او نمی ترسد!

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 3233 ] - پنجشنبه, 19 بهمن 1396

او نمی ترسد!

از همان اولین باری که دیدیمش، همان شبی که در فینال جام رمضان سال 77، در برابر جماعت هواداران یک دست آبی، به تنهایی تیم اصلی استقلال را نابود کرد و با حرکت دست... 5 out of 5 based on 10 ratings.
او نمی ترسد!

از همان اولین باری که دیدیمش، همان شبی که در فینال جام رمضان سال 77، در برابر جماعت هواداران یک دست آبی، به تنهایی تیم اصلی استقلال را نابود کرد و با حرکت دست...

ارتش سرخ دات كام :

از همان اولین باری که دیدیمش، همان شبی که در فینال جام رمضان سال 77، در برابر جماعت هواداران یک دست آبی، به تنهایی تیم اصلی استقلال را نابود کرد و با حرکت دستش برای تماشاچی ها سالن را به آشوب کشید، بله از همان شب می دانستیم که یک یاغی متولد شده است. شش ماه بعد بود که در دیدار تیم ملی امید ایران با ویتنام، پشت رفیقش درآمد و داور را که علی انصاریان را اخراج کرده بود نقش زمین کرد و دو سال از بازی محروم شد تا کل دنیا بدانند که این جوان رعنا، یاغی نسل ماست.

علی کریمی، قیصر نسل ما بود. ترکیبی غریب از یاغیگری و عصیان و فردین بازی و ناسازگاری، که هیچ وقت هم سر به راه نشد و تن به ریاکاری نداد و «بله قربان» نگفت و مربی اش اگر دنیزلی هم بود که دوستش داشت، وقتی که خواست او را مطیع کند، تی شرتی پوشید که رویش نوشته بود «من نمی ترسم» و رفت آن گوشه زمین تنها تمرین کرد و دوید و برای دل خودش دریبل زد و دل های ما را برد.

ما علی کریمی را دوست داریم. نه فقط به خاطر آن دریبل های جادویی. بلکه بیشتر از آن، به خاطر روحیه یاغیگری و تسلیم نشدن و کنار نیامدنش با اوضاع. به خاطر همین که هیچ وقت بلد نبود مثل بقیه سرش را بیاندازد پایین، قراردادش را ببندد، بازی اش را بکند و پولش را بگیرد برود پی کارش. به خاطر اینکه در آن فصل جهنمی سرخ ها، جلوی بازیکن هایی را که داشتند از شعارهای «بی غیرت، بی غیرت» فرار می کردند می گرفت و مجبورشان می کرد دور زمین بچرخند و از جماعت هوادار عذرخواهی کنند. به خاطر اینکه مدیرانی که همه نسبتشان را با فوتبال می دانیم او را مقصر نتایج ضعیف تیم معرفی می کردند و او را از تیم اخراج می کردند.

به خاطر اینکه با حراست ورزشگاه تختی اهواز درگیر می شد تا پیرهنش را که به کودکی معلول داده بود و آنها از او گرفته بودند، برای آن بچه پس بگیرد. به خاطر اینکه خرج مریضی بابک معصومی را می داد و رفیق قدیمی اش را تنها نمی گذاشت. به خاطر اینکه مادرهایی که فرزندشان مریضی لاعلاج داشت، از هم آدرس محل تمرین تیم پرسپولیس را می پرسیدند و نشان ماشین علی کریمی را. به خاطر اینکه در روزگار مریضی ناصر حجازی که هنوز سیل خاطره داران از او عالم و آدم را برنداشته بود، برایش نامه نوشت و از اینکه ریاکاری نکرده است گفت و اینکه «اسطوره ها را می کشند اما آنها نمی میرند».

آن تاریخنگار معروف نوشته بود یاغی به هرحال باید میان جانی شدن و انقلابی شدن دست به انتخاب بزند («یاغیان»، اریک هابسبام، ترجمه عطاءالله نوریان، ص ۲۷) و علی کریمی انتخابش را کرده است. او حتی از مربیگری تیم ملی که سقف آرزوهای همه اهالی فوتبال است هم می گذرد تا با فساد و ریاکاری و روابط غیرحرفه ای و مناسبات ناسالم این فوتبال دربیفتد. آنهایی که می گویند چرا علی کریمی سر به راه نمی شود، کاش به این سوال هم جواب بدهند که سر به کدام راه؟

همین روزها را ببینید که تا علی کریمی دور جدید انتقادهایش را شروع نکرده بود، حضورش در نشست های خبری قبل و بعد از بازی ها هیچ مشکلی نداشت ولی به محض اینکه شروع به افشاگری کرد، یکهو یادشان افتاد که مدرک مربیگری او درجه B است و با این درجه که نمی شود رفت نشست خبری! دقیقا به خاطر همین تلاش ها برای تسلیم کردن علی کریمی است که یاغیگیری او هر لحظه جذابتر می شود و ما از این نمایش تسلیم ناپذیری لذت می بریم. از اینکه یک تنه دارد با همه می جنگد و درست مثل يك كابوي تنها، وسط فيلم وسترني كه اسمش را گذاشته ايم فوتبال ایران ایستاده و پاهایش را باز کرده و تنش را به جلو تاب داده که یعنی جا نخواهد زد و پا پس نخواهد کشید. به قول آن آقا:

«بازي به صورت نمايش درآمده است با چند قهرمان اصلي نمايش و تعداد زيادي تماشاگر. و اين نمايش به صورت يکي از سودآورترين کسب و کارهاي جهان درآمده است. و نه برای بازی، بلکه تقريباً برای جلوگيری از بازی سازمان مي يابد. فوتبالي که شادي را نفي مي کند، تخيل را مي کشد و بر جسارت و شجاعت مهار مي زند. اما خوشبختانه هنوز می توانيد در زمين بازی، ولو فقط برای يک بار در فواصل طولاني، فلان تخم جن جسور را ببينيد که نمايشنامه را کنار می زند و مرتکب اشتباه فاحش دريبل کردن کل طرف مقابل، داور و جمعيت جايگاه تماشاگران می شود، و اين همه براي لذت در آغوش کشيدن ماجراب ممنوع آزادب.»


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  و ایکاش که ما این یاغی دوستداشتنی را تنها نگذاریم..از آندسته ای نباشیم که یکی را برای معترض شدن وحرف زدن به جلو هل میدند و سپس با یک پخی ن جملگی فرار میکنند وتنهایش میگذارند..علی یک مرد است..مردی نه از نوع جنسیتی که از نوع انسانیت..شرف..غیرت و زیر بار ظلم وحرف زور نرفت ..که اگر تنهایش بگذاریم « علی را به جایی میبند که هیچ ردی از او باقی نماند !! طغیانگری که همچون کاوه با درفش کاویانی « شورش را از فوتبال شروع کرده و چنانچه با او باشیم به خیلی بالاترها ختم میشه !!! علی یک ایرانیست با همون خصوصیات ایرانی اصیل 0 نه اسمی ) نه بیحود گنده اش میکنم ونه از او بت میسازم..اگر میخواهیم به شرافت و به حقوق خودمون دست یابیم « باید از علی کریمی وامثال او مردانه دفاع کنیم..
 • رضا محرمی
  رضا محرمی :
  همییییشه راست کفت همیشه جنگید سرخم نکرد
  داش علی کریمی
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  همیشه عاشقت بودم داش علی و بخاطر دفاع از تو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران بارها با دیگران دعوا کرده ام ولی :
  این فوتبالی که امروز از تیمت در مقابل استقلال دیدم هیچ نشانی از امید نداشت. تیمت تقریبا هیچ نقطه مثبتی نداشت . هیچ... علی جان بهتر است با واقعیات زندگی کنی اینجا در مربیگری تو فقط میتوانی افکارت را منتقل کنی و کسانی که باید این افکار را به نتیجه برسانند ۱۱ بازیکن هستند که هیچکدام جادوگر نیستند. من تابحال بازی سپیدرود با مربیگری علی کریمی را ندیده بودم . تو الان ۲ ماه است که این تیم را تحویل گرفته ای. ۲ ماه زمان زیادی برای تحول نیست ولی این تیم الان از تیم نظرمحمدی خیلی ضعیف تر شده و نشان میدهد که اینکاره نیستی. نه دفاع نه حمله نه پرس نه سرعت نه ساختار تیمی نه سازمان تیمی... تقریبا هیچ عنقریب بود کیسه ۶- ۷ گل به تیمت بزنه و فردا فتح اله زاده در استقلال جوان تو بوق و کرنا کنه که آی پرسپولیس را ۶ تایی کردیم. علی عزیز قربان اون تکنیک نابت فدای اون جادوگریت چاکر اون شجاعتت ولی مربیگری فرق داره ... همین حالا بیخیال شو و استعفا بده
  تو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هستی و اصلا دوست ندارم در مربیگری به سرنوشت همزادت مارادونا مبتلا بشی. این فوتبال و این باختها در شان تو نیست.
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  امیدوارم که تنهاش نذاریم. به پاس شرافت و شجاعتش!
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  من از این حرص میخورم که بهترین بازیکن تاریخ فوتبالمان با مربیگری محبوبیت و اعتبارش کمرنگ بشه. با واقعیت باید کنار آمد. سپیدرود دیروز در حد یک تیم دسته ۳ هم مقدمات فوتبال را نداشت و اصول فوتبال را رعایت نمیکرد یعنی این تیم اصلا تمرین نداشته و استراتژی تمرین ندارد . متاسفانه باید بگویم تیمهای دسته سه هم اصولی تر و منظم تر از سپیدرود بازی میکنند . البته ما همین یک بازی را از سپیدرود دیدیم ولی اشکالاتی که دیده میشود ریشه ای است . توجه کنید که من فقط از نظر فنی از علی ایراد گرفتم و با حرفها و عقایدش موافقم ولی او وقتی میتواند با خائنان فوتبالی در بیفتد که در مربیگری موفق باشد وگرنه حرفهایش تاثیر چندانی نخواهد داشت. این مدل فوتبال با آن جنجالها سنخیتی ندارد داش علی
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  کاملا با حرفهای آقای مهدوی موافقم. اگه دیروز قرار بود نیمی از فرصتهای استقلال گل بشه آبرو و حیثیت کل فوتبال علی کریمی زیر سوال میرفت. باور کنید بی آزارتر و آماتور تر از این تیم ندیدم. تیمی در حد محلات. تیمی متشکل از بازیکنهای باز نشسته و از کار افتاده که حتی از استپ کردن یه توپ ساده هم عاجز بودن. خدا رو شکر که بیشتر از سه گل نخوردن و الا به قول دوستمون فتح الله زاده از فردا این برد رو هم جز آمار پرسپولیس استقلال به حساب میاورد. اما نکته جالب بازی دیروز ذوق زدگی هواداران و رسانه های آبی و گزارشگر بازی بود که انگار برزیل رو بردن و اصلا به روی خودشون نمیاوردن که مقابل ضعیف ترین و آماتور ترین تیم لیگ بازی کردن و بردن

نظرسنجی

آیا پرسپولیس نیاز به جذب بازیکنان دیگری در فصل نقل و انتقالات دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : سردار جنگل (حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 11 بهمن 1397 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
پارس جم
پارس جم
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 23 آذر 1397 / ساعت : 16:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2کمال کامیابی نیا2
3سیامک نعمتی2
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن