پرسپولیس برانکو پیدا شد

پرسپولیس برانکو پیدا شد

شاید باید اذعان داشت که در بین 7 بازی که پرسپولیس در فصل جدید انجام داده است بازی این تیم در برابر سپاهان بهترین بازی این تیم بوده است که البته زدن سه گل در ز... 5 out of 5 based on 26 ratings.

پرسپولیس برانکو پیدا شد

نويسنده : تورج عاطف 3 اظهار نظر بازدید [ 4907 ] چهارشنبه, 31 شهریور 1395
:: مقالات
پرسپولیس برانکو پیدا شد

شاید باید اذعان داشت که در بین 7 بازی که پرسپولیس در فصل جدید انجام داده است بازی این تیم در برابر سپاهان بهترین بازی این تیم بوده است که البته زدن سه گل در ز...

ارتش سرخ دات كام :

شاید باید اذعان داشت که در بین 7 بازی که پرسپولیس در فصل جدید انجام داده است بازی این تیم در برابر سپاهان بهترین بازی این تیم بوده است که البته زدن سه گل در زمین حریفی چون سپاهان مصداق این مسئله است که پرسپولیس یکی از بهترین بازیهای خودش را انجام داده است. بد نیست نگاهی به داشته و نداشته های پرسپولیس دراین بازی بیافکنم.

1/ پرسپولیس در این بازی راس نزدیک به خط دفاعی خودش یعنی کمال کامیابی نیا را نداشت و بجای او از احمد نورالهی استفاده می کرد.

2/ پرسپولیس فرشاد احمدزاده بازیکن تکنیکی اش را در این بازی نداشت و چون بازی در برابر استقلال امید عالیشاه را به جناح راست خود برد.

3/ پرسپولیس در این بازی وحید امیری را داشت بازیکنی که در پست بال چپ بازی می کرد و به طور هم زمان از طارمی و علیپور و امیری استفاده کرد.

4/ پرسپولیس سومین بازی بود که پشت سر هم بازی می کرد و از وقفه ای که تمرینات تیم ملی برای این تیم ایجاد کرده بود رهائی پیدا کرد. اتفاقی که باز هم قرار است برای پرسپولیس بیفتد و آن ضرباهنگ و یا بقولی ریتم بازی پرسپولیس دچار وقفه بشود.

5/اما شاید باید گفت که پرسپولیس در این بازی برای اولین باز در این فصل گلی زد و
نتوانست از آن حراست کند و مجبور شد که بار دیگر به میدان رود و پیروزی را دشت کند. این تصمیم و این عزم برای پرسپولیس نشانه بزرگی داشت .برانکو ایوانکوویچ که در هفته های اخیر بی شباهت به سرمربی اسبق تیم ملی نشده بود یک برانکو دیگر بود. برانکوئی که در پرسپولیس آن را شناختیم برانکوئی که شجاع است و حمله می کند و قصد دفاعی بازی کردن ندارد آن گونه که در بازی در برابر سایپا و صبا و گسترش بود.

6/ پرسپولیس بازیکنان درخشان خود در فصل پیش را پیدا کرد. مهدی طارمی و علیپور در بازی در برابر سپاهان همان زوج مخوف فصل پیشین بودند که در کنارشان بازیکنانی چون عالیشاه از سمت راست و امیری از سمت چپ را می دیدند و ژنرال پاسوری چون محسن  مسلمان که به تیم نظم می داد و با پاسهای خودش حرکات را از دو طرف سامان می داد. پرسپولیس در این بازی حرکات ترکیبی زیادی در کناره های زمین انجام داد و مهدی طارمی کار خود را کرد او امید اول گل زنی شد. پرسپولیس سه گل زد و این سه گل بسیار به شرایط روحی تیم کمک کرد اما بی انصافی است که از شرایط تدافعی تیم نگوئیم.

1/ سوال اول از کارلوس کی روش است آیا باز هم او ورویا غفوری را به حسین ماهینی ترجیح خواهد داد؟ حسین ماهینی بارها در این بازی با درخشش فوق العاده خود عرصه را برای مردانی چون مهرداد محمدی و احسان حاج صفی تنگ کرد. حسین ماهینی در  اینبازی یکی از بهترین ها بود و به خوبی نشان داد که چرا برانکو تمایلی برای استفاده از رضائیان ندارد. زوج ماهینی و عالیشاه در این بازی بر خلاف دربی بسیار عالی کار کردند.

2/ پرسپولیس در عمق دفاعی دو مهره عالی داشت. به اول فصل برمی گردیم سپاهان با کارشکنی هائی مانع از حضور شجاع خلیل زاده در پرسپولیس شد و کولیوالی بازیکنی بود که با ویسی به اصفهان آمد. نگاهی و مقایسه بین زوج کولیوالی و خلیل زاده با سیدجلال و انصاری بیاندازیم تا متوجه شویم مرد کروات پرسپولیس بی دلیل بی دغدغه در عدم جذب خلیل زاده نبود.

3/ در دفاع چپ ربیع خواه روز بهتری را گذراند. البته باید بگوئیم گل سپاهان از جناح او آغاز شد و محمد انصاری که برای پر کردن جای او به کناره ها کشیده شده بود سید جلال را تنها به مصاف احسان حاج صفی فرستاد و آن شوت تماشائی که چون شوت عالیشاه زیبا بود  از اتفاق هائی بود که در فوتبال ما بسیار کم رخ می دهند. البته این مسئله را باید اضافه کرد. نفوذهای وحید امیری که هنوز وحید امیری قبل از بازیهای تیم ملی نبود در این مسئله بی تاثیر نبود.

4/ پرسپولیس در میانه میدان احمد نورالهی را داشت بازیکنی که هنوز با آن چه از او می شناختیم فاصله دارد. اما شاید برانکو بتواند با استفاده از تغییر تاکتیک عمومی تیم در برخی مسابقات و استفاده همزمان از دو هافبک تدافعی هم میانه پرسپولیس را پر تعداد تر کند هم فشار را از خط دفاع پرسپولیس بردارد. در این بازی چون بسیاری از بازی ها دیدیم استفاده از تک هافبک دفاعی نیاز به همکاری بالاتر هافبکهای جلوتر هستند که ضعف قدرت بدنی عالیشاه و مسلمان و احمدزاده فضای زیادی به کامیابی نیا و یا نورالهی می آورد. پرسپولیس اگر از وحید امیری در نقش وینگر استفاده کند و عالیشاه را به سمت راست ببرد با استفاده همزمان از نورالهی و کامیابی نیا فرصت را از حریفان می گیرد و اجازه می دهد. انرژی کمتری از مسلمان و عالیشاه و مسلمان در شرکت در کارهای تدافعی گرفته شود و مردانی چون علیپور و پریموف می توانند در هنگام خستگی تیم مقابل به میدان آمده و سیستم ما را با مهاجمین بیشتر بسازند.

5/ مهمترین اتفاق این بازی استفاده و فرصتی بود که پرسپولیس به دو جوان داد. محرمی نشان داد که می تواند در روزهای آتی به کمک سرخ ها بیشتر بیاید و این مسئله روزهای سخت تری برای رامین رضائیان می سازد.

6/ برانکو در این بازی هم به رضائیان فرصت بازی نداد که البته دلایل کاملا فنی داشت و همه دیدیدم عالیشاه و محرمی بسیار آماده تر از او بودند.

پرسپولیس 15 امتیازه شد و در سه دربی بزرگش که دو تای آنها خارج خانه بود و با تیمی که یک ماه دور هم نبودند توانست 5 امتیاز از 9 امتیاز ممکن را ببرد و این نشانه های خوبی برای برانکو است که قصد قهرمانی دارد و به نظر می آید پرسپولیس ایده آل برانکو پیدا شده است.


مرتبط با موضوع
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • سهیل شکیباسهیل شکیبا :
  چهارشنبه, 31 شهریور 1395 - 10:21 بعد از ظهر

  واقعا متاسفم واسه ((موزاییکیه به اصطلاح حرفه ای)) که داره آبروی فوتبال ما رو میبره!!!
  و داره به فوتبال ایران توهین میکنه!!
  آخه این چه وضعشه؟؟تا تیم راه میافته 1 ماه لیگو تعطیل میکنن!!
  که آخرشم کارلوس جون میره دفاع کنه و ضد حمله بزنه!!خب این دیگه 1 ماه تمرین نمیخواد!!!
  مگه ما بار اولمونه تیم ملی رو میبینیم؟؟؟یعنی انقدر کند ذهنیم که قبل از کیروش رو به یاد نداشته باشیم؟؟
  تمام مربی های تیمای ملی موفق میزارن لیگشون پویا باشه و اسکلت تیم ملی رو با توجه به کمبود زمانه فیفا دی تو باشگاهها بسازن!!
  خو آقای کارلوس حرفه ای!یه کم فوتبال آلمان رو نگاه کن!اسکلت اصلی تیمو توی لیگشون تو تیمای بایرن و دورتموند آماده بازی میکنن!!
  یا اسپانیا!!!تو بارسا و رعال.و تیمای دیگه...
  این چه حرفه ای گری ایه؟؟؟
  بابا ایها الناس هیچ باشگاهی تو دنیا!!بازیکناشو به جز فیفا دی به تیمهای ملیشون نمیده!!و اصن چیزی به نام سازمان لیگ ندارن که بخوان لیگو تعطیل کنن!!
  یه فدراسیون دارن و یه قانون!!
  بازیهای باشگاهی همه ی دنیا توسط ((فیفا)) توی روزهای معروف به(فیفا دی) تعطیل میشه و بازیکنا میتونن به تیمهای ملیشون ملحق بشن!!
  این آقا داره به ما ایرانیا توهین میکنه!!
  والا علی کریمی مرده مرد!!که لااقل زبونه ما هواداراس که حرفمون به جایی نمیرسه!
  تیممون تازه بازیهای سختش تموم شده و راه افتادیم و تازه بعد 7 هفته توی سرازیری لیگ قرار گرفتیم و باید تمام امتیازاتو درو کنیم فرتی لیگو تعطیل میکنن!!
  این چه فوتبالیه؟؟؟؟؟!!!!
  اصن بازیکنای بیچاره چه گناهی کردن باید سالی 20 بار بدنسازی کنن؟؟
  بعد کافیه پرسپولیس بعد تعطیلات یدونه مساوی بیاره!!دیگه واویلا!!!هوادارای عزیز همه چیزو میشکنن رو سر پروفسور!
  جمعش کنید بابا این فوتبال مسخره ایرانو آقای تاج و ...

 • amin esfandiariamin esfandiari :
  چهارشنبه, 31 شهریور 1395 - 10:31 بعد از ظهر

  انشالله با همین روند پیش بریم قهرمانیم
  فقط بازیکنامون نباید بعد از جلو افتادن سیر بشن این بازی واقعا میتونستیم بیشتر از 4 تا بزنیم ولی صد حیف که قدر موقعیت ها رو نمیدونن
  امسال دفاع تیم عالیه با تدبیر برانکو اگر مشکل گلزنی حل بشه میتونیم تو آسیا حداقل حرف واسه گفتن داشته باشیم

 • آقای فیروزجاهآقای فیروزجاه :
  پنجشنبه, 1 مهر 1395 - 04:49 قبل از ظهر

  خیلی وقته که یه بازیکنمون هتریک نکرده
  حیف شد اون توپ طارمی گل نشد

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب