behbet
تصویر شهامت و شرافت

تصویر شهامت و شرافت

یک؛  4 مهر 1387. ورزشگاه آزادی. جای سوزن انداختن هم نبود. سکوهای ورزشگاه مملو از هوادارانی بود که آمده بودند بازگشت بازیکن محبوب شان را جشن بگیرند. علی کر... 5 out of 5 based on 5 ratings.

تصویر شهامت و شرافت

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 1 اظهار نظر بازدید [ 6463 ] چهارشنبه, 25 بهمن 1396
:: خبر ویژه
تصویر شهامت و شرافت

یک؛  4 مهر 1387. ورزشگاه آزادی. جای سوزن انداختن هم نبود. سکوهای ورزشگاه مملو از هوادارانی بود که آمده بودند بازگشت بازیکن محبوب شان را جشن بگیرند. علی کر...

ارتش سرخ دات كام : یک؛  4 مهر 1387. ورزشگاه آزادی. جای سوزن انداختن هم نبود. سکوهای ورزشگاه مملو از هوادارانی بود که آمده بودند بازگشت بازیکن محبوب شان را جشن بگیرند. علی کریمی بعد از 2 هزار و 717 روز به پرسپولیس بازگشته بود و در بازی برابر پگاه گیلان به میدان رفت. او بارها با دریبل ها و پاس هایش، ورزشگاه پر از تماشاگر را به وجد آورد. در آن روز بخصوص 90 هزار نفر بدون دعوتنامه، دعوت بودند تا 90 دقیقه مهیج را تجربه کنند. دوشنبه شب گذشته تاریخ برای کریمی و فوتبالدوستان تکرار شد. البته این بار کریمی به جای مستطیل سبز، در استودیو برنامه «90» طنازی کرد. حضور در برنامه «90» پس از حدود 13 سال.


دو؛ این بار مردم بیشتری دعوت بودند و باز هم بدون دعوتنامه. دعوت بودند تا از جعبه جادویی نظاره گر هنرنمایی او باشند. این بار جادوی ساق های جادوگر مهم نبود و مردم به تحسین نمایش تمام قد شرف و شهامت او پرداختند. تحسینی که محدود به فوتبالی ها و فوتبالدوستان نشد. موضوع فراتر از هواداری فوتبال بود. همان طور که خود کریمی به درستی اشاره کرد: «اگر پای حق وسط باشد، رنگ ها جذابیتی ندارد. از هواداران استقلال تشکر می کنم.»

سه؛ علی کریمی یکی از تماشایی ترین 90 دقیقه های عمرش را به نمایش گذاشت. او در 90 دقیقه مناظره با محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال در برنامه «90»، همچون فرشته ای عمل کرد که به تنهایی تیمش را در یک مسابقه حساس از مهلکه نجات می دهد و روی سکوها و در رسانه ها، لقب قهرمان می گیرد. کریمی به چند کلمه پرکاربرد، معنای تازه و دوباره ای بخشید؛ شهامت، شجاعت، شرافت و راستگویی.

چهار؛ موضوع آن طور که کی روش می گوید، نیست. استعداد را نمی توان خرید همان طور که شرافت و با مردم بودن را نمی توان خرید. اینها ذاتی است و البته که گوهری گرانبها و نایاب. رمزگشایی از چرایی محبوبیت کریمی کار چندان سخت و دشواری نیست. کریمی در واکنش به صحبت های ساکت که قانع کننده نبود، خیلی موارد را به زمان سپرد تا روشن شود. از سویی برای پی بردن به خیلی موارد نیازی به گذر زمان و آینده نیست، تاریخ و گذشته است که برملا می کند. نگاهی به تاریخ و بزنگاه ها مؤید آن است که قرارگرفتن در صف مردم، از او چهره ای وفادار و با شهامت ساخته، نه «بزدل».


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
betbet_n
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
  • محمد ابراهیم حبیبیمحمد ابراهیم حبیبی :
    چهارشنبه, 25 بهمن 1396 - 11:41 قبل از ظهر

    صحبتهای کریمی در مورد توهین کی روش کاملا" از موضع شجاعت ایرانی و غرور انگیز بود. و لکه ننگی بود بر پیشانی کی روش پرستهایی مثل فردوسی پور و عوامل کثیف فدراسیون که توی این سالها هر توهینی به ایران و ایرانی شد محکوم قضیه ایرانی بود و کار این آشغال موزامبیکی به جایی رسیده که به بهترین بازیکن تاریخ فوتبال آسیا لقب بزدل میده. مرتیکه فکر کرده مثل 400 سال پیش که براثر بی لیاقتی و بی غیرتی پادشاهان ایران این کشور مستعمره ی پرتغال بود هنوز هم ایران مستعمره ی پرتقال هست و ایشون هر صحبت و توهینی رو انجام بده. شاید فکر کرده همه ی ایرانیها مثل فردوسی پور و عوامل بی غیرت فدراسیون هستن ولی ایندفعه مقابل یک ایرانی شجاع مثل علی کریمی ایستاده که قطعا" مغلوب این جدال خواهد بود.

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس مستحق برد مقابل نفت مسجد سلیمان بود؟
  • 1 - بله
  • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : محمدحسین زاهدی فر
پنجشنبه, 1 شهریور 1397 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 0
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 26 مرداد 1397 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی2
2گادوین منشا1
3علی علیپور1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب