پیش بینی بت 940
دلایل ناکامی پرسپولیس و برانکو در جام حذفی/ پروفسوری با 14 بازیکن، تیمی بی دفاع اما پرهزینه

دلایل ناکامی پرسپولیس و برانکو در جام حذفی/ پروفسوری با 14 بازیکن، تیمی بی دفاع اما پرهزینه

شكست پرسپوليس در جام حذفي برابر تيم ناشناخته و البته قابل احترام قشقايي به اندازه اي عجيب و تکان دهنده بود كه نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه حتی براي طرفداران... 4 out of 5 based on 18 ratings.

دلایل ناکامی پرسپولیس و برانکو در جام حذفی/ پروفسوری با 14 بازیکن، تیمی بی دفاع اما پرهزینه

نويسنده : فرزان ایزدشناس 13 اظهار نظر بازدید [ 6897 ] دوشنبه, 12 مهر 1395
:: خبر ویژه
دلایل ناکامی پرسپولیس و برانکو در جام حذفی/ پروفسوری با 14 بازیکن، تیمی بی دفاع اما پرهزینه

شكست پرسپوليس در جام حذفي برابر تيم ناشناخته و البته قابل احترام قشقايي به اندازه اي عجيب و تکان دهنده بود كه نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه حتی براي طرفداران...

ارتش سرخ دات كام :

شكست پرسپوليس در جام حذفي برابر تيم ناشناخته و البته قابل احترام قشقايي به اندازه اي عجيب و تکان دهنده بود كه نه تنها هواداران پرسپولیس بلکه حتی براي طرفداران رقيب نيز قابل باور نبود.

پرسپولیسی که اگرچه در غياب 6 ملي پوش خود به شيراز رفت، اما به اندازه اي ستاره نام آور و شناخته شده در ترکیب خود می دید تا بتواند در تقابل با يك حريف ناشناخته به سادگي پيروز شود. هنوز به یاد داریم روزگاری که پرسپولیس با تیم سوم خود حریفان شهرستانی اش را از پیش رو برمی داشت. پرسپولیس روز جمعه مقابل قشقایی ای قرار گرفت که کاپیتانش با محاسن سفید چهره ای آشنا بود. مهدی شیری دوست داشتنی که خیلی از نسل جوان هواداران پرسپولیس بازی های او را در این تیم به یاد ندارند. اما به را حتی متوجه شدند که با این سن و سال و محاسن سفید از تمام هافبک های پرسپولیس بهتر بازی کرد. قشقایی ای که هزینه کلی بازیکنانش از جمله مهدی شیری سرجمع و روی هم با یک بازیکن ناشناخته پرسپولیس همچون ربیع خواه شانه به شانه می زند.

از این رو شكست برابر چنين حريفي با چنين كيفيتي با هيچ متر و معياري قابل قبول نيست و هوادار پرسپولیس حق دارد اگر آن را به یک فاجعه تشبیه کند. در این میان نباید با یک شکست همه چیز را تمام شده تلقی کرد. هرچند که در جام حذفی کار برای پرسپولیس تمام شده. اما این تیم در لیگ امید بسیار زیادی دارد و می تواند پس از 9 سال عنوان قهرمانی را بالای سر ببرد. به شرطی که پرفسور این تیم کمی دست از یکدندگی و لجاجت برداشته و ریشه مشکلات را عمیق تر مورد بررسی قرار دهد.

در ابتدا می توان مدعی شد و نوشت که آبشخور اين ناكامي و دلايل آن را بايد در ابتداي فصل و نحوه تيم بستن سرمربي پرسپوليس و مديران اين باشگاه جستجو كرد. آنهايي كه ابتداي فصل با سر و صدا تيمي نسبتا پرستاره و با نام هاي دهان پركن جمع کردند اما اين تيم پر ستاره به گمان بسیاری از اهالی فن، يك تيم بالانس نيست و به رغم برخورداري از ستاره هاي باكيفيت در برخي از پست ها، در برخي پست هاي ديگر با كمبودهاي جدي و اساسي روبروست.

مهمترين و گل درشت ترين ضعف پرسپوليس كه در طول اين هفت هفته بارها وبارها به آن اشاره شده، ضعف بازيكنان خارجي است. آنهايي كه جملگي با هزينه دلاري و قابل توجهي جذب شده اند و قاعدتا بايد از بازيكنان داخلي از منظر كيفي يك سر و گردن بالاتر باشند اما اين معادله كاملا در جهت معكوس روايت مي شود. خارجي هاي هايي كه حتي با ارفاق هم به درد نشستن روي نيمكت هم نمي خورند و دردي از پرسپوليس را دوا نمي كنند. پلیانسكي و پريموف دو اوكرايني بي نام و نشان که اولين بار آنها را با هیبت های پرچربی شان در محل تمرین پرسپولیس دیدیم. در این میان اولی به اندازه اي ناآماده است كه در هنگام گرم كردن در بازي برابر سپاهان مصدوم شده و دومي نيز كه آشكارا كيلوهاي اضافي رنج مي برد. سومین خارجی هم گولیچ است که پس از گذشت چند ماه همچنان همانند يك شبح سرگردان است.

آندره گولیچ استراليايي به عنوان گرانترين بازيكن پرسپوليس آنقدر بي كيفيت بوده كه برانكو حتي در بازي هاي دوستانه نيز به او اعتماد ندارد و حالا براي تعطيلات رفته و برنگشته! رادوشوويچ هم كه برانکو اصرار فراواني براي جذب وي داشت و او را همسطح بيرانوند مي دانست، اگرچه در طول بازي واكنش هاي نجات بخشي داشت اما در ضربات پنالتي تمامي 7 ضربه را بسان گلرهاي محلي خلاف جهت رفت تا به "آقاي خلاف جهت" معروف شود و هواداران پرسپوليس لقب "حماسه ساز شیراز" را به او اعطا كنند!

در پرسپوليس مشكل اصلي و بغرنج در قلب دفاع است. آنجا كه پرسپوليس تنها و تنها يك مدافع تخصصي به نام سيدجلال حسيني دارد كه او نيز با اصرار مديران باشگاه و بي ميلي برانكو جذب شده و جزو نفرات منتخب پروفسور نبوده است.

كمبودي كه سبب شده محمد انصاري با ثبات و باكيفيت كه در سمت چپ خط دفاعي كاملا جا افتاده بود، مجبور به بازي در مركز دفاع شود و با حضور محسن ربيع خواه که معلوم نیست چرا و تحت هر شرایطی باید در ترکیب به میدان برود، در سمت چپ پرسپوليس عملا از دو پست دفاع چپ و مركز دفاع تهي از بازيكن استاندارد باشد. اين فقر تا بدانجا مشهود است كه ايوانكوويچ در برابر قشقايي در غياب سيدجلال، از دو مدافع غیر تخصصي يعني حسین ماهینی و ربيع خواه در مركز دفاع سود برد كه اين تركيب ناهمگون سبب شد تا مهاجمان با انگیزه و ناشناخته قشقايي بارها و بارها در موقعيت گل قرار گرفته و با رادوشوويچ تك به تك شوند.

اين خريدهاي اشتباه و ناكارآمد و البته تيم بستن ناهمگون خيلي زودتر از حد تصور خود را نشان داده كه اولين لطمه آن شكست برابر قشقايي گمنام و حذف از جام حذفي بود. نقصان بزرگي كه نتيجه بي تدبيري بزرگ در تابستان و تيم بستن بدون برنامه و بدون تفكر بود. نقصاني كه در طول فصل بي ترديد تبعات بزرگتري خواهد داشت. آیا به راستی قرار بود پرسپولیس تنها با یک مدافع تخصصی به نام سیدجلال حسینی در سه جبهه لیگ، حذفی و آسیا بجنگد؟

بزرگترین مشکل دیگر پرسپولیس استفاده و اصرار برانکو در بکارگیری تنها 14 بازیکن است. 11 بازیکن ثابت و 3 چهره تعویضی که کاملا مشخص و معلوم به نظر می رسند. دو اوکراینی و احتمالا نورالهی. نورالهی که فصل قبل پدیده فوتبال ایران بود، حالا آنقدر در تیم برانکو به حاشیه رفته که عملا در بازی های پرسپولیس حتی شبهی از گذشته ندارد و بسیار کم رمق و بی انگیزه به توپ ضربه می زند. هنوز یادمان نرفته که برانکو در تیم ملی هم اینگونه بود و سال های سال مهاجم گلزن و باشخصیتی همچون وحید هاشمیان روی نیمکت تیم ملی جان کند تا جانشین علی دایی پا به سن گذاشته شود، یا رضا عنایتی که هنوز در فوتبال ایران بوی گل می دهد، در آن مقطع به نیمکت و سکونشین دائمی برانکو تبدیل شده بود. برانکو باید برای استفاده از بازیکنان ذخیره اش تدبیری بیندیشد.

او که روز قبل در مصاحبه ای صراحتا اعلام کرد که برگزاری دیدار با قشقایی در این تاریخ -نهم مهرماه- با تشخیص و صلاحدید او بوده، در همین مصاحبه تاکید داشت که تمام بازیکنان با نظر مستقیم او جذب شده اند. اظهارنظری که کاملا برخلاف ادعای برخی از تیفوسی ها و طرفداران برانکو بود که مدعی بودند باشگاه در جذب بازیکن دخالت داشته و نظر این مربی اعمال نشده است، برانکو صراحتا در مصاحبه اش تاکید کرد که بازیکنان کاملا با نظر او جذب شده اند. حال سوال این است که چرا پروفسور به بعضی از این بازیکنان که با نظر او جذب شده اند، اعتقاد ندارد و بسیار راحت روی آنها قلم قرمز می کشد. چرا بازیکنی چون نورالهی باید روی نیمکت حرام شود؟ چطور ساسان انصاری که در پرسپولیس یک نیمکت نشین قهار بود پس از جدایی از این تیم حالا به گلزن قهار فولادی ها تبدیل شده است؟ آیا ساسان به درد روزهای نداری و تنهایی برانکو و پرسپولیس نمی خورد؟

امیدواریم برانکو بداند و درک کند که پرسپولیس 23 بازیکن دارد، نه 14 بازیکن. استقلال در نتیجه گیری به شدت ضعیف عمل کرده اما علیرضا منصوریان آنقدر جسارت دارد تا در بزرگترین بازی عمرش در دوران سرمربیگری -دربی 83- به چند جوان بی نام و نشان میدان می دهد که مبلغ قرارداد آنها به اندازه نیمی از قرارداد مهدی طارمی هم نیست. این چند جوان می درخشند و پرسپولیس صدرنشین را متوقف می کنند. اما پروفسور پرسپولیس برای بازی دادن بازیکنی چون انصاری، محرمی، نورالهی و رامین رضاییان دستش می لرزید و می لرزد.

 حامد وفایی

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • امیر نیکروشامیر نیکروش :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 12:49 قبل از ظهر

  من هم با قسمتی از این نوشتار موافقم ولی نباید خوبی های تیم را هم فراموش کنیم. بی گمان استفاده مدام از ۱۴ بازیکن بسیار هم کار درستیست چرا که باعث هماهنگ تر شدن این بازیکنان و نظم تاکتیکی تیم شده است. اتفاقا عملکرد منصوریان غلط است که هر بازی دست به ترکیب میزند و نتیجه اش شده رتبه دو رقمی. این اشتباه را یک رمانی بگویچ هم در پرسپولیس مرتکب شد. با پوزش از همه برای نوشتن این مطالب در ادامه، چون موضوع اتحاد سرخدلان و حمایت همه جانبه از تیم و برانکو حیاتیست، چند بار مینویسم.
  ۱. اخیرا افراد زیادی از طرفداران تیم ۱۰ جدول، که بیش از یک سال است در حسرت و ناکامی به سر میبرند، در سایت ارتش سرخ مطالبی مینویسند و در رای گیری های خاص و تفرقه براندازانه حضور گسترده دارند که میبایست هم سایت ارتش سرخ دقت بیشتری داشته باشد و هم رفقای پرسپولیسی به این نظرات دقت کنند.
  ۲. تیم ما بازی در برابر تیمی که حداقل نام بزرگی داشت را شکست خورد. تیم قشقایی مانند ایل بزرگ قشقایی و دیگر عشایر و ایل های بزرگ مانند بختیاری و ... بزرگوارانه بازی کرد و هرگز ضد فوتبال بازی نکرد و هوادارانشان نیز سنگ پراکنی و ... نکردند و شرافتمندانه بازی کردند و بازی را بردند و مبارکشان باشد ولی ما به خودمان و کوچک شمردن حریف باختیم و این درس بزرگی برای کل تیم و بازیکنان جوانش است که زین پس، هیچ حریفی را دست کم نگیرند.
  ۳. این باخت فدای سر طاهری و برانکو که بزرگی را به تیم ما بازگرداندند ولی یک عده به اصطلاح پیشکسوت!!! بیش از یک سال منتظر ناکامی برانکو و پرسپولیس بودند تا دوباره شمشیر های آخته خود را نمایان در قلب اتحاد تماشاگران پرسپولیس فرو کنند. پیشکسوتان بی کاری که در هیچ جای دنیا به آنها تیم نمیدهند و هرزمان در پرسپولیس حضور ندارند سعی در کوچک شناساندن موفقیت های ارتش سرخ و بزرگ جلوه دادن شکست های این تیم هستند.
  ۴. امیدوارم سایت ارتش سرخ دیگر نظرسنجی هایی که در جهت دخالت در کار مربی مانند بازی دادن به یک بازیکن خاص و یا خروج نام یک بازیکن از لیست و یا برتری یک بازیکن بر دیگر بازیکن هم پست باشد را در سایت نگذارد چون این کارها به معنی دخالت در کارفنی تیم و برهم زدن تمرکز بازیکنان و اتحاد تماشاگران است
  ۵. امیر عابدینی سردمدار مبارزه با پرسپولیس شده است و رویانیان و ملیجکش(شیرینی)، در کنار او ایستاده اند و یک عده از سهم خواهان همیشگی با نام پیشکسوت را جمع کرده اند تا تمرکز پرسپولیس را بر هم بزنند پس لطفا هوشیار باشید و نقشه هایشان را با حمایت همه جانبه از تیم، مدیریت، کادرفنی و بازیکنان، نقش بر آب کنید

 • Amir FarAmir Far :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 12:59 قبل از ظهر

  اتفاقا به نظر برانکو کار درستی داره میکنه...دست نزدن به ترکیب اصلی و برنده! این بازی نصف تیم همراه پرسپولیس نبودن فوتبال که فوتسال نیس تو یه لحظه همه نفراتتو عوض کنی! این تیم برای هماهنگ شدن به وقت نیاز داشته...مهمترین اما غرور بازیکنا بود...همون 10 دقیقه اول 2-3 تاموقعیت صد در صد رو نزدن!
  مهم تیم اصلی پرسپولیسه که همه تیما رو ناکوت کرده و میکنه...سپاهان رو چند سال بود در سپاهان نبرده بودیم؟!
  با اومدن سروش در نیم فصل تیم باید تقویت بشه...تنها نقد من به برانکو اینه که بهتره ماهینی بره چپ جای ربیع خواه و رضاییان بیاد دفاع راست...با همین تیم به اصطلاح نیمکت ضعیف مطمئن باشین قهرمان می شیم...
  من به برانکو ایمان دارم.

 • ناشناس ناشناس :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:24 قبل از ظهر

  اگه دست پروفسور بابت بازی به جوونا و گمنام ها میلرزید که به ربیع خواه و الوان زاده و محرمی تو بازیای لیگ بازی نمیداد که ، این حرف ها پشیزی ارزش نداره .ما باختیم به تیم و ایل خوب قشقایی ولی با یه باخت قرار نیست کسی رو بکوبیم و ازش خسته بشیم .(به قول گواردیولا هر شکستی به ما درس های زیادی را خواهد آموخت) امیدوارم درس هایی که باید از این شکست تلخ بیاموزیم رو ، اموخته باشیم و از الان خودمون رو قهرمان لیگ ندونیم .با تلاش بازیکنان و حمایت های هواداران مطمئنا روز های زیبایی در انتظارمون خواهد بود به امید قهرمانی پرسپولیس و پیروزی برابر نفت تهران با حضور هشتاد هزار تماشاگر عاشق

 • Amir Mohebbi mhAmir Mohebbi mh :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:25 قبل از ظهر

  این مطلبو فکر کنم یه استقلالی نوشته اولا عزیز دلم اکراینیها خیلی هم بازیکنان خوبی هستن فقط یکم باید بیشتر توو تیم جا بیفتن دوما اول فصل سه دفاع میانی جذب شد گولچ و پلیانسکی و حسینی که گولچ بازیکن فیکس وسترن سیتی قهرمان دوره قبل آسیاس ولی چرا برانکو بهش بازی نداد جای بحث داره ثالثا ساسان انصاری که بخاطر هوادارا جدا شد هی گفتن رضاییانو بیارید رضاییانو بیارید مجبور بودن با یکی فسخ کنن رابعا احمد نورالهی هافبک دفاعیه که بجای هافبک دفاعی که کمال باشه باید بازی کنه یا در کنارش که برانکو صلاح دیده فعلا چهار سه سه بازیکنیم احمدم میتونه تو زمانی که بهش داده میشه خودشو ثابت کنه که کمال رو نیمکت نشین کنه من که دوتا بازی چیزی جز توپ خراب کردن ازش ندیدم با اینکه دوسش دارم ولی اصلا مثل قبل نیست خامسا قشقایی تیم خوبی بود و خوب جنگیدن و مردونه فوتبال بازی کردم بنظرم حذف شدن جلوی قشقایی لیگ دویی با این جنگندگی که داشتن و فوتبال خوبشون شرف داشت به حذف شدن جلوی ذوب آهن لیگ برتری که زورش به پرسپولیس نرسید با کمک داور و سازمان لیگ حذفمون کرد. سادسا منصوریان جرائت داره ؟ منصوریان چاره نداره همه رو یدور بازی داد ببینه کی در حد بازیکنه اونم بعد اردوی ارمنستان و با فول بازیکناش دوتا از بازیکنای ترکیب اصلیشو پیدا نکرده هنوز داره میگرده چطور کسی نمیگه رابسون ضعیف تمام افسایدارو پر میکنه نریمان جهان نیم متری رو سرش هد میزنه مثلا یک و نوده کنده جایگیری درست نمیکنه یا مگویان دوسال استقلال کم کم هفت هشت کیلو اضافه وزن داره چرا کسی نمیبینه پس، اینا 6 موردی بود که باید اشاره میکردم ولی درکل اینا اصلا مهم نیس پرسپولیس بعد از سی و دوتا بازی بلاخره یه باخت تجربه کرد فدای سر همه پرسپولیسیا بقول ماهینی انقدم بزرگیم که با باختمون یسریا جشن قهرمانی میگیرن تو که بردی که برا اونا ارزوه برا ما خیلی وقته خاطره شده

 • امیر امیریامیر امیری :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:39 قبل از ظهر

  واقعا نقد منطقی و زیبایی بود . پرسپولیس درنقل و انتقالات اشتباهات وحشتناکی کرده . فرض کنید خدای ناکرده سید جلال مصدوم بشه و نتونه دو ماه بازی کنه . اون وقت باید با دو مدافع غیر تخصصی بازی کنیم . چطور میشه هم ماریچ هم بنگر و هم اومانیا و نورمحمدی جدا بشن ولی بجای اونها فقط سید جلال بیاد ؟ (البته گولچ و اون دفاع اوکراینی جذب شدن که همه میگن خیلی ضعیفن ....)

 • روزبه بارانروزبه باران :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:54 قبل از ظهر

  چه عجب بعد مدت ها يك پست منطقي ديديم ما اره يادتون اول فصل فلان بازيكن رو پرسپوليس خريد همه گفتن واي عجب بازيكنيه اين اين عاليه همين ارام طبع كه اومد همه چه هوادار چه همين سايت اين بهترين بازيكن چپ ايرانه عاليه يا همين گلچ كه اومد همه گفتن اين بازيكن اسيايي هستش فوق العادس پس كوش كجاست بازي كرد هوادارا و سايت ارتش سرخ علكي همه رو بزرگ ميكنن

 • روزبه بارانروزبه باران :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:57 قبل از ظهر

  اونايي كه ميگن اره تيم خوبه ما بايد سروس رو بگيريم الان تو اين شرايط تيم يك درصد هم نياز به سروش نداره خداييش منطقي باشيم تيم تو دفاع بكل بازيكن ميخواد مطمئن باشيد اين تيم با اين بازيكن ها تو اسيا نتيجه نميگيره اسيا مثل ليگ ايران نيت كه بشه علي اصغري برد قهرمان اسيا نيمكت قوي ميخواد كه ما نداريم

 • روزبه بارانروزبه باران :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 02:02 قبل از ظهر

  اونايي كه ميگن برانكو مربي حرفه اي هست كجاي دنيا ديدي يك مربي حرفه اي اجازه ميده يك بازيكن با شكمي به بزرگيه اين اكرايني ها تو تيمش باشن اين وسط يكجاي كار ميلنگه يا برانكو حرفه اي نيست يا هست وبهش تحميل شدن اين بازيكنا و يا همين كولچ اگر با نظر برانكو اومده پس چرا يك بار هم بازي نكرد مگه ميشه يكو من بيارم تو تيمم و قبولش داشته باشم بعد بازيش ندم من واقعا از هوادارها ميخوام يكم فكر كنن بعد نظر بدن و چشم و گوششونو باز كنن

 • امير كيهانامير كيهان :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 02:27 قبل از ظهر

  پارسال بارها نوشتم حتی اگر ماریچ بهتر از مالدینی هم باشه باید سید جلال رو جذب کنیم چون ممکنه ماریچ مصدوم بشه و باید جایگزین مطمئن داشته باشیم اما یک عده گفتن هرچی برانکو بگه نتیجه هم از دست دادن قهرمانی شد و یکسال گذشت تا برانکو به حرف من رسید و امروز تو مصاحبش اعلام کرد که باید به فکر ذخیره مطمئن برای سید جلال باشیم و چقدر دیر به این نتیجه رسید. در مورد خط حمله ام یک نیم فصل گذشت تا برانکو به حرفم برسه که طارمی و علیپور تمام کننده خوبی نیستند و اعلام کرد که نیاز به یک قاتل داریم اما در کمال تعجب هنوز داره از همون دو نفر در خط حمله استفاده میکنه ولی در خط دفاع که باید ثبات داشته باشه مدام داره آزمون و خطا رو بررسی میکنه در حالیکه بعد از دو سال که تیم دستش هست باید ترکیب ثابت دفاعش رو پیدا کرده باشه( هم نفرات اصلی و هم ذخیره) نه اینکه یک روز سید رو نخواد یک روز بخواد یک روز اومانیا و یک روز هم بنگر. واقعا حیف از بنگر که راحت از دستش دادیم با جنگندگی و دوندگی بی امانش تو سن 35 سالگی باعث میشد هم روحیه تیم بالاتر بره و هم جوانهای تیم به غیرتشون بربخوره و بیشتر تلاش کنند واقعا تو دربی جاش خالی بود .

 • Mojtaba 24Mojtaba 24 :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 05:11 قبل از ظهر

  واقعا فاصله نیمکت خط دفاعیمون با ترکیب اصلی خیلی خیلی زیاده و این نگران کنندست

 • صادق پرسپولیسیصادق پرسپولیسی :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 08:45 قبل از ظهر

  من نمیفهمم دوستان چه اصراری به بردن ماهینی به دفاع چپ دارن وقتی انصاری بهترین ایران هست تو این پست؟ ماهینی و سید جلال وسط. انصاری چپ و رامین راست خلاص!

 • ایبو صامتایبو صامت :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 08:46 قبل از ظهر

  نظرات نگارنده رابیشترش راقبول دارم
  ترکیب ثابت خوب است هرچندبهتراست درمواقعی به برخی بازیکنان بازی برسد
  اماکامنت اقای نیک روش رابیشتر قبول دارم
  متاسفانه این کاکمنت تاحالا5 تامنفی خورده
  یادوستان آگاهی شون پایینه یااستقلای های این سایت جلیگاه مهمانی شون رانمی شناسندورای هم میدهند
  اقای استقلالی :خوش اومدی ولی یامثل یک مهمان باشخصیت خوتمدمی هارابخون وبرو یاهرررررررری

 • ناشناس ناشناس :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:46 بعد از ظهر

  سلام
  نظر نویسنده تقریبأ درسته
  قرار نیست به ترکیب تیم برنده دست زد !
  مثلأ در هر بازی یک تغییر اشکالی ندارد

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب