line90
پیش بینی بت 940
نادیده گرفته شدن حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ

نادیده گرفته شدن حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال ایران در اجرای یکی از احکام کمیته اخلاق تخلفی انجام داده اند که با وجود تأکید دوباره این کمیته، این رأی هنوز به مرحله اجرا... 5 out of 5 based on 1 ratings.

نادیده گرفته شدن حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ

نويسنده : فرزان ایزدشناس 1 اظهار نظر بازدید [ 2373 ] سه شنبه, 24 بهمن 1396
:: خبر
نادیده گرفته شدن حکم کمیته اخلاق از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال ایران در اجرای یکی از احکام کمیته اخلاق تخلفی انجام داده اند که با وجود تأکید دوباره این کمیته، این رأی هنوز به مرحله اجرا...

ارتش سرخ دات كام :

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال ایران در اجرای یکی از احکام کمیته اخلاق تخلفی انجام داده اند که با وجود تأکید دوباره این کمیته، این رأی هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

پس از مدت ها جنجال و حاشیه در خصوص یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال در بخش بین الملل، کمیته اخلاق مهرماه 96 حکم به محرومیت سه ساله این فرد داد. این حکم به دلیل تخلفاتی بود که از سوی محمدرضا کسرایی مبنی بر ثبت نام بازیکن خارجی در ایران بدون دریافت ITC و امتناع از صدور ITC به یکی از بازیکنان ایرانی که قصد بازی در یکی از باشگاه های کشور قطر را داشت، صورت گرفته بود. همین مسئله و دیگر حاشیه ها باعث شد کمیته اخلاق حکمی بدهد مبنی بر اینکه نامبرده به سه سال محرومیت از فعالیت رسمی در حوزه فوتبال اعم از داخلی و خارجی محکوم است.

در توضیح رأی کمیته اخلاق آمده بود با توجه به اینکه نامبرده در استخدام فدراسیون فوتبال است، رأی این کمیته در مقام اخراج و قطع رابطه استخدامی وی نبوده و صرفاً فدراسیون فوتبال مکلف است از به کارگیری نامبرده در مناصب حساس و مشاغلی که به صورت مستقیم با امور و مسائل فوتبال کشور و بازیکنان و مربیان در تمام سطوح مرتبط است، خودداری کند، همچنین ادامه اشتغال به کار وی در امور اداری و داخلی فدراسیون از نظر کمیته اخلاق بلامانع اعلام شد.

با این حال پس از اعلام این رأی مشخص شد که کسرایی همچنان در بخش بین الملل سازمان لیگ مشغول به کار است، با وجود اینکه از سوی کمیته اخلاق محروم شده بود. پس از رسانه ای شدن این موضوع سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه ای در این زمینه صادر کرد مبنی بر اینکه، «حکم محرومیت نامبرده عدم به کارگیری در مناصب ‏حساس و فعالیت در خصوص مشاغلی است که رابطه مستقیم با باشگاه ها، بازیکنان و ‏مربیان دارد و در مقام اخراج و قطع رابطه استخدامی نامبرده نیست. ضمناً این رأی در کمیته استیناف قابل تجدید نظرخواهی است».

موضوع از این قرار است که با وجود تأکید مسئولان کمیته اخلاق، مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اهمیتی به این رأی نمی دهند و همین مسئله باعث شد مرتضی تورک، رئیس کمیته اخلاق چندی پیش تذکری جدی بدهد. تورک در نامه ای به حمیسی، رئیس حراست فدراسیون فوتبال خواستار اجرای حکم و ممانعت از فعالیت کسرایی در حوزه فوتبال شد. رئیس کمیته اخلاق تأکید کرد هر کسی در اجرای این حکم ممانعت کند، باید تخلف او با قید فوریت به این کمیته اعلام شود. طبق تأکید رئیس کمیته اخلاق قرار بوده در یک هفته نیز این کار صورت بگیرد.

با این حال بیش از یک ماه از این نامه گذشته، مهلت یک هفته ای چند بار تمام شده و کسرایی همچنان در بخش بین الملل سازمان لیگ مشغول به فعالیت است. اینکه چرا مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اقدامی برای اجرای حکم نمی کنند، موضوع پرابهامی است که باید به آن پاسخ داده شود. این مسئله جایی جالب می شود که محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال در مناظره ای که با علی کریمی داشت تأکید کرد کمیته اخلاق مسائل را پیگیری می کند، اما وقتی کمیته اخلاق موضوعی را پیگیری کند، رأی بدهد و حکم اجرا نشود، آن پیگیری نیز از سوی فدراسیون فوتبال زیر سؤال می رود.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانیامیر ایرانی :
  سه شنبه, 24 بهمن 1396 - 04:57 بعد از ظهر

  البته شاید همچون دو نظری که در مورد داش علی گل دادم ن اینهم حذف بشه !! ولی یاد گرفتم که حرفمو بزنم..پس با پوزش !!

  اینکه به اینگونه احکام وقعی نمیزارند « هیچ چیز تازه ای نیست که اگر عمل کنند باعث تعجبه !!
  ولی یک پیشنهاد به فدراسیون فوتبال دارم..
  یک جریمه 200 هزارتومنی از این بابا بگیرند و قضیه را فیصله بدهند!! دیگه جرم جناب کسرایی از سعید مرتضوی که بیشتر نیست!! تازه اگر منصف باشیم باید بجای 200 هزار تومن مبلغ 2000 هزار تومن بگیرن!!!؟؟؟ بهر حال بنا بر جرمی که مرتکب شده «و نسبت به مرتضوی باید جریمه بشه!
  بهر حال هم کمیته اخلاق !!1 و هم فدراسیون « هردو راضی میشن..

نظرسنجی

پرسپولیس برابر استقلال خوزستان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟
 • 1 - برد
 • 2 - مساوی
 • 3 - باخت
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال خ
استقلال خ
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
شنبه, 5 اسفند 1396 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 3
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : دوحه
داور مسابقه : تقی الجعفری (سنگاپور)
سه شنبه, 1 اسفند 1396 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور17
2فرشاد احمدزاده5
3مهدی طارمی4
4گادوین منشا4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب