بت چی
پیش بینی بت 940
درباره تیم ملی ایران؛ غریبه با خانه

درباره تیم ملی ایران؛ غریبه با خانه

ونزوئلا حریف امروز تیم ملی ایران است. کشوری که پیش از اینکه در جغرافیای ورزش برای ما آشنا باشد، در حوزه سیاست نامش به گوش رسیده. یکی از هم پیمانان اصلی دولت ق... 5 out of 5 based on 3 ratings.

درباره تیم ملی ایران؛ غریبه با خانه

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس بدون نظر بازدید [ 2103 ] دوشنبه, 22 آبان 1396
:: خبر ویژه
درباره تیم ملی ایران؛ غریبه با خانه

ونزوئلا حریف امروز تیم ملی ایران است. کشوری که پیش از اینکه در جغرافیای ورزش برای ما آشنا باشد، در حوزه سیاست نامش به گوش رسیده. یکی از هم پیمانان اصلی دولت ق...

ارتش سرخ دات كام :

ونزوئلا حریف امروز تیم ملی ایران است. کشوری که پیش از اینکه در جغرافیای ورزش برای ما آشنا باشد، در حوزه سیاست نامش به گوش رسیده. یکی از هم پیمانان اصلی دولت قبلی که به حضور دایمی اش در سپهر سیاست ایران عادت کرده بودیم و تا آنجایی با رییس دولت وقت رابطه صمیمانه داشت که وی با دولتمردان این کشور رفت و آمد خانوادگی برپا کرد و حتی در مراسم خانوادگی آنها نظیر ختم نیز حاضر می شد. بعد از گذشت سال ها باز هم نام ونزوئلا در سرخط خبرهای ایران به چشم می خورد اما این بار بهانه بازی دوستانه فوتبال است؛ یک بازی تدارکاتی در مسیر جام جهانی برابر حریفی از منطقه آمریکای جنوبی که در فوتبال لاتین هیچ گاه تیم مهم و درجه یکی نبوده و در میان دو قطبی جذاب برزیل و آرژانتین و ظهور گردن کلفت هایی مثل اروگوئه، شیلی و پاراگوئه، هیچ گاه محلی از اعراب نداشته و به نوعی زنگ تفریح رقبا محسوب می شده و در مقدماتی جام جهانی 2018 در رده آخر قرار گرفت.

از همین رو از منظر فنی بعید به نظر می رسد که بازی با چنین تیمی برای ما آورده فنی داشته باشد و بیشتر از اینکه برای ما یک محک جدی محسوب شود، حریف از آن سود خواهد برد! با این وجود در برهوت بازی های تدارکاتی و در حالی که فدراسیون منفعل از تدارک یک بازی دوستانه عاجز است و برای بازی تدارکاتی مجبوریم به ارتباطات کی روش و رایزنی های او دلخوش باشیم، بازی با ونزوئلا با همه ملاحظاتش، غنیمتی است که حکم لنگه کفش در بیابان را دارد. اگرچه این لنگه کفش این بار در دل جنگل های هلند نصیب ما شده؛ در ورزشگاه قدیمی دخوفرت در جنوب شهر نایمخن که البته برای ایرانی ها نام آشنایی است چرا که علیرضا جهانبخش یکی از مهم ترین و موفق ترین لژیونرهای فعلی تیم ملی، دو سال در این زمین بازی کرده و البته در فوتبال هلند بدل به یک ستاره خواستنی شده.

فارغ از همه ملاحظات فنی و بایدها و نبایدهای آن، بازی در قلب اروپا و در یک ورزشگاه غریبه و البته پشت درهای بسته شاید بزرگترین علامت سوال و مجهول این بازی باشد. تیم ملی ایران در مسیر آماده سازی اش برای جام جهانی روسیه، در یک محیط سربسته و به دور از هر چشم آشنایی از رسانه ها گرفته تا مردم خود را مهیای حضور در جام جهانی می کند. دیروز کازان و روسیه، امروز اتریش و هلند و فردا احتمالا آفریقای جنوبی، دوباره اتریش و در نهایت روسیه. برنامه ای که کارلوس کی روش برای تیمش تدارک دیده، به گونه ای است که تیم ملی دور از ایران و هواداران پرشمارش و در یک انزوا و تنهایی خود خواسته مهیای جام هجدهم شود. یک مردم گریزی عامدانه و آشکار که کی روش البته در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با سوریه در مقدماتی جام جهانی به صراحت به آن اشاره کرد و بازی با سوریه را آخرین بازی تیمش تا جام جهانی در ایران دانست. این دوری عجیب و غریب از مردم و رسانه ها با هیچ متر و معیاری پذیرفتنی و قابل قبول نیست. رفتاری عجیب که انفعال فدراسیون فوتبال به آن دامن می زند.

از سوی دیگر نباید از یاد ببریم در تمامی سال های اخیر تیم ملی ایران در خانه میزبان هیچ تیم بزرگ با ستاره های نامدار و آشنا نبوده و هواداران فوتبال ایران در حسرت تماشای تقابل تیم ملی برابر ستاره های نام آشنا می سوزند. آخرین حریف نامداری که به ایران آمد و با همه ستاره هایش برابر ما قرار گرفت، آلمان پیش از جام جهانی 2006 بود که به واسطه ارتباطات و مراودات دولت پذیرفت تا در تهران برابر ما بازی کند. بعد از این تاریخ، تیم ملی یا بیرون از ایران بازی کرده یا در ایران به مصاف حریفان آسیایی و یا درجه سه هایی نظیر توگو، جاماییکا، ایسلند و... رفته. بازی هایی که بعید به نظر می ر سد حتی خانواده بازیکنان نیز به تماشای آن رغبت داشته باشند! انزوای تیم ملی در تمام این سال ها با حضور کی روش بیشتر و بیشتر شده تا جایی که آرام آرام عادت می کنیم ستاره های مان را تنها از دریچه تلویزیون رویت کنیم.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740

نظرسنجی

با توجه به برنامه 90 کدام گزینه را در قضیه طارمی بیشتر مقصر می دانید؟
  • 1 - علی اکبر طاهری
  • 2 - مهدی طارمی
  • 3 - هر دو به یک میزان
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : علی صفایی
جمعه, 6 بهمن 1396 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 1
گسترش فولاد
گسترش فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
پنجشنبه, 28 دی 1396 / ساعت : 15:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی طارمی4
3فرشاد احمدزاده4
4گادوین منشا3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب