پیش بینی بت 940
ویکتوری بت
ارزیابی بازیکنان پرسپولیس برابر سپاهان

ارزیابی بازیکنان پرسپولیس برابر سپاهان

پرسپولیس بعد از هفته ها در یک دیدار جذاب و دیدنی موفق شد سپاهان را در اصفهان با سه گل شکست دهد تا بار دیگر چهره مدعی به خود گیرد. بعد از دو تساوی ملال آور سرخ... 5 out of 5 based on 9 ratings.

ارزیابی بازیکنان پرسپولیس برابر سپاهان

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 2 اظهار نظر بازدید [ 8532 ] جمعه, 2 مهر 1395
:: خبر ویژه
ارزیابی بازیکنان پرسپولیس برابر سپاهان

پرسپولیس بعد از هفته ها در یک دیدار جذاب و دیدنی موفق شد سپاهان را در اصفهان با سه گل شکست دهد تا بار دیگر چهره مدعی به خود گیرد. بعد از دو تساوی ملال آور سرخ...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس بعد از هفته ها در یک دیدار جذاب و دیدنی موفق شد سپاهان را در اصفهان با سه گل شکست دهد تا بار دیگر چهره مدعی به خود گیرد.

بعد از دو تساوی ملال آور سرخپوشان برابر تراکتورسازی و استقلال، انتظار می رفت آنها در خوان سوم خود نیز در تقابل با تیم های مدعی به مشکل بربخورند اما برانکو ایوانکوویچ که در این بازی نیز دو بازیکن تاثیرگزار خود – احمدزاده و کامیابی نیا- را در اختیار نداشت، موفق شد با سه گل از اصفهان بازگردد تا بعد از مدت ها شیرین ترین برد را به نام این تیم کند.

علیرضا بیرانوند؛ مطمئن و ناراضی
دروازه بان شماره یک فعلی پرسپولیس و تیم ملی بعد از مدت ها دروازه اش را مقابل شوت احسان حاج صفی باز شده دید تا رکوردهایش تداوم نداشته باشد. در روزی که عبدالله ویسی تمام حمله وران خود را در باکس پرسپولیس قرار داده بود بیرانوند خوش شانس بود که تمام مدافعان این تیم در بهترین شرایط خود قرار داشتند. او البته بارها با قطع موقعیت حریف و البته شروع مجددهای فوق العاده اش تاثیرگزاری اش را به نمایش گذاشت.

سیدجلال حسینی؛ رهبری فوق العاده
پرسپولیس تنها دو گل در هفت بازی اخیر دریافت کرده تا فاصله زیادی با فصل گذشته از نظر بیلان گل دریافتی داشته باشد و در این بین می توان نقش سیدجلال حسینی را در این اتفاق انکار ناپذیر دانست. سیدجلال حسینی با توجه به زوج بی تجربه اش در این پست و تغییرات 100 درصدی ساختار دفاعی این تیم توانسته از تجربه بالای خود برای نظم دفاعی و رهبری تیمش به خوبی استفاده کند و همه را به تحسین واداشته است. او در برابر سپاهان نیز هم در کارهای تدافعی و هم نبردهای فیزیکی توانست روز پرفروغی را برابر سپاهان پشت سر بگذارد.

محمد انصاری؛ خوب و خوب تر
هر چه از بازی های لیگ برتر می گذرد مدافع چپ سابق سرخپوشان بیشتر در دفاع میانی جا افتاده و تاثیرگزارتر ظاهر می شود. شاید تنها ایراد او را در این روزها بتوان به مساله عدم خارج شدن او از فضای بازی در دفاع چپ عنوان کرد، جایی که او همچنان در دفع توپ و ضرباتش صلابت یک مدافع میانی را به جا نمی گذارد. شاید اگر او در هنگام پیش از گل سپاهانی ها ضربه بهتری به توپ می زد، پرسپولیس همچنان به رکورد گل نخوردن هایش ادامه می داد اما تقابل برابر محمدی، بهزاد کریمی، هنریکه و حاج صفی روز موفقی را برای او به همراه داشت و در نبردهای تک به تک غالبا موفق خارج شد.

حسین ماهینی؛ همچنان قابل اعتماد
با عملکردی که حسین ماهینی از خود در دفاع راست به جا گذاشته، کمتر کسی در شرایط فعلی به حضور رامین رضاییان در این جناح می اندیشد. خصوصا در روزهایی که حمله وران پرسپولیس کم اشتباه تر از همیشه توپ ها را به هدف می رسانند و وظیفه خط دفاعی را سخت تر می کند. او در دیدار با سپاهان ضمن دفع دو توپ خطرناک زردپوشان و تکلی دیدنی روی شوت هنریکه ناجی سرخپوشان شد و باتجربه بالایش توانست جناح چپ سپاهانی ها را بی اثر کند. با بازگشت ماهینی به نظر می رسد در تیم ملی هم کی روش کار سختی برای انتخاب نفر اصلی خود خواهد داشت.

محسن ربیع خواه؛ نیازمند به اعتمادبنفس
پیش از آغاز مسابقات کمتر کسی تصور می کرد این بازیکن موفق به حضور در ترکیب اصلی سرخپوشان شود و هر هفته هم جای او در ترکیب احتمالی با نام های بزرگتر پوشیده می شد اما اعتماد و اعتقاد برانکو باعث شده تا اکنون 630 دقیقه بازی در جناح چپ سرخپوشان را به نام خود کند. عدم حضور در فاز تهاجمی و نداشتن اعتمادبنفس کافی دو فاکتوری است که ربیع خواه در شرایط فعلی با فقر شدیدی از آن برخوردار است. او البته برابر سپاهان اجازه خودنمایی به عناصر سمت راست را نداد تا ویسی بازیکنانش را مجبور به دور زدن و تغییر جریان بازی کند و از نظر دفاعی یکی از خوب های پرسپولیس محسوب می شد.

احمد نوراللهی؛  امیدوار به آینده
شماره هشت سرخپوشان بعد از هفته ها و در غیاب کامیابی نیا فرصت حضور در ترکیب اصلی را به دست آورد و جدال سختی را نیز مقابل نویدکیا و دیگر عناصر خط میانی پشت سر گذاشت. سرعت بالا و پاسکاری مناسب از سوی این بازیکن باعث شد تا برانکو به این بازیکن هم امیدوار باشد  نوراللهی یک فرصت خوب نیز از ضربه ایستگاهی به دست آورد که آن را با فاصله کمی به بیرون زد.

محسن مسلمان؛ پاسور و دونده

هرچند از بازی های فوق العاده فصل گذشته اش فاصله گرفته و آن را به دلیل بدنسازی های پرفشار و متعدد در فصل جاری می داند اما او برابر سپاهان نیز بار دیگر با استفاده از عنصر دوندگی و پاسوری روز خوبی را پشت سر گذاشت. پاس های مختص به این بازیکن با بیرون پا و اورلپ های پیاپی با هم تیمی هایش بارها موقعیت های خوبی برای شاگردان برانکو ایجاد کرد. مسلمان که همچنان امیدوار به حضور در تیم ملی است در این بازی و با توجه به غیبت دو تن از تفنگدارانش – کامیابی نیا و احمدزاده- تلاش بیشتری از خود به جا گذاشت و جزو 6 بازیکن برتر تیمش محسوب می شد.

امید عالیشاه – بازگشت آقای پاس
وینگر راست برانکو در این بازی که تمایل شدیدی برای تغییر فضا و حضور در پست دلخواهش داشت، بارها با فرار از جناح راست و چپ سپاهان برای خود و دیگر هم تیمی هایش فرصت سازی کرد. او با یک گل و یک پاس گل در کنار طارمی مرد اول این دیدار بود و البته نکته جالب توجه برای او باز شدن پایش بعد از هفت هفته به پاس گل و گل بود تا بار دیگر برای سپاهان خودنمایی کند. جالب اینکه هر دو حرکت موفق عالیشاه نیز از سمت چپ به ثمر رسید تا برانکو بابت تغییر جای او و امیری به فکر بیشتری نیاز داشته باشد.

وحید امیری- آقای خاص برانکو
برانکو ایوانکوویچ که از نیم فصل گذشته به دنبال جذب این بازیکن بود در این فصل به خواسته اش دست یافت. بعد از دو بازی بدون گل زده برای سرخپوشان که اتفاقا همراه با غیبت این بازیکن بود، او در حالی به ترکیب اضافه شد که در همان دقایق ابتدایی عطش خود را برای ثبت سومین گل فصل به نمایش گذاشت و اگر کمی دقت بیشتری چاشنی کار خود می کرد می توانست از پاس فوق العاده علیپور برای رسیدن به این خواسته استفاده کند. حضور این بازیکن در کنار طارمی، علیپور و عالیشاه باعث شد تا مدافعان سپاهان برای مهار مهاجم هدف پرسپولیس با مشکل بزرگی مواجه شوند و همین مساله را می توان در برد آنها تاثیرگزار دانست.

علی علیپور؛ اینبار در نقش پاسور
مهاجم شمالی پرسپولیس یکی از موفق ترین بازیکنان پرسپولیس در نبردهای هوایی و فیزیکی بین مهاجمان و مدافعان حریف بود تا روز سختی را خصوصا برابر شجاع خلیل زاده برای این بازیکن به وجود آورد. پیروزی در نبرد فیزیکی و تن به تن در صحنه گل دوم برابر شجاع خلیل زاده منجر به پاس طلایی او به مهدی طارمی شد و در صحنه گل سوم نیز با فریب خلیل زاده باعث شد تا توپ به آسانی به طارمی برسد و این مهاجم کار را تمام کند. او با یک پاس گل و جنگندگی بین مدافعان سپاهان در صورتی که امیری از پاس دیدنی اش می توانست استفاده کند، به جمع برترین بازیکنان پرسپولیس می توانست اضافه شود.

مهدی طارمی؛ بازگشت آقای گل
مهاجم جنوبی سرخپوشان در پایان بازی نیز با اعلام این نکته که عدم آمادگی اش در هفته های ابتدایی باعث شده تا نتواند روند خوبی را در هفته های ابتدایی پشت سر بگذارد، از آمادگی بالایش برای ادامه مسیر خبر داد. طارمی با دو گل زده که هر دوی آنها عامل پیروزی پرسپولیس محسوب می شود بار دیگر به مرد اول سرخپوشان تبدیل شد و البته نکته جالب توجه در مورد او را می توان به نشانه گیری های دقیقش مربوط دانست. جایی که او از سه فرصت ایده آل گلزنی دو گل به ثبت رساند و ضربه ایستگاهی تیمش را نیز با اختلاف کم به بیرون فرستاد تا نشان دهد بار دیگر به مهاجم فرصت طلب تبدیل شده است.


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • مهران حیدریمهران حیدری :
  جمعه, 2 مهر 1395 - 11:53 قبل از ظهر

  باید قبول کرد هر وقت احمد نورالهی تو زمین بوده تیممون هجومی تر کرده

 • هومن دلانهومن دلان :
  شنبه, 3 مهر 1395 - 04:08 قبل از ظهر

  سلام رفقای عزیز
  تحلیل فردیه نسبتا خوبی بود اما من میخوام تحلیل تیمی بکنم و تغییرات اروپاییه پرسپولیس!
  برانکو وقتی سرمربی تیم ملی شد به ترکیب تیم ملی دست نزد و همون 3 5 2 معروف بلاژویچ رو بازی کرد و نتیجه هم گرفت!
  (در صورتی که تو مسابقات بوسان که خودش سرمربی بود از سیستم 4 2 3 1 استفاده میکرد!)
  وقتی هاشمیانه آماده به تیم اضافه شد پروفسور انقلابی تو فوتبال ایران بعد از 20 30 سال که 3 5 2 تو ایران جا افتاده بود ایجاد کرد!!
  به چه صورت؟؟سیستم های 2فورواده به یه بازیکن مکمل و سرعتی تکنیکی احتیاج داره و یه گلزن حرفه ای و سانتر فوروارد!در صورتی که هم علی دایی هم هاشمیان سانتر فوروارد بودن و یکی از یکی بهتر!!!هیچ جوره تو 3 5 2 این زوج جواب نمیداد!اونایی که با ارنج ها آشنایی دارن میفهمن که من چی میگم!چون نمیخوام بحثو باز کنم و فقط میخوام هوش پروفسور رو گوشزد کنم!
  بالاخره پروفسور تصمیم نهاییشو گرفت و سیستم اصلی تیمو 4 4 2 کرد!اما نه 4 4 2 کلاسیک کمانی که اونزمان مد بود!!
  اومد 4 4 2 (باکس) بازی کرد!
  ایران تمام اون نفرات مورد نیاز سیستمشو داشت اما اونزمان دفاع چپ کلاسیکی وجود نداشت!!پس برانکو (مثل الان تو پرسپولیس) سمت چپو با یه بازیکن تخریبی بست مثل ستار زارع و نصرتی جوون!و به مهدوی کیا که پیستون راست بود تو دفاع راست بازی داد و دیدید که مهدی چکار کرد!
  متاسفانه توی جام جهانی (باکس تیم ملی به هم ریخت) با مصدوم شدنه ((شاه مهره های ی این سیستم)) یعنی ((علی آقا کریمی)) و ((مهدی مهدوی کیا)) برانکو تمام معادلاتش به هم خورد و بازیکنایی رو جایگزین کرد که نتونستن تو جام جهانی کارایی داشته باشن!و کلا سیستم تیم ملی دوباره 4 4 2 کمانی شد و ادامه اتفاقات که همه میدونن...
  اینا رو گفتم که بگم برانکو به حق (پروفسوره فوتباله) و هرررررررررر سیستمی رو میتونه به بهترین شکل توی تیم پیاده کنه!!
  یعنی یه مربیه ((وظیفه محور و تاکتیک محوره)) نه صرفا تاکتیک محور مث آقای ایکس که به جز 4 2 3 1 هیچی بلد نیست!!
  اولین بار سیسم نوین 4 4 2 الماس با (وظایف خاص) رو تو بزرگترین تیم کرواسی و یکی از بزرگترین تیمای جهان دیناموزاگرب پیاده کرد و 2 سال پیاپی با بهترین نتایج دینامو رو قهرمان کرد و به لیگ قهرمانان برد و سر اختلاف با مدیر باشگاه هیچوقت نتونست با تیمش تو جام باشگاهها بازی کنه!
  الان تو پرسپولیس با این سیستمه بی نقص کاری کرده که تو ایران هییییییچ تیمی نمیتونه جلوی پرسپولیس وایسه!!و دست به دفاع لایه ای/ خطاهای متعدد/ تخریب بازی/ یارگیری های شدید/ و هر عملی میزنن تا بتونن از پرسپولیس مساوی بگیرن!!!!!
  روزی که این سیستمم قدیمی شد و سیستم به روزتری اومد مطمانننننننن برانکو اونو تو هر تیمی پیاده میکنه!!
  پس تمام این بازیکنا درخششون رو *مدیون* سیستم و وظایفیه که برانکو براشون مشخص کرده هستن!!عالیشاهه افتضاحه دو سال پیش الان شده یکی از بهترین بازیکنای ایران!!فرشاد احمد زاده که یه بازیکن معمولی بود تبدیل شده به یه ستاره!!کمال کامیابی نیا که منصوریان اونو نیمکت نشین کرده بود شده بهترین (تک هافبک دفاعی) آسیا!اوج هنرمندیه برانکو رو توی بازی *محسن مسلمان* میشه دید که از یه بازیکن (صرفا ایستا و پاسور) که مفتش گرونه مث بختیار!!تبدیلش کرد به اعجوبه ای که من تا به امروز همچین هافبک وسط کاملی به چشم ندیدم!!!اعتماد به جوون ها شم بماند دیگه همه میدونن...
  متاسفانه متاسفانه این سیستم به تمرکز احتیاج داره!!و الکی الکی نمیشه بازی کنی!!و بازیکنهای اصلی و تاپمون تو تیم ملی با یه سیستم عجیب غریب 4 2 3 1 تمرین و بازی میکنن که از زمین تا آسمون با سیستم برانکو متفاوته!!
  و امسال ترس من فقط همین اردوهای بلند مدت تیم ملیه!که ممکنه به قهرمانی پرسپولیس لطمه وارد کنه!!
  به قول قلعه نویی که وقتی سرمربی استقلال بود گفت:من نمیدونم کیروش با این بازیکنا چکار میکنه که وقتی از تیم ملی برمیگردن فوتبال یادشون میره!!!حرف حق رو هر کس بزنه باید قبول کرد و این حرف قلعه نویی کاملاااااااااااا درست بود!!
  هیچکس نمیدونه کیروش چی به سره بازیکنا میاره که وقتی برمیگردن به جای اینکه آماده تر باشن اصن نصفه خودشونم نیستن!!!
  چی بگیم والا صدامون به جایی نمیرسه تا حرف میزنیم میگن ای ضد ایرانیه فلان مهم تیم ملیه!و....
  بزارید بگن اما ((حق)) رو همیشه باید گفت!همونجور که علی آقا کریمی/پروین/ برانکو/ خداداد /قلعه نویی/ مایلی کهن و و و بزرگای دیگه هم گفتن!
  و تنها حامی (موزامبیکی) یه نفره که همه خیلی خوب میشناسیدش!!!!

نظرسنجی

موافق تمدید قرارداد محسن مسلمان برای فصل آینده هستید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب