خشت اول محکم گذاشته شد

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2116 ] - سه شنبه, 24 بهمن 1396

خشت اول محکم گذاشته شد

به نظر می رسد که حسابگری یکی از عادتهای غیر قابل ترک برانکو ایوانکوویچ و تیمش شده است. پرسپولیس در حالی به مصاف نفس قارشی ازبکستان رفت که به نظر می آمد تغییرا... 5 out of 5 based on 3 ratings.
خشت اول محکم گذاشته شد

به نظر می رسد که حسابگری یکی از عادتهای غیر قابل ترک برانکو ایوانکوویچ و تیمش شده است. پرسپولیس در حالی به مصاف نفس قارشی ازبکستان رفت که به نظر می آمد تغییرا...

ارتش سرخ دات كام :

به نظر می رسد که حسابگری یکی از عادتهای غیر قابل ترک برانکو ایوانکوویچ و تیمش شده است. پرسپولیس در حالی به مصاف نفس قارشی ازبکستان رفت که به نظر می آمد تغییراتی نسبت به بازی خود در برابر نفت آبادان داشته باشد و گمان می رفت برانکو در آن بازی تاکتیک خود را پنهان کرده است اما سورپرایز برانکو بی سورپرایزی بود. پرسپولیس با همان ترکیب آشنا و با استفاده از سیستم 2-4-4 خود به میدان رفت.

قدرت بدنی تیم ازبکستانی سلاح مخربی بر علیه تیم پرسپولیس می توانست باشد و شاید به همین دلیل بود که برانکو از هافبکهای فانتزی خودش مسلمان و رسن و دو هافبک تازه از بند مصدومیت درآمده خودش یعنی نورالهی و کامیابی نیا بهره نمی برد.

مثلث محرمی و احمدزاده و ماهینی در نیمه اول بسیار موفق عمل کردند و صادق محرمی که ترافیک میانی را می بیند و این احتمال را می دهد که جا برای ماهینی در این نقطه تنگ شود آنقدر خوب بازی می کند که فکر بازگشت ماهینی به دفاع راست به نظر خیلی دور می آید.

احمدزاده هم می داند که با کوچکترین غفلتی باید جای خودش را در میدان از دست بدهد و از این رو این دو زوج بسیار عالی در سمت راست عمل کردند اما اوضاع در سمت چپ چندان این گونه نبود. نسف قارشی بارها سمت چپ پرسپولیس را مورد تهاجم خود قرار داد و انصاری پاسهای اشتباه زیادی داد و این که امیری سازنده گل اول پرسپولیس بود اما این اتفاق در زمانی رخ داد که او در سمت راست تیم صاحب توپ شد؛ البته گل سوم هم از سمت چپ پایه ریخته شد و پاس انصاری به علیپور ترکیب گل سوم را بوجود آورد اما در سمت چپ حفره بزرگی در هنگام ضد حمله وجود داشت.

ربیع خواه چون همیشه درگیر حفره های بین خط میانی و قلب دفاع پرسپولیس بوده و اولین بازیکنی بود که در هنگام از دست دادن توپ در فاز تهاجمی چون اولین سلحشور برای حفظ قلعه پرسپولیس وارد عمل می شد. ماهینی بیشتر به سمت راست گرایش داشت و پرسپولیس خلا مردی که بتواند توپ را در فاز تهاجمی از خط دفاع به دو مهاجم و یا وینگرهای سرعتی و تکنیکی چپ و راستش داشته باشد را بخوبی حس می کرد.

برانکو ایوانکوویچ حق داشت که در مصاحبه پس از بازی از عملکرد خط حمله اش راضی باشد. هر سه گل بازی را مهاجمین این تیم زدند. مردان خط حمله پرسپولیس جنگنده و خطرناک هستند.

خشت اول برای سرخهای تهران خوب گذاشته شد. سه گل زده و بدون گل خورده و کسب سه امتیاز اتفاق بسیار خوبی برای قهرمان ایران و صدرنشین لیگمان است.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  ضمن تبریک مجدد برای این اولین گام که اتفاقا خیلی هم مهم بود « چرا که معمولا بازیهای اول خطرناکترند!
  دیگر اینکه « خیلیها به این ترکیب ایراد گرفتن ومدام غرولند کردن که فلانی کجاست وفلانی چرا نیست و...
  ما یا باید برانکو را باور کرده باشیم ویا ادعا کنیم که از او بهتر میفهمیم!! یک فصل تیم بدون نیمکت را تجربه داشتیم و همین کافیست تا هم برانکو همه ورقهاشو رو نکنه وهم ما به او باور داشته باشیم..در عرض یکماه چند بازی مهم داریم که دوتا داخلیست که اتفاقا و برخلاف کری خونیهای دوستان « هردو بازی مهمه..بخصوص دربی که از یکطرف شیرینی بردها ممکنه خدایی نکرده «باعث شکم سیری بشه و از طرف دیگه هم نتیجه نگرفتن ویا ضعیف نتیجه گرفتن استقلاله که برای پر کردن این خلا با قدرت و شدت تموم میان جلو ..لذا شمارا به عزیزانتون سوگند که با این پیروزیهای درخشان وارزشمند « نه باد غرور را به بازیکنان بدمید ونه با کری خوندنهامون « تیم را همچون دربی فصل قبل با شکم سیری به میدان بفرستید که البته خود بازیکنان هم باید مراقب باشند
  ولی در بازی دیروز از یک بایت خیلی حالگیری بود!! و آن تعداد تماشاگران ..جدا دیروز اشک ریختم که پرسپولیس چقدر غریب شده!! میدونم مشکلات اقتصادی هست..یخدا شکم سیر نیستم..ولی یاد دورانی افتادم که سرپا بودیم و هربازی حداقل 34 نفر به بالا میرفتیم استادیوم..حتی چها پنج نفر استقلالی هم بودن..رفیق بودیم..افسوس که بیش از 25 نفرشونو در جنگ از دست دادیم..چند نفر هم معلول..کجائید دوستان که تیممون بی تماشاگر شدهمعمولی ترین بازیهامون بالای شصت هزار نفر بود..حالا برای مسابقات حارجی فقط 27 _28 هزار نفر..شرمنده..زیاده گویی شد.. ولی مردونه حمایت کنید...یا حق
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  گرچه ما با نتیجه خوب سه بر صفر بردیم و آمادگی بیرانوند در چند بازی گذشته خیلی ما را خوشحال کرد ولی پرسپولیس در چند بازی اخیر در دقایقی تسلط و مالکیت بر بازی را از دست میدهد تحت فشار قرار میگیرد و موقعیت به حریفان میدهد. این موضوع به چند دلیل است که عمده آن بر میگردد به پست نامناسب ماهینی. پرسپولیس عملا هافبک کلاسیک نداری. نه هافبک دفاعی کلاسیک و نه هافبک بازیساز کلاسیک. بنابراین از یک طرف خلق موقعیت کاهش یافته و از طرف دیگر قدرت توپگیری و پرس در وسط زمین کم شده و نتیجه این ارنج کاهش مالکیت توپ و فشار روی خط دفاعی و دروازه بان پرسپولیس است. در چنین بازیهایی مشکل نداریم ولی قطعا در بازیهای سخت تر بویژه بازی با تیمهایی مثل السد و استقلال که خط هافبک قوی و توپ نگهدار دارند به مشکل برمیخوریم و فشار زیادی تحمل می کنیم. برانکو نشان داده که یک مربی دارای استراتژی است. او ممکن است هر سال یک استراتژی و یک سیستم داشته باشد. او با علم و دانشی که دارد قادر به تغییر استراتژی و سیستم یک تیم ظرف مدت کوتاهی است. امسال او روی به استراتژی محتاط تر و سیستم ۴۴۲ لوزی با چینش خطی آورده است . در سیستم جدید عمق دفاعی پرسپولیس کمتر آسیب می بیند و عمده حملات بجای حمله از عمق به حملات از کنار و سانتر تبدیل شده است بنابراین مدافعان کناری در این سیستم دامنه حرکتی بیشتری دارند و به وینگرها اضافه می شوند و بر خلاف پارسال در حملات شرکت می کنند. همه اینها مورد قبول است و نشان از فهم بالای برانکو دارد چرا که او با باخت سنگین مقابل الهلال متوجه شد که در آسیا باید محتاط تر عمل کند و بدلیل اینکه تیمهای قدرتمند عربی مثل العین و الهلال بیشتر حمله از عمق دارند باید با تغییر سیستم از لوزی غیرخطی به لوزی خطی عمق دفاعی پرسپولیس را تقویت کند و وزن حملات را به کناره ها متمرکز کند ولی اشکال کار در اینجاست که او گاهی از نفرات مناسب استفاده نمی کند. در مورد ربیع خواه بحثی نیست و او در این پست فعلا آماده تر از بقیه است ( هر چند او هم هافبک دفاعی کلاسیک نیست) بحث در مورد ماهینی است که واقعا بازیکن نامناسبی برای این پست است. نه خوب پرس میکند نه خوب بازسازی میکند نه جایگیری مناسبی دارد و نه حتی از آمادگی کافی برخوردار است. در حال حاضر برانکو باید کمال را جایگزین ماهینی کند و در فاز بعدی نورالهی را به شرط آمادگی جایگزین ربیع خواه کند

نظرسنجی

آیا پرسپولیس نیاز به جذب بازیکنان دیگری در فصل نقل و انتقالات دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : سردار جنگل (حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 11 بهمن 1397 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
پارس جم
پارس جم
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 23 آذر 1397 / ساعت : 16:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2کمال کامیابی نیا2
3سیامک نعمتی2
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن