betabad

مشکل بزرگ پرسپولیس برانکو؛ ویروس موفقیت!

- نظرات : 10 اظهار نظر - بازدید [ 4866 ] - جمعه, 11 اسفند 1396

مشکل بزرگ پرسپولیس برانکو؛ ویروس موفقیت!

مانند همه فاتحان بی رقیب، تیم برانکو حالا دچار یک مشکل بزرگ شده است؛ ویروس موفقیت. شکست در یک دیدار ولو بزرگ، آنهم در شرایطی که یک تیم بی رقیب در آستانه مقتدر... 4 out of 5 based on 7 ratings.
مشکل بزرگ پرسپولیس برانکو؛ ویروس موفقیت!

مانند همه فاتحان بی رقیب، تیم برانکو حالا دچار یک مشکل بزرگ شده است؛ ویروس موفقیت. شکست در یک دیدار ولو بزرگ، آنهم در شرایطی که یک تیم بی رقیب در آستانه مقتدر...

ارتش سرخ دات كام :

مانند همه فاتحان بی رقیب، تیم برانکو حالا دچار یک مشکل بزرگ شده است؛ ویروس موفقیت.

شکست در یک دیدار ولو بزرگ، آنهم در شرایطی که یک تیم بی رقیب در آستانه مقتدرانه ترین قهرمانی ممکن قرار داشته و رقبا را یکی پس از دیگری از میان برداشته است به خودی خود بحران نیست، اما ادامه این روند بدون شک برای برانکو و تیمش در آینده مشکل ساز خواهد شد.

پرسپولیس برانکو در فصول اخیر به حدی توقعات را بالا برده که هوادارانش حالا تاب حتی یک شکست در طول فصل را نیز ندارند و با برآورده نشدن کسری از توقعاتشان، به شرایط موجود اعتراض می کنند.

گرچه نیمه قرمز دربی در بازی شماره 86 حرفی برای گفتن نداشت و شاید اگر بازی ساعت ها هم ادامه می یافت قادر به باز کردن دروازه استقلال نمی شد، اما فراموش نکنیم حتی منچسترسیتی گواردیولا نیز در درخشان ترین فصل خود، در برخی بازی ها مقهور حریف شده و در 8 دقیقه 3 گل از لیورپول دریافت می کند. پس شاید تنها مشکل فاتح بی رقیب سالهای اخیر فوتبال ایران، ابتلا به بحران موفقیت و حفظ آن است.

در فوتبال، دشوارترین ماموریت حفظ موفقیت است و تکرار آن گاهی به حدی دشوار می شود که پپ گواردیولا نیز از خیر کار کردن با ستاره هایی مانند لیونل مسی و اینیستا گذشته و از هدایت بارسلونا استعفا می دهد.

پیشه کردن احتیاط برای حفظ کامیابی، فاکتوری غیرقابل اجتناب در همه امور خصوصا فوتبال است و همین عامل باعث می شود پرسپولیس برانکو که در فصل اول شجاعت را اسم رمز همه نمایش های درخشان خود می دانست، حالا تبدیل به تیمی محتاط و با روشی تقریبا تکراری و قابل پیش بینی شود.

1-در فصل جاری کمتر شاهد ایحاد تغییر تاکتیکی از سوی سرمربی کروات قرمزها بوده ایم. اگرچه در فوتبال به ترکیب تیم برنده دست نمی زنند، اما برانکو در طول فصل و حتی در دیدارهایی که پیروز شدن در آن حتی پیش از سوت آغاز بازی نیز محتمل است، به ندرت سیستم خود را تغییر می دهد و همین موضوع روش بازی پرسپولیس را تکراری و قابل پیش بینی کرده است.

2- با استفاده از سیستم 2-4-4 لوزی، پرسپولیس لیگ پانزدهم یکی از خاطره انگیزترین نمایش های تاریخ لیگ برتر را ارائه داد اما حالا استفاده از این روش تبدیل به یک خاطره شده و اصرار برانکو به استفاده از 2 هافبک دفاعی با خصوصیاتی کاملا دفاعی حتی مقابل بادران و تیم های پایین جدولی، تنوع تاکتیکی را از فاتح بی رقیب لیگ گرفته است.

احمد نوراللهی، بخش تفکیک ناپذیری از نمایش تماشایی پرسپولیس در لیگ پانزدهم بود اما نیمکت نشینی های مداوم، انگار باعث شده او فوتبال بازی کردن را فراموش کند.

3- تاکید فراوان روی استفاده از ربیع خواه، فضای بازی پرسپولیس را کمی متشنج کرده است. انگار این مدافع هافبک 30 ساله تبدیل به اهرم دیسیپلین سرمربی کروات شده و او برای اثبات مدیریت خود، تحت هر شرایطی این بازیکن را به میدان می فرستد.

اصرار برانکو به استفاده از ربیع خواه، به هوادار کمی ذهنیت لجبازی داده و حتی این اتفاق به ضرر خود ربیع  خواه هم شده است زیرا استرس از فاصله دور نیز از چهره او پیداست و واهمه از واکنش ها، وی را تبدیل به کم اثرترین بازیکن پرسپولیس کرده است.

4- حسین ماهینی، دیگر بازیکنی است که تحت هر شرایطی و حتی در پست های غیرتخصصی، معمولا در ترکیب 11 نفره قرمزها قرار دارد. وقتی تیمی هافبک دفاعی مانند نور اللهی یا ستاره تازه نفسی مانند صادق محرمی را در لیست دارد، تاکید برانکو در استفاده از ماهینی تحت هر شرایطی کمی روش بازی پرسپولیس را تکراری می کند.

مدافع جنوبی و 33 ساله پرسپولیس گاهی در شرایطی در ترکیب و پست غیرتخصصی قرار می گیرد که همزمان ستاره ای در همان پست تخصصی، بازی را از روی نیمکت تماشا می کند.

5- عدم اختصاص دادن پاداش به درخشش، بازیکنان نیمکت نشین هر تیمی را در دنیای فوتبال بی انگیزه می کند. سیامک نعمتی که یکی از بازیکنان موثر قرمزها در 2 ماه اخیر بوده، تمام 90 دقیقه دربی را از روی نیمکت تماشا می کند.

اگر توجیه سرمربی کروات قرمزها عدم تجربه سیامک در نبردهای بزرگ بوده است، اتفاقا حضور در دیداری که حداقل در جدول تاثیری در سرنوشت پرسپولیس نداشت، بهترین فرصت برای شروع استفاده از نعمتی بود و فراموش نکنیم در فوتبال، اصل مهم استفاده از بازیکنان آماده است و به همین دلیل جیمی واردی گمنام، بعد از یک فصل درخشش تبدیل به مهاجم اول تیم ملی انگلیس در یورو 2016 می شود.

6- محسن مسلمان، دیگر ابهام تشنج برانگیز ترکیب پرسپولیس شده است. در سالهای اخیر مثال های فراوانی به کرات وجود داشته که برهم خوردن نظم به منزله از بین رفتن بنای نتیجه گیری هم شده است. علیرغم توانایی های فنی کتمان ناپذیر مسلمان، برانکو حتی در دشوارترین روزها نیز اصول منظم خود را فدای نتیجه  گیری نمی کند و ثبات ایجاد شده  و روند نتیجه گیری مناسب، مرهون تکیه بی چون و چرا بر همین اصول بوده است، ولو اگر پرسپولیس به ستاره ای در ابعاد مسلمان نیاز مبرمی هم داشته باشد.

\*\*\*\*\*

اما علیرغم همه این سوالات و ابهام ها، پرسپولیس برانکو رقم زننده زیباترین خاطرات نیمه قرمز پایتخت در 2 دهه اخیر بوده و قرار نیست با یک شکست و نمایش ضعیف، دستاوردهای بزرگ او به این راحتی فراموش شود.

در فوتبال و هنگام شکست، هزاران ابهام مطرح می شود اما بی شک انتقاد از قهرمان بلامنازع فصول اخیر فوتبال ایران، در دراز مدت می تواند بزرگترین عامل تخریب کننده پرسپولیس و شروع بحران برای تیم دلپذیر برانکو شود.

این تیم بدون رقیب، حالا انگار به جان خودش افتاده و تبدیل به بزرگترین رقیب خود شده است. سرمربی کروات قرمزها در فصول اخیر بارها این تئوری را به اثبات رساند که بهترین راه حل ها را برای مشکلات خواهد یافت که اگر این اتفاق رخ ندهد، شاید در ادامه راه ویروس موفقیت گریبان پرسپولیس را بگیرد.

حالا در بازی های باقیمانده لیگی که قهرمانی پرسپولیس در آن قطعیت یافته، بهترین فرصت تمرین برای آماده شدن قبل از فصلیست که به علت محرومیت از جذب بازیکن، بی شک دشوارترین ماموریت برانکو در طول دوران هدایت پرسپولیس خواهد بود.

نویسنده: آریا فاطمی مقدم


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ميثم زماني
  ميثم زماني :
  فقط یه سوال؟؟؟؟؟؟
  ایا کسی میدونه چرا دیروز ورزش 3 گفته بود که صادق محرمی انتهای فصل میره از پرسپولیس و برانکو بخاطر وفادار ماندن به ماهینی بازی داده؟؟؟؟؟
  رفتن محرمی قطعی شده؟؟؟؟؟؟
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  تقریباقطعیه
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  نعمتی و مصلح هروقت به زمین اومدند با انگیزه فراوانی که داشتند نتیجه بازی را تغییر دادند. یکی از برانکو بپرسه واسه چی اینها به بازی نیومدند!!؟ واسه چی ماهینی باید بازی کنه و محرمی روی نیمکت باشه!!؟ واسه چی منشا از اول بازی نکرد!!؟ نعمتی چرا بجای احمدزاده بازی نکرد!!؟ چرا باانگیزه ها و آماده ها بازی نمی کنند!!؟ شجاع سوتی چقدر باید سوتی بده تا نیمکت نشین بشه!!؟
 • کریم جهاندیده
  کریم جهاندیده :
  ازاین برانکو برامهره سوزی هرچی بگید برمیاد ماهینی تیم نابود کرد هم باالسد هم به استقلال نقش ضعیف اوبیشتر ازربیع خواه چون ربیع خواه اگه لنگه کمال پوشش میداد ولی ماهینی هرچه ضربه خوردیم ازراست وجناح ماهینی اگه محرمی بود نه باالسد میباختیم نه بااستقلال امیدواریم درس عبرتی بشه وبازیهای بعدی ماهینی وربیع خواه نیمکت نشین باشند اگه محرمی بااحمدزاده باشه بخدا هردوسرعتی راست تیم ها را اتوبان میکنند فقط توجه به این داشته باشید باهم باشند امیدواریم یه ذره آنالیز بشه وببینه اینجوری نیست
 • حسین درچه ای  dorchei
  حسین درچه ای dorchei :
  سلام
  میخاستم بگم شفر بهتر از برانکو است ! اما باید صبر کرد !
  مربیان لیگ زیر و بم برانکو را میشناسند اما شفر تازه آمده ! شاید بزودی تیم شفر دچار افت شود !

  پیشنهاد میکنم ربیع خواه به دفاع بره و خلیل زاده یه خط جلوتر بیاد و هافبک دفاعی بازی کنه

  نکته ای که هست اینه که ما اگر امسال با برانکو ، قهرمان آسیا نشدیم بهتره از برانکو عبور کنیم و با مربی بزرگتری قرارداد ببندیم !!

  گرچه باید توجه کرد که اینکار ریسک است و ممکن است مربی جدید مچ نشود و تیم مجددأ وارد بحران های گذشته بشه و همین قهرمانی و ثبات در لیگ هم بخطر بیفتد !
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  پس با این حساب همه تیمها باید در صورت قهرمان نشدن از مربی تیم عبور کنن ! چون ملاک مربی خوب یعنی قهرمانی در جام باشگاههای یک قاره ؟؟/
  دوست عزیز...اولا اگر شفر تونسته بنوعی موفق بشه ( البته بازیهای مهمش مونده و برد الهلال هم که گل بخودی بود ) یک پشتوانه سنگین حکومتی در پشت خود داره بحدی که با وجود نبود پول!! باز هم میتونه بیکباره دو بازکن بیاره که بالای 7 میلیارد ارزش دارن..البته در خوب بودن شفر جدای از کریهای بچه گانه « نباید شک داشت که یک مربی آلمانی و خوبه..اما در کنارش دولتیهارو داره بطوریکه در یک جلسه مخفی «!! مسئولینش بصراحت از پیروزی حتمی میگن!! در آن جلسه چه گذشت که آنها بصراحت از برد میگن و گرشاسبی هم طبق روال همیشه که یک شایعه در ایران تکذیب میشه وخیلی سریع شکل واقعیت میگیره «آنرا تکذیب میکنه؟؟؟
  هرچقدر که دوستان بخواهند ایراد بگیرن «مهم نیست!! مهم اینه که ما باید میباختیم..
 • مرتضی شاکرمی
  مرتضی شاکرمی :
  من یه چیزی میگم هواداران واقعی نظر بدن
  برانکو مربی بازی های کوچک و ضعیف می باشد
  بازی های بزرگ رو همه باخته
  کیسه ها و الهلال و السد و جام حذفی ها
  بردن استقلال خوزستان با سه هفته اعتصاب توی ازادی با یه گل قبل از دربی معلوم بود که چه اتفاقی میفته
  ویروس پرسپولیس اینه که مربی اش مرد بازی های بزرگ نیست
  مربی پرسپولیس مرد بازی های بزرگ نیست
  کرولال میشه بغل زمین و کسی هم نیست که کمک اش کنه
  برادرش که فکر کنم بیماری قند داره و اوردش ایران تفریح
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  من به عنوان هواداوافعید نظرمیدم
  برانکومردبازی های بزرگه
  دربرابر الهلال اگرباخت به خاطرنداشتن ۴مهره کلیدی ش بود.سیدجلال وانصاری وکما ومهدی
  انگترتوبارساپیکه واومتیتی مسی واینیستانباشندوهیچ مربی ای نمستونه کاری ش بکنه
  واگرمردبازی های بزرگ نبودکه دبل قهرمانی نمیکرد
  تواین چندسال کدوم تیم ازدستش دررفته ؟
 • حسین درچه ای  dorchei
  حسین درچه ای dorchei :
  ضمنا باید بدانیم سال آینده استقلال باشفر
  تراکتور با ساغلام
  سپاهان با مربی جدید
  و سایر تیم ها مانند فولاد
  براحتی این دوسال نخواهند گذاشت پرسپولیس با این نوع بازی قهرمان بشه !

  جای آندره پانادیچ خیلی خالیه !
 • amin esfandiari
  amin esfandiari :
  اونایی که میگن باید با یه هافبک دفاعی بازی کنیم همونایی اند که بعد از باخت به الهلال میگفتن باید با دو تا هافبک دفاعی بازی میکردیم تا گل نخوریم
  خیلی ببخشید ولی ما وظیفمون هواداریه به ما چه ارنج تیم چی باشه که اگه بد بود دو سال پشت سر هم قهرمان نمیشدیم
  الان تنها ضعف پرسپولیس بقول دوستمون یکی مثله پانادیچه باید واسه فصل بعد یه مربی خوب کنار برانکو باشه یکی مثل چوک با این شرایط که حتی آنالیزور رو میفرستن بازی رو میبینه و بازی رو 3 بر یک میبازیم معلومه تیم مشکل آنالیز و ارنج داره که باید رفع بشه

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن