ویکتوری بت
آماتورها علیه پرسپولیس

آماتورها علیه پرسپولیس

یک- پرسپولیس بزرگترین ضربه را قبل از داربی تهران، از ناحیه مصدومیت و غیبت وحید امیری خورد. ستاره سابق نفت، تا اینجای فصل نیمی از گل های کم شمار پرسپولیس را زد... 4 out of 5 based on 25 ratings.

آماتورها علیه پرسپولیس

نويسنده : رسول بهروش 7 اظهار نظر بازدید [ 5125 ] یکشنبه, 28 شهریور 1395
:: مقالات
آماتورها علیه پرسپولیس

یک- پرسپولیس بزرگترین ضربه را قبل از داربی تهران، از ناحیه مصدومیت و غیبت وحید امیری خورد. ستاره سابق نفت، تا اینجای فصل نیمی از گل های کم شمار پرسپولیس را زد...

ارتش سرخ دات كام :

یک- پرسپولیس بزرگترین ضربه را قبل از داربی تهران، از ناحیه مصدومیت و غیبت وحید امیری خورد. ستاره سابق نفت، تا اینجای فصل نیمی از گل های کم شمار پرسپولیس را زده و حضور موثری در حملات این تیم داشته است. او اما بازی با استقلال را از دست داد تا برانکو عملا هیچ گزینه تعویض اثرگذاری در فاز هجومی نداشته باشد. غیبت وحید امیری باعث شد پرسپولیس فقط یک پلن در خط حمله داشته باشد و در صورت به بن بست رسیدن نقشه های ابتدای بازی، نتواند پلن دومش را آزمایش کند. نکته بحث برانگیزتر اما به شیوه مصدومیت امیری مربوط می شود.

او در دقایق آغازین بازی با چین آسیب دید، اما به گفته خودش نخواست تعویض کی روش را بسوزاند و بیشتر از یک نیمه با پای آسیب دیده به بازی ادامه داد! این اوج آماتوربازی یک فوتبالیست برجسته ایرانی است که به وضوح خلأ کار آکادمیک و آموزش سیستماتیک را فریاد می زند. امیری بازیکن خوب، باشخصیت و خوش قلبی است، اما برای موفقیت در فوتبال حرفه ای فقط همین ویژگی ها کافی نیست. در کنار تمام اینها باید باهوش و موقعیت سنج هم بود. امیری با کار ناشیانه ای که در چین انجام داد، هم به منافع تیم ملی ضربه زد و هم مصالح پرسپولیس را به عنوان باشگاهی که از آن دستمزد می گیرد به خطر انداخت.

وحید در شن یانگ جزو ضعیف ترین نفرات تیم ملی بود و شاید اگر زودتر مساله آسیب دیدگی اش را با کادرفنی در میان می گذاشت، مثلا مهدی ترابی آماده می توانست به جای او وارد زمین شود و به مراتب مثمرثمرتر باشد. حتی کریس رونالدو هم در فینال یورو پس از اینکه متوجه شد حقیقتا قادر به ادامه بازی نیست، بعد از چند مرحله مقاومت از زمین بیرون رفت تا یک «سرباز جنگی» جای او را بگیرد. با این وجود فوتبالیست آماتور ما، هم به تیم ملی ضربه می زند و هم آینده خودش را به خطر می اندازد.

پرسپولیس هم که چندصد میلیون پول به امیری می دهد تا بیشترین استفاده را در مسابقاتی مثل نبرد با تراکتورسازی و استقلال از او ببرد، در هر دو مسابقه ستاره اش را از دست می دهد. باز جای شکرش باقی است که در این غائله، حداقل برانکو حرفه ای گری کرد و با عدم اصرار روی رساندن امیری به داربی، سلامتی او را برای ادامه حضور در پرسپولیس و تیم ملی به خطر نینداخت.

دو- مساله فنی بزرگ پرسپولیس در بازی با استقلال، عدم حضور رامین رضاییان در میدان بود. جناح چپ سرخ ها به خاطر اصرار عجیب برانکو روی استفاده از محسن ربیع خواه، عملا در فاز هجومی تعطیل شده و حرفی برای گفتن ندارد. در سمت راست هم بازی گرفتن از حسین ماهینی با خصوصیات تدافعی بسیار بیشتر نسبت به رضاییان، تقریبا همین شرایط را ایجاد کرده است. به این ترتیب عجیب نیست که قدرت هجومی قرمزها نسبت به فصل قبل به شکل فاحشی افت کرده است. اما اینکه چرا رامین بازی نمی کند، حکایت «خون دل» است.

او، مهدی طارمی ناآماده و خانواده بزرگ پرسپولیس هنوز دارند تاوان تصمیم اشتباه و حیرت انگیزی را می دهند که ابتدای فصل توسط این دو بازیکن اتخاذ شد. اگر آنها در آن زمان به جای پیچاندن باشگاه و حضور در ترکیه سر جای شان باقی می ماندند، سر وقت تمرین می کردند و مثل بقیه در خدمت مربی می بودند، الان هم از نظر فنی در وضع بسیار بهتری بودند و هم پایگاه به مراتب مناسب تری نزد برانکو و هواداران داشتند. در آن صورت پرسپولیس و تیم ملی به طور همزمان می توانستند از آمادگی و اعتمادبه نفس این دو بازیکن بهره ببرند، اما سنگی که رامین و رفیق شفیق اش ته چاه انداختند، هنوز به طور کامل بیرون نیامده؛ صد افسوس!

سه- ساسان انصاری در بازگشت به فولاد، دو گل حساس برای این تیم زده و آنها را از کف، تارتبه دهم جدول بالا کشانده است. البته که فولاد جزو محترم ترین تیم های ایران است و سزاوار است که همیشه شرایط خوبی در جدول داشته باشد. با این وجود انصاری ابتدای فصل از دوران حضور در این تیم عبور کرده و در تصمیمی مهم به پرسپولیس پیوسته بود. در عین حال باعث اندوه فراوان است که این بازیکن حداقل برای نیم فصل تاب ایستادن پای تصمیمش را نداشت و بعد از فقط چهار بازی نیمکت نشینی، به سرعت ساکش را جمع کرد و به تیم کوچکش برگشت.

اگر انصاری در پرسپولیس مانده بود، همین حالا با توجه به مصدومیت امیری می توانست در بازی با تراکتور و استقلال شانس حضور پررنگ و شاید حتی فیکس را در ترکیب سرخپوشان پیدا کند، اما او اهل رقابت نبود و به جایی برگشت که جایگاه ثابتش تضمین شده باشد؛ تیمی که سال گذشته در آن 10گل زد و 6پاس گل داد، اما هیچ قله ای را فتح نکرد.

در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست، اما به احتمال فراوان فولاد سعداوی در پایان فصل در بهترین حالت ممکن تیمی معلق در میانه های جدول خواهد بود و در این شرایط، چه سرنوشتی می تواند در انتظار بهترین بازیکن چنینی تیمی باشد؟ حضور فیکس در تیم ملی؟ رسیدن به بوندس لیگا و لالیگا؟ ساسان باید روزی از فولاد می کند و به پرسپولیس می آمد تا شاید روزی از این تیم هم بکند و به اروپا برود، اما وقتی ستاره لیگ برتری ایران برای تصمیم خودش هم حداقلی از اعتبار را قائل نیست، چه می توان کرد؟

او در پایان هفته چهارم در حالی پرسپولیس را رها کرد که پنجره نقل وانتقالات نیم فصل در انتهای هفته پانزدهم گشوده می شود. فقط 11بازی صبوری لازم بود تا بزرگترین تصمیم حرفه ای ساسان در عمرش کمی دقیق تر محک بخورد، اما او بردبار نبود.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
ویکتوری بت 728
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • هومن دلانهومن دلان :
  دوشنبه, 29 شهریور 1395 - 03:32 قبل از ظهر

  بچه ها خوبی بدی دیدید حلال کنید...من دیگه رفتم جای من اینجا نیست!
  من همیشه هم گفتم هیچ سگی نبودم و هیچی ام از فوتبال سرم نمیشه ولی اونقدر سرم میشه که بزرگتر از برانکو مربی نداریم تو آسیا!
  من و 4-5 نفر دیگه بعد دربی شدیم آدم بده و کیسه کش و....
  حالا اینا خوبه ولی بیای تو پروفایله هم تیمیت دری وری بگی قابل تحمل نیست!!
  جرمم حمایت تمام و کمال از برانکوعه؟؟پس نوشششششش جونمه جزای جرمم!!
  کسایی که تا پنجشنبه برانکو برانکو میکردن الان بیچارش کردن!!متاسفانه خیلیییییییییییییییا فقط نوک بینیشونو میبینن و هیچ درکی از فوتبال و لیگ ایران ندارن!!
  من همچین هوادارای دورنگ و ریاکاری رو که واسه 4 تا مثبت انتقادای صدمن یه غاز میکنن!توهین میکنن!به مربیمون میگن دلال!و...رو برادر خودم نمیدونم!!
  جالب اینجاست بزرگترای سایتم که ادعاشون میشد ما درک فوتبالی داریم همرنگ جماعت شدن!!!!!
  خره من یه نفر از کره گی دم نداشت!!هزارتا تحلیل و تفسیر منطقی و کارشناسانه واسه این جماعت بیاری بازم میگن رضاییان و آرام طبع باید فیکس دربی بازی میکرن و 7 تا میزدیم!!حالا که نزدیم برانکو بره گمشه همون دایی و استیلی و درخشان برگردن!
  لیاقت این جماعت حذب باد همون علی داییه که........لیاقتشون همون حمید استیلیه که........
  بیخیال....بچه ها ته جدولو بیشتره صدر دوس دارن!!!اسمشونم میزارن پرسپولیسی!!!!!!!
  نرودو میخ آهنین درسنگ!وقتی تیم صدر جدولو هوادامون دارن میکوبن اونم موقع بازی بزرگ و فوق العاده سخت با سپاهان!من خودمو جزو این هوادارا نمیدونم!
  اگه این تعصبه که انتظارتون اینه هر بازی 10 گل بزنیم من بی تعصب ترین آدم دنیام!!!
  ولی اون لحظه ای که ((جام قهرمانی)) رو دیدید تو دستای کاپیتان سیدجلال میام سلامتون میکنم!!
  خوب هواداریتونو ثابت کرید...جماعت حزب بادی که تا دیروز به رامین رضاییان فحش ناموسی میدادن الان شدن مدعی که چرا فیکس بازی نکرد!!!
  موقع قهرمانی این تیم بی نظیره برانکو که اگر سنگم از آسمون بباره قهرمان میشه!میام و این روزا رو که صدر جدول بودیم و شماها به برانکو پروفسور فوتبال!((نقد فنی!!!!!خخخخ!!)) و بی احترامی کردید رو یادتون میارم!!طرف 12 سالشه از برانکو پروفسور فوتبال ایراد فنی(!) میگیره!!!
  خوبی بدی از ما دیدین ترو به امام حسین حلال کنید...
  خدا نگهدارتون تا بعد از بالا برن جام ان شا الله توسط سید جلال.

 • محسن جعفریمحسن جعفری :
  دوشنبه, 29 شهریور 1395 - 02:36 بعد از ظهر

  ولی امیری حقش نیست در کنار این دو باشه انتقاد از امیری یکم بی انصافیه

 • مرتضی پرسپولیسیمرتضی پرسپولیسی :
  سه شنبه, 30 شهریور 1395 - 10:13 بعد از ظهر

  اتفاقا امیری بزرگترین ظلم رو هم به تیم ملی و هم پرسپولیس کرد! و اتفاقا ماجرای ساسان مقصرش همون طرز فکریه که بنسون گلزن رو بیرون میکنه! همون که نورالهی رو که بی شک آماده ترین بازیکن تمریناته رو رو نیمکت میذاره و از وجود دوسه بی خاصیت در ترکیب ثابت استفاده میکنه! وقتی هوادار هیچ اعتراضی به این مسایل نکنه شخص مسئول بیشتر در اشتباه خودش غرق میشه

 • مرتضی پرسپولیسیمرتضی پرسپولیسی :
  سه شنبه, 30 شهریور 1395 - 10:18 بعد از ظهر

  داداش هومن شما از انتقاد به برانکو ناراحتی؟ کدوم هوادار گفته برانکو بره؟! اگه دوستدار پرسپولیسی باید اشتباهات "غیرخدا" رو بلندتر از دوستانی که خطاب کردی صدا کنی! ولی اگه دوست داری کسی به اشتباهات مربیان ایراد نگیره به تعصبت هم ایراد وارده! کسی که به پدرش انتقاد داره خواهان رفتنش نیست! خواهان رفع اشتباهشه!

 • محسن فهیممحسن فهیم :
  چهارشنبه, 31 شهریور 1395 - 06:17 قبل از ظهر

  برگشتن طارمی علی رغم ناآماده بودنش خوب بود ولی برگشتن رضائیان با توجه به اینکه توی پستش دوتا بازیکن داشتیم و برانکو هم مخالف بود اشتباه بود. حتی بخاطر رضائیان هم بود که مدیران باشگاه براحتی رضایتنامه ساسان را دادند. ضمن اینکه ساسان انصاری بخاطر 300 میلیون قرارداد بیشتر با فولاد رفت نه صرفاً نیمکت نشینی و این بازیکن شرایط تیم بزرگ را درک نکرده بود. حرکت اصلی آماتوری را باشگاه با حمایت برخی هواداران انجام داد که ساسان را دادند رفت و رضائیانی را برگردوندند که دیدیم با چه ناجوانمردی رفت در حالی که توی پستش دوتا بازیکن داریم. خیلی راحت هم میگن پستش را عوض کن یه حرکت اماتوری دیگه. آماتوری تر اینکه برای سرمربی هم تعیین تکلیف می کنند که چرا بازی نمیکنه!!؟

 • سعید صحنهسعید صحنه :
  چهارشنبه, 31 شهریور 1395 - 01:20 بعد از ظهر

  درکت میکنم اقای هومن دلان.ما از این جماعت بی مغز که بی خود و بی جهت دارن از برانکو انتقاد میکنند خون دلها خورده ایم.کاملا با مطلب سایت موافقم.امیری بد جور به ما ضربه زد

 • ایبو صامتایبو صامت :
  یکشنبه, 4 مهر 1395 - 11:45 قبل از ظهر

  اقای دلان
  مشکل اینه که هوادارجایگاه خودشونمیشناسه
  وظیفه هوادارحمایت ازتیمه .جردادن گلوروی سکوهاست
  متاسفانه هوادارای مامیخواند درباره ادنج تیم هم نظربدهند
  طرق نشسته توی خونه ش ازهیچ چیزی هم خبرنداره(بی دانشی فوتبالی ش هم حالاهیچ).زرهم میزنه که فلانی چرابازی نمیکنه وبهمان بازی میکنه؟
  کسی هم نیست که بگه داداش به توچه ؟اگرمربی بخواهدبانظرمن وشماتیکیب بچینه که شدنی نیست
  سی میلیون هوادارمی تونندحدودا50 -60 ترکیب مختلف پیشنهادکنندکه اجرای آن هاعملا ممکن نیست
  پس بایدبه یک نفراعتمادکنیم
  واین یک نفرچه کسی می تواندباشدبهترازبرانکوکه کارس رادیده ایم وبعدسالها اقتداررابه پرسپولیس برگردانده است؟
  باشید آقای دلان
  باشیدکه ازنظرات شما استفاده کنیم
  عرصه رابه آدم هاب کم سوادترنسپارید

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب