی که باشگاه در شرایط سختی قرار دارد برای خودش و باشگاهش امتیاز بگیرد و با توجه به کانال های هواداری و قدرتی که در فضای مجازی پیدا کرده اند و البته چند رسانه حامی مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس وزارت ورزش را تحت فشار قرار دهد که به کمک باشگاه بیاید. اتفاقا حاجی بیگی عضو هیات مدیره هم در مصاحبه اش اعلام کرده بود یکشنبه شب وقتی با ناظمی حرف زده خبری از استعفا نبوده. حالا اینکه عضو هیات مدیره تا آن زمان از ماجرای استعفای طاهری بی خبر بوده و برخی رسانه ها خبر داشتند در نوع خود می تواند جالب باشد اما هم سفر طاهری یک روز عقب افتاد و هم وزارت ورزش در مواجهه با این ماجرا یک روز تاخیر داشت.  صبح دیروز مازیار ناظمی قبل از مصاحبه رسمی در اینستاگرامش نوشت: «ان شاءا... که آقای طاهری عزیز ما را در سفر پر خیر راهپیمایی اربعین از یاد نبرد، پنجمین استعفای او به وزارت ورزش رسید ولی مانند چهار تای قبلی با آن مخالفت شد! آقای وزیر معتقد است طاهری مردی پاک دست و مدیر زحمتکشی است و باید کارش را ادامه دهد. حالا بحث بازنشستگی و برخی مشکلات شخصی ایشان هم وجود دارد ولی به نظرم نام پرسپولیس و اشتیاق هزاران علاقه مند ورزش می تواند اولی تر باشد. محض اطلاع نه جلسه ای شبانه برای جایگزینی داشتیم و نه با کسی صحبت شده است، امیدواریم به زودی آقای طاهری را در بازگشت در مدیریت پرسپولیس ببینیم، موفق و پر تلاش مثل همیشه.»

دلیل استعفا چیست؟ شخصی یا غیر شخصی؟
اما حالا که مشخص شده طاهری استعفا داده این سوال بزرگ مطرح می شود که دلیل این استعفا چه می تواند باشد؟ حاجی بیگی عضو هیات مدیره باشگاه گفته طاهری به خاطر مسائل شخصی استعفا داده. نمی دانیم منظور از مسائل شخصی چیست؟ مثلا می شود گفت مدیریت در پرسپولیس دل طاهری را زده یا مثلا او با فردی مشکل دارد؟ یا هر مساله پیش پا افتاده دیگری می تواند دلیل استعفای او باشد؟ اگر خستگی دلیل استعفای پنجم او باشد چرا همواره از او می شنیدیم همیشه برای خدمت آماده است و اصلا خستگی چقدر می تواند دلیل قانع کننده ای برای این استعفا باشد؟  با توجه به اینکه عنوان کردن دلایل شخصی و مثلا خستگی نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای کناره گیری طاهری باشد، می توان به چند مساله به عنوان احتمالات استعفا اشاره کرد. اگر بحث دعوای فرسایشی با صدا و سیما و سازمان لیگ درباره موضوع حق پخش تلویزیونی و بلیت فروشی را هم در زیرمجموعه مساله «خستگی» بگذاریم این احتمال هم رد می شود چرا که در مساله بلیت فروشی باشگاه پرسپولیس به دستاوردهایی رسیده و موضوع حق پخش هم آنقدر قدیمی شده که مدیران فوتبال ایران به حل نشدن آن خو گرفته و در این دعوای فرسایشی اصطلاحا پوست کلفت شده اند. احتمال بعد بحث پیش آمدن حامی مالی قبلی است که دوباره مطرح شده. گفته می شود اختلافاتی بین شیرازی مسوول حامی قبلی و طاهری وجود دارد و مساله اختلاف حساب و پرداختی ها هم در میان است. ظاهرا بعد از اینکه شیرازی در فصل جدید تبلیغات دور زمین را گرفته و با صدا و سیما هم قراردادی امضا کرده این اختلاف ها بیشتر هم شده است. از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس در بحران های مالی و بخصوص موضوع بدهی کلان به مانوئل ژوزه و چند پرونده دیگر از کمک حامی جدیدش بهره گرفته و طاهری از این همکاری رضایت دارد و نمی خواهد دوباره با حامی قبلی کار کند؛ مساله ای که خوشایند مدیران وزارت ورزش نیست.

قانون بازنشسته ها؛ طاهری دیگر استثنا نیست؟
با روی کار آمدن هیات مدیره جدید، علی اکبر طاهری بعد از حدود دو سال سرپرستی باشگاه سرانجام مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد آن هم یک سال بعد از اینکه دوره سرپرستی اش تمام شده و مدام تمدید می شد. آن زمان گفته شد طاهری از بندهای استثنایی برای اشتغال مدیران بازنشسته استفاده کرده و حکم مدیرعاملی گرفته. خود طاهری مدت ها قبل گفته بود جانباز است و به نظر می رسید از همین فاکتور استفاده کرده اما حالا و با سخت تر شدن قوانین، بحث استعفای او به ماجرای بازنشستگی ارتباط پیدا می کند.
دیروز ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص حضور مدیران بازنشسته بر مسند کار در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با توجه به تصویب استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: «در هر جایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می شود این قانون قابلیت اجرا دارد. مدیران بازنشسته در هر نهاد، سازمان و باشگاه دولتی باید بر اساس اولتیماتوم 10 روزه سازمان بازرسی کل کشور ترک پست کنند در غیر این صورت با آنها برخورد قانونی می شود. امیدوارم از 20 آبان که دو هفته بعد از درج این تفسیر در روزنامه رسمی کشور است، هم مسوولان و هم خود بازنشستگان رعایت کرده و با سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه قضایی در انجام تکلیف قانونی خود همکاری کنند چراکه در غیر این صورت هم مجازات دارد و هم برگشت وجوه دریافتی را شامل می شود و هم برای کسانی که از بازنشستگان استفاده کنند، انفصال از خدمت را به دنبال دارد.» حاجی بیگی عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم گفته: «اگر قرار است بازنشسته ها شاغل به کار نباشند طبیعی است که باید قانون اجرا شود اما باید دید که چقدر می توانیم نسبت به این مساله مقاومت کنیم.»  وقتی به او می گویند این بار سازمان بازرسی این موضوع را جدی تر دنبال می کند، گفته: «ما مشکلی با اجرای قانون نداریم اما نمی دانم که این قانون شامل حال طاهری می شود یا نه و باید ببینیم که آیا استثنائاتی که در این قانون وجود دارد شامل حال او خواهد شد یا نه. به هر حال قانونی که تصویب شده ضمانت اجرایی دارد و ارگان های دولتی ملزم به اجرای آن هستند.» در واقع اینطور به نظر می رسد که شاید باز هم طاهری از این قانون راه فرار داشته باشد و اگر اینگونه شود و او منعی برای حضور در راس باشگاه پرسپولیس نداشته باشد همچنان این سوال مطرح می شود که دلیل اصلی استعفای او چه بوده و آیا بعد از بازگشت از سفر باید منتظر بازگشت او هم باشیم یا اتفاقات دیگری رخ می دهد؟


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس موفق به صعود به فینال آسیا خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوالنکو (ازبکستان)
سه شنبه, 1 آبان 1397 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نود ارومیه
نود ارومیه
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 مهر 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1
4آدام همتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن