پیش بینی بت 940
حکایت ستاره هایی که دیگر جایی در فوتبال ندارند

حکایت ستاره هایی که دیگر جایی در فوتبال ندارند

ستاره های فوتبال ایران انگشت شمار هستند. کسانی که بعد از بازنشستگی هم همیشه در بورس اخبار باشند و مردم دلشان بخواهد از آنها بدانند، تعدادشان به انگشتان دو دست... 1 out of 5 based on 12 ratings.

حکایت ستاره هایی که دیگر جایی در فوتبال ندارند

نويسنده : کانون هواداران پرسپولیس 3 اظهار نظر بازدید [ 6767 ] دوشنبه, 12 مهر 1395
:: خبر ویژه
حکایت ستاره هایی که دیگر جایی در فوتبال ندارند

ستاره های فوتبال ایران انگشت شمار هستند. کسانی که بعد از بازنشستگی هم همیشه در بورس اخبار باشند و مردم دلشان بخواهد از آنها بدانند، تعدادشان به انگشتان دو دست...

ارتش سرخ دات كام :

ستاره های فوتبال ایران انگشت شمار هستند. کسانی که بعد از بازنشستگی هم همیشه در بورس اخبار باشند و مردم دلشان بخواهد از آنها بدانند، تعدادشان به انگشتان دو دست هم نمی رسد. این روزها فوتبال ایران بازنشسته هایی دارد که اگر به سابقه فوتبالی شان رجوع کنید، از تعجب شاخ درمی آورید که چرا این افراد جایی در تیم های باشگاهی ایران ندارند. یکی سابقه ای طویل در فوتبال اروپا دارد و آن یکی خالق یک رکورد جاودانه در داربی پایتخت است. یکی سال هاست که طرفداران فوتبال نتوانسته اند لقبش را به بازیکن دیگری نسبت دهند و آن یکی ماندگارترین گل تاریخ فوتبال ایران را به ثمر رسانده است.
روزنامه شهروند نوشت: «بهانه ای لازم نبود تا به سراغ وضع فوتبالیست های محبوب دهه اخیر برویم که خبری از آنها در سطح اول فوتبال ایران نیست. ستاره های خانه نشینی که جایشان در فوتبال ایران خالی است و چه حیف که نیستند.

خداداد عزیزی،  کارخانه داری در مشهد
نامش عجین است با دیدار حماسی ایران و استرالیا. در کارنامه ورزشی خداداد عزیزی به هیچ موضوع افتخارآفرینی جز گل تساوی به استرالیا برنمی خورید. حماسه ساز ملبورن اگر چه در عرصه ملی مهاجمی بزرگ بود اما در عرصه باشگاهی هرگز نتوانست بازیکنی کلیدی باشد. البته او سابقه بازی در کلن و سن خوزه را هم در کارنامه اش دارد. خداداد بعد از این که بدون کسب هیچ افتخار باشگاهی از فوتبال خداحافظی کرد، وارد بیزنس شد. او سرمربی ابومسلم، پیام مشهد واستقلال اهواز شد اما در هیچکدام از این تیم ها موفق نبود. عزیزی بعد از این که دیگر پیشنهادی برای ادامه کار مربیگری نداشت، تصمیم گرفت پروژه های اقتصادی اش را دنبال کند. او در حال حاضر یکی از کارخانه داران بزرگ مشهد است اما از فضای فوتبال هم خیلی دور نیست. اغلب خبرنگاران برای به دست آوردن تیترهای بامزه درباره سوژه های مختلف فوتبال به سراغ خداداد می روند و او هم دستشان را خالی نمی گذارد.

علی کریمی، اینستاگرام بازی!
از فوتسال شروع کرد و در فوتبال شد اسطوره پرسپولیسی ها. کریمی شاید اگر خلق و خوی ملایم تر و همت تمرین کردن داشت، می توانست سال های بیشتری برای تیم ملی و پرسپولیس بازی کند. او بارها با مربیان و مدیران خود به مشکل خورد و از تیم ها کنار گذاشته شد. کریمی آخرین بار با رویانیان که مدیرعامل پرسپولیس بود، به مشکل خورد و از جمع قرمزها جدا شد. او که سابقه حضور ناموفق در بایرن مونیخ و شالکه را هم دارد، بعد از ناکامی با پرسپولیس به تراکتور رفت و البته در این تیم هم افتخاری کسب نکرد. کریمی چند ماه پیش قرار بود در کلاس های مربیگری باشگاه بایرن مونیخ شرکت کند اما ظاهرا قید آن را زد چون هنوز تصمیمی برای مربیگری در فوتبال ندارد. او حتی از دستیاری کی روش در تیم ملی هم انصراف داد. این روزها سر مهاجم سابق تیم ملی آن قدر خلوت است که به هر اتفاقی که چه در فوتبال و چه در جامعه رخ می دهد، واکنش نشان می دهد و در اینستاگرامش پست می گذارد. کریمی حتی جواب کامنت های مردم را می دهد و این روزها حسابی با استقلالی ها درگیر کری خوانی است.

وحید هاشمیان، بی حاشیه در غربت
یکی از معدود بازیکنان فوتبال ایران که بدون حضور در استقلال و پرسپولیس و صرفا به خاطر نمایش های فوق العاده اش در تیم ملی محبوب شد. هاشمیان از پاس تهران به تیم ملی رسید و بعد به آلمان رفت. او در تیم های بوخوم، بایرن مونیخ و هانوفر بازی کرد و در اواخر فوتبالش به ایران برگشت. هاشمیان که در دوران فوتبالش از بی حاشیه ترین بازیکنان بود با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کرد. او برای گذراندن دوره های مربیگری به آلمان برگشت و توانست مدرکش را از کلاس های مربیگری این کشور بگیرد. هاشمیان در آلمان مربیگری در تیم های هالشتنبک و نیندورفر را تجربه کرد. او بارها از این که پیشنهاد کاری از ایران نداشته، گله کرده و گفته به افراد باسواد در فوتبال ایران تیم نمی دهند.

سایر ستاره ها
جدا از این نفرات، ستاره های دهه گذشته مثل محمد خاکپور، حمید استیلی، رضا شاهرودی، مهدی هاشمی نسب و علیرضا نیکبخت هم کسانی هستند که این روزها از فوتبال ایران دور مانده اند و هر کدام مشغولیتی خاص را برای خود انتخاب کرده اند. البته خاکپور، استیلی و... کسانی هستند که تجربه های ناکام مربیگری داشته اند اما کسی مثل هاشمی نسب خود را کاملاً از فوتبال ایران دور کرده و نمی خواهد وارد این فضا شود.

ذوالفقارنسب: مدیران به مربیان جوان اعتماد نمی کنند
بیژن ذوالفقارنسب، پیشکسوت فوتبال درباره این که چرا ستاره های فوتبال در دهه های گذشته نتوانسته اند خود را در سطح اول فوتبال ایران حفظ کنند، به «شهروند» می گوید: «این موضوع چند دلیل دارد. این افراد برای باقی ماندن در سطح اول فوتبال چاره ای جز ورود به عرصه مربیگری ندارند. متاسفانه مدیران باشگاه ها به مربیان جوان اعتماد نمی کنند. حضور و پیشرفت کسانی مثل یحیی گل محمدی و علیرضا منصوریان در فوتبال باشگاهی هم جزو استثناهاست و آنها خوش شانس بودند که یکی، دو مدیر پیدا شدند و به آنها اعتماد کردند. نکته بعدی این است که این ستاره های قدیمی باید خودشان را به علم روز دنیا مجهز کنند و فقط به کلاس های مربیگری که در ایران برگزار می شود، اکتفا نکنند.»
وی ادامه می دهد: «برخی از ستاره های بازنشسته فوتبال دوست دارند مربیگری را از استقلال و پرسپولیس شروع کنند. این اشتباه است و آنها باید کارشان را از تیم های دسته دوم یا امیدها و جوانان شروع کنند و تجربه به دست بیاورند. این تنها راه موفقیت برای ستاره های بازنشسته است. ضمن این که آنها باید تحصیلات عالیه مربیگری هم پیدا کنند.»


مرتبط با موضوع
:: تبلیغات
پیش بینی بت 740
نظرات کاربران :
چيدمان به ترتيب :
 • سهیل اطیارسهیل اطیار :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 12:00 بعد از ظهر

  برای نویسنده و مطالبی که در مورد کریمی نوشتید متاسفم.فکر کنم یه استقلالی تیفوسی با احترام بیشتری در مورد کریمی می نوشت. حضور نا موفق در بایرن؟ قهرمانی بوندسلیگا و فینال جام حذفی آلمان میشه حضور نا موفق؟در تراکتور افتخار چندانی کسب نکرد؟ تنها جامی که باشگاه تراکتور در تاریخ خودش گرفته یه دونه جام حذفی بوده اونم با علی کریمی. من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن آشنا کرد

 • صادق پرسپولیسیصادق پرسپولیسی :
  دوشنبه, 12 مهر 1395 - 01:03 بعد از ظهر

  هاشمیان در آینده قطعا به دردمون میخوره. بدون حاشیه و زحمت کش هست و هرچی بدست آورده مدیون بازوی خودش هست نه مالش و مجیز گویی بزرگان.

نظرسنجی

از عملکرد مدیران پرسپولیس در نقل و انتقالات راضی بودید؟
 • 1 - بله
 • 2 - خیر
ثبت رای مشاهده نتایح

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی (سوپرجام ایران)
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 29 تیر 1397 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
الجزیره
الجزیره
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ما نینگ (چین)
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور19
2فرشاد احمدزاده6
3کمال کامیابی نیا5
4مهدی طارمی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط آی وب