بیرانوند؛ چیزی که بود- چیزی که شد!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2872 ] - پنجشنبه, 2 آذر 1396

بیرانوند؛ چیزی که بود- چیزی که شد!

​​​​​​​او قرار بود رخ زیبای فوتبال را به خانواده ها نشان دهد. به پدر و مادرهای نگران فرزندان شان امید دهد که می توان در این سرزمین که دویدن لزوما به رسیدن ختم... 5 out of 5 based on 5 ratings.
بیرانوند؛ چیزی که بود- چیزی که شد!

​​​​​​​او قرار بود رخ زیبای فوتبال را به خانواده ها نشان دهد. به پدر و مادرهای نگران فرزندان شان امید دهد که می توان در این سرزمین که دویدن لزوما به رسیدن ختم...

ارتش سرخ دات كام :

​​​​​​​او قرار بود رخ زیبای فوتبال را به خانواده ها نشان دهد. به پدر و مادرهای نگران فرزندان شان امید دهد که می توان در این سرزمین که دویدن لزوما به رسیدن ختم نمی شود، با تلاش و کوشش به جایی رسید.

پسر ساده دلی که در اتوبوس تیم پرسپولیس صادقانه از روزگار سختش برای رسیدن به جایگاه فعلی اش می گفت و همبازیانش را با خاطرات دردناکش می خنداند، قرار بود نماد سادگی و بی حاشیه بودن در فوتبال ایران باشد. نمادی از به ثمر رسیدن تلاش واقعی و الگویی برای همه نوجوانانی که فکر می کنند تنها با دادن پول و داشتن ارتباطات می توانند سری در بین سرهای این فوتبال در آورند. 

او قرار بود رخ زیبای فوتبال را به خانواده ها نشان دهد. به پدر و مادرهای نگران فرزندان شان امید دهد که می توان در این سرزمین که دویدن لزوما به رسیدن ختم نمی شود، با تلاش و کوشش به جایی رسید. برای همین حرف هایش در یک برنامه تلویزیونی غیر ورزشی به دل نشست و او شد نماد صداقت و سادگی در فوتبال.

اما قرار نبود که این نماد سادگی، رفتارهای غیرحرفه ایش را با سادگی اش توجیه کند. قرار نبود هر بار اشتباهش را پشت سادگی اش بپوشاند. قرار بود فکرش بزرگتر شود و حالا که به پیراهن شماره یک تیم ملی رسیده سنجیده تر و حساب شده تر گام بردارد و حرف بزند. او درست می گوید. باید به فکر خودش هم باشد، مگر چند نفر در این فوتبال از روز اولش تا الان به فکر خود نبودند؟ حتی اویی که با پای مصدوم درون دروازه می ایستاد اول خودش را می دید و بعد تیمش و هوادارانش را. همه آدم ها حتی در زمان فداکاری و از خودگذشتگی اول برای تامین رضایت خود و بعد برای رضایت خلق الله کاری انجام می دهند. این طبیعت بشر است که پای هر رفتار و عملی که انجام می دهد امضایی از ارزش های اخلاقی هم بگذارد، اما در حقیقت عمل هر انسان برآمده از نهاد اوست. نهادی که از خودآگاه، ناخودآگاه و غریزه دستور می گیرد و هدفش ارضای میل درونی« اثبات خود به هستی» است. اما لزومی ندارد هر حرفی را به زبان آورد. قرار نیست که دروغ گفت، اما گفتن حقیقت آن هم در حالی که حقیقت همیشه زیر لایه هایی از استعاره، مجاز و ایهام و ... قرار دارد دردی را نه تنها دوا نمی کند که برعکس تنش می آفریند. گوش ها با شنیدن حقیقتِ عریان آزرده می شوند. وقتی مخاطبت علاقه اش را وسط گذاشته هر چقدر هم منطقی باشد دوست دارد واقعیت را بزک کنی و در قالب کلمات زیبا تحویلش دهی. وقتی پای هواداری که علاقه اش را وسط گذاشته در میان است تو دیگر با منطق خشک و آزار دهنده ات با او حرف نزن. بگو که برایت مهم هستند؛ اما نگو که خودت مهمتری. عشق برای پابرجا ماندن نیاز به از خودگذشتگی دارد، به رعایت حال دیگری. و بیرانوند رعایت حال هوادار پرسپولیس را نکرد.

مرد شماره یک تیم ملی راست گفت. او باید به فکر خودش هم باشد مثل همه آدم ها. اما کسی درک نکرد که چرا او باید پرسپولیس را به مقصد تراکتور ترک کند آن هم وقتی اجباری ندارد؟ اگر مجبور بود باید دلیل اجبارش را می گفت نه اینکه با بهانه های واهی سعی در کتمان حقیقت داشته باشد. همه از او انتظار صداقت داشتند.

کسی حق ندارد به بیرانوند بگوید به فکر خودت نباش. اما هوادار کمی وفاداری می خواهد. هوادار هر تیمی، تیمش را مهمترین تیم دنیا می داند. او دوست ندارد که بازیکنش خیلی راحت از پوشیدن پیراهن تیمی دیگر بگوید. او می خواهد که بازیکن صادق باشد و منتی بر سرش نگذارد. توقع دارد سر حرف هایی که موقع بستن قرارداد می زنند، بمانند نه اینکه با کمی تغییر شرایط حرف از رفتن زد.

هوادار از بیرانوند تعهد می خواهد حتی اگر شده یک تعهد زبانی. حرف هوادار این است حالا که می خواهی بروی زخم زبان نزن، طوری رفتار نکن که انگار هیچ علاقه ای از سوی تو در کار نبوده. هوادار می گوید برو اما به خاطرات خوبت گند نزن، طوری برو که برای برگشتنت لحظه شماری کنیم. طوری نرو که انگار از علاقه ما سواستفاده کرده ای که انگار ما را با حرف های قبلی ات در مورد عشقت به باشگاه و هوادار فریفته ای.

بیرانوند دروازبان شماره یک ایران است. او در جایی ایستاده که حداقل صد دروازبان شاغل در لیگ های مختلف حسرتش را می خورند. پس باید حرفه ای تر و در شان شماره یک پرسپولیس و تیم ملی رفتار کند. نمی توان رفتار هوادارانی که وسط بازی مهم تیم شان و در حالی که تیم نیاز به گل زدن دارد خود را مشغول دادن شعارهای حاشیه ای می کنند حرفه ای دانست؛ اما بیرانوند نیز باید خویشتندارانه تر و با سعه صدر بیشتر در مقابل این شعارها رفتار می کرد. شان او به عنوان دروازبان یک باشگاه پر طرفدار بالاتر از آن است که بخواهد به لجبازی با هوادار روی سکو بپردازد.

نویسنده: حجت شفیعی

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانی
    امیر ایرانی :
    جالبه! اینکه به صراحت و البته بدرستی اقرار میکنیم که ما شنیدن دروغ و حرفهای بزک کرده را به شنیدن حقیقت ترجیح میدیم..وجدانا درست گفتین..نه قصد داریم رفتار بیرانوند را توجیه کنیم ونه حق را کاملا به خودمون بدیم..( البته اگر منصف باشیم) علیرضا بچه ای کاملا ساده است..( والبته گاهی هم کمی آب زیر کاه) میگن بدشو گفتی« خوبشم بگو..بدون تعاارف..حماقت دو سادگی در ابراز کردن آنچه که در دلت میگذره و بهش ایمان دارین جز دردسر و بدبختی«منفعتی براتون نداره..ولی یکی از مقصرین بزرگ رفتار امثال بیرانوندن خودمونیم..منه هوادار که برای کری خوندن امثال اورا به عرش میبریم ونویسنده ای که با نوشتنش« یا آنچنان اورا بزرگ میکنه که دیگه حاضر نیست با شاه فالوده بخوره ویا چنان بزمینش میزنه که انگار همه جرم وجنایتها را او انجام داده..یا سیاه سیاهیم ویا سفید سفید..در همین دو سه سال« چندین نمونه داشتیم..رضائیان..طارمی و حالا بیرانوند...ولی تفاوت این آخری با اون دوتای دیگه اینه که..ایشون با سادگیش خودشو خراب کرد وآن دوتا با مثلا زرنگ بازیهاشون..علیرضا باید یاد بگیره که بقول نویسندهن حرفهاشو بزک کنه..بهتر بگم..دورو باشه..ریاکار باشه..اگر اینگونه بود« با همین حرکت زشت و بچه گانه اش که انجام داد همچون طارمی « خیلیها باز هم قربون صدقه اش میرفتنن!!! متاسفانه این بچه بازیچه دست یکعده ای شده که از هفته ها قبل برای بدست گرفتن باشگاه« دست بکار شده بودن و چه خوب هم نتیجه گرفتن..و شک نکنید که اگر به نیت پلیدشون برسندن اول از همه همین بابا را زمین میزنن که این قاعده بازی چنین افرادیست..چند هفته ای که با انواع حاشیه سازیهاشون چنان تفرقه و دودستگی در میون هوادار و بازیکنان براه انداختن که پرسپولیس شده مثل گوشت قربونی..و هرکدومشون هم دارن تکه ای از این گوشت را برمیدارن و سور راه میندازن!! این پسر هم فریب خورد وهم یاد نگرفته که مرد است و قول و قرارش..یعنی دوسر باخت شده..هرچند که بازهم بخاطر تیممون باید بنوعی بسازیمش و اینبار از راه درست..نه هتاکی ونه بلند پروازی...

نظرسنجی

پرسپولیس در برابر نود ارومیه به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نود ارومیه
نود ارومیه
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 26 مهر 1397 / ساعت : 18:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : دیلان پریرا (سریلانکا)
سه شنبه, 10 مهر 1397 / ساعت : 18:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3گادوین منشا1
4آدام همتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن