عادل و دوگانه خیر و شر؛ حریف جدی است!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2084 ] - چهارشنبه, 18 بهمن 1396

عادل و دوگانه خیر و شر؛ حریف جدی است!

در این بیست سال، عادل فردوسی پور چالش و جنجال کم نداشته است؛ در سال هایی که بی گمان تاثیرگذارترین و قدرتمندترین چهره رسانه ای در فوتبال بوده است. با این حال ا... 5 out of 5 based on 9 ratings.
عادل و دوگانه خیر و شر؛ حریف جدی است!

در این بیست سال، عادل فردوسی پور چالش و جنجال کم نداشته است؛ در سال هایی که بی گمان تاثیرگذارترین و قدرتمندترین چهره رسانه ای در فوتبال بوده است. با این حال ا...

ارتش سرخ دات كام :

در این بیست سال، عادل فردوسی پور چالش و جنجال کم نداشته است؛ در سال هایی که بی گمان تاثیرگذارترین و قدرتمندترین چهره رسانه ای در فوتبال بوده است. با این حال او معمولا در این نبردها و چالش ها پیروز میدان بود.

مهم ترین استراتژی و برگ برنده فردوسی پور در این جدال ها، ایجاد نوعی دوگانه خیر و شر بود. در این دوگانه، او به مدد برنامه و سرمایه رسانه ای اش خود را در قطب خیر می نشاند و هماورد را در جبهه شر جلوه می داد. با این حال مساله دیگری هم در کار بوده است؛ اینکه در این جدال ها معمولا رقیب به لحاظ مطلوبیت اجتماعی ضعیف بوده است و از این رو امکان مانور فردوسی پور بیشتر.

سال ها با مایلی کهن جدال شد، آن هم در شرایطی که افکار عمومی به دلایل مختلف، دلایلی که می توان حتی به چالش شان کشید، مایلی کهن را مقصر هر دعوایی می دانستند. پس از پایان جام جهانی 2006 و در روزهایی که محبوبیت علی دایی به واسطه عملکرد ضعیفش در جام جهانی به پایین ترین حد خود رسیده بود با وی مساله پیدا کرد.

آن روزها حمله به دایی آسان بود و حتی توام بود با نوعی ژست انتقادی. مورد بعدی امیر قلعه نویی است. اگرچه امیر از همان آغاز رویکردی خصمانه در قبال برنامه 90 و فردوسی پور داشت، اوج اختلافات آنها پس از جام ملت های آسیا 2007 بود. تیم پرستاره امیر حذف شده بود و فرصت خوبی بود که به گوشه رینگ برده شود. آن روزها تصویری که از قلعه نویی ساخته شد تصویر مربی کم سوادی بود که به مدد روابط سرمربی تیم ملی شده بود، بنابراین راحت می شد به او حمله کرد. رقبای بعدی هم همین طور. کفاشیان با آن مدیریت گاه خنده دارش همیشه آماج حملات فردوسی پور و همین طور برخی چهره ها و مسئولان بود.

این روزها که علی کریمی شمشیر را برایش از رو بسته، داستان عادل فردوسی پور و چالش های او وارد فاز جدیدی شده. کریمی محبوبیت زیادی دارد، پاشنه آشیل چندانی هم ندارد که بشود به آن حمله کرد. وارد زد وبندها نشده است و در موارد بسیاری هم مقابل آنها ایستاده است. سخت است که این بار هم عادل چون فاتحی بیرون بیاید. رقیبش در اوج محبوبیت و البته سرسختی، فشار را بر عادل افزایش داده است.

این شاید جدی ترین چالش او در تمام این سال ها باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  ایشون در حالی میتونه برنده باشه که طرف مقابل از داشتن هرگونه میکروفونی بی نصیب بوده باشه..وقتیکه طرف هم میکروفون داره و هم بخاطر داشتن پارتی در رسانه مثلا ملی دارای قدرته و هرزمان هم ک هاراده بکنه « میتونه طرف مقابل را با بستن صدا « خاموشش بکنه که پیروز شدن نیست!! منتها از یک بعد هم بنوعی برنده میشه و آن دیدگاه مخاطبینه که بنوعی اورا افشا گر میدونن ( بخصوص تا همین یکی دوسال پیش ) حتی در حال حاضر هم با اجرای شوی با هدایتی و آن بچه « بنوعی موفق شد حتی در میان هواداران پرسپولیس هم دودستگی ایجاد بکنه..چنان از بیت المال و بیت الحال گفت که پنداری ریالی در این مملکت جابجا نشده وتنها در پرسپولیس چنین جرمی اتفاق افتاده!! و جالبتر اینکه همه تایید کننده های او ذره ای فکر نکردن که او در مورد مشکلی داره حرف میزنه و با کسی صحبت میکنه که یک غارتگر هزار میلیاردیست..منتها چون معمولا قدرتهای سرمایه داری بواسطه همون پولشون میتونن خیلیها را بخرند ویا با مثلا دست در جیب کردن« بسیاری را جذب خودشون بکنن ( غافل از اینکه از جیب همون تایید کنندگان برداشته شده و یک هزارمش را با هزاران منت برگردونده ) کمتر کسی متوجه این حقارت و چپاول میشه...دقیقا مثل جریان یارانه که دهها برابرش را از ملت گرفتند و یک پنجاهمش را بخودشون با هزار منت دادن.!! ( ببخشید ..)
  حالا ایشون بازهم با ترفندها و زرنگیهای مشمئز کننده خودش باز هم داره سر مخاطبین را کلاه میزاره و همچنان خوشحال نگهشون میداره !! که یک نمونه دیگش همین قرعه کشیست که در یک شب بیش از دهها میلیون به عشق برنده شدن « توی جیبش میریزن !! و از آنهمه پول نهایتا سه چهار میلیون را بازگشت میده..بماند که برنامه را به آن رسانه میفروشه و دهها و بلکه صدها میلیون هم از این راه وتبلیغات میان برنامه ای نصیبش میشه!!باز هم تکرار میکنم...تا خودمون نخواهیم و اصلاح نشویم و با فکر « قدم برنداریم « این کلاههای گشاد را هر روز بیشتر روی سرمون میبینیم..
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  در این کشور عزمی برای مبارزه با فساد وجود ندارد؛یه چیزی ساخته شده به نام "مصلحت"که تمام مشکلات پشت اون پنهان میشه و رسیدگی نمیشه؛در کشوری که نمایندگانش حتی تحقیق در مورد پایان نامه های مشکوک به تقلب بعضی ها را رد می کنند کار کریمی و کریمی ها خیلی سخت است و غیر ممکن اما حالا که می خواهد تا ته خط برود ما افکار عمومی باید از او حمایت کنیم؛به هر حال یا کریمی درست می گوید یا اشتباه می کند...باید تکلیف این داستان روشن شود و ما نگذاریم دوباره مصلحت اندیشی جای حق طلبی را بگیرد،کاش کریمی تا تهش برود و کاش ما تنهایش نگذاریم تا شاید برای یکبار هم که شده؛حق طلبی جای مصلحت اندیشی را بگیرد...

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : مسجد سلیمان
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
(3)1 - (1)1
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن