برانکوی خوشبخت، زیدان سیاه بخت!

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 2721 ] - یکشنبه, 13 اسفند 1396

برانکوی خوشبخت، زیدان سیاه بخت!

1- جامعه ایرانی انگار فقط با دو عدد آشناست؛ صفر و صد. ما اینجا فقط دو رنگ سیاه و سپید را از هم تشخیص می دهیم و آدم ها را یا قهرمان می بینیم یا ضد قهرمان. این ... 3 out of 5 based on 14 ratings.
برانکوی خوشبخت، زیدان سیاه بخت!

1- جامعه ایرانی انگار فقط با دو عدد آشناست؛ صفر و صد. ما اینجا فقط دو رنگ سیاه و سپید را از هم تشخیص می دهیم و آدم ها را یا قهرمان می بینیم یا ضد قهرمان. این ...

ارتش سرخ دات كام :

1- جامعه ایرانی انگار فقط با دو عدد آشناست؛ صفر و صد. ما اینجا فقط دو رنگ سیاه و سپید را از هم تشخیص می دهیم و آدم ها را یا قهرمان می بینیم یا ضد قهرمان. این شناسنامه جامعه ماست. شما در این مملکت در برابر هر پدیده و اتفاقی به سرعت باید موضع مثبت یا منفی ات را روشن کنی. هیچ راه میانه ای وجود ندارد و همینطور هیچ راه فراری هم.

صبح روز بعد از حضور جنجالی علی کریمی در نود، تقریبا همه هواداران فوتبال در ایران یا این طرف بودند یا آن طرف؛ یا سمت کریمی بودند یا سمت فدراسیون و کی روش. خیلی کم پیدا می شدند کسانی که خاکستری به موضوع نگاه کنند، جاهایی حق را به این بدهند و جاهایی به آن. ما حتی در مورد پدیده مطلقا سرگرم کننده ای مثل بدل ایرانی مسی هم همینطور رفتار می کنیم و خودمان را مکلف می دانیم که به سرعت یا طرفش را بگیریم یا در هم بکوبیمش. اعتدال و مدارا در این مملکت کیمیاست و حالا داستان شکست اخیر پرسپولیس در داربی تهران هم به مصداقی تازه از همین ماجرا تبدیل شده است.

2- پرسپولیس در حالی که از نظر ابزار بازی مطلقا هیچ چیز از استقلال کم نداشت، داربی86 را به این تیم واگذار کرد. با هر متر و معیاری نقش اشتباهات برانکو در این ناکامی، واضح و آشکار بود. ارنج انتخابی او مشکل داشت و چینش نفرات هم از سوی این مربی با دقت لازم همراه نبود. حتما لازم نیست پپ گواردیولا یا نویسنده آس و مارکا باشی تا این چیزها را بفهمی. وقتی برانکو برای حفظ حسین ماهینی در زمین، صادق محرمی را به جای کمال کامیابی نیا به میدان می فرستد و تنها عنصر شوتزن تیمش را از مقابل دفاع فشرده استقلال حذف می کند یعنی اشتباه کرده است. وقتی او در سه داربی متوالی فرشاد احمدزاده را به سمت چپ می برد (احمدزاده در داربی85 غایب بود) و در هر سه ناکام می ماند، یعنی استراتژی اش اشتباه بوده و بدتر از آن، متوجه اشتباهش هم نشده.

طبیعی است که بعد از شکست این مسایل باید بازگو شود؛ اما جامعه «مریض» ما طبق عادتش بلافاصله رو به دو قطبی سازی می آورد و تو را تنها بین دو گزینه مخیر می گذارد؛ حمایت محض یا مخالفت صرف با برانکو. یعنی نمی شود هم موافق برانکو و قدردان دستاوردهایش باشی و هم اشکالات از روز روشن ترش را گوشزد کنی؟ نه نمی شود، یعنی حداقل در جامعه صفر و صد ما نمی شود. اینجا پنجاه و شصت و هفتاد بودن، نقره ای و خاکستری بودن جرم است. فقط سیاه و سفید رسمیت دارند. همین!

3- مرز مهمی وجود دارد بین قدرشناسی و واقع بینی. آنهایی که این روزها از برانکو انتقاد می کنند، لزوما دشمن او نیستند. خیلی از اینها ممکن است هوادار مربی کروات و حتی موافق ادامه حضورش در پرسپولیس برای مدتهای طولانی باشند، اما خب ایرادات را هم نمی توانند نبینند. چرا فکر می کنیم هر کس به ربیع خواه و ماهینی گیر داد منظورش این است که همین الان برانکو را بردارید و حمید درخشان را جایش بگذارید؟ کار به جایی رسیده که دیروز علی پروین هم حق انتقاد را از هواداران پرسپولیس سلب کرده و گفته آنها باید به خاطر دستاوردهای برانکو ساکت بمانند.

یادمان باشد از قضا خود علی پروین به خاطر همین سکوت محض و اطاعت کورکورانه هواداران از تخت سلطنت پایین آمد. پروین سال ها جام می آورد و به همین خاطر هیچ کس جرات کوچکترین مخالفتی با او را نداشت. آن روزها اینستاگرام و تلگرام و هشتگ «هر چی پروین بگه» وجود نداشت، اما در ورزشگاه مخوف کارگران اگر جیک می زدی، فداییان سلطان نفست را بند می آوردند. حتی وقتی فاحش ترین اشتباهات از او سر می زد، کسی یارای گوشزد کردن خطایش را نداشت و این خاموشی منفعلانه آنقدر ادامه یافت که پروین  از قامت پرافتخارترین مربی تاریخ پرسپولیس به آفت و بلای جان این تیم تنزل کرد و آخرش با چشمان اشکبار از این تیم رفت. آیا حالا علی آقا (که چقدر این سال ها دوست داشتنی شده) برای برانکو هم همین عاقبت را می پسندد؟

4- در جامعه صفر و صد ایران، به تو اجازه نمی دهند از برانکو بپرسی ربیع خواه چه مزیتی نسبت به نوراللهی دارد؟ در اسپانیا اما اینطور نیست. پس هواداران رئال مادرید و مطبوعات پایتخت، زین الدین زیدان را بعد از دو قهرمانی اروپا به صلابه می کشند که چرا بنزما را این همه بازی می دهی و چرا ایسکو را روی نیمکت نابود کردی؟ آنجا انتقاد از زیدان هرگز به معنای دلتنگی برای بنیتس نیست. خب البته آنها سواد، شعور و تجربه ملت ما را ندارند و اصلا برای همین است که بر خلاف ما، در بدبختی و مصیبت دست و پا می زنند. راستی که چقدر نگون بختند این جماعت متکثر چند وجهی. فقط خودمان را عشق است. همین!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  جناب بهروش..نیشتونو زدین ؟ سبک شدین؟
  حالا چرا شما فقط سیاهی و نتونستی خاکستری باشی؟ نگاهی به همین مقاله ات بکن..جز سیاه نمایی و سیاهی « چیز دیگه ای هم میبینی؟/
  هیچکس نمیتونه بگه نه برانکو و نه هیچ انسان دیگه ای معصوم وپاک و بی اشتباهه« حتی خود انبیا را ..اینطوری عرض کردم که خیالتون راحت بشه..
  ولی جناب بهروش که در این نوشته هم به کریمی که کلا یک نفرت شخصی از او دارید و هم به برانکو « نیش خودتو فرو کردی « و شکست در این بازی شده معیار سنجش امثال شده « فقط نیمه اول بازیو دیدین؟؟
  مربی بر اساس آنچه در تمرینات انجام شده و نتیجه گرفته « ترکیب را میچینه ..مگه همین شماها نبودید که مدام از بشار رسن میگفتین و سوال میکردین که چرا در ترکیب نیست؟/ مگه سید را لقب صخره ندادید ؟ ( البته قصد تخریب هیچکس را ندارم ..فقط مثال میزنم ) مگه انصاری ویا وحید امیری مورد تعریف وتمجید شماها نبود؟ کدومیک از اینها در روز بازی وبخصوص نیمه اول درست عمل کردن؟
  مسئله این نیست که از ربیع خواه عزیز و.. انتقاد میشه..مشکل آنجاست که غیر منصانه و دشمن گونه داره ایراد گرفته میشه..مشکل آنجاست که همین ایراد گیریهای بنی اسرائیلی در روحیه کل تیم تاثیر منفی میزاره..در بازی با السد ویا دربی « کدوم بازیکن خوب بود که ربیع خواه ویا ماهینی خوب نیودن؟
  از ملت و جامعه گفتین؟ بله و این جامعه را امثال شما نویسندگان بیشتر گرفتار همین سفید و سیاهی کردن ..خود شما هنوز نتونستین خاکستری باشی!! و نمونه آن کینه ای که از علی کریمی داری و حتی حاضر نشدی برای قسمتهای مثبت اعتراضات کریمی را اکثریت قریب به اتفاق مردم از ورزشکار گرفته تا هنرمند و مردم عادی و...مثبت گونه نظر بدی!! بعد شما برای نیش مجدد خودتون به برانکو از فرصت استفاده میکنی واز سیاه وسفید بودن جامعه مینویسی؟ یادتونه زمانی عباس کارگر نامی در پرسپولیس بود؟ یادتونه امثال شماها دقیقا وضعیتی که الان برای ربیع خواه ساختید را آنزمان هم در مورد کارگز «درست کردید؟
  و اما در مورد پروین..جناب بهروش.هرکسی ندونه ( که اتفاقا بندرت کسی خبر داره ) شما خوب میدونید که چرا پروین بیکباره گرفتار چنین شکستی شد..فقط اشاره کوچکی میکنم که خوب یادتون بیاد..بعد از قهرمانی ایران در بازیهای اسیایی و جشن قهرمانی در سالن 12 هزار نفری و استقبال بینظیر و شعارهایی همچون صل علی محمد « رهبر ما خوش آمد که با ورود پروین به سالن اتفاق افتاد و سپس نیمه شب همان شب و اتفاقی که برای پروین افتاد!!!!؟؟؟
  پروین زیادی گنده شده بود و هواخواه زیادی داشت..پروین باید کله پا میشد که صد البته بنفعش شد « وگرنه الان در میان ما نبود!!!
 • سیاوش توانا
  سیاوش توانا :
  من فقط میفهمم قیمت ستارهرا با دیگر بازیکنان نمیسنجند با ستاره ها قیاس میشود ، فکر کنم فردوسی پور خوشحال است ، یک ستاره دیگر و در این فصول سترون از ستاره تنها ستاره پرسپولیس ، و شاید لیگ ایران آنکه فعلا 15 امتیاز زمان او هنوز قدرت بالا نگه دارنده مان در جدول است یعنی مهدی طارمی را نداریم و نداشتیم که دربی بی ستاره مثل جیوه با یک تلنگر به سمت آبی رفت ، بله ، ستاره است که یک تنه تغییر میآورد و یا قدرت بلامنازعی که تیمی را در اوج نگه دارد ، آقای مدیر خوشحال باش که روحمان را به ششصد هزار دلار فروختی ! بازیهایش را در قطر ببین و به عضو مادام العمر هیأت مدیره بگو تیم باید باشگاه داشته باشد درست ولی تیمی کشوری یا حتی قاره ای یک ستاره هم میخواهد ، آلن ویتل را یادت است ؟؟؟
 • دارا توانمند
  دارا توانمند :
  مدیر تیم مشکل داره یا اون
  به این 3 سال که در پرسپولیس بود یه نگاه بکن
  با هر مدیریتی این اقا فقط میخواست یه روز بره کویت یه روز اروپا یه روز قطر مشکل از این آقا بود
  اگر ته دلش به این تیم و هوادارانش تعصبی داشت نه جایی میرفت نه در برنامه ظالم کیروشی پور علیه پرسپولیس صحبتی میکرد
  طوری از این اقا تعریف میکنی انگار همیشه با این اقا برنده بودیم ،خیر چه بازی ها که با موقعیت خرابکردن های ایشون مساوی شد یا باختیم
  هیچ هواداری دلتنگ این اقا نمیشه

  ما علی علیپور داریم که تا اینجای فصل بیشتر و با صلابت بوده
 • کسری فیروزی
  کسری فیروزی :
  دقیقا یادم سال 80 بخاطر اعتراض نسبت به بازی پرسپولیس دربرابر،پاس چه جوری سرم ریختند و با کمک دوستانم از دست فداییان پروین فرار کردم و از اون تاریخ دیگه به جایگاه 36 نرفتم و همون طرفداران،در سال 84 با علی آقا چه ها که نکردند !!!!!!!!

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل پدیده کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی مسجد سلیمان
داور مسابقه :
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
(3)1 - (1)1
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن