انتقادهای کریمی وارونه نشود

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 7626 ] - چهارشنبه, 25 بهمن 1396

انتقادهای کریمی وارونه نشود

آن چهره سرد، آتشی شعله ور بود. علی کریمی برخلاف صورت سردی که دارد، اما همیشه آتش به پا کرده. روزی در زمین فوتبال، زمین و زمان را به هم می دوخت و حالا خارج از ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
انتقادهای کریمی وارونه نشود

آن چهره سرد، آتشی شعله ور بود. علی کریمی برخلاف صورت سردی که دارد، اما همیشه آتش به پا کرده. روزی در زمین فوتبال، زمین و زمان را به هم می دوخت و حالا خارج از ...

ارتش سرخ دات كام :

آن چهره سرد، آتشی شعله ور بود. علی کریمی برخلاف صورت سردی که دارد، اما همیشه آتش به پا کرده. روزی در زمین فوتبال، زمین و زمان را به هم می دوخت و حالا خارج از این مستطیل همه جا را به آتش کشیده است. دوشنبه شبی که پس از ۱۳ سال دوباره آن را تجربه می کرد، متفاوت با تمام دوشنبه شب هایی بود که قبلا تجربه کرده یا تجربه خواهد کرد. کریمی نقد داشت، مدت هاست فریاد می زند، اما پاسخی نمی گیرد. نه مهدی تاج و نه محمدرضا ساکت، نتوانستند کریمی را قانع کنند یا اصلا پاسخی به او ندادند که قانع شود تا کار به دوشنبه شب آتشین بکشد.

بسیاری از رسانه ها بسیاری از نقدهای کریمی را در این چند سال نوشتند و پاسخ شفاف و روشنی از فدراسیون نگرفتند، اما جادوگر بازهم زمین و زمان را به هم دوخت، رسانه ها را هم متهم کرد و دوخت به هر چه اتهام بود. کریمی بی پرده کنار ساکت نشست و بی پرده سوال پرسید، اما پاسخ ها تکراری بود. فرقی ندارد محمدرضا ساکت پاسخ می دهد یا تاج، کفاشیان، اسدی، نبی یا هر که مسئول است. هر که می خواهد از عملکرد چند سال اخیر فدراسیون فوتبال دفاع کند، یک سپر در دست دارد برای طفره رفتن از پاسخگویی واضح و روشن. همه مقابل انتقادها، سوال ها، ابهام ها و اتهام ها پشت سپری به نام تیم ملی سنگر می گیرند. درست مثل ساکت که برای طفره رفتن از پاسخگویی به سوالات بی پرده کریمی، سعی کرد پشت سپر تیم ملی و البته نام کارلوس کی روش سنگر بگیرد. ساکت پاسخ شفافی به سوالاتی درباره کانون ایران نوین، فناپ، تبلیغات محیطی فدراسیون فوتبال، نحوه بلیت فروشی، قرارداد لباس های تیم ملی، تخلفات مالی فدراسیون، نوع عملکرد کمیته اخلاق و... نداد و سعی کرد پای تیم ملی و کی روش را وسط بکشد. همان رفتاری که با رسانه ها صورت می گیرد؛ یعنی در پاسخگویی، رفتار مشابه با رسانه ها با کریمی صورت گرفت و به جای پاسخ به انتقادها پای نتایج تیم ملی و موفقیت کی روش به میان آمد. مدیران فدراسیون فوتبال در این چند سال بازی را خوب یاد گرفته اند، اینکه هر کجا مقابل انتقادها به بن بست خوردند و پاسخی نداشتند، پای تیم ملی و کی روش را وسط بکشند.

ساکت آگاهانه به جای پاسخگویی به سوالات، کریمی را به سمت تیم ملی و موفقیت های کی روش برد تا او را در تله ای بیندازد که پیش از این خیلی ها در آن افتادند. او می خواست ذهن ها را از انتقاد به فدراسیون منحرف کند و با تکیه بر موفقیت تیم ملی، ابهامات فدراسیون را بپوشاند. موفق هم بود و کریمی را وادار کرد به جای پافشاری روی سوال های بی پرده اش از کانون ایران نوین، صورت های مالی فدراسیون و حتی اساسنامه بدون تاییدیه فیفا، انتقادها را به سمت کی روش، دستیارش، مرخصی هایش و... ببرد. شاید ساکت پیش بینی کرده بود پس از برداشتن تمرکز از انتقادها به فدراسیون، کی روش چند ساعت بعد، با پست های فیس بوکی و به همان تند و تیزی پاسخی به کریمی بدهد و بازی عوض شود، فدراسیون بازی را با مهره قدرتمند و محبوبی چون کی روش به سود خود کند، اما او اینجای بازی را نخوانده بود. اینکه کی روش به آخرین مرز عصبانیت برسد، بلافاصله متنی تند علیه کریمی برای فردوسی پور پیامک کند، انتقادها یا اتهام هایش را بزدلانه بخواند و رفتارش را مایه شرمساری ۱۲۴ بازی ملی اش و همبازیانش بخواند. کی روش هم اینجای بازی را نخوانده بود که ناخواسته وارد دعوایی شده که طرف حساب آن نیست و این فدراسیون است که باید پاسخگو باشد. حتی مدیریت نشدن کی روش و رفتارهایش یا مرخصی هایش یا حتی حضور سباستین بدون مدرک در تیم ملی، مسائلی است که فدراسیون باید به آن پاسخ بدهد نه کارلوس.

حالا کی روش یکی به کریمی زده و بیشتر از یکی از او، همبازیانش، دوستدارانش و هوادارانش خورده است. شاید اگر توهین های کی روش به سایرین را هم در کفه دیگر ترازو بگذاریم، بازی مساوی شده است. کی روش هر چه ۷ سال توهین کرد، یک شبه توهین شنید. کی روش سپری شد برای فدراسیون تا روی انتقادها را بپوشاند و خودش در این آتش سوخت. با شناخت از کی روش، مسلما او ساکت نمی نشیند و با لحنی تندتر پاسخ کریمی را می دهد، اما بازهم اشتباه است. آتش روی آتش ریختن است.

۲۴ ساعت از واقعه گذشته؛ کنش ها و واکنش ها را دیده، شنیده، خوانده، نوشته و منتشر کرده ایم و حالا زمانی برای فاصله گرفتن از این فضای احساسی است. انتقادهای کریمی وارونه و سوالات او از فدراسیون به دعوا با تیم ملی تبدیل نشود. هم کریمی و هم کی روش باید ذکاوت به خرج بدهند. انتقادها به فدراسیونی است که سال ها با ابهام اداره شده و با همین روند پیش می رود. اگر کریمی آتشی شعله ور کرده تا ریشه فساد را در آن بسوزاند، نباید کی روش سپری شود و خودش را در آتش بیندازد. نقد به فدراسیون آنقدر زیاد است که نیازی به مطرح شدن تعداد روزهای مرخصی کی روش نباشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    همه باید از بیان نظرات خود آزاد باشند وقتی فرهاد مجیدی به تماشا چیان پرسپولیس ۴ نشون داد و علی کریمی ازش حمایت کرد کسی گفت چرا حمایت کردی ، ویا از رحتمی حمایت کرد در برابر کمیته انضباطی ولی هیچگاه از محرومان حتی ۶ ماهه پرسپولیس مثل صداقیان حمایت نکرد کسی ازش خرده گرفت ، ویا در شب مناظره از هوادارن استقلال کار بدی کرد؟ بهتر است کریمی هم به خاطر تیم سپید رود که در شرایط حساسی قرار داره تمرکزشه از دست ندهد و شیش دانگ روی تمیش متمرکز باشه حیفه تیمی سرخ پوش با این همه هوادار که با هزاران انید و آرزپ اومده لیگ برتر دوباره سقوط بکنه ، و در رابطه با اختلاف ایشونذو کیروش به خاطر تیم ملی چون منافع ملی از فرد بالاتره همه سعی کنن به به ایجاد فضای آرام کمک کنند . نه آتیش بیار معرکه باشند، اینم عرض کنم جمله coward accusations میتونه معنی پرسش وحشتناک و یا سئوال ترسناک هم داشته باشه فردوسی پور در اون لحظه شرایط زنده با در نظر گرفتن همه جمله آنرا ترجمه نکرد، یک طرفه نباید به قاضی رفت صلح دادن دو انسان شرعا بهتر از موضع گیری شعله ور تر کردن خصم است
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    اگر بنا باشد از جملات و گفتار در شرایط عصبانیت خرده گرفت کریمی هم نباید به ساکت میگفت حرفای شما شاید بتوند مردم را به فریب دهد یا قانع کندولی منه که نمیتونی فریب بدییا قانع کنی، این یعنی آقای کریمی از همه مردم خود را بالاتر دونستن و غرور ولی خوب در اون شرایط نمیشه از کریمی هم خرده گرفت. اصلا مگر تو این مملکت بازرس ، حسابرس، و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و حراست سازمان ورزش و .... نیستند که باید برنامه نود اسطوره فوتبال مملکت را رودرو فدراسیون و مربی تیم ملی قرار دهد و یا اینکه هیچ یک از آنها به اندازه آقای کریمی اطلاعات و یا توان پی گیری ندارند، ببیند آقایون نباید بیخود از اسطوره ها خرج کرد اسطوره برای مردم و قشر جوان مخصوصا محترم و عزیزند و روی آنها حساسند وقتی همچی رویا روی پیش میاد آنم در بعد ورزش که خود میدان ابراز احساسات است امکان دارد شرایط بگونه ای وسعت پیدا کند که غیر قابل کنترل شود

نظرسنجی

آیا پرسپولیس نیاز به جذب بازیکنان دیگری در فصل نقل و انتقالات دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : سردار جنگل (حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 11 بهمن 1397 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
پارس جم
پارس جم
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 23 آذر 1397 / ساعت : 16:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2کمال کامیابی نیا2
3سیامک نعمتی2
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن