ترانسفر طارمی در نيم فصل، راه نجات پرسپوليس

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 10261 ] - سه شنبه, 23 آبان 1396

ترانسفر طارمی در نيم فصل، راه نجات پرسپوليس

علي اكبر طاهري قبلاً گفته بود غرامت ريزاسپور را بايد طارمي بپردازد و حتي اگر ما پرداخت كرديم، مي توانيم از طارمي آن را مطالبه كنيم. اين ادعاي طاهري اما مستند ... 3 out of 5 based on 10 ratings.
ترانسفر طارمی در نيم فصل، راه نجات پرسپوليس

علي اكبر طاهري قبلاً گفته بود غرامت ريزاسپور را بايد طارمي بپردازد و حتي اگر ما پرداخت كرديم، مي توانيم از طارمي آن را مطالبه كنيم. اين ادعاي طاهري اما مستند ...

ارتش سرخ دات كام :

علي اكبر طاهري قبلاً گفته بود غرامت ريزاسپور را بايد طارمي بپردازد و حتي اگر ما پرداخت كرديم، مي توانيم از طارمي آن را مطالبه كنيم.

اين ادعاي طاهري اما مستند به مقررات و قوانين فيفا نيست. مشاركت پرسپوليس در غرامت تعيين شده ارتباطي به طارمي ندارد زيرا تخلف بازيكن و باشگاه مجزا بوده و دفاعيات آنها هم جداگانه ارسال شده است.

يك كارشناس حقوقي در اين باره مي گويد فيفا در برخي مواقع درصد سهم هر يك از متهمان را در پرداخت غرامت اعلام مي كند اما در اين پرونده هر دو را مقصر صد در صد دانسته است. طارمي به سبب فسخ يكطرفه غيرقانوني و پرسپوليس به دليل تحريك بازيكن به فسخ، محكوم شده اند. ريزاسپور به عنوان طلبكار تعيين مي كند چه كسي بايد پول را بپردازد. باشگاه تركيه اي به هرکدام يا هر دو نامه مي زند و رونوشت را به فيفا ارسال مي كند.

سرپيچي از اجراي رأي، تبعات بعدي را به دنبال دارد. قطعاً پرسپوليس نمي تواند از زير بار قصور و كوتاهي خود شانه خالي كند. طارمي قراردادش با ريزاسپور را فسخ كرده و مجازات مي شد اما پرسپوليس چرا او را به خدمت گرفت؟ اين سؤالي است كه فيفا به جواب آن نرسيده و به همين دليل اين باشگاه هم محكوم شده است.

ريزاسپور همان زمان به پرسپوليس ايميل زده بود كه با اين بازيكن قرارداد نبنديد. آيا پرسپوليس با وجود اين هشدار جدي كه براي همه باشگاه هاي ليگ برتري و فدراسيون ارسال شده بود، مي تواند اعلام كند از رابطه قراردادي طارمي و تيم تركيه اي بي اطلاع بودم؟ قطعاً خير.

دفاعيات پرسپوليس مبني بر اينكه طارمي ابتدا با اين باشگاه قرارداد بسته و بعد به تركيه رفته، در فيفا پذيرفته نشد زيرا فيفا برايش جاي تعجب داشت كه چگونه مي شود با شما قرارداد داشته و به تركيه رفته اما شما هيچ واكنشي نشان نداديد؟

شانس پرسپوليس براي تبرئه شدن در اين پرونده زياد نيست و بايد به هر حال خود را براي پرداخت غرامت آماده كنند.

طارمي از اول بهمن محروميتش به اتمام مي رسد و از بازي هفته بيست ويكم مقابل پيكان مي تواند براي تيمش به ميدان برود. او فقط 10 بازي در ليگ برتر فرصت بازي دارد. شايد ترانسفر طارمي در نيم فصل بهترين اتفاق براي پرسپوليسي ها باشد تا از اين طريق كل غرامت را خود طارمي از محل ترانسفرش بپردازد.

با يك حساب سرانگشتي مي توان فهميد طارمي در اين چهار سال حضورش در پرسپوليس با احتساب پرداختي حسين هدايتي نهايتاً چهار ميليارد تومان دريافتي داشته كه قطعاً بخشي از آن را خرج كرده و امروز او هم نمي تواند جريمه ريزاسپور را بپردازد. اگر پول ريزاسپور پرداخت نشود و رأي CAS قطعي شود، تا زمان پرداخت غرامت، طارمي حق بازي نخواهد داشت و اين يك بازي دوسر باخت براي پرسپوليس است. مهدي قطعاً بعد از جام جهاني از ايران مي رود و در اين بين اين پرسپوليس است كه متضرر مي شود. نه پولي بابت ترانسفر او نصيب سرخپوشان خواهد شد و نه طارمي را مي توانند در اختيار داشته باشند. رفتن او در نيم فصل اتفاق بهتري است.

بر اساس مقررات فيفا بازيكنان شش ماه مانده به پايان قراردادشان مي توانند با تيم بعدي قرارداد ببندند. يعني طارمي همين امروز هم مي تواند تيم فصل بعد خود را انتخاب كند و اين خبر خوبي براي پرسپوليسي ها نيست. مديريت اين موضوع بايد در دستور كار باشگاه باشد تا متضرر نشوند زيرا برخلاف ادعاي طاهري، جريمه پرسپوليس هيچ ارتباطي به فسخ طارمي با ريزاسپور ندارد و به اشتباه خود باشگاه برمي گردد كه با وجود هشدار تركيه اي ها اين بازيكن را به خدمت گرفته و البته تاريخ قرارداد او را هم ٣١ خرداد درج كردند در حالي كه طارمي ٢٨ تيرماه قراردادش را ثبت كرده بود.

اگر طارمي در نيم فصل ترانسفر و همان زمان پول ترك ها تسويه شود، ريزاسپور از پرونده كنار مي رود و شانس باز شدن پنجره هاي نقل و انتقالات سرخ ها افزايش خواهد يافت.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محمدجواد _⭐
  محمدجواد _⭐ :
  فکر نمیکنم تیمی برای طارمی تو نیم فصل بیشتر از صد هزار دلار بده! یکسال قرارداد داشت دویست هزارتا کلا میخواستن صرفش بکنن اونم با رضایت نامه و حقوقش!
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  به کجا؟ با این گندی کهزده« کدوم تیمهای درست وحسابی حاضرند که بهش اعتماد کنن؟ آنجا که ایران نیست که فقط بازی طرفو ببینن..تا مدل پوشکشو هم درمیارن که ببینن در کنار بازیش« اخلاق و رفتارش چطوره؟ بخصوص این که با اینکارش رسوای جهانی شده!! تازه..مگه چقدر بابتش میدن؟ یادتون رفته که باشگاه یونانی بیشتر از 100 هزار دلار نمیداد؟ آنهم آنزمان ونه حالا که شناخته شده..در ضمن..ایشون که حاضر بود چهار میلیارد بده و بره..حالا دست بکنه توی جیبش..و نکته دیگه اینکه..مگه وقتی از ریزه اسپور برگشت« قراردادشو طولانی مدت امضا نکرد؟ یا باید خسارت بده ویا با میخکوب کردنش روی سکو« بلایی سرش بیارن که دیگه تیمهای افغانی هم نخوانش..
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  امیدوارم مسئولان باشگاه جوری برنامه ریزی کنند که بیش ترین نفع عاید باشگاه بشه و یک بار برای همیشه این غده بیماری زا از ترکیب پرسپولیس درآورده بشه و از شرش راحت بشیم. ریاکار گندم نمای جوفروش. امیدوارم که هیچ خیری تو فوتبالت نبینی به حق حسین(علیه السلام)!
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  نفرین نکن. خوب نیست. انشاألله خدا هدایتش کنه
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  دوستان آدم نباید نفرین کنه کسی رو...طارمی اشتباه کرده...کاری هم نمیشه کرد..فقط اون مقصرنبوده..میدونستن که فسخ نکرده..باید حلش میکردن...امیدوارم آدام همت،علیپور،گادوین و بچه ها جاشو بگیرن..طارمی همشهری منه..ولی باید بخاطر حرکات بچه گانه اش تنبیه بشه..ما چنین انتظاری رو نداشتیم ازش..فقط ارتش سرخو عشقه..به امید پیشرفت تک تک بازیکنان عیور..تسلیت بخاطر فوت عزیزانمان در زلزله کرمانشاه...خدا بیامرزه همه ی رفتگان رو

نظرسنجی

پرسپولیس در برابر نود ارومیه به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نود ارومیه
نود ارومیه
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 مهر 1397 / ساعت : 18:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : دیلان پریرا (سریلانکا)
سه شنبه, 10 مهر 1397 / ساعت : 18:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1
4آدام همتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن