پیام دایی به طاهری: دیدار ما در دادگاه

- نظرات : 6 اظهار نظر - بازدید [ 6244 ] - دوشنبه, 22 آبان 1396

پیام دایی به طاهری: دیدار ما در دادگاه

در میان طلبکاران باشگاه پرسپولیس علی دایی یکی از بزرگترین ها محسوب می شود چرا که او بیش از سه میلیارد تومان از این باشگاه طلبکار است. پرسپولیس به هرشکلی که بو... 1 out of 5 based on 11 ratings.
پیام دایی به طاهری: دیدار ما در دادگاه

در میان طلبکاران باشگاه پرسپولیس علی دایی یکی از بزرگترین ها محسوب می شود چرا که او بیش از سه میلیارد تومان از این باشگاه طلبکار است. پرسپولیس به هرشکلی که بو...

ارتش سرخ دات كام :

در میان طلبکاران باشگاه پرسپولیس علی دایی یکی از بزرگترین ها محسوب می شود چرا که او بیش از سه میلیارد تومان از این باشگاه طلبکار است.

پرسپولیس به هرشکلی که بود توانست سرموعد مجوز حرفه ای را بگیرد اما واقعیت این است که باشگاه هنوز نتوانسته با انبوه طلبکاران قدیمی این باشگاه تسویه حساب کند. یکی از مهمترین طلبکاران حال حاضر باشگاه پرسپولیس علی دایی سرمربی سابق این تیم است که طلبی معادل سه و نیم میلیارد تومان از این باشگاه دارد. مبلغی سنگین که بی شک می تواند مشکلات مالی این باشگاه را در این وضعیت بحرانی تشدید کند.
 
ماجرای طلب دایی
علی دایی در زمان مدیریت محمد رویانیان و در سال 1392 با قراردادی سه ساله هدایت پرسپولیس را به عهده گرفت. او تیم را در اولین سال نایب قهرمان لیگ برتر کرد اما در دومین سال و بعد از گذشت شش هفته از رقابت های لیگ برتر علی دایی توسط مدیرعامل جدید آن وقت حمیدرضا سیاسی که جانشین محمد رویانیان شده بود به طرزی عجیب از کاربرکنار و حمیددرخشان جانشین او شد. اما برکناری علی دایی جدا از حواشی جدی اش یک چالش جدید هم برای باشگاه بدهکار و مقروض پرسپولیس به حساب می آمد چرا که مبلغ بالای قرارداد او می توانست برای پرسپولیس دردسرساز شود. در همان زمان مدیریت باشگاه پرسپولیس قرارداد دایی را تا پایان فصل دوم تسویه کرد اما مشکل زمانی پیدا شد که این باشگاه مالیات صدمیلیونی شهریار را نداد.
 
ممنوع الخروجی دایی
علی دایی بعد از برکناری از پرسپولیس تا پایان فصل کنار نشست اما ماجرای عدم پرداخت مالیاتش توسط باشگاه برای او دردسر ساز شد. او وقتی برای یک سفر عازم خارج از کشور بود با مشکل ممنوع الخروجی مواجه شد و این موضوع باعث ناراحتی اش شد. دایی از طریق وکیلش پیگیر مساله مالیاتی اش از باشگاه شد اما پاسخ درستی نگرفت و کار به شکایت از کمیته انضباطی کشید. کمیته انضباطی در رای صادره اش در رابطه با شکایت علی دایی از باشگاه پرسپولیس حق را به مربی سابق پرسپولیس داد و این باشگاه را به پرداخت سه و نیم میلیارد تومان محکوم کرد. 2 میلیاردو نیم از این مبلغ مربوط به قرارداد دایی در فصل آخرو یک میلیارد نیز برای مالیات که از سوی باشگاه پرداخت نشده بود.
 
آئین نامه سازمان لیگ بلای جان پرسپولیس
علی دایی بعد از جدایی از پرسپولیس تا پایان فصل در هیچ تیمی کار نکرد اما در فصل بعد از آن به تیم صبای قم پیوست اما وجود آئین نامه ای در سازمان لیگ این اجازه را به دایی داد که با وجود فعالیت حرفه ای در باشگاهی دیگر دستمزدش از پرسپولیس را پیگیری کند. دروقع براساس قانون یک مربی اگر بعد از برکناری در باشگاه دیگر مشغول به کار شده و دستمزد بگیرد دیگر نمی تواند دستمزدش از باشگاه قبلی را بگیرد اما همانطور که گفته شد آئین نامه سازمان لیگ و خلاء قانونی موجود باعث شد تا دایی همزمان با فعالیت درصبا بتواند در کمیته انضباطی درباره طلب سال سوم قراردادش با پرسپولیس علیه این باشگاه حکم بگیرد.
 
دیدار ما در دادگاه
علی دایی در پاسخ به مذاکره با علی اکبر طاهری می گوید:« دیدار ما در دادگاه...»! طاهری مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در زمانی که بحث برگزاری دربی سرخابی در بیله فلد آلمان بود با علی دایی تماس می گیرد تا در این رابطه از او کمک بگیرد، دایی هم تمام تلاشش را برای کمک به باشگاه برای برگزاری این بازی انجام داده و تخفیف های لازم را هم می گیرد اما وقتی طاهری می خواهد با دایی در رابطه با طلبش از باشگاه مذاکره کرده و از او تخفیف بگیرد اما دایی در جواب مدیرعامل پرسپولیس می گوید که در این رابطه فقط در دادگاه صحبت خواهد کرد.
 
100 میلیونی که 3 میلیارد شد
علی دایی ناراحت است که حاضر نیست راجع به این موضوع با علی اکبر طاهری حرف بزند. او حتی در صحبتی که با جعفرکاشانی رئیس هیات مدیره و پیشکسوت قدیمی و مورد احترام پرسپولیس حرف می زند نسبت به رفتارها و بی توجهی های باشگاه گلایه مند بوده است و البته انگار این پیرباشگاه پرسپولیس هم نمی تواند رضایت شهریار را برای کوتاه آمدن درباره مطالباتش راضی کند. دایی زمانی حاضر بود که با پرداخت مالیاتش که انگار بیش از صد میلیون تومان بوده است از مبلغ قراردادش با این باشگاه صرف نظر کند اما وقتی بی توجهی مسئولان را دید برای مبلغ قرارداد سومین سالش هم اقدام کرد و حالا می تواند سه و نیم میلیارد از باشگاه پرسپولیس بگیرد.
 
هواداران، آقای گل و پرسپولیس
علی دایی یکی از مردان پرافتخار و محبوب و یکی از اسطوره های باشگاه پرسپولیس است. مردی با انبوه افتخارات که پوشیدن لباس پرسپولیس در دوران بازی ، مربیگری در آن و ابراز علاقه هایی که در سال های اخیر از قلب شهریار بیرون آمده اند دلایل کافی برای این موضوع هست که رابطه ای عمیق میان شهریار، پرسپولیس و هوادارانش شکل بگیرد و شاید این انتظار را از دایی بالا می برد که نسبت به دریافت مطالباتش از باشگاه پرسپولیس به خاطر این باشگاه و هوادارانی که او را بسیار دوست می دارند انعطاف هایی را به خرج بدهد. هرچند همه می دانند اتفاقاتی که برای دایی به خصوص در سال آخر حضورش در پرسپولیس رقم زدند به هیچ وجه در شان او نبوده و ممکن است هنوز تلخی اش در کام دایی باشد اما امروز روز جدیدی است که شهریار در آن می تواند باردیگر نقش قهرمانانه اش را ایفا کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات

چيدمان به ترتيب :
 • محمدجواد _⭐
  محمدجواد _⭐ :
  به هر حال علی دایی اسطوره ماست و در برابر کیسه کشا کلی بهشون فخر میفروشیم که دایی اسطورمونه، این مشکل تقصیر مدیران پیشینه که وقتی مربی سر تمرین بود یه مربی دیگه آوردن. حالا آوردن به کنار با دایی فسخ هم نکردند! این بنده خدا تقصیری نداره قرارداد داره و پولشو میخواد، فقط به صرف اینکه ازمون شکایت کرده نمیشه بهش خورده گرفت ولی فقط امیدوارم امثال سیاسی و رویانیان به مدیریت یا عضویت هیئت مدیره نرسن
 • بهزاد بوشهر
  بهزاد بوشهر :
  همچین ادمی حیف که بهش بگی اسطوره پرسپولیس ایشون فقط پول پرستن مرد کریم باقری اقای دایی تعصب رو از اقای باقری یاد بگیر جای تاسف داره براتون این بدهی شما هم رو بدهی های دیگه اب از سر باشگاهامون زده بالا شمایی که ایرانی هستین و یه موقع اسطوره ایران بودید و هستید این کارا میکنید وای به حال طلبکارای خارجیمون اونا رو دیگه باید گفت حق دارن
 • غلامحسین نخست
  غلامحسین نخست :
  اون جمله همیشگی که میگم . نه دائی پرسپولیسیه و نه بزرگوار استقلالی .
  این دو عزیز وقتی در مجموعه اون باشگاه باشند " مدافع "ولی اگه اون تیم در دسترسشون نباشه ." مهاجم . "
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  کاشکی در قضاوت کردن« داور و قاضی خوبی باشیم و وقتیکه حتی حق با دشمنومون هم هست« عادل باشیم وحق را به حقدار بدیم..شاید شخصا از خیلی رفتار وحرفهای دایی خوشم نیاد« ولی وجدان که دایم..با توجه به مطالب فوق ( چون اصل قضیه را کامل نمیدونم) حقبا دائیست واینکه چرا مالیات صد میلیونی را ندادند که حالا بشه سه ونیم میلیارد تومن با طلبش؟ کمی زیادی!! ابلهانه است..از روز اول از مدیریت دفاع کردم..ولی این یکی خیلی مبهمه..بخصوص اینکه طاهری در مسائل اقتصادی «تبحر داره و خام نیست...اینکه دوستان کم لطفی میکنند و بخاطر این قضیه به دایی اهانت میکنن«نشون از بی انصافیه.دوستان عزیز..رفقای موافق ومخالف..قربونتون..یا قضاوت نکنیم ویا عادلانه قاضی باشیم..حتی برای رقیب و دشمن..همه خوبی و بدیهای دایی به کنار..اینجا و با توجه به این مطالب« حق با داییست که امیدواریم هم با بزرگ منشی وهم دوستانه ختم به خیر بشه..
 • غلامحسین نخست
  غلامحسین نخست :
  آقا امیر ایرانی# من کلی گفتم عزیزم. وگرنه در این مورد که نسبت به دائی عجهاف شده و حق حقوق ایشون مغرض و قابل قبول . خصوصاً اون علم شنگه که سیاسی و جناب درخشان آرزو بدل که براش در آوردند و با اون آبروریزی والا حقشه که یه وجب کوتاه نیاد . هر چند کسی هم به وضع موجود اون موقع با پرسپولیس که مظلوم واقع شده بود همیار نبود تازه اون چند نفری هم که صداشون دراومد بخاطر تعداد کم و انگشت شمار صداشون بجائی نرسید و دست از پا درازتر تسیلم گردن کلفتی سیاسی و سیاسیون شدند .
  حالا که گذشت و بتاریخ پیوست منتها باید هوشیار باشیم در صورت عدم موافقت طاهری شک نکنید یه سیاسی و حمید خان جدید یا قدیم زائیده خواهد شد و بجای مدیری که ۴تا عکس و مصاحبه نداره خواهند نشست و کل دوربین ها را بتسخیر در خواهند آورد و ما هواداران که الان افتخار قدرت میکنیم تبدیل به جنگ زدگان مبهوت خواهیم شد .
  پس هوادار هوشیار و آماده باش .
 • هوادار قدیمی
  هوادار قدیمی :
  با درود
  جناب ایرانی عزیز اینکه فرمودید حتی اگه با دشمنون هست باید منصف باشیم موافقم.....امابیشتر طلب وشکایت دایی برای دریافت طلب سال سوم قراردادشه که دایی با صبا قرارداد داشت قوانین بین المللی میگه مربی اخراج شده وقتی با تیم بعدی قرارداد بست نمیتونه از تیم قبلی پول بگیره یعنی مربی همزمان نمیتونه از دو تیم پول بگیره ولی آقای دایی با نفوذی که تو کمیته انضباطی داشت تونست حکم ناحقی بگیره .
  البته همه میدونیم حسن زاده بخاطر دشمنی با پرسپولیس چنین حکمی به دایی داده.
  دایی حتی نیم فصل دوم همونسال هم نباید طلبشو از پرسپولیس میگرفت اولا کاری نکرد در ثانی همه میدونیم که رویانیان بخاطر ناشی بودنش چنین قرارداد سنگینی با دایی بست
  همه میدونیم که اون موقع دایی مربی بی تجربه ایی بودهمینکه تونست مربی پرسپولیس بشه براش بزرگترین افتخار ورزومه کاری عالی براش بود خیلی از بزرگان وپیشکسوتان حاضر بود میلیاردها تومان بدن بشن مربی پرسپولیس
  ولی قرادادی میلیاردی بست که هنوز خیلی از مربیان آرزوی چنین رقمی رو دارن
  حال در شرایط سختی که پرسپولیس قرار داره با رفتاری زشت به طاهری وعده دیدار در دادگاه رو میده..
  مگه طاهری باید از جیب خودش این پولو بده بدهی شخصی طاهری نیست واصلا ربطی به طاهری نداره که تهدیدش میکنه
  ای کاش اسطور ه ها وپیشکسوتان پرسپولیس فقط وفقط به اندازه هوادار خردسال عاشق پرسپولیس بودن ومیتونستن فقط کمی گذشت بکنن
  همیشه یکی از حامیان دایی بودم ودر روزهای سخت مثل وکیل در رسانه ها مدافع ازش حمایت کردم ولی واقعا بعضی وقتها دایی از حد میگذره
  خیلی دلم میخواد عاقبت ونتیجه کار رو ببینم .....میخوام تصمیم نهایی دایی رو در لحظات سخت پرسپولیس ببینم...
  امیدوارم که تصمیم دایی طوری باشه که هوادار پرسپولیس بتونه بعنوان یک اسطوره بهش افتخار بکنه

نظرسنجی

موافق خروج نام ماهینی و انصاری تا پایان فصل از لیست تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پیکان
پیکان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مهدی مرجان
دوشنبه, 28 آبان 1397 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 0
کاشیما آنتلرز
کاشیما آنتلرز
ورزشگاه : آزادی (فینال آسیا)
داور مسابقه : احمد الکاف (عمان)
شنبه, 19 آبان 1397 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3کمال کامیابی نیا1
4گادوین منشا1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن