دردهای کهنه، کینه های همیشگی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2554 ] - سه شنبه, 16 آبان 1396

دردهای کهنه، کینه های همیشگی

نیما نکیسا اگر چند ماه دیگر صبر می کرد، دو دهه از بازیهای جام جهانی 1998 می گذشت و می توانست به مناسبت شروع بازیهای روسیه 2018 حملاتش علیه عابدزاده را از سر ب... 5 out of 5 based on 10 ratings.
دردهای کهنه، کینه های همیشگی

نیما نکیسا اگر چند ماه دیگر صبر می کرد، دو دهه از بازیهای جام جهانی 1998 می گذشت و می توانست به مناسبت شروع بازیهای روسیه 2018 حملاتش علیه عابدزاده را از سر ب...

ارتش سرخ دات كام :

نیما نکیسا اگر چند ماه دیگر صبر می کرد، دو دهه از بازیهای جام جهانی 1998 می گذشت و می توانست به مناسبت شروع بازیهای روسیه 2018 حملاتش علیه عابدزاده را از سر بگیرد. اما کارلوس کیروش آتش همیشگی و زیر خاکستر مخفی شده نکیسا را با دعوت از امیر عابدزاده زودتر شعله­ ور کرد تا دروازه­ بان سابق تیم ملی بار دیگر دلخوری­ های قدیمی را تکرار کند. ولی اگر چندین دهه دیگر هم از «گذشته­ ها» بگذرد برای نکیسا جای بخشش و گذشتی وجود ندارد و مواضع وی در قبال دروازه ­بان اسبق شماره یک ایران همچنان خصمانه باقی می­ ماند. نیما نکیسا یکی از منتقدان احمدرضا عابدزاده که هیچ وقت به او به چشم استاد و بزرگتر نگاه نکرد، با دعوت امیر عابدزاده به تیم ملی، شمشیر را از رو بست و رسیدن دروازه­ بان جوان به تیم ملی را استفاده از «رانت» پدرش عنوان کرد. اینکه چرا نکیسا نتوانست هیچ وقت رابطه خود را با عابدزاده به حد و اندازه­ های دوستی و احترام برساند مشخص نیست. بدون تردید نکیسا می­ داند که عابدزاده از نظر فنی فاصله معناداری با وی داشت. تنها مهارتهای فنی درون دروازه نبود که از او یک اسطوره ساخت، روحیه مثالزدنی ­اش در سخت­ ترین بازیها که اوج آن بازی مقابل استرالیا بود، عابدزاده را در هاله­ ای متفاوت از سایرین قرار داد. محبوبیت دروازه ­بان استثنایی آنقدر ریشه­ دار و عمیق بود که وقتی روی تخت بیمارستان با بیماری دست و پنجه نرم می­کرد خیابان­های اطراف بیمارستان کسری و تمام روزنامه­ های آن سال در تسخیر عابدزاده قرار داشتند. نکیسا در طول سالهایی که با رقیبش همبازی بود، کینه از عابدزاده را پرورش و به آن شاخ و برگ داد و از آن غولی ساخت که امروز می تواند خودش را  ببلعد. داستان کینه­ ورزی­های خشماگین و زیر سوال بردن یکدیگر حرف تازه­ای در فوتبال ما نیست. روزانه مربیان، بازیکنان و مدیران بسیاری برای «فرار رو به جلو» و توجیه عملکردشان، یکدیگر را به باد انتقادهای بی­رحمانه می­ گیرند.

نکیسا نیز یکی از مهره­ های همین فوتبال است. فوتبالی آماتور که هر چه از عمر آن می­ گذرد پلشتی­هایش بیشتر می شود. نیما نکیسا که به خوبی از شیوه­ ها و رویکردهای سرمربی تیم ملی آگاه است و خصوصیات اخلاقی کیروش را می­ شناسد، در انتقادی سخیف ملی پوش شدن فرزند عابدزاده را با پیشینه پدرش مرتبط می ­داند. نکیسا سنگ دروازه ­بان خودش را به سینه نمی ­زند بلکه ناکامی­های به جا مانده از دوران بازیگری ­اش را به رخ می­ کشد. اینکه آنقدر توانا نبود تا بتواند دروازه تیم ملی را به خود اختصاص دهد و همیشه نفر دوم و سوم باقی ماند. نکیسا نمی ­داند که در جنگ هر دو طرف بازنده هستند، اما هیاهوی یک نفره ­ای که به راه انداخته است تنها یک بازنده دارد؛ نیما نکیسا که همان مقطع درخشان کارنامه­ اش را با دست خود از ذهن اهالی فوتبال پاک می­ کند.

نویسنده: افسون حضرتی


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  نکیساپیشکسوت مان اتست وخاطرش عزیز
  اماهرگزنبایدخودرابرابرعابدزاده قراردهد
  قیاس بین اووعابدزاده قیاس دوچرخه است بالامبورگینی
  اصلاتبایدقیاس کرد

نظرسنجی

پرسپولیس موفق به صعود به فینال آسیا خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوالنکو (ازبکستان)
سه شنبه, 1 آبان 1397 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نود ارومیه
نود ارومیه
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 مهر 1397 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1
4آدام همتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن